New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:3 (kon.)
Detroit – Columbus 2:1 (2:0 po s.n.) | Tampa – Arizona 2:1 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 1:4 (kon.)
Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
Středa 24.02.2016, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Philadelphia v letošní sezóně NHL porazila Carolinu ve všech třech předchozích zápasech a ve všech po prodloužení. Nováček Shayne Gostisbehere měl podíl na všech výhrách Flyers, když 15. listopadu v PNC Areně ve třetí třetině asistoval na vyrovnávací gól Wayne Simmondse a poté vítěznou branku Jakuba Voráčka 37 sekund po zahájení prodloužení. Druhý vzájemný zápas z 24. listopadu rozhodl sám, když ve Wells Fargo Center skóroval v prodloužení po 24 sekundách, zatímco 16. prosince rozhodl prodloužení po minutě a 42 sekundách. V dresu Hurricanes vstřelil v posledním zápase Jeff Skinner hattrick, na výhru to ale nakonec nestačilo. Zazáří mladíček Shayne Gostisbehere i ve čtvrtém vzájemném zápase? Odpověď se dozvíme po skončení duelu, kterým Vás s velkým potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.

Carolina Hurricanes:

Carolina během posledních devíti zápasů zaznamenala čtyři výhry a pět porážek a aktuálně ji dělí ve východní konferenci od divoké karty zajišťující účast v playoff čtyři body. Hurricanes v pondělí v noci nestačili na Tampu, ale od 3. prosince neprohráli v normální hrací době dva zápasy v řadě. Jordan Staal asistoval v posledním zápase na gól Joakima Nordströma, který skóroval v první třetině v oslabení, a bodoval v pátém zápase v řadě. Gól v oslabení nakonec ale nebyl Carolině nic platný, protože ve třetí třetině Lightning využili přesilovou hru, která se ukázala být klíčová.
    Český útočník Andrej Nestrašil včera oslavil své 25. narozeniny.

Philadelphia Flyers:

Philadelphii bude proti Carolině chybět kapitán Claude Giroux, který zmešká druhý zápas v řadě kvůli zranění v horní části těla. Giroux utrpěl zranění v závěru zápasu proti Montrealu, který Flyers porazili v sobotu 3:2 po nájezdech. Claude Giroux během letošní sezóny zaznamenal během 57 zápasů 49 bodů. Centr Sean Couturier by se měl vrátit zpět po devíti zápasech, které vynechal kvůli zranění v dolní části těla.
    Shayne Gostisbehere je borec! Nováček Flyers skóroval v 15. zápase v řadě, což za 20 let nedokázal žádný obránce. Navíc v letošní sezóně jako první nováček rozhodl čtyři prodloužení.

Radko Gudas (PHI) 0+4, +/- 0
    Michal Neuvirth (PHI) 25 zápasů, 13 výher, 727 zákroků, 51 gólů, úspěšnost zákroků 93,0%

Hráči mimo hru:

Michal Jordán (CAR) 1+0, +/- 0

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Slavin, Hainsey, Liles, Pesce, Hanifin, Faulk (A) – Versteeg, E. Staal (C), Di Giuseppe – Nordström, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Rask, Lindholm – Terry, McClement, Nash. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Schultz, Streit (A), MacDonald, Gostisbehere, Manning, Gudas – Gagner, Schenn, Simmonds (A) – Raffl, Couturier, Voráček – Laughton, Cousins, Read – VandeVelde, Bellemare, White. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Justin St. Pierre – Steve Barton, Pierre Racicot.
    Hokejisté domácí Caroliny vycházející na led PNC Areny.

00:01

00:03
    V PNC Areně právě začalo utkání, které je pro oba dva týmy důležité. Rozdíl mezi Carolinou a Philadelphií činí ve východní konferenci jeden jediný bod.

01:32
    Cam Ward vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Philadelphie a rozehrál.

02:03
    Justin Faulk srazil střelu Flyers do ochranné sítě a hra byla přerušena.

02:18
    Hra byla v rychlém sledu dvakrát přerušena poté, co Carolina během deseti sekund dvakrát vyhodila puk na zakázané uvolnění.

