HC Plzeň – Chomutov 5:4 (nedohr.) | Vítkovice – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sparta 5:2 (kon.)
Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 19.02.2016, 18:00 • W • DHL Extraliga juniorů • 41. kolo

Boleslav už se v poslední části zaměřila hlavně na defenzívu, Oceláři už dokázali v závěru pouze snížit gólem Miloše Romana. (20:10:43)

59:51
    Devět sekund před koncem se vhazování odehraje ve středním pásmu.

59:40
    Bratři Romanové jsou s pukem ve vlastním obranném pásmu, do konce třetí části už zbývají jen sekundy.

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

59:07
    Loubal už je na střídačce, navíc se hosté provinili zakázaným uvolněním a Oceláři tak získávají útočné pásmo.

58:52
    O puk se bojuje u mantinelu, no odtud Oceláři vyrovnají jen velmi těžko.

58:22
    Dlouhá přihrávka na Michala Kovařčíka neprošla a následně hosté vyhazují puk zpátky do obranného pásma Třince.

58:03
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části, třinečtí hráči znovu posílají puk až na zakázané uvolnění.

57:55
    Oceláři vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí k Loubalovi.

57:13
    Oddechový čas pro hosty.

57:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Pala před odkrytou částí klece promáchl a zdálo se, že o svou velkou šanci Oceláři přišlo, no nebylo tomu tak, jelikož kotouč za záda Groha dostal MILOŠ ROMAN. Asistence: Martin Pala, Jan Bartko.

55:05
    Lorek opouští trestnou lavici, Oceláři jsou tedy kompletní, na případné vyrovnání už jim ovšem zbývají pouze necelé čtyři minuty.

54:29
    A znovu skvělý třinecký gólman, který tentokrát zákrokem betonem sebral skvělou šanci Musliu.

54:05
    Pořízek se vrací do hry a jeho tým tak čeká ještě více než minuta a půl v početní výhodě.

53:50
    Do brejku se hned dvakrát dostal Pätoprstý, Matěj Loubal ovšem drží naděje třineckého týmu.

53:30
    Oceláři sice drží útočné pásmo, čas na vyrovnání se jim ale velmi rychle krátí.

52:05
    Ale také v oslabení se v útočném pásmu drželi Oceláři a za pád pod nohy si dvě minuty míří odpykat Pořízek. Dvě minuty se tak bude hrát v plném počtu.

50:53
    Pro Zahradníčka končí dnešní utkání předčasně, třinecký bek vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání za faul kolenem. Menší z trestů odpyká Lorek.

50:00
    Oceláři jsou v útočném pásmu, ohrozit Groha se jim ale vůbec nedaří.

49:49
    Petrák skončil na modré čáře mezi dvěma hráči a do útočného pásma tak neprošel.

48:38
    Kvasnica dostal puk do útočného pásma a se spoluhráči se jej snaží vybojovat u mantinelu.

47:45
    Boleslav výborně napadá, Oceláři mají potíže s vyvezením puku ze svého pásma.

46:43
    Kovařčík už si počínal úspěšněji, ani on se ale k ohrožení Groha nedostal.

46:15
    Sztwiertnia přes obranný val hostů na modré čáře neprošel a nakonec pouze nahodil puk do útočného pásma.

44:44
    Ke střele se na levém kruhu dostal Mattis, jeho pokus ale Loubala příliš neohrozil a třinecký gólman v poklidu zasáhl lapačkou.

43:51
    Zakázané uvolnění Třince přesune hru do útočného pásma hostů.

42:36
    Sztwiertnia se projel s kotoučem přes celé hřiště, nakonec ale třinecký útočník skončil v rohu kluziště.

41:57
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrací ke Grohovi.

41:05
    Před brankou Groha se o teč pokoušel Hrehorčák, ale neúspěšně.

40:14
    Murín se teď musel hodně rychle vracet, aby byl u kotouče dříve než hráč Mladé Boleslavi, což se mu nakonec podařilo.

40:01

V brance Třince dochází ke střídání, do třetí třetiny nastoupí Matěj Loubal.

Druhá třetina nabídla rovněž hned několik šancí na obou stranách, radovali se ovšem pouze hosté, kteří třemi góly otočili zápas na svou stranu a do závěrečné části tak vstoupí s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

40:00

39:40
    Sztwiertnia to zkusil z prostoru mezi kruhy, ale jeho střela postrádala přesnost i razanci.

38:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A hosté odskakují do dvoubrankového vedení, když vyraženou střelu uklidil do sítě LUKÁŠ MOTLOCH. Asistence: Ondřej Žalud, Lukáš Volf.

38:19
    Uřidil naskočil z trestné lavice, jeho tým teď čeká zkrácená přesilová hra.

