Ingolstadt – Zürich 1:4 (kon.) | Stavanger – Plzeň 0:3 (kon.) | Kuopio – Skellefteå 1:2 (kon.)
Krefeld – Vítkovice 2:0 (kon.) | Košice – Linz 2:3 (kon.) | Salzburg – Sheffield 8:1 (kon.)
Fribourg – Mnichov 3:0 (kon.)
ERC Ingolstadt
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
ZSC Lions
Sobota 20.08.2016, 16:30 • Saturn Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje. Ve úterý 16. 8. 2016 se rozjela naplno hokejová Liga mistrů, která pokračuje i dnešním dnem. My budeme sledovat utkání německého ERC Ingolstadt a ZSC Lions.

Německý tým se v minulé sezóně umístil na osmém místě, které zaručovalo předkolo play-off. Jenže tam jejich cesta skončila, protože prohráli 2:0 na zápasy se Staubingem. Příprava probíhá vcelku dobře, ze tří zápasů se připsali pouze jednu porážku, a to s českou Spartou (2:4).V letošní hokejové Lize mistrů má už tento německý celek odehrán jedno utkání, které moc dobře nezvládlo. Právě proti dnešnímu soupeři prohráli 0:2. Tímpádem se ZSC Lions drží na první příčce se třemi body, naopak Ingolstadt je na třeím. Lukko je zatím bez odehraného zápasu.

ZSC Lions
    Hosté z Curychu se v loňské sezóně ve své zemi dostali maximálně do čtvrtfinále, ve kterém prohráli celkem 0:3 na vítězné zápasy. Vítěz regulérní sezóny skončil velice překvapivě ve čtvrtfinále. Příprava proběhla taktéž na výbornou, protože ze dvou zápasu získali šest bodů. Nejdřív porazili svůj B.tým 5:1 a posléze porazili I Linec. Poslední zápas je znám, už z minulého odstavce.

Poslední vzájemné zápasy
    16. 8. 2016 Curych - Ingolstadt 2:0
    13. 8. 2013 Curych – Ingolstadt 3:4
    12. 8. 2012 Ingolstadt – Curych 3:4 po nájezdech

ERC Ingolstadt: Pielmeier Ti. (Eisenhut) – Salcido, Koppchen, McNeill, Schopper, Wagner, Friesen, Schutz – Boyce, Buchweiser, Irmen – Oppenheimer, Buck, Laliberte – Taticek, Pohl, Greilinger – Keifersauer, Buco, Pielmeier Th.

ZSC Lions: Flueler (Schlegel) – Blindenbacher, Guerra, Geering, Karrer, Seger, Marti, Hachler – Nilsson, Shannon, Wick – Cunti, Thoresen, Prassl – Sjogren, Schappi, Pestoni – Trachsler, Baltisberger, Herzog, Bartschi.

Rozhodčí: Stolc (Rakousko), Haupt – Flad, Gossmann (všichni Německo).

Vhazování bude provedeno až napodruhé.

00:01

00:08
    A hned ze začátku tady máme zakázané uvolnění domácího celku.

01:35
    Hráči Curychu mají nyní tlak. Soupeř z Německa se zatím stáhl pouze do ddefenzívy a snaží se bránit.

02:11
    Střela Pestony končí po záashu brankáře Pielmeiera v hledišiti.

03:15
    Domácí hráči jsou opravdu dost často zamknutí ve svém obraném pásmu a nemohou se z něj dostat.

03:52
    Střela Mathiase Segera skončila na vyrážečce domácího brankáře.

05:19
    Hraje se převážně ve třetině domácích, ale hosté si zatím nedokázali vtvořit nějakou vážnější šanci.

06:33
    A uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahrají domácí. Fabrice Herzog dostává dvě minuty za podražení a nyní se vybízí šance pro mančaft z Inglostadtu.

06:45
    OVšem domácí se dostali do postavení mimo hru. Následovat tedy bude vhazování.

07:37
    Tak už to vypadalo, že ERC dokázal využít přesilovou hru! Nicméně rozhodčí neuznal branku, kterou vstřelil beckhendem jeden z hráčů domácích. Sudí totiž viděl postavení útočícího hráče v brankovišti. Takže pokračujeme za stejného stavu.

08:33

10:40
    Atmosféra v Saturn Aréně je opravdu vynikající a fanoušci si musí zápas užívat plnými doušky.

12:06
    Nyní bylo odpískáno postavení mimo hru domácího týmu. Na ledové ploše se hraje spíše takový defenzivní hokej. Brankáři nemají nějakou výraznější práci.

13:20
    Střela, kterou vyslal od modré Guerra, skončila na betonu brankáře Pielmeiera.

