New Jersey – NY Rangers 5:2 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Toronto – Nashville 2:3 (kon.)
Detroit – Columbus 2:1 (2:0 po s.n.) | Tampa – Arizona 2:1 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 1:4 (kon.)
Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 2:1 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
3:4 (2:1, 1:2, 0:1) Stav série: 1:3
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 24.02.2016, 18:00Play-off Chance ligy • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný středeční podvečer. Dnes nás čeká čtvrtý zápas předkola play off mezi Sportovním klubem Kadaň a HC Slovan Ústí nad Labem. Hosté zatím vedou v sérii 2:1 a dnešní vítězství jim zajistí postup do čtvrtfinále.

První zápas

Úvodní zápas rozhodlo prvních 11 minut. V nich se Slovanu podařilo nastřílet tři branky zásluhou Tůmy, Kloze a Roubíka a prakticky rozhodnul zápas. Ve druhé části zvýšil náskok domácích Kuchler. Kadaňští sice zásluhou Slobody snížili, ale o minutu později vrátil Slovanu čtyřbrankové vedení svým druhým gólem v zápase Kloz. Ústecký útočník si v zápase připsal tři body a po zásluze byl oceněn nejlepším hráčem za domácí tým. Kadaňští se v poslední třetině snažili alespoň snížit skóre, ale ztroskotali na skvěle chytajícím Soukupovi.

Druhý zápas

Kadaňští po nepovedeném prvním zápase zamíchali sestavou a změny se vyplatily. Mezi 16. a 19. minutou se prosadili Vrána s Blahou a Trhači šli do dvoubrankového vedení. Slovan se však nevzdal a třemi brankami otočil skóre. Dvakrát se trefil Tůma a jednou Roubík. Černožlutí vyrovnali necelých 90 vteřin před koncem zápasu, když svou druhou branku vstřelil Vrána. Zápas tak rozhodlo až prodloužení. V něm se více dařilo hostům. Kadlec sice trefil pouze tyč, ale necelou minutu před koncem se puk odrazil na hůl Kverky, který dostal puk do sítě a srovnal stav série.

Třetí zápas

Třetí zápas začal dobře pro Trhače. Už po sedmi minutách se prosadil Hejcman. Ve druhé části mohl druhou branku přidat Chrpa, ale zastavila jej tyč. Hosté vyrovnali po ukázkové kombinaci v přesilové hře, když do odkryté klece zakončoval Kloz. V polovině druhé části mohl otočit skóre Holomek, ale i on trefil pouze tyč. V závěru druhé části neproměnil Veselý trestné střílení. Ve třetí části bylo k vidění spousta šancí, Drobný trefil tyč a Pohla okradl Dvořák o jistý gól. Vše rozhodla až 55. minuta, když od modré čáry vypálil Bernad a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté tak zvítězili 1:2 a stejným skóre vedou i v sérii.

Statistiky

Nejproduktivnějšími hráči série a dokonce i celého předkola play-off je první útok Slovanu. Statistikám vévodí Jan Kloz(3+4), dále David Tůma(3+1) a legenda Jaroslav Roubík(2+2). Za Kadaň je na tom nejlépe Lukáš Vrána(2+0).

V brance se za Slovan dvakrát přestavil Jakub Soukup(93,90%), v posledním zápase v Kadani chytal Martin Volke(96,55%). Zajímavostí je, že třetí zápas předkola byl prvním zápasem mezi Kadaní a Slovanem, kdy do hry nezasáhl Soukup. V brance Trhačů chytá jednadvacetiletý Tadeáš Dvořák(90,10%).

Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Čech) – Trefný, Novák, Černý, Drobný, Weinhold, Blaha, Kolařík, Meliško – Chrpa, Kverka, Veselý – Hlava, Hejcman, Kadlec – Vaněk, Vrána, Sloboda – Deveri, Macháček, Šťovíček.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Holomek, Bernad, Vágner, Brož, Chalupa, Hes, Skočovský – Kloz, Roubík, Tůma – Pohl, Kuchler, Tenkrát – Merta, Melka, Gengel – Macek, Křivohlávek

Rozhodčí: Wagner, Schmejkal – Štofa, Beneš.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu. Kadaňské i dnes vítá u vstupu na led Maxipes Fík.

00:01

00:14
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hosty, kteří zavážejí puk do útočného pásma.

00:39
    Veselý hledal před brankou volného Kverku, ale přihrávku zablokoval jeden z obránců.

