Itálie – Kazachstán 2:3 (kon.) | Polsko – Dánsko 2:5 (kon.) | Japonsko – Rakousko 0:3 (kon.)
Norsko – Francie 2:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 2:3 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Německo 2:3 (kon.)
Japonsko
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Rakousko
Neděle 04.09.2016, 13:00 • Arena Riga, Riga, Lotyšsko (kapacita: 10 300 diváků) • Kvalifikace mužů na OH • Skupina E

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již od 16:00 se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem a Novokuzněckem. Do té doby na shledanou! (15:09:23)

Dnešní utkání mezi Japonskem a Rakouskem je tedy u konce a vítězství 3:0 slaví favorizovaní Rakušané. Ti měli celý zápas převahu a ve třetí třetině nakonec dokázali potvrdit do té doby nevýrazné vedení dvěma góly. Nejprve se v přesilové hře ve 48. minutě prosadil Andreas Kristler a v závěru ještě Thomas Raffl dokázal zaskočit špatně připraveného Fukufudžiho. Japonsko tedy tuto kvalifikaci ukončí na posledním místě a navíc bez zisku jediného bodu. Rakušané budou ve skupině E třetí.

Nejlepší hráči zápasu

Japonsko: Josuke Haga – 0+0
    Rakousko: Raphael Herburger – 0+1

59:50
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a Japoncům se ještě jednou podařilo zahrozit. Deset vteřin před koncem je však jisté, že tuto kvalifikaci ukončí bez jediného bodu.
    58:33 Thomas RAFFL - 0:3

58:33
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Chvíli to fanouškům trvalo, ale nakonec zaregistrovali, že zničehonic přišla třetí branka Rakouska. Za bránou se totiž ke kotouči dostal THOMAS RAFFL, jenž se téměř neatakován vymotal vedle Fukufudžiho a toho se štěstím překonal slabší střelou. Asistence: Mario Fischer

57:49
    Go Tanaka dokázal přenést hru do útočného pásma a nahodil puk na Kickerta. Rakouský brankář si poradil a bez problémů přerušil utkání.

57:03
    Záhy po komerční přestávce a vhazování zakončoval jeden z Rakušanů. Z otočky z mezikruží však nezamířil přesně.

56:49
    Tentokrát se pro změnu k zakončení prodíral Brian Lebler, který si narazil se svým spoluhráčem a dvakrát nebo třikrát dotíral na gólmana Fukufudžiho.
    Slavíci fanoušci Rakouska

56:05
    Hiroki Ueno dostal prostor na levé straně, sjel si blíže k bráně a ranou na vzdálenější tyč vystrašil Davida Kickerta. ten opět zasahuje.

55:46
    Dlouho se hraje bez přerušení. Japonci nyní jen nahazují kotouč ze středního pásma a oba celky jdou stříat.

55:16
    Laxní defenzíva Rakouska mohla mít znovu nepříjemnosti. Tentokrát však souhra Japonců nebyla úplně ideální.

54:42
    Další nebezpečná střela Japonců. Navíc došlo k dorážce, která se chvíli toulala brankovištěm. Až poté Kickcert našel puk a vypíchl ho mimo dosah soupeře.

53:37
    Ke střele se dostal jeden z Japonců a Kickert měl menší potíže. Nakonec to však se svými spoluhráči zvládl.

52:58
    Stále se hraje především ve středním pásmu a ani jeden z celků se nedostává k zakončení. Velmi nudná pasáž utkání.

52:13
    Ani od Rakušanů to po druhé brance není ideální. Jde poznat, že oba týmy jsou smířeny s osudem dnešního zápasu.

51:42
    Mé předchozí tvrzení se pokusil dementovat Juki Miura, nicméně mladíček známý z Kladna nedokázal prostřelit blokujícího soupeře.

50:43
    Po druhé inkasované brance jsou Japonci ve třetí třetině jako vyměnění. Jejich sympatická hra ze začátku periody se naprosto vytratila.

49:06
    Hned po vhazování u brány japonské reprezentace se právě Japonci dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy vrátí k Fukufudžimu.

48:51
    Nyní už se hra opět přesunula k Fukufudžimu a ten se musel prezentovat kvalitním zákrokem lapačkou. Komerční přestávka!

48:24
    Japonci se okamžitě pokusili o snížení na rozdíl jediné branky, ale Kickert dokázal zlikvidovat nebezpečné zakončení z blízkosti brankoviště!
    47:27 Andreas KRISTLER - 0:2

47:27
    Druhá přesilová hra Rakušanů a je z toho druhá branka! Po několika přihrávkách se ke střele konečně odhodlal ANDREAS KRISTLER, který svižnou ranou zpoza soupeře překonal výborně chytajícího brankáře Japonska. Asistence: Martin Schumnig

46:54
    Nepřesná křížná přihrávka skončila ve středním pásmu a následně je odpískán rakouský ofsajd.

