CSKA Moskva – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.)
4:3 (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
Středa 09.03.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • Play-off KHL
    76:18 Alexander OSIPOV - 4:3

76:18
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté svou přesilovou hru využívají. ALEXANDER OSIPOV se napřáhl ke střele od modré čáry a puk po celé ose doplachtil za záda Koskinena. Moskvané tak tuto strhující bitvu rozhodují rozdílovým gólem a v sérii srovnávají 1:1 na zápasy. Asistence: Denis Kokarev, Konstantin Gorovikov.

74:48
    Ilja Kovalčuk putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění a pro domácí je tu početní výhoda. Šance na rozhodnutí prvního prodloužení.

72:39
    Jerjomenko znovu podržel svůj tým, a to doslova za minutu dvanáct. Dadonov se dostal do jeho těsné blízkosti, ale jeho ránu bleskovým zákrokem Jerjomenko vykryl!

67:08
    Jevgenij Dadonov se dostal v prostoru mezi kruhy k parádní střele, ale tu fantastickým zákrokem zlikvidoval Jerjomenko. Další velká šance hostí, která však gólem opět nekončí.

65:50
    Hosté měli před domácí brankou velký tlak a na základě toho, aby se hra trochu uklidnila, si domácí trenér bere oddechový čas.

62:09
    Síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za držení dostává Fjodorov a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

61:01
    Kokarev poslal kotouč do útočného pásma, kde vznikla mela před brankou Koskinena. Jenomže ke kotouči, který ležel před odkrytou brankou Petrohradu se nikdo nedostal. Následně se hosté osvobozují.

60:28
    Hostující Šipačjov putuje na trestnou lavici za sekání. Přesilovka pro domácí.

56:47
    Jakovlev podrazil protihráče a posílá hosty do čtyř. Dinamo si naopak zahraje přesilovou hru.

54:08
    Domácí špatně střídali a nyní budou hrát hosté přesilovou hru. Trest odpyká Ilja Igumnov.

46:12
    Pěstuško s Brjukvinem jeli dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku od Pěstuška. Jenže střela skončila v lapačce Koskinena, který se musel hodně vytáhnout.

37:01
    Po střele Ilji Kovalčuka zazvonila tyč domácí branky. Jerjomenko měl teď opravdu velké štěstí, jinak by hosté asi vedli.
    34:51 Vadim ŠIPAČJOV - 3:3

34:51
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté svou dvojnásobnou přesilovou hru dokázali využít, když Čudinov našel z levého kruhu svou přihrávkou na pravém kruhu VADIMA ŠIPAČJOVA, který poté svou dělovkou prostřelil Jerjomenka. Je srovnáno a začíná se znovu od začátku. Hosté navíc budou pokračovat v klasické početní výhodě. Asistence: Nikita Gusev, Maxim Čudinov.

33:51
    Jenomže protihráče podržel Fjodorov a domácí jdou do tří!

33:12
    Ilja Nikulin dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Petrohrad.

29:14
    Kutějkin dostává dvě minuty za podražení a zbytečně tak oslabuje svůj tým. Další početní výhodu si zahraje moskevské Dinamo.
    24:59 Ilja KABLUKOV - 3:2

24:59
    Tak s brankami se nám nyní roztrhl doslova pytel. Hosté znovu dávají kontaktní branku. Z těžkého úhlu z pravé strany pálil ILJA KABLUKOV a s údivem všech skončil puk za zády Jerjomenka, jenž mu propadl do vlastní branky. Bez asistence.
    24:06 Vladimir BRJUKVIN - 3:1

24:06
    Jenže hned po vhazování se do rychlého protiútoku dostali domácí a VLADIMIR BRJUKVIN se ocitl před prázdnou brankou Petrohradu, kam poté poslal puk bez větších problémů. Domácí znovu vedou o dvě branky. Asistence: Maxim Pěstuško, Alexej Těreščenko.
    23:15 Nikita GUSEV - 2:1

23:15
    Hosté se dostávají domácímu celku na dostřel jediného gólu. Podobně jako první branka domácích, i ta hostující padla po chybě v pásmu. Tentokráte v něm propadli domácí a NIKITA GUSEV poté poslal puk za záda Jerjomenka. Hostům se už dýchá o něco lépe. Asistence: Vadim Šipačjov.
    12:32 Ilja ŠIPOV - 2:0

12:32
    Domácí hokejisté jdou do dvoubrankového vedení. Před brankou hostí se ocitl ILJA ŠIPOV, který u pravé tyčky Koskinena dokázal doklepnout kotouč do jeho svatyně. Dinamo tak využilo svou první přesilovou hru. Hosté tak mají co dohánět. Asistence: Dmitrij Višnějvskij, Ivan Igumnov.

11:52
    Širokov držel protihráče a už pyká na trestné lavici. Domácí si zahrají první přesilovou hru.
    03:23 Maxim KARPOV - 1:0

03:23
    Tak po několika šancích hostí přichází pro Petrohrad tvrdá rána. SKA propadli ve vlastním pásmu, k puku se dostal MAXIM KARPOV, jenž projel podél pravého mantinelu až na pravý kruh, odkud svou střelou poslal puk do pravého horního růžku Koskinenovy svatyně. Tam vymetl doslova všechny pavučiny. Asistence: Mat Robinson.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 4. Karpov (Robinson), 13. Šipov (Višněvskij, Igumnov), 25. Brjukvin (Pěstuško, Těreščenko), 77. Osipov (Kokarev, Gorovikov) – 24. Gusev (Šipačjov), 25. Kablukov, 35. Šipačjov (Gusev, Čudinov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Višněvskij, Nikulin, Robinson, Osipov, Hietanen, Mironov, Korjagin – Pěstuško, Těreščenko, Brjukvin – Tarasov, Gorovikov, Kokarev – Galimov, Cvětkov, Fjodorov – Karpov, Šipov, Igumnov – Alexejev
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Jakovlev, Bělov, Chafizullin, Čudinov, Zubarev, Vojnov, Kutějkin – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Ponikarovskij, Koskiranta, Kovalčuk – Bučněvič, Širokov, Barabanov – Ketov, Kablukov, Kadějkin – Děrgačjov

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Lazarev, Otmachov