14:13
    A opět výborný zásah lapačkou domácího brankáře! Luca Cunti se dostal nikým neobsazený ke střele, ale gólman Inglostadtu ho vychytal. Saturn arena následně vyvolává jméno tohoto šestadvacetiletého strážce svatyně.

15:25
    Dvě minuty za podražení dostává domácí útočník Buchweiser. První přesilovka v zápase pro tým Lions.

16:50
    Zatím jsme neviděli nějakou vážnější střelu. Jenom jednu ránu a to z hole Nilssona, která trefila zadní plexisklo .

17:25
    Domácí v plném počtu. Hostům se vůbec přesilovka nepovedla. Pielmeier neměl skoro vůbec žádnou práci.

18:42
    Nyní byl takový závar před brankou Inglostadtu. Černý pryž nebezpečně poskakovala před brankou domácího brankáře, ale nikdo z hostů nedokázal kotouč trefit.

19:08
    Následně si připsal dva dobré zákroky strážce svatyně z Německa! Nejprve dobře zasáhl proti střele od modré čáry a pak dokázal zachytit betony i následnou dorážku Cuntiho.

20:00

Máme za sebou první periodu, ve které jsme zatím neviděli ani jednu branku. Aktivnější jsou zatím hráči ze Švýcarska, kteří na branku Pielmeiera vystřelil celkem dvnáctkrát. Inglostadt se dostal k ráně pouze šestkrát.

Doufejme, že nám další třetiny nabídnout více gólové radosti.

Další třetina začne přibližně v 17:20.
    Návštěva fanoušků z Curychu.

20:01

20:38
    Puk se nyní odrazil ve třetině domácích do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Timem Pielmeierem.

21:01
    A stále se hraje ve třetině domácího celku. Inglostadtu se nedaří kotouč poslat pryč ze svého pásma.

22:56
    Ránu od modré čáry muž s maskou v brance ERC vyráží do ochranné sítě.

23:11
    Nyní šli do protiútoku hráči domácího celku, ale z této šance nic nebylo.

24:24
    Máme tu dvuminutový trest. Sjogren držel svého protihráče, takže nás čeká přesilová hra.

25:35
    Střelu z mezikruží Flueler vyrazil.

25:55
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Brankář Pielmeier našel přihrávkou úplně volného Pohla, který se hnal sám na branku Fuelera. Gólman tento samostatný únik vyrazail přímo na dojíždějícího PETRA TATÍČKA, který dorážkou otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Petr Pohl, Timo Pilemeier.
    25:55 Petr TATÍČEK - 1:0

26:33
    Petr Tatíček, střelec dnešní první branky, je vyloučen za držení.

28:22
    Hostům se přesilovka nedaří. Nyní jsme mohli vidět únik po křídle a střelu, který zlikvidoval gólman švýcarského mančaftu.

29:12
    Střela Karrera od modré se neujala a skončila tečovaná mimo klec.

29:41
    Brandon Buck si půjde odpočinout. Dvě minuty dostal za sekání. Nyní přichází další šance pro celek Lions.

30:21
    Lions právě vstřelili branku!
    A máme vyrovnáno. První branku Curychu střílí ROMAN WICK po asistenci Roberta Nilssona. Asistence: Robert Nilsson.
    Roman WICK - 1:1

32:05
    A Curych vstřelil branku. Nicméně hlavní rozhodčí ještě diskutuje se sudím u videa.

32:05
    Diskutuje se o tom, jestli puk byl zasažen vysokou holí.

32:05
    Tak nakonec je uznáno! Střelu Karrera tečoval MORRIS TRASCHLER, který tak posílá ZSC do vedení. Asistence: Roger Karrer.
    Moris TRACHSLER - 1:2

34:20
    Fanoušci v Saturn aréně i nadále podporují své hráče.

34:39
    Vhazování proběhne před brankářem Pielmeierem.

35:57
    Hráči hostujícího celku nyní mají velký tlak. Švýcarský celek ty dvě branky nabudili.

37:30
    Nyní zastavil v akci hráče Lions ofsajd.

38:01
    Kotouč se odrazil od vlastního hráče k Fluelerovi.

38:13
    Na druhé straně zasahuje lapačkou Pielmeier.

38:17
    Dvě minuty za hákování dostává Friesen.

38:20
    za zásah v oblasti hlavy a krku dostává domácí Irmen 2+10. Následovat bude přesilovka 5 na 3.

38:21
    A přesilová hra je využita! SEVERIN BLIDERBACHER skóruje a díky němu Curych odskakuje na rozdíl dvou branek! Asistence: Robert Nillson, Roman Wick.
    38:21 Severin BLINDERBACHER - 1:3

39:37
    Už to vypadá, že se asi nic víc nestane

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která skončila úspěšně pro hostující tým ze Švýcarska. První gól v zápase vstřelil Petr Tatíček, který dorazil Pohlovu střelu. OVšem pak už jen úřadoval od začátku aktivně hrající Curych. Nejprve vstřelil gól Wick, následovala branku Traschlera ve 33. minutě a gólový list uzavřel Blinderbacher v přesilovce pět na tři.

Dokáže Inglostadt v další periodě vyrovnat? Nebo hosté už budou mít zápas ve své režii? To vše se dozvíme ve třetí části hry, která začíná v 18:20.

40:01

40:18
    Teď byl trošku závar před brankou Švýcarského týmu, ale ani jeden z hráčů nedokázal puk zasunout do branky.

41:39
    Nyní si připsal dobrý zákrok Flueler, který se včas sitlh přemístit a vychytal tak Laliberteho v dobré šanci.

42:15
    Zákazané uvolnění týmu Lions.

43:02
    A domácí prahnou po gólu. Mají velký tlak ve třetině hostujícího týmu.

44:21
    Teď můžeme zase vidět hostující tým, který dostal své soky pod tlak.

45:03
    Fanoušci jsou stále velice aktivní a atmosféra je velice výborná.

45:24
    A po tvrdém zákroku na ledě se nám spustila potyčka.

45:24
    Chris Baltisberger tvrdě u mantinelu atakoval jednoho z hráčů německého týmu a tím se spustila potyčka.

45:24
    Baltisberger dostává dvě + deset minut za vražení na hrazení.

46:18
    Ale přesilovka se domácím vůbec nedaří.

47:10
    Curych v klidu vyhazují a nikam nespěchají.

47:24

49:02
    Ronald Kenins dostává menší trest za nedovolené bránění

50:11
    Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě pro hráčskou lavici domácích. Trest odpyká Petr Pohl.

51:02
    Hosté v plném počtu. Nyní tedy mají možnost početní výhody.

51:20
    Sjorgen se snažil dorazit kotouč před Pielmeierem, ale to se mu bohužel nepodařilo, a takse bude vhazovat před domácím gólmanem. Stav je tedy stále 3:1 pro Curych.

52:11

52:20
    Nahození o d modré čáry chytá gólman Pielmeier do lapačky.

53:36
    Na ledě právě probíhá spíše hluchá pasáž, kde se hraje nahoru a dolu, ale bez nějakých střel na branku.

55:00
    Hra nyní probíhá ve třetině Curychu.
    Patrick GEERING - 1:4

55:22
    A už je víceméně rozhodnuto. Po krásné přihrávce se dostal k puku PATRICK GEERING, který přesnou střelou trefil růžek branky domácích. Asistence: Robert Nilsson, Roman Wick.

57:08
    Pielmeier si připsal další zákrok.

57:32
    Ani jeden celek už nikam nespěchá a vypadá to, že zbývající část hry se v klidu dohraje.

57:52
    Ale opravdu velký repsekt před fanoušky Inglostadtu, kteří stále fandí a jde je slyšet. Tohle je ten typ fanoušků, které by chtěl mít každý klub.

59:16
    Hraje se ve středním pásmu. Kotouč mají na svých holích hráči ZSC Lions.

Máme za sebou utkání, ve kterém hostující Curych poráží ERC Inglostadt výsledkem 4:1. O tomto rozdílu rozhodla víceméně druhá perioda, ve které dokázali vstřeli hráči LIons tři branky. Rozhodující gól vstřelil Moris Traschler. Tuto branku musel ještě potvrdit video rozhodčí.

Zápas se nesl ve skvělé atmosféře, a to i po zápase, kdy oba mančafty děkovali svým fanouškům.

Tímto se s vámi loučím, mějte příjemný zbytek dnešního dne. (19:02:54)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 26. Tatíček (Pohl, Pielmeier Ti.) – 31. Wick (Nilsson), 33. Traschler (Karrer), 39. Blinderbacher (Nilsson, Wick), 56. Geering (Nilsson, Wick)

ERC Ingolstadt: Pielmeier Ti. (Eisenhut) – Salcido, Koppchen, McNeill, Schopper, Wagner, Friesen, Schutz – Boyce, Buchweiser, Irmen – Oppenheimer, Buck, Laliberte – Tatíček, Pohl, Greilinger – Keifersauer, Buco, Pielmeier Th.

Rozhodčí: Stolc (Rakousko), Haupt – Flad, Gossmann (všichni Německo)