Excelsior – Heracles 1:3 (kon.) | Cambuur – Ajax 0:1 (kon.) | Arnhem – Den Haag 2:2 (kon.)
Eindhoven – Willem II 2:0 (kon.)
SBV Excelsior
1:3 (0:2)
Heracles Almelo
Sobota 09.04.2016, 18:30 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit někdy příště u nizozemské nejvyšší soutěže, na počtenou. (20:33:36)

Sudí Kuipers ukončuje dnešní utkání za stavu 1:3! Po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 0:2, když 2 branky vstřelil Weghorst. Druhá půle začala velmi nadějně pro domácí. Hned ve 46. minutě se prosadil Kuwas, který snížil na 1:2. Domácí hráče vstřelená branka nakopla k vyrovnání. Když už to vypadalo, že domácí vstřelí důležitý gól, tak se v 60. minutě prosadil po centru z pravé strany Zomer, asistenci si připsal Navrátil. Hosté si ještě vybojovali několik šancí, ale další branku už jsme neviděli. Zápas tedy končí za stavu 1:3.

90+3

90+2
    Bel Hassani poslal do vápna dobrý centr, na který si naskočil střídající Gladon, ale mířil vysoko nad branku.

90+1
    Kuwas již nestihl míč na hrací ploše, hosté vhazují a jsou u míče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Hasselbainka zradilo zpracování a přišel o míč ve vápně hostů.

88
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Paul Gladon.

87
    Hosté už se nikam neženou, v klidu kombinují na polovině soupeře.

86
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Peter van Ooijen.

84
    I s dalším rohem hostů si poradila obrana domácích.

83
    Dnešní utkání sleduje 3750 diváků.

82
    Kuwas to se snahou dostat se k míči přehnal a fauloval hostujícího kapitána.

81
    Rohový kop nebyl kopnutý špatně, ale došel si pro něj domácí brankář.

80
    Bel Hassani bude rozehrávat rohový kop.

79
    Elbers se krásnou kličkou zbavil Drosteho, který ho doběhl a poslal domácího záložníka k zemi.

78
    Hasselbaink se nechal až příliš lehce odstavit soupeřem a přišel o míč.

77
    Fledderus si při útočné akci nerozuměl s Brunsem, přihrávka tak končí v zámezí.

Patrik Freith

Branky: 46. Kuwas – 6. Weghorst, 37. Weghorst, 60. Zomer

Karty:   21. van Weert (EXC), 28. Kruijs (EXC)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:13.
    SBV Excelsior: Muyters – Karami, Fischer (C), Mattheij, Kuipers – Bruins, Kruijs (73. Vermeulen), Stans (73. Hasselbaink) – Kuwas, van Weert (46. Elbers), Auassar.
    Náhradníci: Havekotte – van Mieghem, Hasselbaink, Vermeulen, H. Drost, Bovenberg, Elbers.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – Navrátil, Weghorst (88. Gladon), Gosens (86. van Ooijen).
    Náhradníci: Fij – Bosz, Darri, Gladon, Kada, van Ooijen, Hoogma.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra