Esbjerg – Zug 3:8 (kon.) | Eisbären – Luleå 2:1 (kon.) | Cracovia – Färjestad 1:5 (kon.)
Wolfsburg – Frölunda 1:2 (kon.) | Gap – JYP 1:4 (kon.) | Davos – Rouen 4:1 (kon.)
Rapaces de Gap
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
JYP Jyväskylä
Pátek 19.08.2016, 19:45 • Alp'Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Já se s Vámi pro tento zápas loučím. Děkuji za pozornost a u některého z dalšího zápasu zase napočtenou. (21:56:59)

Celý zápas byli jasně lepší hosté, kteří kontrolovali hru. Ke konci první třetiny otevřeli skóre a ve skvělém nástupu do druhé periody přidali další tři góly. Ve třetím dějství se po chybě Kalteva dostal k puku Balsamo, který tak dokázal skórovat jako jediný z domácího týmu.

59:52
    Osm vteřin před koncem bude jeětě vyloučen Sami Niku na dvě minuty za krosček.

59:25
    O černou gumu se bojuje v levém rohu kluziště za brankou Fouquerela.

58:46
    Hosté už jen dohrávají závěr zápasu v útočném pásmu. Nikdo se moc ke střele nemá.

58:19
    Vyloučení domácích nejspíše Gapu zmařilo i poslední naděje.

57:51
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Brett Ferguson – 2 min., držení hole).

56:44
    Domácí nemůžou najít recept na výbornou obranu a na skvěle chytajícího gólmana soupeře.

56:35
    Oddechový čas pro domácí.

56:29

55:57
    JYP skvěle brání a neustále vyhazuje puk až do pásma domácích.

55:09
    Gap střílí na Tukkolu co to jen jde.

54:29
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Juuso Pulli – 2 min., vražení na hrazení).

54:29
    Gap to zkouší pět a půl minuty před konce bez gólmana.

52:04
    Gap se hrne v každý možný moment do útočného pásma. Hosté ovšem výborně brání.

51:34
    Ofsajd hostí.

50:27
    Hosté si nerozuměli v útočném pásmu. Sami se vyhodili z pásma.

49:09
    Nyní se mnohem více hraje v pásmu hostí. Hráči z Finska ale mají puk pod kontrolou.

Petr Kouba

Branky a nahrávky: 45. Balsamo – 17. Rooba (Lehtinen), 22. Kalteva (Lofmann, Kolehmainen), 23. Pulli (Rooba), 23. Louhivaara (Lofman, Hytonen)

Rapaces de Gap: Fouquerel (Bertrand) – Crinon, Carr, Ross, Craige, Farina, Chapelier, Alvarez-Magana – Bernier, Thillet, Labrecque – Ferguson, Vidal, King – Faure, Isackson, da Costa – Serer, Bouvet, di Bio Balsamo, Valier.
    JYP Jyväskylä: Tukkola (Vehvilainen) – Vainio, Uotila, Pulli, Lehtinen, Kalteva, Niku, Vaakanainen, Yonkman – Hytonen, Louhivaara, Salmio – Tavi, Lofman, Kolehmainen – Nattinen, Tuppurainen, Suomela – Hotakainen, Pihlman, Rooba.

Rozhodčí: Bergamelli (FRA), Nikolic (AUT) – Peurière (FRA), Barcelo (FRA)