HC Plzeň – Chomutov 5:4 (nedohr.) | Vítkovice – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sparta 5:2 (kon.)
Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 19.02.2016, 18:00 • W • DHL Extraliga juniorů • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu DHL extraligy mezi juniory Ocelářů a Mladé Boleslavi. Utkání začíná v 18:00.

Svěřenci trenéra Varadi sehráli před reprezentační přestávkou pouze jediné utkání a to derby proti Vítkovicím. Třinečtí junioři měli do utkání výborný vstup, už po úvodní části vedli o pět branek a nakonec nad regionálním rivalem zvítězili v poměru 6:3. V tabulce se tedy Oceláři zlepšili na třiaosmdesát bodů a i nadále jim v tabulce patří druhá příčka.

Milan Dudáček – 19 zápasů; úspěšnost 91,76 %

Rovněž hosté z města automobilů sehráli před přestávkou pouze jediné utkání. Mladoboleslavští hráči přivítali na svém kole tým Zlína a i přesto, že moravský celek dokázal hned dvakrát vyrovnat, svěřenci trenéra Křivohlávka se nakonec radovali z výhry 5:3 i díky čtyřgólovému příspěvku Ivana Ďurače. V tabulce mají hosté na svém kontě čtyřiapadesát bodů a patří jim tak deváté místo.

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři se v letošní sezóně střetli jen jednou a to na ledě Mladé Boleslavi, kde sice domácí celek ještě krátce před koncem druhé části vedl o dvě branky, Oceláři ale dokázali průběh zápasu otočit a nakonec se radovali z výhry po samostatných nájezdech.

Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 3:4 sn

HC Oceláři Třinec: Fendrich (Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Mašek, Mattis, Uřidil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Volf, Borovec, Pořízek, Planý, Outrata, Němec, Motloch

Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý.

00:01

00:08
    Miloš Roman dostal puk do útočného pásma, hosté jej nedokázali vyhodit a po střele Pisarika od modré si Groh připisuje první úspěšný zákrok.

00:31
    Pisarik to zkusil z podobného místa ještě jednou, tentokrát ale poslal puk příliš vysoko nad branku.

01:30
    Boleslav přenesla na chvíli hru před Fendricha, krátce nato se ovšem na útočný výlet vydal Adámek a po jeho akci končí puk mezi betony Groha.

02:32
    Oceláři nahazují puk za branku Mladé Boleslavi, výrazněji ohrozit gólmana hostů se jim zatím nepodařilo.

03:02
    Volf nahodil puk na třineckou branku, tam jej ale sbírají hráči v bílých dresech.

03:47
    Michal Kovařčík vjel s pukem do útočného pásma před tím, než jej opustil jeho spoluhráč a čárový rozhodčí tak píská ofsajd.

04:11
    Groh si způsobil menší potíže ve svém brankovišti, když nahozený puk neudržel ve své lapačce, před dotírajícími Oceláři ho ale ukryl včas.

04:30
    Outrata zachytil chybnou rozehrávku domácího týmu a snažil se puk předat do výhodnější pozice svému spoluhráči, to se mu ale nepodařilo.

06:03
    Boleslavští hráči si nepohlídali střídaní, na chvíli hráli v šesti, což neuniklo pozornosti čárového rozhodčího. Menší trest pro hráčskou lavici odpyká Motloch.

06:16
    Hosté získali puk a okamžitě jej posílají až za branku Fendricha.

06:46
    Střela Stránského prošla do brankoviště, tam ale hostující klec minula.

07:25
    Přihrávku Hladonika napříč brankovištěm zastavil jeden z hráčů Boleslavi a vyhozením přes celé hřiště osvobodil svůj tým.

08:03
    Motloch se vrací do hry, jeho tým je v plném počtu.

08:35
    Pořízek vracel puk do brankoviště, ten ovšem pouze projel před odkrytou brankou, dorazit jej nikdo nedokázal.

08:54
    Třinec právě vstřelil branku!
    A radují se tak až Oceláři. Sztwiertnia našel v prostoru mezi kruhy LUDVÍKA PETRÁKA, který zvedl puk pod horní tyč. Asistence: Eryk Sztwiertnia, Martin Pala.

09:48
    Další střelu vyslal na branku Mladé Boleslavi Miloš Roman, hostující gólman má puk ve své moci.

10:03
    Flok se cpal za dorážkou, ležícího Groha se mu ale překonat nepodařilo.

10:35
    Puk z hole mladoboleslavských hráčů zamířil na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí ke Grohovi.

10:48
    K vyraženému kotouči se v mezikruží dostal Hrehorčák, dorazit puk do sítě se ale mladému útočníkovi Ocelářů nepodařilo.

11:58
    Musliu pouze nahodil puk ze středního pásma za branku Fendricha a odjíždí na střídačku.

12:28
    Dnes již podruhé se otevírají vrátka na trestné lavici Boleslavi, kam míří za podražení Pořízek.

12:50
    Početní výhoda zatím domácímu týmu vůbec nevychází, Oceláři se dokonce provinili icingem.

