Košice – Martin 4:1 (kon.) | Nitra – Žilina 4:3 (po pr.)
HK Nitra
4:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
MsHK Žilina
sk Pátek 11.03.2016, 17:00 • Nitra aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Hlasy po zápase:
    Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina:"Ťažko sa mi hodnotí dnešné stretnutie po tom, čo sa dnes udialo. Niektorí hráči by v lige dostali nakladačku za tie filmovania, čo sa dnes diali. Ďalšia vec trestné strieľanie, vysoká hokejka. Pozriem si to na videu a zajtra budem presnejší. Bol to zaujímavý zápas, ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať."

Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:"Som rád, že sme do play-off vstúpili víťazstvom. Boli sme lepším mužstvom. Tak isto aj my nechápeme niektoré veci, ale viac sa už nebude vyjadrovať." (20:00:16)

Po prvom odohratom štvrťfinálovom stretnutí vyhráva Nitra v sérii so Žilinou 1:0 vďaka víťazstvu, ktoré zariadil v 64 minúte predĺženia Henrich Ručkay. Celý zápas bol ako na hojdačke, po pokojnej prvej tretine, v ktorej sme nevideli žiadny gól a ani vylúčeného hráča sa vrece s gólmi rozsypalo počas druhej a tretej tretiny. Obe mužstvá sa striedali vo vedení a všetky góly riadnej hracej doby padli po využitých presilových hrách. Celkovo sme videli 8 vylučení v zápase a Nitra prestrieľala svojho súpera 40:37. Po šesťdesiatich minútach sme nespoznali víťaza a tak stretnutie putovalo do predĺženia, v ktorom jasne dominovali domáci hráči a zaslúžene vyhrali 4:3 po predĺžení.

63:51 RUČKAY - 4:3

63:51
    Nitra dala gól!
    Žilina to nakoniec neustála a osamotený HENRICH RUČKAY prekonal dobre chytajúceho Tomeka v bránke hostí rozhodol o výhre domáceho mužstva. Asistencie: Justin Baker, Tibor Kutálek.

62:56
    Obrovská šanca, v ktorej sa ocitol Stloukal. Zoči voči skvelému Tomekovi nesupel.

62:46
    Zakázané uvoľnenie Žilina, ktorému predchádzali viaceré nebezpečné zakončenia domáceho prvého útoku.
    62:06

62:06
    Macík skúsil prekvapiť Tomeka strelou k ľavej tyčke, ten jeho pokus bez problémov vyrazil a pokračujeme v predĺžení.
    62:06

62:06
    Nasleduje trestné strielanie za faul na Macíka.

61:23
    Obaja brankári si tentokrát vydýchli, najskôr Tomek pri strele Stloukala a o pár sekúnd aj Lakosil pri zakončení Novotného. Oba pokusy skončili nad bránkou.

60:30
    Stupka unikol po pravej strane, Lakosil si s jeho zakončením poradil na dvakrát.

60:13
    Ofsajd Nitra.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skončila sa aj tretia tretina, po ktorej sme nespoznali víťaza stretnutia a tak po 18 minútach prestávky budeme svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:30
    Stretnutie nám smeruje do predĺženia.

58:23
    Pupákova strela končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 29. König (Štefanka, Baker), 42. Slovák (Podhradský, Ordzovenský), 51. Milam (Slovák, Laliberté), 64. Ručkay (Baker, Kutálek) – 32. Huna (Zaťko, Brejčák), 38. Huna (Brejčák), 55. Huna (Konečný, Novotný)

HK Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák
    MsHK Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Homer, Kurali, Leško, Makovský, Mendrej, Švec – Novotny, Huna, Konečný – Stupka, Škoda, Handlovský – Drevenák, Ježek , Valášek – Ondruš, Rehák, Rogoň

Rozhodčí: Jonák, Lauff – Korba, Rovenský