02:58
    Oba dva týmy se aktuálně nachází mimo pozice zajišťující účast v playoff, vítěz se mu ovšem může výrazně přiblížit.

03:47
    Cam Ward předvedl druhý úspěšný zákrok v dnešním zápase a střelu Philadelphie vyrazil mimo.

03:57
    Flyers se vzápětí dostali k další střele, Cam Ward si proti ní ale povyjel z brány a ukryl ji ve svém náručí.

04:16
    Hurricanes vypálili na levém křídle od modré čáry a Michal Neuvirth si připsal úspěšný zákrok, po kterém přerušil hru.

04:32
    Jeff Skinner z pravého křídla napálil puk před bránu a Viktor Rask mohl skórovat, puk se ale od jeho brusle odrazil do levého betonu Michala Neuvirtha!

05:22
    Andrej Nestrašil tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.

05:48
    Joakim Nordström na levém křídle pláchl hráčům Flyers a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Michal Neuvirth ukryl v náruči po rychlém zakleknutí.

06:25
    Phillip Di Giuseppe vypálil z pravého křídla a jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje krátká přestávka.
    Elias Lindholm nastoupil ke svému jubilejnímu 200. utkání NHL.

06:46
    Michael Raffl na levém křídle vypálil a ačkoliv jeho střela nevypadala příliš nebezpečně, Cam Ward s ní měl problémy a až napodruhé ukryl horký puk v lapačce!

07:43
    Střely:

Carolina Hurricanes 4 Philadelphia Flyers 5

07:57
    Andrej Nestrašil to zkusil z levého křídla útočného pásma, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

08:24
    Cam Ward zastavil nahození Philadelphie a přerušil hru.

08:31
    Mark Streit po vyhraném vhazování Flyers rychle vypálil z pravého křídla, jeho střela ale našla pouze připraveného Cama Warda.

08:48
    Carolina rychle otočila hru, její akci ale na levém křídle zastavilo po špatném přechodu přes modrou čáru postavení mimo hru.

08:51
    Omlouvám se Vám, rozhodčí nakonec odpískali proti Carolině zakázané uvolnění.

09:29
    Wayne Simmonds mohl pálit z pravého křídla, nakonec se ale rozhodl pro stahovačku mezi nohama a John-Michael Liles ho o puk u pravé tyče připravil. Dobrá práce.

09:57
    Flyers napřáhli na levém křídle od modré čáry k velmi nebezpečné střele a Wayne Simmonds se po těžkém zákroku Cama Warda natahoval po dorážce, nakonec se k ní ale nedostal.

10:27
    Po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka, po které si domácí Carolina zahraje první přesilovou hru.

10:27
    Wayne Simmonds (PHI) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

10:52
    Flyers se podařilo vyhodit a navíc na levém křídle útočného pásma dobrým forčekingem znepříjemnili Carolině rozehrávku.

11:18
    Jordan Staal spálil obrovskou příležitost, když u pravé tyče mohl uklízet puk po odrazu od mantinelu za bránou do prázdné brány, jenže ji z blízkosti přestřelil! To byla stoprocentní šance!

12:30
    Victor Rask se dostal před bránou ke střele, jeho pokus z otočky ale zamířil po ledě vedle levé tyče.

12:51
    Jay McClement (CAR) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

13:21
    Hurricanes se podařilo vyhodit a Flyers musí rozjíždět další útok zpoza vlastní brány.

14:03
    Další vyhození Caroliny, o které se postaral Jaccob Slavin.

14:32
    Vzápětí přichází další vyhození, tentokrát v podání Jordana Staala. Philadelphii se v úvodní přesilové hře vůbec nedaří usadit v útočném pásmu, Hurricanes skvěle brání.

14:59
    Vyloučený Jay Clement se vrátil zpět na led a Carolina také přečkala první hru v oslabení.

15:27
    Michal Neuvirth vyrazil střelu Hurricanes od modré čáry a Radko Gudas mohl z levého rohu obranného pásma rozehrát.