01:18
    Pohl projel přes celé kluziště až před Dvořáka, ale tam ho o puk obral Černý.

02:00
    Weinhold zachytil puk na modré čáře a udržel útočné pásmo.

02:43
    Icing Kadaně.

03:04
    Macháček se protáhl až před Soukupa, ale brankář hostů puk vyrazil betonem.

03:23
    Další kadaňský icing.

03:38
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Jako blesk z čistého nebe udeřil Slovan a ujímá se vedení. Tenkrát našel před brankou volného JANA POHLA, který protlačil puk do sítě. Asistence: Petr Tenkrát.

04:27
    Slovan drží kotouč za brankou zatímco oba celky střídají.

04:54
    Vrána se dostal ke střele od modré čáry, ale jeho slabá střela šla mimo branku.

05:40
    Kadaňští zavřeli Ústí do pásma a kombinují podél mantinelu.

05:52
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Kolařík nahodil kotouč před branku, kde jej do sítě protlačil MARTIN ŠŤOVÍČEK. Asistence: Danko Deveri, Václav Kolařík.

06:33
    Po zmatcích ve středním pásmu se k puku dostal Drobný a zavezl kotouč za domácí branku.

06:46
    Icing Slovanu.

06:52
    Soukup raději přikryl puk před dotírajícím Vaňkem.

07:23
    Tečovaný puk ze středního pásma skončil ve Dvořákově rukavici.

07:35
    Zakázané uvolnění Kadaně.

07:39
    Bernad měl na holi druhou branku hostů, ale jeho prudká střela po vhazování skončila na tyči!

08:04
    Kuchlerovu střelu z levého kruhu ukryl Dvořák do lapačky.

08:23
    Brož ztratil kotouč a po dlouhé době může do útoku Kadaň.

09:20
    Černý zachytil kotouč a mířil na Soukupa, jeho střela se pouze otřela o rameno hostujícího brankáře.

09:55
    Kadaň otáčí skóre! Střelu LUKÁŠE VRÁNY neudržel Soukup ve výstroji a puk doklouzal až do sítě. Asistence: Nicolas Hlava, Martin Kadlec.

Při pokusu zachytit kotouč před brankovou čárou se zranil Lukáš Chalupa. Po zásahu lékaře dokázal odjet na střídačku a vypadá to, že bude v pořádku.

10:09
    Vaňkova střela nadělala Soukupovi problémy, ale brankář hostů si s kotoučem nakonec poradil.

10:28
    Kadaňský útok zastavil ofsajd.

11:13
    Deveri v pádu dokázal odehrát puk z pásma.

11:47
    Po Tůmově střele se ke kotouči dostal Roubík, ale domácí brankář utěsnil prostor u levé tyče.

11:57
    Další Dvořákův zákrok, tentokrát ukryl do lapačky Bernadovu střelu od modré čáry.

12:38
    Černý drží kotouč za brankou, oba celky střídají.

12:53
    Slobodovu střelu srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

13:40
    Macháčkova rychlá střela skončila na Soukupově levém betonu.

14:30
    Modrožlutí drží kotouč ve vlastním pásmu.

14:55
    Kverka(KAD) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a hosté si zahrají první přesilovou hru.

15:09
    Roubík nedostal kotouč na Tůmu, který stál osamocený mezi kruhy. Vzápětí Kadaň vyhazuje.

15:55
    Kadlec protlačil puk z vlastního pásma a kadaňská čtveřice jede střídat.

16:30
    Ústí sice kombinuje, ale Dvořák zatím nemusel zasahovat.

16:55

16:57
    Kuchler(UNL) si odsedí dvě minuty za hákování.

17:06
    Kverkovu střelu poslal Soukup do ochranné sítě.

17:20
    Slovan vyhazuje.

17:32
    Kverkovu cestu před střední pásmo zastavil Kloz a puk je znovu za domácí brankou.

18:05
    Černý měl volnou cestu sám na Soukupa, ale přihrávku na něj zablokoval jeden z obránců hostů.

18:50
    Drobného střela skončila v rohu kluziště.

18:57

19:20
    Vágnerovu střelu poslal Trefný do rohu kluziště.

20:00

První třetinu vyhráli domácí 2:1. Hosté se sice zásluhou Pohla dostali do vedení, ale ještě v první polovině třetiny Kadaň otočila skóre zásluhou Šťovíčka a nejlepšího střelce Trhačů Vrány. Hraje se rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Bohužel pro hosty se při druhé brance zranil Chalupa a vypadá to, že zápas pro něj skončil. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

Oba celky přichází na led. Ve žlutomodrém dresu vidíme Lukáše Chalupu. Vypadá to, že bude v zápase pokračovat.