38:07
    Pisarik to zkusil z pravého kruhu, odtud ale poslal puk příliš vysoko.

36:56
    Přesilovka domácího týmu ale končí předčasně, za vysokou hůl si dvě minuty Zahradníček.

36:19
    Oceláři zamkli hosty v jejich pásmu a ten končí až po faulu Uřidila, který si odpyká dvě minuty za sekání.

35:48
    Miloš Roman mohl usměrnit do odkryté části klece nahození svého spoluhráče, to se mu ale nepodařilo.

35:11
    Po střele Zahradníčka od modré čáry pak končí puk v lapačce hostujícího gólmana.

34:45
    Pala dostal puk do dobré pozice, z té ale trefil pouze připraveného Groha.

33:14
    Hosté jdou do vedení, když do třinecké sítě prošla střela RADKA POŘÍZKA. Asistence: Ondřej Žalud, Lukáš Volf.

32:18
    Murín a po něm také Pisarik pálili velmi prudce, do sítě Boleslavi ale neprošla ani jedna rána.

32:02
    Teď ovšem musí třinecký hráč na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.

-41:35
    Hrehorčák pálil od modré, jeho rána ale skončila pouze na horní tyči.

31:25
    Ani jeden z týmů nedokáže přejít do útočného pásma a hra se tak po většinu doby odehrává ve středním pásmu.

30:48
    Oceláři se provinili zakázaným uvolněním a hra se tak vrací před Fendricha.

30:12
    Flok je na ledě, domácí tým je kompletní.

29:53
    Oceláři se hnali do přečíslení, zakončit úspěšně jej ale nedokázali.

29:21
    Žalud to zkusil od modré, třineckou branku ovšem svou prudkou ranou minul.

28:22
    Michal Kovařčík ovšem svou šanci nevyužil a poslal puk nad boleslavskou branku.

28:22
    Takto si ale hosté zřejmě začátek své početní výhody nepředstavovali, za faul na Kovařčíka je nařízeno trestné střílení.

28:12
    První početní výhoda také pro hosty, Flok si odpyká dvě minuty.

27:24
    Hosté vyrovnávají z přečíslení, ve kterém to vzal na sebe LUKÁŠ MOTLOCH a propálil třineckého gólmana. Asistence: Denis Pätoprstý.

26:11
    Tůma se zapojil do hry, také toto oslabení jeho tým ustál.

25:55
    Uřidil zavezl puk až do útočného pásma, tam ho ale od kotouče odstavil Zahradníček.

25:08
    Oceláři dlouho kombinovali v útočném pásmu, pak ale přihrávku Hladonika směřující před branku zastavil jeden z hostů a vyhodil puk.

24:11
    Pronikajícího hráče Třince zastavoval Tůma pouze za cenu nedovoleného zákroku a na trestné lavici si tak odpyká menší trest za faul kolenem. Početní výhody ale zatím domácímu týmu příliš nejdou, uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

23:46
    Hodně prostoru na vrcholcích kruhů dostal Červinský, boleslavský bek ale poslal svou střelu přímo do lapačky domácího gólmana.

23:21
    Volf se s ničím nepáral, projel do útočného pásma a okamžitě pálil na Fendricha, jeho branku ale netrefil.

22:32
    Pätoprstý se k puku na levém kruhu nedostal a Fendrich tak zasahovat nemusel.

21:33
    Hladonik přihrával v přečíslení Kovařčíkovi, nejproduktivnější hráč domácího týmu ale na puk nedosáhl.

20:51
    Puk se dostal do mezikruží, tam se ale ke střele nikdo v bílém dresu nedostal a následně se hosté osvobodili.

20:34
    Před dotírajícími hráči Ocelářů schoval Groh puk pod lapačkou a přerušil hru.

20:12
    Oceláři vyhráli vhazování ve středním pásmu, teď však mají puk za svou brankou.

20:01

První třetina nabídla zajímavou podívanou s několika šancemi na obou stranách, spokojenější ale zatím mohou být domácí hráči, kteří vedou zásluhou Eryka Sztwiertni.

Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:45.

20:00

19:40
    Michal Kovařčík se málem protáhl až před Groha, nakonec ale třineckému hráči utekl puk.

17:51
    Lorek se dostal k dorážce, z ní ale poslal puk pouze za branku.

17:33
    Puk skončil na třinecké střídačce a hra je přerušena.

16:14
    Planý zastavil rozehrávku domácího týmu a řítil se sám na branku, puk ale nakonec končí v rohu kluziště.

15:16
    Fendrich se dostal úplně mimo svou branku a puk se nějakou dobu pohyboval před odkrytou klecí, jednu z dorážek ale zřejmě zastavil Hladonik a Oceláři se tak ubránili.