12:54
    Hned po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Mattis, jehož střelu likviduje domácí gólman.

13:22
    Dorazit puk po střele Pisarika se pokoušeli hned dva hráči Ocelářů, do sítě jej ale nedostal nikdo.

13:57
    Na modré čáře, kam posílal puk Kovařčík nikdo nebyl a Oceláři tak musí vyklidit útočné pásmo.

14:28
    Pořízek naskočil z trestné lavice a jeho tým je v tuto chvíli kompletní.

15:16
    Fendrich se dostal úplně mimo svou branku a puk se nějakou dobu pohyboval před odkrytou klecí, jednu z dorážek ale zřejmě zastavil Hladonik a Oceláři se tak ubránili.

16:14
    Planý zastavil rozehrávku domácího týmu a řítil se sám na branku, puk ale nakonec končí v rohu kluziště.

17:33
    Puk skončil na třinecké střídačce a hra je přerušena.

17:51
    Lorek se dostal k dorážce, z ní ale poslal puk pouze za branku.

19:40
    Michal Kovařčík se málem protáhl až před Groha, nakonec ale třineckému hráči utekl puk.

20:00

První třetina nabídla zajímavou podívanou s několika šancemi na obou stranách, spokojenější ale zatím mohou být domácí hráči, kteří vedou zásluhou Eryka Sztwiertni.

Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:45.

20:01

20:12
    Oceláři vyhráli vhazování ve středním pásmu, teď však mají puk za svou brankou.

20:34
    Před dotírajícími hráči Ocelářů schoval Groh puk pod lapačkou a přerušil hru.

20:51
    Puk se dostal do mezikruží, tam se ale ke střele nikdo v bílém dresu nedostal a následně se hosté osvobodili.

21:33
    Hladonik přihrával v přečíslení Kovařčíkovi, nejproduktivnější hráč domácího týmu ale na puk nedosáhl.

22:32
    Pätoprstý se k puku na levém kruhu nedostal a Fendrich tak zasahovat nemusel.

23:21
    Volf se s ničím nepáral, projel do útočného pásma a okamžitě pálil na Fendricha, jeho branku ale netrefil.

23:46
    Hodně prostoru na vrcholcích kruhů dostal Červinský, boleslavský bek ale poslal svou střelu přímo do lapačky domácího gólmana.

24:11
    Pronikajícího hráče Třince zastavoval Tůma pouze za cenu nedovoleného zákroku a na trestné lavici si tak odpyká menší trest za faul kolenem. Početní výhody ale zatím domácímu týmu příliš nejdou, uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

25:08
    Oceláři dlouho kombinovali v útočném pásmu, pak ale přihrávku Hladonika směřující před branku zastavil jeden z hostů a vyhodil puk.

25:55
    Uřidil zavezl puk až do útočného pásma, tam ho ale od kotouče odstavil Zahradníček.

26:11
    Tůma se zapojil do hry, také toto oslabení jeho tým ustál.

27:24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají z přečíslení, ve kterém to vzal na sebe LUKÁŠ MOTLOCH a propálil třineckého gólmana. Asistence: Denis Pätoprstý.

28:12
    První početní výhoda také pro hosty, Flok si odpyká dvě minuty.

28:22
    Takto si ale hosté zřejmě začátek své početní výhody nepředstavovali, za faul na Kovařčíka je nařízeno trestné střílení.

28:22
    Michal Kovařčík ovšem svou šanci nevyužil a poslal puk nad boleslavskou branku.

29:21
    Žalud to zkusil od modré, třineckou branku ovšem svou prudkou ranou minul.

29:53
    Oceláři se hnali do přečíslení, zakončit úspěšně jej ale nedokázali.

30:12
    Flok je na ledě, domácí tým je kompletní.

30:48
    Oceláři se provinili zakázaným uvolněním a hra se tak vrací před Fendricha.

31:25
    Ani jeden z týmů nedokáže přejít do útočného pásma a hra se tak po většinu doby odehrává ve středním pásmu.

-41:35
    Hrehorčák pálil od modré, jeho rána ale skončila pouze na horní tyči.

32:02
    Teď ovšem musí třinecký hráč na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.

32:18
    Murín a po něm také Pisarik pálili velmi prudce, do sítě Boleslavi ale neprošla ani jedna rána.

33:14
    Hosté jdou do vedení, když do třinecké sítě prošla střela RADKA POŘÍZKA. Asistence: Ondřej Žalud, Lukáš Volf.

34:45
    Pala dostal puk do dobré pozice, z té ale trefil pouze připraveného Groha.

35:11
    Po střele Zahradníčka od modré čáry pak končí puk v lapačce hostujícího gólmana.

35:48
    Miloš Roman mohl usměrnit do odkryté části klece nahození svého spoluhráče, to se mu ale nepodařilo.

36:19
    Oceláři zamkli hosty v jejich pásmu a ten končí až po faulu Uřidila, který si odpyká dvě minuty za sekání.

36:56
    Přesilovka domácího týmu ale končí předčasně, za vysokou hůl si dvě minuty Zahradníček.

38:07
    Pisarik to zkusil z pravého kruhu, odtud ale poslal puk příliš vysoko.

38:19
    Uřidil naskočil z trestné lavice, jeho tým teď čeká zkrácená přesilová hra.

38:46
    A hosté odskakují do dvoubrankového vedení, když vyraženou střelu uklidil do sítě LUKÁŠ MOTLOCH. Asistence: Ondřej Žalud, Lukáš Volf.

39:40
    Sztwiertnia to zkusil z prostoru mezi kruhy, ale jeho střela postrádala přesnost i razanci.

40:00

Druhá třetina nabídla rovněž hned několik šancí na obou stranách, radovali se ovšem pouze hosté, kteří třemi góly otočili zápas na svou stranu a do závěrečné části tak vstoupí s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina začne přibližně v 19:33.

V brance Třince dochází ke střídání, do třetí třetiny nastoupí Matěj Loubal.

40:01

40:14
    Murín se teď musel hodně rychle vracet, aby byl u kotouče dříve než hráč Mladé Boleslavi, což se mu nakonec podařilo.

41:05
    Před brankou Groha se o teč pokoušel Hrehorčák, ale neúspěšně.

41:57
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrací ke Grohovi.

42:36
    Sztwiertnia se projel s kotoučem přes celé hřiště, nakonec ale třinecký útočník skončil v rohu kluziště.

43:51
    Zakázané uvolnění Třince přesune hru do útočného pásma hostů.

44:44
    Ke střele se na levém kruhu dostal Mattis, jeho pokus ale Loubala příliš neohrozil a třinecký gólman v poklidu zasáhl lapačkou.

46:15
    Sztwiertnia přes obranný val hostů na modré čáře neprošel a nakonec pouze nahodil puk do útočného pásma.

46:43
    Kovařčík už si počínal úspěšněji, ani on se ale k ohrožení Groha nedostal.

47:45
    Boleslav výborně napadá, Oceláři mají potíže s vyvezením puku ze svého pásma.

48:38
    Kvasnica dostal puk do útočného pásma a se spoluhráči se jej snaží vybojovat u mantinelu.

49:49
    Petrák skončil na modré čáře mezi dvěma hráči a do útočného pásma tak neprošel.

50:00
    Oceláři jsou v útočném pásmu, ohrozit Groha se jim ale vůbec nedaří.

50:53
    Pro Zahradníčka končí dnešní utkání předčasně, třinecký bek vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání za faul kolenem. Menší z trestů odpyká Lorek.

52:05
    Ale také v oslabení se v útočném pásmu drželi Oceláři a za pád pod nohy si dvě minuty míří odpykat Pořízek. Dvě minuty se tak bude hrát v plném počtu.

53:30
    Oceláři sice drží útočné pásmo, čas na vyrovnání se jim ale velmi rychle krátí.

53:50
    Do brejku se hned dvakrát dostal Pätoprstý, Matěj Loubal ovšem drží naděje třineckého týmu.

54:05
    Pořízek se vrací do hry a jeho tým tak čeká ještě více než minuta a půl v početní výhodě.

54:29
    A znovu skvělý třinecký gólman, který tentokrát zákrokem betonem sebral skvělou šanci Musliu.

55:05
    Lorek opouští trestnou lavici, Oceláři jsou tedy kompletní, na případné vyrovnání už jim ovšem zbývají pouze necelé čtyři minuty.

57:13
    Pala před odkrytou částí klece promáchl a zdálo se, že o svou velkou šanci Oceláři přišlo, no nebylo tomu tak, jelikož kotouč za záda Groha dostal MILOŠ ROMAN. Asistence: Martin Pala, Jan Bartko.

57:13
    Oddechový čas pro hosty.

57:55
    Oceláři vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí k Loubalovi.

58:03
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části, třinečtí hráči znovu posílají puk až na zakázané uvolnění.

58:22
    Dlouhá přihrávka na Michala Kovařčíka neprošla a následně hosté vyhazují puk zpátky do obranného pásma Třince.

58:52
    O puk se bojuje u mantinelu, no odtud Oceláři vyrovnají jen velmi těžko.

59:07
    Loubal už je na střídačce, navíc se hosté provinili zakázaným uvolněním a Oceláři tak získávají útočné pásmo.

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Bratři Romanové jsou s pukem ve vlastním obranném pásmu, do konce třetí části už zbývají jen sekundy.

59:51
    Devět sekund před koncem se vhazování odehraje ve středním pásmu.

Boleslav už se v poslední části zaměřila hlavně na defenzívu, Oceláři už dokázali v závěru pouze snížit gólem Miloše Romana. (20:10:43)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 9. Petrák (Sztwernia, Pala), 58. Miloš Roman (Pala, Bartko) – 28. Motloch (Pätoprstý), 34. Pořízek (Žalud, Volf), 39. Motloch (Žalud, Volf)

HC Oceláři Třinec: Fendrich (41. Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala

Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý