Arouca – FC Ferreira 2:2 (kon.) | Nacional – Tondela 3:1 (kon.) | Rio Ave – Setúbal 2:1 (kon.)
Boavista – Braga 0:0 (kon.) | Moreirense – Benfica 1:4 (kon.)
CD Nacional
3:1 (2:0)
CD Tondela
Neděle 31.01.2016, 17:00 • Estádio da Madeira (Funchal) • Portugalská Primeira Liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve 20. kole portugalské Primeira Ligy se doma utká Nacional s Tondelou, v souboji dvou týmů ohrožených sestupem. Nacional je momentálně na 15. místě, jeden bod od sestupového pásma, v němž je Tondela potopena až po uši, protože má pouhých 9 bodů a na záchranu jich nyní ztrácí osm. Tondela překvapila v předminulém kole, když dokázala uhrát remízu 2:2 na půdě Sportingu Lisabon. Bude se ji dařit i v dnešním venkovním zápase?

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Nacional: Gottardi – Aurelio, Correia, Zainadine, Sequeira – Washington, Ghazal, Bonilha – Agra, Pinho, Willyan.
    Náhradníci: Román, Fofana, Silva, Witi, Jota,Campos, Gomes.

CD Tondela: Zubikarai – Oto'o, Nascimento, Thicot, Santos – Souza, Alberto, Tavares – Balde, Junior, Murillo.
    Náhradníci: Moreno, Kaká, Ramos, Menga, Wagner, Wanderson.

Rozhodčí: João Capela – Ricardo Santos, Tiago Rocha.

1

3
    Domácí měli k dispozici dvě standardní situace, ale hostující obrana si se situací pokaždé bez potíží poradila.

5
    Nacional právě vstřelil branku!
    Celek z Madeiry jde již v páté minutě do vedení! Síť za Zubikaraiem rozvlnil domácí RODRIGO PINHO.

7
    Hostující Souza byl nachytán v ofsajdovém postavení, takže rozehrávat bude Nacional.

9
    Ofsajd je teď pískán i na druhé straně hřiště, kde byl v postavení mimo hru načapán domácí Agra.

11
    Nacional je v úvodu zápasu aktivnějším týmem, svému soupeři zatím příliš balón nepůjčuje.

12
    Nyní však zahrozil hostující Tavares, který se dostal hlavou do zakončení, jenže minul Gottardiho bránu.

14
    Žlutou kartu dostává Correira (CD Nacional).

17
    Žlutou kartu dostává Souza (CD Tondela).

18
    Nacional zahrával rohový kop, ale žádné nebezpečí z toho nevzešlo.

20
    Tondela má velké problémy s rozehrávkou, často ztrácí míče už na polovině hřiště, kvůli čemuž se skoro nedostává do hry.

24
    Domácí Willyan dostal přihrávku do ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího. Hra se teď pohybuje výhradně mezi oběma šestnáctkami.

29
    Hosté si vytvářeli slibnou útočnou situaci, jenže finální přihrávka byla nepřesná a skončila mimo hřiště.

32
    Nacional bude zahrávat standardní situaci v blízkosti pokutového území hostů.

32
    Jenže domácím se standardka nepovedla a Zubikarai nemusel zasahovat.

33
    Žlutou kartu dostává Ghazal (CD Nacional).

37
    Domácí zvyšují na 2:0! SALVADOR AGRA rozradostnil příznivce Nacionalu a přiblížil svůj tým k zisku důležitých tří bodů.

38
    Pokud Nacional dotáhne zápas do vítězného konce, potvrdí tim statistiku z této sezony, v níž dosud vyhrál všechny domácí zápasy, ve kterých vstřelil první gól.

42
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

43
    Obrana Nacionalu si s centrovaným míčem poradila, dopředu mohou jít domácí.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Nacional vede po prvním poločase 2:0 a zápas má zatím pevně ve svých rukách. Hosté nepředvedli takřka vůbec nic, takže ve druhém poločase budou muset hodně zlepšit svůj výkon, budou-li chtít pomýšlet na bodový zisk. Druhá půle začne přibližně v 18:00.

46

48
    Pinho se dostal až do zakončení a jeho střela mířila mezi tři tyče, ale Zubikarai ji dokázal zneškodnit.

51
    Nacional kontroluje hru, Tondela zatím předvádí totéž, co v první půli, takže vlastně nic.

53
    A nejspíš právě proto, se snaží hosté oživit svou hru střídáním. Hélder Tavares dnes dohrál, po zbytek zápasu ho nahradí Dolly Menga.

55
    Domácí Willyan se hnal do útoku, jenže rozhodčí ho zastavili odpískáním ofsajdu.

56
    O chvíli později se již Willyan dostal ke střele, jenže ta pouze minula hostující bránu.

60
    Nadějný útok hostů byl zastaven zdviženým praporkem pomezního rozhodčího. Tondela však o chvíli později získala alespoň roh.

62
    Další ofsajd hostujícího týmu, tentokrát se v postavení mimo hru ocitl Souza.

64
    Zainadine potřeboval ošetření, ale hra již pokračuje a domácí hráč nejspíš bude moci dohrát zápas.

65
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Erik Moreno.

67
    Hosté teď zvýšili aktivitu a poprvé v zápase se usadili na delší dobu v útoku.

69
    Hostující Murillo rozehraje rohový kop.

70
    Centrovaný míč našel pouze hlavu jednoho z domácích obránců.

71
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Bonilha, přichází Joan Román.

72
    Žlutou kartu dostává Erik Moreno (CD Tondela).

73
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Bruno Monteiro.

76
    Autorem branky je SALVADOR AGRA, který se dnes již podruhé zapisuje do listiny střelců. Asistenci si připisuje Joan Román, který je na hřišti pouhých pět minut.

78
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Salvador Agra, přichází Witi.

80
    Žlutou kartu dostává João Aurelio (CD Nacional).

81
    Začíná poslední desetiminutovka normální hrací doby a zdá se, že zápas se již bude jen dohrávat "z povinnosti". Domácí jasně směřují za ziskem tří bodů.

81
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Rodrigo Pinho, přichází Ricardo Gomes.

85
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen zaznamenávají čestný úspěch! Pět minut před koncem se z hranice šestnáctky prosazuje Venezuelan JHON MURILLO.

88
    Nacional odmítá dopustit jakékoliv komplikace v závěru zápasu a snaží se držet míč na svých kopačkách.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+3
    Domácí získali k dispozici rohový kop.

90+4
    Hosté se ubránili, do konce zápasu však zbývá už jen necelá minuta.

90+4
    Poslední střelu zápasu má na svědomí hostující Junior, který minul bránu Nacionalu.

90+4

Nacional poráží Tondelu 3:1 a získává důležité tři body v boji o záchranu. Hosté zůstávají nadále s jednociferným bodovým kontem, což jim nedává příliš nadějí na udržení se v nejvyšší lize.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (18:53:34)