Rapid – Salzburg 1:1 (kon.)
SK Rapid Vídeň
1:1 (0:0)
FC Red Bull Salzburg
Neděle 03.04.2016, 15:00 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 29. kolo

Klíčový zápas v boji o titul nakonec končí remízou, která je přívětivější pro hosty. Ti si tak udrží čtyřbodový náskok na svého dnešního soupeře. (16:53:18)

90+5

90+4
    Po Lazarově centru sice bylo zakončeno, ale vysoko nad.

90+4
    Ještě rohový kop v podání hostů.

90+3
    Schwegler vybojoval přímý kop hodně daleko od své brány.

90+2
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Keita, přichází Pehlivan.

90
    Žlutou kartu dostává Keita (FC Red Bull Salzburg).

90
    Přetažený centr Nutze nikdo nezasáhl.

89
    Po faulu Lazara bude mít Rapid k dispozici zajímavou standartní situaci.

88
    Zápas jednoznačně spěje k remíze. Více spěchají domácí, pro které remíza nic neřeší.

86
    Dravý průnik Schwaba přes několik protihráčů skončil útočným faulem.

85
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Kainz, přichází Nutz.

82
    Akci, která začala sporným soubojem uprostřed hřiště, zakončoval Deni Alar z dobré pozice nad.

80
    Žlutou kartu dostává Soriano (FC Red Bull Salzburg).

79
    Po souboji těsně za vápnem vypálil Pavelic nad.

76
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Shuab, přichází Schobesberger.
    75. CALETA-CAR - 1:1

75
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Po ideálním centrovaném míči se hlavičkou prosazuje DUJE CALETA-CAR!

74
    Reyna skutečně přinesl aktivitu do řad hostů a nyní vybojoval zajímavý přímý kop ze strany.

72
    Žlutou kartu dostává Grahovic (SK Rapid Vídeň).

71
    Naopak Rapid zaútočil a vybojoval si rohový kop.

70
    Salzburgu se nedaří dostat do souvislejšího tlaku ani dvacet minut před koncem.

69
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Chmitz, přichází Lazaro.

67
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Alar.

66
    Perfketně mířenou střelu Soriana zneškodnil brankář Strebinger efektním zákrokem.

64
    Prudkou ránu z téměř třiceti metrů nasměroval mimo Ulmer.

62
    Před dotírajícím Reynou musel výtečně zasáhnout hlavou brankář Strebinger. Jeho výskok na hlavičku by mu mohli závidět mnozí stopeři.

59
    Reyna se uvedl ostrým zákrokem, který donutil domácího kouče Barisice téměř vlétnout na trávník. Trenér Rapidu byl rozhodčím napomenut.

57
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hwang, přichází Reyna.

56
    Jelic prováhal dobrou příležitost k přihrávce a jeho následná střela byla zblokována.

53
    Po faulu Mirandy na Jelice se ukazují i první divočejší emoce.

51
    Po dlouhém autu zakončoval hlavou Paulo Miranda do sítě nad břevnem Strebingera.

50
    Rapid je hladovější a Red Bull se bude muset probrat, dnešní prohra by znamenala komplikace v cestě za titulem.

48
    Bleskově chtěl odpovědět Hwang, který se však po zpracování se střelou trochu unáhlil.
    46. SCHUAB - 1:0

46
    Rapid právě vstřelil branku!
    Hned po půl minutě se po krásné akci prosazuje nejaktivnější muž první půle LOUIS SHAUB a posílá Rapid do zaslouženého vedení!

46

Šlágr 29. kola rakouské Bundesligy je po poločase bez branek. Po lepším začátku Red Bullu Salzburg převzali iniciativu domácí a v průběhu poločasu orazítkovali brankovou konstrukci hned třikrát.

45+1

45+1
    Pozorný Walke si pohlídal střílený centr Jelice.

45
    Soriano sportovně vrací míč a čeká nás ještě jedna nastavená minuta.

44
    Keita si lehl uprostřed hřiště, sundal si kopačku a nyní je ošetřován.

40
    Žlutou kartu dostává Pavelic (SK Rapid Vídeň).

39
    Schaub po pěkném "robbenovském" navedení na levačku pořádně protáhl Walkeho.
    39. Schaub

37
    Po centru z levé strany se dostal do hlavičkového zakončení Schaub, ale koníčkem trefil je vnější stranu tyče.

36
    Další zakončení v podání hostů, tentokrát Berisha pálí vysoko nad.

35
    Schmitz využil ideální odskok míče a vyprášil rukavice připraveného Strebingera.

33
    Ani druhý pokus nepřinesl šanci a pokračuje se nadále bez branek.

33
    Rozhodčímu se nelíbilo těsné bránění a rozehrávka se bude opakovat.

32
    Zblokovaná střela Schmitze znamená rohový kop pro Red Bull Salzburg.

30
    Obrovská smůla domácích! Steffen Hofmann dostal před vápnem prostor, který využil k povedené střele, která orazítkovala obě tyče brány hostů a vrátila se brankáři přímo do náručí!

