Zwolle – Nijmegen 2:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 0:2 (kon.) | Heracles – Feyenoord 2:2 (kon.)
Twente – Excelsior 2:0 (kon.) | Heerenveen – Ajax 0:2 (kon.)
SC Heerenveen
0:2 (0:0)
Ajax Amsterdam
Středa 20.04.2016, 20:45 • Abe Lenstra Stadion, Heerenveen • Nizozemská Eredivisie • 32. kolo

Ajax vstupoval do druhého poločasu na hřišti Heerenveenu za bezbrankového stavu, ten ale dvěma góly po přestávce protrhl Arkadiusz Milik, když se v rozmezí sedmi minut prosadil z penalty a poté ze hry. Heerenveen byl po přestávce úplně bezzubý, a pokud nevystřelíte na bránu, tak si zkrátka body nezasloužíte. Konečný výsledek. Heerenveen 0 Ajax Amsterdam 2. (22:36:46)

90+2

90+2
    Tábor fanoušků Ajaxu vesele poskakuje v kotli a oslavuje vítězství svého týmu, o které už by ho nepřipravil ani zázrak.

90+1
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.

90
    Běží poslední sekundy devadesáté minuty a uvidíme, kolik se bude nastavovat. Tři minuty jsou určitě strop.

89
    Joey van den Berg jako by to chtěl svým protihráčům oplatit a také on vlétl do souboje ve skluzu oběma nohama napřed, on ale na rozdíl od hostujícího obránce žlutou kartu neviděl.

88
    Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (Ajax Amsterdam).

87
    Mitchell Dijks tvrdě dojel na útočné polovině svého týmu Joeyho van den Berga a může být rád, že není okamžitě vyloučen! Jako na saních se tam svezl obránce Ajaxu a poslal k zemi protihráče.

86
    Střídající Henk Veerman napřáhl k přízemní střele, jeho pokus zpoza šestnáctky ale zamířil vedle levé tyče poté, co nabral opačnou faleš než by potřebovat.

85
    V závěru utkání se hraje otevřený fotbal a Ajax může podnikat nebezpečné protiútoku do domácí obrany.

84
    Mike van der Hoorn byl zřejmě tím hráčem, který se po centru z rohového kopu prodral na přední levé tyči k hlavičce, a jeho následný pokus zamířil těsně vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány!

83
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Daley Sinkgraven.

82
    Žlutou kartu dostává Joey van den Berg (SC Heerenveen).

81
    Nemanja Gudelj si v blízkosti středového kruhu skvěle přikryl míč tělem a Joey van den Berg ho zezadu poslal ostrým faulem k zemi. Vše se ovšem obešlo bez karty.

80
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut plus nastavení a Ajax Amsterdam směřuje za ziskem důležitých tří bodů v boji o titul, který bude zřejmě až do konce zajímavý.

79
    Kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy je dnes hodně znát. Kolmé přihrávky domácích hráčů jsou neškodné, zatímco ty na straně hostujícího Ajaxu naopak smrtící.

78
    Domácí nyní pořádně zvýšili obrátky a Ajax jako by chvílemi nevěděl, co má dělat. Heerenveen ovšem hostům bránění usnadňuje nepřesnými přihrávkami.

77
    Arber Zeneli se pokusil vrátit Heerenveen zpět do hry táhlou přízemní střelou ze střední vzdálenosti, která sice nebyla špatná, zamířila ale vedle levé tyče.

76
    Ajax v rychlém sledu rozehrál dva rohového kopy, ani po jednom centru se ale k ohrožení domácí brány nedostal.

75
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Viktor Fischer.

74
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Henk Veerman.

74
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mitchell te Vrede, přichází Luciano Slagveer.

73
    Domácí lavička reaguje na nepříznivý vývoj utkání a do hřiště už jsou připraveni vstoupit dva hráči Heerenveenu.

72
    Heerenveen ale nemůže vstřelit gól, pokud si nebude schopný na útočné polovině přihrát na dva metry. Domácí by potřebovali získat sebevědomí a především klid na kopačky.

71
    Necelých dvacet minut plus nastavení mají hráči Heerenveenu na to, aby se pokusili vrátit zpět do utkání.

70
    Nezaujatý divák by si jistě přál, aby Heerenveen utkání zdramatizoval, za současného rozpoložení sil na hřišti tomu ale nic nenasvědčuje.

69
    Čas plyne rychle jako voda a hosté z Amsterdamu mají vývoj utkání pevně, ale opravdu pevně ve svých rukou.

68
    Heerenveen dnes doplácí především na nepřesné finální přihrávky, po kterých přichází zbytečné ztráty. Jako by byli domácí hráči v rozhodující chvíli příliš zbrklí.

67
    Hosté si během pouhých sedmi minut vytvořili dvoubrankový náskok a nyní už to budou mít domácí hodně těžké.

66
    Ajax ve druhém poločase jasně dominuje a podle mého osobního názoru už je jen otázkou, jak vysoký příděl dnes Heerenveen inkasuje. Po přestávce jsou domácí naprosto neškodní.

65
    Elwin Mulder předvedl velmi špatný zákrok a s jeho přispěním Heerenveen prohrává doma s Ajaxem již 0:2.
    64. Arkadiusz MILIK - 0:2

64
    Ajax právě vstřelil branku!
    ARKADIUSZ MILIK střílí druhý gól v dnešním utkání a posílá Ajax do zaslouženého dvoubrankového vedení!! Arkadiusz Milik si do šestnáctky naběhl na přízemní centr Mitchella Dijkse z levého křídla a bez přípravy míč ze značky pokutového kopu propasíroval přízemní střelou mezi rukama ležícího brankáře Erwina Muldera.

63
    Arkadiusz Milik parádně zalepil na levé straně šestnáctky vysoký pas svého spoluhráče a poté levačkou napřáhl k prudké střele, která rozvlnila boční síť vedle levého horního rohu brány!

62
    Domácí hráči se pokusili rychle odpověď na penaltový incident, jenže se jim to nepodařilo a Ajax bez problému přečkal horké chvilky.

61
    Střela Heerenveenu z volného přímého kopu žádné nebezpečí nepřinesla, když se míč od dobře postavené zdi odrazil nad.

60
    Heerenveen má k dispozici volný přímý kop a velmi dobrou příležitost rychle odpovědět na vedoucí gól Ajaxu.

59
    Arkadiusz Milik předvedl v blízkosti šestnáctky faul, o kterém by šlo dlouho spekulovat, protože útočník Ajaxu se zvedal ze země a jeden z hráčů Heerenveenu přes něho přepadl.

58
    Arkadiusz Milik během letošní sezóně vstřelil již 20 gólů a navíc zaznamenal sedm asistencí.
    57. Arkadiusz MILIK - 0:1

57
    ARKADIUSZ MILIK proměňuje pokutový kop a posílá Ajax po necelé hodině hry svým jubilejním 20. gólem v letošní sezóně do vedení!! Arkadiusz nedal domácímu brankářovi Erwinovi Mulderovi žádnou šanci a zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči.

56
    Kenny Otigba zahrál v pokutovém území po centru Mitchella Dijkse nešťastně rukou a hlavní rozhodčí odpískal penaltu!

55
    Amin Younes si na levém křídle naběhl na nádhernou kolmou přihrávku a přízemním centrem našel uprostřed šestnáctky nabíhajícího Arkadiusze Milika, který mohl ze druhé vlny pálit mezi tři tyče, jenže bránu nepochopitelně pravačkou přestřelil!

54
    Jasper Cillessen se ocitl po malé domů, která postrádala razanci, v problémech, nakonec ale míč před jedním z dotírajících hráčů Heerenveenu odkopl do bezpečí.

53
    Sam Larsson nedokázal uprostřed šestnáctky zpracovat kolmou přihrávku svého spoluhráče a míč mu od nohy odskočil k brankářovi Jasperovi Cillessenovi.

52
    Ajax měl výhodu rohového kopu, jenže Heerenveen následný centr v pohodě odvrátit. Nechci nic přivolávat, ale zatím to vypadá, že dnešní utkání rozhodne jeden jediný gól.

51
    Mitchell Dijks předvedl na levém křídle po prudké kolmé přihrávce své rychlé nohy a míč ještě dokázal patou udržet na hrací ploše, za což byl odměněn vzápětí rohovým kopem, protože míč se od Arbera Zeneliho odrazil do zámezí.

50
    Morten Thorsby odvedl v obraně skvělou práci, když v blízkosti šestnáctky u brankové čáry odstavil tělem pronikajícího Amina Younese a vybojoval odkop od brány.

49
    Heerenveen nebyl schopen na několik pokusů na pravém křídle konstruktivně rozehrát a zákonitě o míč jeho hráči přišli.

48
    Arkadiusz Milik si zpracovával míč na hranici šestnáctky zády k bráně, následná akce hostů ale nemohla pokračovat kvůli jednomu z jeho spoluhráčů, který vybíhal z ofsajdu.

47
    Hosté vstoupili do druhého poločasu pořádně zostra, bezbrankové skóre utkání se jim ale zatím prolomit nepodařilo.

46
    Arkadiusz Milik si na levé straně šestnáctky krásně pokryl míč tělem a poté napřáhl k přízemní střele, která rozvlnila boční síť vedle bližší levé tyče!

46
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lasse Schøne, přichází Anwar El Ghazi.

46
    Heerenveen rozehrál druhý poločas, před jehož výkopem sáhl Ajax k jedné změně.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

Ajax byl po drtivou většinu úvodních pětačtyřiceti minut lepším týmem, jeho hráči si ovšem dokázali vytvořit pouze dvě brankové příležitosti, stejně jako na domácí straně hráči Heerenveenu, a gól žádný nepadl. V dresu hostujícího Ajaxu byl hodně aktivní Davy Klaassen, jenž zahodil jednu velkou šanci. Skóre po prvním poločase. Heerenveen 0 Ajax Amsterdam 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

44
    V Heerenveenu se hraje fotbal pouze na jednu bránu, zatím ovšem bez nějakého gólu, což je pro nezaujatého diváka škoda, věřme, že se to po přestávce změní.

43
    Heerenveen sice v závěru prvního poločasu odolává zuby nehty, Ajax Amsterdam se ale nedokázal zatím prosadit.

42
    Davy Klaassen zahodil obrovskou příležitost, když se po katastrofální rozehrávce domácích fotbalistů ocitl tváří v tvář Erwinovi Mulderovi a pálil dobře ke vzdálenější pravé tyči, jenže brankář Heerenveenu byl připravený a připsal si po jeho nebezpečné přízemní střele skvělý zákrok!

41
    Ajax je lepší a má územní převahu, co je mu to ovšem platné, když je skóre těsně před přestávkou stále bezbrankové.

40
    Slavný holandský klub z Amsterdamu se po několikáté v zápase pokusil zrychlit hru kolmou přihrávku za obranu, ta ovšem skončila pouze u připraveného Erwina Muldera, který opět mohl nohou v klidu rozehrát.

39
    Pomalu ale jistě se blíží závěr prvního poločasu, během kterého se určitě Ajax bude snažit vstřelit svému soupeři gól do šatny.

38
    Lasse Schøne se opřel do míče a pokusil se ho poslat na bránu, jeho následný pokus ovšem ani skoro nestojí za zmínku, protože zamířil vysoko nad.

37
    Domácí se dopustili faulu, po kterém Ajax bude ve středu útočné poloviny zahrávat standardní situaci a vypadá to na pokus o přímé ohrožení brány Erwina Muldera.

36
    Zatím bezúspěšně. Ajax je přitom týmem, který v letošní sezóně Eredivisie bojuje o titul.

35
    Ajax je něco málo deset minut před koncem prvního poločasu při chutí a snaží se otevřít pevnou obranu Heerenveenu.