16:20
    Jakub Voráček se nedostal ke střele a Hurricanes vyrazili do rychlého protiútoku, jejich následný pokus byl ale zablokován.

16:45
    Wayne Simmonds se ocitl před bránou v dobré šanci, jeho následná střela se ale od hole Jaccoba Slavina odrazila mimo.

17:13
    V první třetině přichází na řadu poslední krátká reklamní přestávka. Carolina hraje s Philadelphií necelé tři minuty před koncem první třetiny bez branek 0:0, když největší a stoprocentní šanci utkání spálil ve dvanácté minutě Jordan Staal.

Jordan Staal:

Jordan Staal během posledních 20 zápasů zaznamenal 15 kanadských bodů.

17:21
    Flyers vypálili z levého křídla a Cam Ward po rychlém zakleknutí ukryl puk v pohodě ve svém náručí.

17:45
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    SCOTT LAUGHTON propálil Cama Warda a svým pátým gólem v letošní sezóně NHL posílá Flyers v závěru první třetiny do vedení!! Radko Gudas rozjel rychlý protiútok a Matt Read na levém křídle předložil puk zpětnou přihrávkou najíždějícímu Scottovi Laughtonovi, který střelou po ledě z levého kruhu pro vhazování zamířil mezi betony Cama Warda. Asistence: Matt Read, Radko Gudas.
    17:45 Scott LAUGHTON - 0:1

18:11
    Jakub Voráček mohl rychle přidat druhý gól, Cam Ward ale předvedl skvělý zákrok a střelu českého útočníka z levého křídla ukryl po pěkném semaforu v lapačce!

18:33
    Sam Gagner z levého křídla nahodil puk na bránu a Brayden Schenn se snažil dostat k dorážce, Cam Ward ale puk rychle přikryl na ledě lapačkou.

19:30
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 30 sekund.

19:49
    Jakub Voráček hledal na modré čáře zpětnou přihrávkou Nicka Schultze, puk ale po zkratu v komunikaci skončil až v zóně Flyers.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jordan Staal mohl ve dvanácté minutě poslat Carolinu v přesilové hře po vyloučení Waynea Simmondse do vedení, když se u pravé tyče ocitl ve stoprocentní šanci, jenže z obrovské blízkosti prázdnou bránu přestřelil. Na opačné straně poté přišel trest. Radko Gudas v závěru první třetiny rozjel rychlý protiútok a Scott Laughton po přihrávce Matta Reada poslal puk mezi betony Cama Warda do sítě. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 0 Philadelphia Flyers 1.
    Scott Laughton a jeho reakce po vstřelení úvodního gólu zápasu. Jako by říkal: „To jsem to tam krásně poslal, viď?“.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.

20:01

20:07
    V PNC Areně začala druhá třetina a Cam Ward se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Flyers.

20:37
    Sean Couturier na levém křídle pěkně potáhl puk a zpoza brány poté posílal před brankoviště nebezpečnou přihrávku, bohužel pro Flyers ale nebyl mezi kruhy pro vhazování žádný z jeho spoluhráčů.

22:02
    Scott Laughton krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila přesně do bližšího horního rohu, jenže Cam Ward řekl jeho druhému gólu v zápase ne a po fantastickém semaforu ukryl puk v lapačce!

22:45
    Na semaforu Cama Warda zasvítila červená a Philadelphia vede stále 1:0. Flyers ovšem vstoupili do druhé třetiny skvěle.

23:22
    Shayne Gostisbehere odvádí v obraně Philadelphie skvělou práci a nyní dvakrát zastavil útok domácí Caroliny.

24:05
    Jakub Voráček během velkého oblouku v útočném pásmu hledal prostor na střelu, v blízkosti modré čáry ale mezi dvěma protihráči ztratil kontrolu nad pukem a ke střele se nedostal.

24:41
    Scott Laughton dnes hraje skvělý zápas a v úvodu druhé třetiny se dostal do další šance! Levé křídlo Flyers tentokrát pálilo nebezpečně z levého kruhu pro vhazování a puk se od pravého betonu Cama Warda odrazil nad horní tyč a do ochranné sítě!