14:28
    Pořízek naskočil z trestné lavice a jeho tým je v tuto chvíli kompletní.

13:57
    Na modré čáře, kam posílal puk Kovařčík nikdo nebyl a Oceláři tak musí vyklidit útočné pásmo.

13:22
    Dorazit puk po střele Pisarika se pokoušeli hned dva hráči Ocelářů, do sítě jej ale nedostal nikdo.

12:54
    Hned po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Mattis, jehož střelu likviduje domácí gólman.

12:50
    Početní výhoda zatím domácímu týmu vůbec nevychází, Oceláři se dokonce provinili icingem.

12:28
    Dnes již podruhé se otevírají vrátka na trestné lavici Boleslavi, kam míří za podražení Pořízek.

11:58
    Musliu pouze nahodil puk ze středního pásma za branku Fendricha a odjíždí na střídačku.

10:48
    K vyraženému kotouči se v mezikruží dostal Hrehorčák, dorazit puk do sítě se ale mladému útočníkovi Ocelářů nepodařilo.

10:35
    Puk z hole mladoboleslavských hráčů zamířil na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí ke Grohovi.

10:03
    Flok se cpal za dorážkou, ležícího Groha se mu ale překonat nepodařilo.

09:48
    Další střelu vyslal na branku Mladé Boleslavi Miloš Roman, hostující gólman má puk ve své moci.

08:54
    A radují se tak až Oceláři. Sztwiertnia našel v prostoru mezi kruhy LUDVÍKA PETRÁKA, který zvedl puk pod horní tyč. Asistence: Eryk Sztwiertnia, Martin Pala.

08:35
    Pořízek vracel puk do brankoviště, ten ovšem pouze projel před odkrytou brankou, dorazit jej nikdo nedokázal.

08:03
    Motloch se vrací do hry, jeho tým je v plném počtu.

07:25
    Přihrávku Hladonika napříč brankovištěm zastavil jeden z hráčů Boleslavi a vyhozením přes celé hřiště osvobodil svůj tým.

06:46
    Střela Stránského prošla do brankoviště, tam ale hostující klec minula.

06:16
    Hosté získali puk a okamžitě jej posílají až za branku Fendricha.

06:03
    Boleslavští hráči si nepohlídali střídaní, na chvíli hráli v šesti, což neuniklo pozornosti čárového rozhodčího. Menší trest pro hráčskou lavici odpyká Motloch.

04:30
    Outrata zachytil chybnou rozehrávku domácího týmu a snažil se puk předat do výhodnější pozice svému spoluhráči, to se mu ale nepodařilo.

04:11
    Groh si způsobil menší potíže ve svém brankovišti, když nahozený puk neudržel ve své lapačce, před dotírajícími Oceláři ho ale ukryl včas.

03:47
    Michal Kovařčík vjel s pukem do útočného pásma před tím, než jej opustil jeho spoluhráč a čárový rozhodčí tak píská ofsajd.

03:02
    Volf nahodil puk na třineckou branku, tam jej ale sbírají hráči v bílých dresech.

02:32
    Oceláři nahazují puk za branku Mladé Boleslavi, výrazněji ohrozit gólmana hostů se jim zatím nepodařilo.

01:30
    Boleslav přenesla na chvíli hru před Fendricha, krátce nato se ovšem na útočný výlet vydal Adámek a po jeho akci končí puk mezi betony Groha.

00:31
    Pisarik to zkusil z podobného místa ještě jednou, tentokrát ale poslal puk příliš vysoko nad branku.

00:08
    Miloš Roman dostal puk do útočného pásma, hosté jej nedokázali vyhodit a po střele Pisarika od modré si Groh připisuje první úspěšný zákrok.

00:01

HC Oceláři Třinec: Fendrich (Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Mašek, Mattis, Uřidil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Volf, Borovec, Pořízek, Planý, Outrata, Němec, Motloch

Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý.

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři se v letošní sezóně střetli jen jednou a to na ledě Mladé Boleslavi, kde sice domácí celek ještě krátce před koncem druhé části vedl o dvě branky, Oceláři ale dokázali průběh zápasu otočit a nakonec se radovali z výhry po samostatných nájezdech.

Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 3:4 sn

Rovněž hosté z města automobilů sehráli před přestávkou pouze jediné utkání. Mladoboleslavští hráči přivítali na svém kole tým Zlína a i přesto, že moravský celek dokázal hned dvakrát vyrovnat, svěřenci trenéra Křivohlávka se nakonec radovali z výhry 5:3 i díky čtyřgólovému příspěvku Ivana Ďurače. V tabulce mají hosté na svém kontě čtyřiapadesát bodů a patří jim tak deváté místo.