34
    Arkadiusz Milik si naběhl uprostřed šestnáctky na přízemní centr svého spoluhráče z pravého křídla a v pádu se pokusil zamířit do protipohybu brankáře Erwina Muldera, což se mu sice podařilo, jeho následná přízemní střela ale zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče!

33
    Ajax rozehrál standardní situaci a Arkadiusz Milik skončil v pokutovém území na zemi, penalta se ovšem proti Heerenveenu nepískala.

32
    Arber Zeneli se nerozpakoval a zpoza šestnáctky práskl pravačkou do míče. Jeho střela nebyla vůbec špatná a dostatečně prudká, jenže zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány!

31
    Na nizozemskou ligu zatím sledujeme netradiční utkání. Šancí je na obou stranách jako šafránu a na světelné tabuli svítí bezbrankové skóre 0:0.

30
    Amin Younes se vydal na steč, následnou akci Ajaxu ale zastavila nepřesná finální přihrávka, která skončila pouze u brankáře Erwina Muldera, který mohl v klidu rozehrát nohou.

29
    Následný rohový kop domácích fotbalistů z pravého křídla nic nepřinesl, tedy pokud nepočítáme střelu ze střední vzdálenosti, která byla zablokována.

28
    Heerenveen se sice po rozehrání standardní situace k ničemu nedostal, po následném autovém vhazování ale vybojoval alespoň rohový kop.

27
    Mitchell Dijks předvedl ostřejší zákrok, vše se ale obešlo pouze s domluvou.

26
    Hosté se pokusili zrychlit hru na levém křídle dlouhým přízemním pasem za obranu, Heerenveen ale jejich úmysl přečetl a z dobré šance nakonec nebylo nic.

25
    První poločas se přehoupl do své druhé poloviny a Ajax Amsterdam kombinuje v klidu ve středu hřiště.

24
    Hosté spoléhají hodně na levou stranu, tam ale cesta k úspěchu v podobě vstřeleného gólu ale zatím nevede.

23
    Ajax opět začíná utahovat šrouby a Heerenveen se začíná ocitat stejně jako v úvodu utkání pod mírným tlakem.

22
    Mitchell Dijks poslal do pokutového území Heerenveenu z levého křídla přízemní centr, na který si uprostřed šestnáctky naběhl Davy Klaassen a z první napřáhl k přízemní střele, Erwin Mulder byl ovšem včas na zemi a jeho pokus zneškodnil!

21
    Ajax jako by přestal hrát a Heerenveen se toho okamžitě snaží využít, před pár okamžiky nebyli domácí hráči daleko od toho, aby otevřeli skóre zápasu.

20
    Domácí fotbalisté rozehráli standardní situaci a jeden z hráčů Heerenveenu se dostal v pokutovém území k hlavičce, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Jasper Cillessen vytáhl fantastický zákrok a míč za svá záda nepustil!

19
    Heerenveen nyní hraje s Ajaxem otevřenou partii a lze tvrdit, že je dokonce trochu lepší, co se předváděného výkonu týče.

18
    Oba týmy nadále svádí ostré souboje ve středu hřiště a hra se odehrává mezi šestnáctkami.

17
    Heerenveen ucítil šanci a snaží se vyrážet do útoku především po pravém křídle, které působí trochu otevřeněji.

16
    Ajax se snaží prolomit bezbrankové skóre, jenže zatím na domácí bránu nevyslali jeho hráči ani jednu přesnou střelu.

15
    Domácí rozjeli na pravém křídle rychlou kombinační akci, následný přízemní centr před bránu ale skončil pouze na jednom z hráčů Ajaxu, který ho odkopl do bezpečí.

14
    Heerenveen má od úvodních minut jasnou taktiku, a to nedopustit se nějaké zbytečné chyby a pečlivě bránit.

13
    Jeden z fotbalistů Ajaxu předvedl na pravé straně hřiště v blízkosti pokutového území nádhernou zasekávačku a poté poslal před bránu krásný centr, dvojice jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhla.