25:51
    Carolina se pokusila na levém křídle zavést puk do útočného pásma a její akce byla zastavena faulem.

25:51
    Matt Read (PHI) dostal menší trest, 2 minuty podržení.

26:14
    Michal Neuvith si připsal fantastický zákrok poté, co bleskově zareagoval na puk, který se od jeho spoluhráče odrazil nepříjemně na jeho bránu!

26:59
    Carolina na levém křídle tvrdě vypálila od modré čáry, český brankář Michal Neuvirh byl ale opět připraven a po předchozím zákroku pravým betonem tentokrát ukryl puk ve svém náručí.

27:03
    Puk zamířil mimo ledovou plochu, byla tam ale teč, takže vylučovat se v době, kdy do konce přesilové hry Caroliny zbývá 47 sekund, nebude.

27:37
    Flyers se podařilo vyhodit a Carolina má šanci na poslední útok.

28:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    JOAKIM NORDSTRÖM potrestal obrovskou chybu brankáře Michala Neuvirtha a vyrovnává na 1:1!! Michal Neuvirth se vydal za bránu, kde zastavil nahození Caroliny, jenže poté při pokusu o rozehrávku namazal puk na hůl Joakima Nordströma, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil do prázdné sítě. Bez asistence.
    28:09 Joakim NORDSTRÖM - 1:1

28:40
    Jay McClement vypálil z pravého křídla a po zákroku Michala Neuvirtha přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

29:07
    Philadelphia vstoupila do druhé třetiny skvěle, měla velkou převahu, jenže teď ji poslal do kolen naprosto zbytečný gól.

29:35
    Jakub Voráček skvěle objel bránu a u pravé tyče se snažil puk zasunout do brány, Cam Ward tam ale rychle vymrštil svůj levý beton a jeho pokus zastavil!

30:10
    Musím se vrátit k tomu gólu, který padl po obrovské chybě Michala Neuvirtha. Odborníci si po takovýchto brankách vždy kladou otázkou, proč se brankáři snaží vytvářet něco extra.

30:35
    Jakub Voráček unikl obráncům Caroliny a dostal se do samostatného úniku, jeho následná střela po ledě ale místo ke vzdálenější pravé tyči zamířila do levého betonu Cama Warda!

31:22
    Nick Cousins se vzápětí dostal do samostatného úniku a po vzoru Jakuba Voráčka se snažil mezi betony Cama Warda zamířit ke vzdálenější pravé tyči, jenže brankář Caroliny vytáhl další úžasný zákrok a jeho pokus vyrazil!

32:02
    Carolina vyhodila puk na zakázané uvolnění a hlavní trenér Bill Peters si vyžádal oddechový čas, aby rozmělnil obrovský tlak Flyers.

32:08
    Vzápětí přichází další zakázané uvolnění Hurricanes a hra se vrátí zpět před brankáře Cama Warda.

32:31
    Brayden Schenn vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Cam Ward. Následuje krátká přestávka.

32:58
    Netrvalo to dlouho a Flyers se po inkasovaném gólu rychle oklepali a na ledě jasně dominují.

33:03
    Michal Neuvirth rychle vyjel na střídačku. Na straně Caroliny se bude vylučovat a Philadelphia má k dispozici výhodu.

33:14
    Phillip Di Giuseppe (CAR) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

33:29
    Sean Couturier vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následnou střelu směřující pod horní tyč ale Cam Ward nadvakrát zastavil.

34:02
    Hurricanes v oslabení před pár sekundami vyrazili do útoku a jejich následná střela z levého křídla zamířila nad.

34:52
    Carolině se podařilo vyhodit, jmenovitě Jayovi McClementovi.

35:17
    Mark Streit na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela ale našla pouze připravenou hruď Cama Warda, po jehož zákroku na řadu přichází další krátká komerční přestávka.

