Boston – Carolina 2:3 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 3:2 (kon.) | Florida – Ottawa 6:2 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.) | San Jose – New Jersey 0:3 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 11.03.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
    Patrice Bergeron je v Bostonu oblíbeným hráčem.

Československá stopa v utkání:

David Krejčí (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:16
    David Pastrňák (BOS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:37
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 23:09
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:55 (03:53:52)

1. Phillip Di Giuseppe (CAR) 1+0
    2. Viktor Rask (CAR) 0+0
    3. David Pastrňák (BOS) 1+0

Carolina sice během šedesáti minut dvakrát ztratila jednobrankové vedení, po minutě a půl se ale v prodloužení prosadila potřetí a tentokrát už Boston zareagovat nemohl. Rozhodující gól zápasu vstřelil v čase 61:30 Phillip Di Giuseppe. Konečný výsledek. Boston Bruins 2 Carolina Hurricanes 3 po prodloužení.

61:30 Phillip Di GIUSEPPE - 2:3

61:30
    Carolina právě vstřelila branku!
    PHILLIP DI GIUSEPPE se prosazuje z dorážky a v prodloužení rozhoduje o vítězství Hurrucanes!! Jeff Skinner se dostal do samostatného úniku a po následném bekhendovém blafáku se snažil zamířit ke vzdálenější levé tyči. Tuukka Rask sice jeho střelu po ledě pravým betonem vleže vyrazil, proti následné dorážce Phillipa Di Giuseppeho z otočky už byl ale bezmocný. Asistence: Jeff Skinner, Noah Hanifin.

60:33
    Úvodní útok Hurricanes nic nepřinesl, po nepřesné přihrávce Davida Pastrňáka se ale dostal před bránou mezi dvěma protihráči do zakončení Jordan Staal, v tísni ovšem puk za záda Tuukka Raska poslat nedokázal!

60:08
    Carolina vyhrála úvodní vhazování prodloužení a jako první se může vydat směrem vpřed.

60:01

Česká dvojice David Pastrňák a David Krejčí si ve třetí třetině vytvořila dvě skvělé šance, a zatímco v té první druhý jmenovaný puk promáchl, David Pastrňák tu druhou nádherným gólem využil, když v blízkosti levé tyče vymetl přesně bližší horní roh brány a poslal zápas do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Boston Bruins 2 Carolina Hurricanes 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V TD Garden už se nic nestane a před námi je prodloužení, které se hraje v atraktivním počtu 3 na 3.

59:34
    Joakim Nordström mohl rozhodnout rychlou střelou z levého křídla, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Tuukka Rask ji ale horní hranou lapačky přitisknutou k betonu vyrazil do ochranné sítě!

58:48
    Do konce zápasu zbývá odehrát minuta a dvanáct sekund a vypadá to vypadá, že v TD Garden nás prodloužení nemine.

58:31
    Michal Jordán založil útok Caroliny, po kterém se u pravé tyče ocitl ve slibné šanci Jay McClement, jeho pokus ale zamířil stejně jako ten předchozí v podání Leeho Stempniaka mimo.

57:34
    Lee Stempniak se ocitl u levé tyče ve slibné střelecké pozici, následný pokus nové akvizice Bruins ale zamířil mimo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Eriksson (Bergeron, Krug), 46. Pastrňák (Krejčí) – 6. Lindholm (Hanifin, Nash), 29. Gerbe (Terry, Nash), 62. Giuseppe (Skinner, Hanifin)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Liles, Morrow, Seidenberg, Krug, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Stempniak – Eriksson, Krejčí (A), Pastrňák – Beleskey, Spooner, Hayes – Ferraro, Acciari, Connolly. Hlavní trenér: Claude Julien.
    Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Slavin, Hainsey (A), Hanifin, Pesce, Jordán, Murphy – Nordström, J. Staal (A), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Gerbe, Nash, Terry – Woods, McClement, Malone. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Tom Kowal – John Grandt, Brad Lazarowich

Diváci: 17565