20:01

20:05
    Kadaňští vyhráli vhazování a zamířili před Soukupa. Zastavil je čárový rozhodčí – ofsajd.

20:31
    Ústecký ofsajd.

20:57
    Tenkrát se zdržel při přechodu přes modrou čáru a je znovu pískán ofsajd.

21:11
    Za sekání obdržel dvouminutový trest Vágner(UNL).

21:34
    Blaha zkusil vypálit z první, ale kotouč mu přeskočil hůl a hosté mohou vyhodit.

22:30
    Blaha našel přes celé pásmo Veselého, jeho prudká střela šla mimo branku.

22:59
    Veselý si sjel až do prostoru mezi kruhy, jeho prudkou střelu zastavila Soukupova vyrážečka.

23:11

23:30
    Drobného střela ze středního pásma skončila na hrudi brankáře hostů.

24:17
    Kloz nepřešel přes Drobného, který ho tvrdým zákrokem poslal k ledu.
    Současný stav posílá sérii do rozhodujícího pátého zápasu.

#Ribcor50K???? #CCMHockey #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

24:46
    Tenkrát nepřešel přes Meliška, hosté znovu ztrácí útočné pásmo.

25:00
    Za nedovolené bránění obdržel menší trest Brož(UNL).

25:44
    Kadaňští zatím pouze kombinují, Soukup nemusel zasahovat.

26:25
    Hejcman zachytil kotouč a hostům se tak nepodařilo vyhodit. Ústecká čtveřice vypadá vyčerpaně.

27:02

27:17
    Hlava vybojoval kotouč a okamžitě jej poslal na Soukupa, ten si s jeho střelou poradil

27:40

28:00
    Sloboda překvapil Soukupa střelou z ostrého úhlu, brankář hostů si však se střelou poradil.

28:53
    Ze souboje o kotouč ve středním pásmu vyšli lépe domácí, kteří okamžitě zaváží kotouč do útočného pásma.

29:48
    Kverka(KAD) hákoval v útočném pásmu a odpyká si dvě minuty.

30:11
    Ve vlastním oslabení zachytil kotouč Novák a vysunul DAREKA HEJCMANA, který svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi beton a vyrážečku. Asistence: Daniel Novák.

31:00
    Ještě není rozhodnuto! Po Brožově střele se k puku dostal PETR TENKRÁT a střelou k tyči snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Vladimír Brož, Jiří Kuchler.

31:57
    Melkova svižná střela skončila ve Dvořákově lapačce.

32:08
    Ústí zamknulo Kadaň v pásmu, vyrovnání visí ve vzduchu.

33:05
    Sloboda se protáhl podél mantinelu, ale jeho střela šla nad branku.

33:57
    Tenkrát nahazoval puk před branku, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

34:23
    Tenkrát nabíral rychlost, ale v poslední chvíli ho o puk obral Novák.

34:55
    Souboj u mantinelu skončil zašlápnutím kotouče. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:42
    Hosté využívají signalizovanou výhodu. Před domácí brankou se rozpoutalo peklo, domácí obrana vyhodila kotouč pouze na hůl JAROSLAVA ROUBÍKA, který přesnou střelou vyrovnává. Bez asistence.

36:30
    Holomkovu střelu od modré čáry vyrazil Dvořák betonem.

37:15
    Brožovu střelu těsně před Dvořákem tečoval Tenkrát, ale domácí brankář stihl zareagovat.

38:06
    Po Kadlecově střele ukryl Soukup raději kotouč do lapačky.

38:21
    Tůma zůstal osamocený na modré čáře, ale jeho střela šla mimo branku.

39:16
    Po Brožově střele puk poskakoval po brankovišti, ale nikdo z hráčů Slovanu na něj nedosáhl.

39:51

39:54
    Dvořák raději ukryl kotouč do lapačky.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Nejdříve Kadaň zvýšila po Hejcmanově samostatném úniku. O minutu později snížil v přesilové hře Tenkrát a o pět minut později využil signalizovanou výhodu Roubík. Rozuzlení tak znovu přinese až třetí třetina. Ta začne přibližně v 19:45.

40:01

40:10
    Trefného nahrávku poslal Kloz do boxu časoměřičů.