35:53
    Střely:

Carolina Hurricanes 14 Philadelphia Flyers 25

36:13
    Matt Read zahodil obrovskou šanci a Cam Ward vytáhl spektakulární zákrok!! Flyers vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Matt Read u levé tyče mohl puk uklízet po přihrávce Nicka Schultze do prázdné brány, jenže Cam Ward vytáhl neopakovatelný zákrok a kotouč mířící do jeho protipohybu ukryl pod sebou.

36:45
    Matt Read se vzápětí ocitl u levé tyče v další šanci, ani z obrovské blízkosti ale fantastického Cama Warda nepřekonal! Brankář Caroliny drží svůj tým nad vodou a nyní puk vyrazil mimo.

38:26
    Cam Ward podržel Carolinu spektakulárním zákrokem a JORDAN STAAL vzápětí otáčí vývoj zápasu na stranu Hurricanes!! Jordan Staal si před bránou skvěle pokryl puk a z otočky poté střelou po ledě zamířil k pravé tyči. Asistence: Brett Pesce, Andrej Nestrašil.
    38:26 Jordan STAAL - 2:1

39:20
    Flyers se snaží ještě před koncem druhé třetiny odpovědět.

39:40
    Philadelphia se dostala v rychlém sledu od modré čáry ke dvěma střelám, obě dvě ale zamířily mimo a skóre zůstává neměnné.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Philadelphia v prostřední části prožila velice frustrujících dvacet minut, během nichž byla lepší a dominovala, jenže gól nevstřelila a naopak dva inkasovala. Michal Neuvirth po vyjetí za bránu namazal puk při pokusu o rozehrávku na hůl Joakima Nordströma, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil do prázdné brány. Flyers se ovšem rychle otřepali a Jakub Voráček s Nickem Cousinsem se v rychlém sledu dostali do samostatného úniku, ani jeden z nich ale puk mezi betony Cama Warda poslat nedokázal, zatímco Matt Read nedokázal po rychlém přečíslení dva na jednoho poslat puk do prázdné brány a potřetí nechal vyniknout brankáře Hurricanes. Necelé dvě minuty před koncem druhé části navíc přišla další velká facka, když se z otočky prosadil Jordan Staal a otočil vývoj zápasu na stranu Caroliny. Skóre po 40 minutách. Carolina Hurricanes 2 Philadelphia Flyers 1.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:57.

40:01

40:04
    Flyers vstupují do třetí části s jednobrankovým mankem a budou se v ní snažit odpovědět na frustrující druhou třetinu, během níž inkasovali dva góly a neproměnili několik šancí.

41:10
    Victor Rask na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho střelu ale zablokoval dobře postavený Braydon Schenn.

41:58
    Střely:

Carolina Hurricanes 15 Philadelphia Flyers 28

42:06
    Flyers vypálili z levého křídla a Cam Ward ukryl puk v lapačce.

42:13
    Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před brankáře Cama Warda.

42:38
    Joakim Nordström:

Joakim Nordström v dnešním zápase skóroval ve třetím zápase v řadě.

43:02
    Pokud Flyers tento zápas prohrají, tak si zřejmě po jeho skončení v kabině budou drbat hlavu.

43:40
    Jen připomínám, že pro oba dva týmy je to velice důležité utkání v boji o playoff.

43:50
    Brett Pesce (CAR) dostal menší trest, 2 minuty držení.

44:03
    Joakim Nordström vypomohl obraně a poté puk vyhodil do zóny Philadelphie, které se nedaří usadit v útočném pásmu.

44:38
    Jakub Voráček předvedl pěkný slalom a podařilo se mu zavést puk do útočného pásma.

44:58
    Sean Couturier vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale našla pouze hruď připraveného Cama Warda.

45:41
    Cam Ward vyrazil střelu Flyers od modré čáry levým betonem mimo a vypadá to, že více už hosté v přesilové hře nestihnou.

46:20
    Cam Ward ukryl nahození Flyers v lapačce poté, co jeho tým úspěšně přečkal třetí přesilovou hru hostů z Philadelphie.

Následuje krátká reklamní přestávka.

46:35
    Střely:

Carolina Hurricanes 15 Philadelphia Flyers 32

47:05
    Wayne Simmonds vypálil z pravého křídla a jeho následná střela zápěstím zamířila nad horní tyč brány Cama Warda.