29
    Keita si tvrdou hrou ve středu pole sjednává respekt.

27
    A po akci se domácí dostali ke střele, konkrétně zakončoval Pavelic nad Walkeho bránu.

27
    Skvělé defenzivní práci Dibona skluzem nyní tleskal celý stadion.

25
    Rozehrávka na přední tyč končí nepřesným zakončením, po kterém se bude hrát od Walkeho brány.

24
    Čeká nás rohový kop, který rozehraje Steffen Hofmann.

23
    Walke si sebevědomě došel pro centr až téměř na hranici vápna a dal tak zapomenout na svoje lehké zaváhání z úvodu zápasu.

21
    Keita následně sám přitvrdil, když sestřelil u lajny Schauba, který se ztěžka zvedá.

18
    Keita zůstal ležet po souboji ve středovém kruhu, nakonec se ukázalo, že bude moct bez problému pokračovat ve hře.

18
    Po rozpačitém úvodu se hra trochu rozjíždí, otěže zápasu přebírají domácí.

17
    Ulmer byl v souboji pozdě a nabídl faulem domácím standartní situaci.

16
    Walke měl překvapivé problémy s jednoduchým centrem, který musel krotit nadvakrát.

14
    Je vidět, že se dnes hraje opravdu o hodně, hra je zatím oboustranně hodně opatrná.

11
    Delší pasáž hry poprvé držel Rapid míč, nicméně šanci si ani tak vypracovat nedokázal.

9
    Soriano dostal dobrou přihrávku ve vápně, kde ovšem váhal a v následných přešlapovačkách se ztratil natolik, že míč skončil za brankovou čarou.

7
    Poprvé zaútočili i domácí, ale pas na Stangla byl příliš dlouhý.

6
    V dalším ofsajdu byl tentokrát ve vápně lapen Hwang.

4
    Centr Schmitze zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který viděl ofsajd nabíhajících hráčů.

3
    V úvodních minutách jsou aktivnější hosté, po faulu na Soriana budou mít volný kop.

1
    Hned druhý dotyk po rozehrání znamená první střelu na branku! Soriano se pokusil z poloviny hřiště překvapit Strebingera, ten však míč chytil.

1
    Za krásného slunečného počasí se tribuny pomalu zaplňují

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Sonnleitner, Schwab, Jelic, Schaub, Hofmann S.(K), Kainz, Grahovac, Dibon, Pavelic, Stangl
    Náhradníci: Knoflach – Schobesberger, Nutz, Hofmann M., Auer, Tomi, Alar

FC Red Bull Salzburg: Walke – Schmitz, Miranda, Caleta-Car, Schwegler, Keita, Berisha, Ulmer, Soriano (K), Hwang, Bernardo
    Náhradníci: Stankovic – Lazaro, Reyna, Damari, Minamino, Lainer, Pehlivan

Rozhodčí: Hameter – Witschnigg, Braunchmidt.

V posledních 10 vzájemných zápasech těchto soupeřů padlo 40 branek, což znamená neuvěřitelný příděl 4 gólů na zápas. Dočkáme se přestřelky i dnes?

Red Bull Salzburg
    Aktuálně vede Red Bull Salzburg o 4 body, ale letošní cesta k titulu není vůbec jednoduchá. Kromě Rapidu dotírá ještě 7 bodů vzdálená Austria, která jako jediná dokázala v roce 2013 přerušit éru titulů pro Salzburg, která trvá už od sezóny 2008/09. Statistika letošních vzájemných zápasů je 2 – 0 – 1 pro dnešní hosty, tedy Red Bull Salzburg.

Rapid nezvládl poslední dva zápasy a po prohrách 0:4 s Admirou a 0:1 s Riedem se mu titul opět vzdálil. Na zisk ligového triumfu čeká tradiční tým už osmým rokem. Aby bylo očekávání reálné, je nutné dnes porazit nejúspějšnější rakouský tým posledních let – Red Bull Salzburg.

Bezesporu největším šlágrem programu 29.kola Rakouské Bundesligy bude souboj dvou tabulkově nejvýše postavených týmů, který může hodně napovědět v letošním boji o titul,

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.