40:41
    Veselý se obtočil okolo obránce, ale jeho střela šla daleko od branky.

41:03
    Černého střelu vyrazil Soukup holí.

41:23
    Na druhé straně se uvolnil Kloz, ale jeho střela šla nad branku.

41:36

42:01
    Ofsajd Ústí.

43:02
    Šťovíček poslal puk za Soukupovu branku a míří střídat.

43:40
    Výhoda pro domácí.

43:50
    Pohl(UNL) zasáhl Chrpu vysokou holí a odpyká si dvě minuty za hru vysokou holí. Po odpískání se strhla potyčka mezi Chrpou a Tenkrátem. Oba účastníci obdrželi 2 minuty za hrubost.

44:53
    Kadaňská přesilová hra netrvala dlouho. Blaha(KAD) si odsedí dvě minuty za držení hole

45:50

46:23
    Kadaň vyhazuje.

46:54

47:00
    Puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude před Dvořákem.

47:24
    Puk na trestné lavici Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:48
    Po chybě obrany hostů se k puku dostal Chrpa, ale nedokázal zakončit do odkryté branky.

48:04
    Kadlec(KAD) si odsedí dvě minuty za krosček.

48:37
    Slovan se snaží rozhýbat domácí obranu, ta zatím zůstává v pevném bloku před Dvořákem.

49:12
    Chrpa drží kotouč za brankou hostů.

50:04

50:36
    Melka nedosáhl na kotouč a je z toho zakázané uvolnění.

50:58
    Kverkovo nahození raději Soukup ukryl do lapačky.

51:16
    Za nedovolené bránění obdržel dvě minuty Sloboda(KAD)

51:34

52:11
    Pohl neprostřelil hráče před sebou a Ústí znovu ztrácí pásmo.

53:16

53:35
    Icing Kadaně. Ústí přesilovky pomohly a ovládají tempo hry.

53:59
    Ofsajd Slovanu.

54:06
    Kadaňský icing.

54:11
    Po vhazování zůstal před Dvořákem osamocený JAN KLOZ a přesnou střelou otáčí skóre. Asistence: David Tůma, Jaroslav Roubík.

54:45
    Tlačenici za brankou přerušuje rozhodčí. Vhazovat se bude po Soukupově levici.

55:12
    Icing hostů.

55:27
    Vrána před brankou přišel o hůl a zlobí se na rozhodčí, ale ten byl blízko celé situace a ukazuje domácímu útočníkovi, ať hraje dál.

56:21
    Tenkrátovu střelu poslal Dvořák do ochranné sítě.

56:58
    Hejcman ztratil kotouč ve středním pásmu a hosté mohou do útoku.

57:03

57:20
    Vrána se rozjížděl do úniku na Soukupa, ale jeden z obránců hostů mu padl pod nohy.

57:54
    Veselého střelu z ostrého úhlu ukryl Soukup do lapačky.

57:58
    Trefný zkoušel vystřelit okamžitě po vhazování, ale přestřelil.

58:31
    Veselý je vyloučen za držení. Domácí střídačce se verdikt nelíbí a dává to hlasitě najevo.

58:58
    Brož(UNL) si odsedí dvě minuty za sekání a utkání se dramatizuje.

Dvořák zůstává na střídačce!

59:02
    Ústí vyhrálo vhazování a vyhazuje puk do obranného pásma Kadaně.

59:36
    Pohl minul prázdnou branku!

59:52
    Icing Ústí.

Oddechový čas pro hosty.

Je dohráno. Ústí vítězí 3:4 a postupují do čtvrtfinále. Pro domácí tým je sezóna u konce.

Hráči Ústí děkují fanouškům, kteří tu vytvořili skvělou atmosféru. Také domácí tým se loučí s fanoušky. I přes nepovedený závěr se Kadaň udržela do 10. místa a cíl – předkolo play-off – byl splněn. To je ode mne pro dnešní večer vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

Fanoušci hostů stále skandují "My chceme Slovan", ale žlutomodří hráči nepřicházejí. Fanoušci se tak baví dalším skandováním. (20:35:23)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 6. Šťovíček (Deveri, Kolařík), 10. Vrána (Hlava, Kadlec), 31. Hejcman (Novák) – 4. Pohl (Tenkrát), 31. Tenkrát (Brož, Kuchler), 36. Roubík, 55. Kloz (Tůma, Roubík)

Rozhodčí: Wagner, Schmejkal – Štofa, Beneš