47:33
    Sean Couturier (PHI) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

48:37
    Hurricanes si vytvořili dobrý tlak, jejich střely ale končí mimo.

48:50
    Mark Streit se dostal na levé straně obranného pásma k puku a okamžitě ho vyhodil do zóny Caroliny.

49:26
    Flyers opět vyhodili a Carolina už se v přesilové hře, ve které ani jednou nevystřelila na bránu, k ničemu nedostane.

49:59
    Philadelphia vyslala na bránu o více než polovinu více střel, přesto v polovině třetí třetiny prohrává těsně 2:1.

50:45
    Wayne Simmonds se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jeho následná střela ale zamířila mimo.

51:44
    Victor Rask mohl po dobrém forčekingu a chybě Flyers rozhodnout, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na levém betonu Michala Neuvirtha, který si připsal skvělý zákrok!
    Před pár dny to bylo 36 let, co se stal hokejový zázrak!

53:02
    Flyers teď vytvořili v obranném pásmu Caroliny dobrý zámek, klíč ke střele ovšem nenašli.

53:47
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes šest minut a Philadelphia stále v zápase, ve kterém je střelecky aktivnější, prohrává.

54:11
    ERIC STAAL střílí svůj desátý gól v letošní sezóně NHL a s největší pravděpodobností rozhoduje o výhře Hurricanes v dnešním zápase!! Jay McClement objel bránu a Michal Neuvirth jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování levým ramenem vyrazil, jenže puk se poté odrazil do vzduchu a Eric Staal ho u pravé tyče z blízkosti pod úrovní horní tyče nadvakrát procedil do brány. Asistence: Jay McClement, Elias Lindholm.
    54:11 Eric STAAL - 3:1

55:29
    Jakub Voráček se v blízkosti brány snažil z dorážky propasírovat puk mezi betony Cama Warda, ten ale za svá záda nepustil!

Po úspěšném zákroku Cama Warda, který je podle mého osobního názoru největší hvězdou dnešního zápasu, následuje krátká reklamní přestávka.

56:15
    Michal Neuvirth z 15 střel inkasoval 3 góly, což není příliš dobrá vizitka, a je jasné, že klíčovým faktorem dnešního zápasu jsou výkony brankářů.

57:52
    Nahození Flyers z pravého křídla bylo sraženo do ochranné sítě a před námi je poslední komerční přestávka.

57:53
    Michal Neuvirth byl odvolán a brána Philadelphie zůstává prázdná!

58:29
    Shayne Gostisbehere tvrdě vypálil od modré čáry a mohl bodovat v 16. zápase v řadě, Cam Ward byl ale proti!

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

59:30
    Flyers jsou v útočném pásmu, marně se ale snaží dostat ke střele.

Philadelphia ve třetí části zápasu, v němž měla velkou převahu, nebyla ani zdaleka tak nebezpečná jako v té druhé a marně se snažila o vstřelení vyrovnávacího gólu. Klíčovou roli sehráli brankáři, zatímco Michal Neuvirth neprožil příliš dobrou noc, Cam Ward svůj tým podržel několika neuvěřitelnými zákroky (celkem 36). Carolina vstupovala do poslední třetiny s jednobrankovým vedením, které pojistil pohotovou dorážkou v blízkosti pravé tyče Eric Staal. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 3 Philadelphia Flyers 1.

1. Cam Ward (CAR) 36 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Jordan Staal (CAR) 1+0
    3. Jay McClement (CAR) 0+1

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:03
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 6 střel, čas na ledě 21:09
    Radko Gudas (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:18
    Michal Neuvirth (PHI) čas na ledě 57:38, 15 zákroků, 3 góly, úspěšnost zákroků 83,3% (03:43:57)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Nordström, 39. J. Staal (Pesce, Nestrašil), 55. E. Staal (McClement, Lindholm) – 18. Laughton (Read, Gudas)

Rozhodčí: Kevin Pollock, Justin St. Pierre – Steve Barton, Pierre Racicot