12
    Z utkání uplynulo více než úvodních deset minut a na Abe Lenstra Stadion zatím čekáme marně. Věřme, že se to co nejdříve změní a dočkáme nějaké dramatické chvilky.

11
    Domácí obrana je dobře konsolidována a Ajax se přes ní snaží marně prosadit.

10
    Ajax je sice častěji u míče a má územní převahu, jenže Heerenveen až na dvě výjimky z úvodu dobře brání.

9
    Amin Younes byl zřejmě tím hráčem, který se ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci, jeho následná střela ale byla zablokována. Brankář Jasper Cillessen mohl zůstat v klidu.

8
    Hosté z Amsterdamu mají od úvodních minut územní převahu, jenže se jim zatím nedaří vymyslet nějakou pořádnou brankovou příležitost, která by volala po gólu nebo alespoň zaměstnala brankáře Erwina Muldera.

7
    Fotbalisté Ajaxu se pokusili zrychlit hru dlouhým pasem za obranu, Arkadiusz Milik se ale ocitl v momentně přihrávky v ofsajdu a pomezní rozhodčí měl praporek nad hlavou.

6
    Zbytečně nyní Stefano Marzo na pravém křídle posílal míč do vzduchu a znemožnil tak jeho spoluhráči, aby se v blízkosti šestnáctky ocitl v dobré příležitosti.

5
    Hra se zatím odehrává především ve středu hřiště a Heerenveen je směrem kupředu zatím bezzubý.

4
    Heerenveen vyrazil po pravém křídle v blízkosti střídaček do útoku, ten byl ale těsně před půlící čárou zastaven. Stefano Marzo mohl vzápětí alespoň vhazovat.

3
    Hráči v zeleně fosforeskujících dresech se dostali po rohovém kopu na přední tyči opět do zakončení, jejich následná hlavička ale zamířila stejně jako ta první mimo. Ovšem s tím rozdílem, že nebyla nikým tečována.

2
    Lasse Schøne se již ve druhé minutě dostal na vzdálenější pravé tyči po centru z levé strany hřiště k hlavičce, která byla ještě jemně tečována, a následovat bude rohový kop.

1
    Hlavní rozhodčí Serdar Gözübüyük dal pokyn k zahájení utkání a Heerenveen se vrhl do prvního útoku, ten ovšem zastavila nepřesná finální přihrávka, která skončila u brankáře Jaspera Cillessena.

1
    Zaplněný Abe Lenstra Stadion je připraven na výkop zápasu.

Ajax bude na hřišti Heerenveenu usilovat o páté venkovní vítězství v řadě, přičemž během předchozích tří neinkasoval na hřišti soupeře ani jeden gól. Heerenveen doma prohrál dva zápasy v řadě a navíc během nich nedokázal vstřelit ani jednu branku, vše si ovšem jeho hráči vynahradili v posledním domácím utkání, během něhož porazili AZ Alkmaar 4:2.
    Hráči Heerenveenu se pečlivě protahují před duelem s Ajaxem.

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, Otigba, van Aken, Bijker – Thorsby, van den Berg, van den Boomen – Zeneli, te Vrede, Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Slagveer, van Koesveld, Zahovič, Veerman, Cavlan, Huizing.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Veltman, van der Hoorn, Viergever, Dijks – Serero, Klaassen, Gudelj – Schøne, Milik, Younes.
    Náhradníci: Boer – van Rhijn, Bazoer, Fischer, Sinkgraven, El Ghazi, Tete.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük. Asistenti: Dave Goossens, Charl Schaap. Čtvrtý rozhodčí: Allard Lindhout.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Pohled na nádherný Abe Lenstra Stadion, kde domácí Heerenveen už za několik málo minut vyzve Ajax!

Ajax Amsterdam ve středu večer čeká utkání na hřišti zraněními zdecimovaného Heerenveenu. Domácímu týmu vypadlo ze sestavy kvůli zranění sedm hráčů a Ajax bojující o titul by si měl dojít pro povinné tři body. Zda se mu to skutečně podaří, se dozvíme po skončení utkání, kterým Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.