46:22
    Rakousko se při přesilové hře neustále drží v útočném pásmu. Zatím to je ale bez nápadu a zajímavějšího zakončení.

45:43
    Pro změnu přichází přesilová hra Rakouska. Hundertpfund se snažil uvolni v rohu kluziště, Kejgo Minošima (JPN) si ho přidržel a míří za katr.

45:12
    Naopak mohl udeřit Herburger, který se hned po návratu na led dostal do šance. Bez rychlosti byl donucen jen ke střele, kterou Fukufudži dokázal zastavit.

44:52
    Jenže v útočném pásmu byla kombinace Japonska poněkud jalová a nějakou tu dobu nedošlo k zakončení.

44:10
    Japonci se stále drží v útočném pásmu. Konečně je to v jejich podání přesilová hra jaká má být.

43:28
    Šuhej Kudži se dokázal prodrat před Kickerta, nicméně zakončením zblízka skulinu ve výstroji rakouského gólmana nenašel.

43:06
    Navíc si Japonsko zahraje přesilovou hru. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Raphael Herburger (AUT).

42:56
    Asiaté jsou na začátku třetí třetiny velmi aktivní a sympaticky se snaží o vyrovnání. Takagi byl ve slibné pozici, nicméně svižnou ranou minul.

42:24
    Až nyní došlo aspoň k bekhendovému nahození, které ale neprošlo až k brankáři japonského výběru.

41:56
    Rakušané se snaží znovu nastolit tempo hry, které jim vyhovuje a operují v útočném pásmu. Kombinace však zatím probíhá u mantinelu.

41:17
    Sejdži Takahaši se už už dostával před bránu, nicméně přihrávka z rohu kluziště nepřistála na jeho hokejce.

40:51
    Japoncům se poměrně rychle podařilo přenést hru znovu před Kickerta, který musel opět zasahovat. Tentokrát uspěl proti pokusu Obary.

40:43
    Dvě zakončení nyní letěly i na Fukufudžiho. Ten si poradil se střelou od mantinelu i s nahozením Schumniga.

40:16
    Jako první se kotouče ujali Rakušanů, ale po ztrátě ve středním pásmu se dopředu vydal Nišiwaki. Jeho bombu Kickert bez potíží chytá.

40:01

I druhá perioda je minulostí a i po ni jsou Rakušané v jednobrankovém vedení. Rakousko v této části mělo několik dobrých šancí, ale ani jednou nedokázalo vyzrát na dobře chytajícího Fukufudžiho a stav utkání je tak stále 0:1. Uvidíme, s čím hokejisté přijdou do třetí třetiny, která začne kolem 14:30.

40:00

39:58
    Na Fukufudžiho letělo přeci jenom ještě jedno zakončení, ale to bylo vše. Druhá třetina pomalu končí.

39:19
    Hraje se před japonským brankářem, nicméně dobře se pohybující Asiaté Rakušany nepouštějí k zakončení. S přihrávkou před bránu neuspěl ani Michael Raffl.

38:34
    Jeden z Japonců nejprve nedokázal přesněji vystřelit a na druhé straně musel dávat pozor Fukufudži. S pokusem Thomase Raffla si však poradil.

37:51
    Rakušané sevřeli soupeře před Fukufudžim, avšak výsledkem bylo jen zakončení z pravé strany, které přes několik Japonců neprošlo až k bráně.

36:27
    Svěřenci Alpa Suhonena kombinovali podél mantinelu, nicméně od hrazení se nedokázali vymotat.

35:51
    Japonsku se podařilo přerušit hru a je tady komerční přestávka.

35:33
    Jedovatá střela Briana Leblera byla sražena, ale k dorážce se pokusil dostat Leblerův spoluhráč z útoku. Fukufudži pozorný!

34:48
    Rakušanů soupeře stále naprosto přehrávají a snaží se vymotat k zakončení. Japonská pětice už nevypadá nejčerstvěji.

34:15
    Brunner se prodíral do útočného pásma, ale Japonci se zmocnili kotouče a vrací ho k červené čáře.

33:42
    Rakousko v plném počtu.

33:24
    Japonci nakonec ztratili kotouč a následně Rakousko mohlo dokonce kombinovat ve středním pásmu. Tohle je hodně chabá přesilová hra.

32:54
    Až nyní se Japonci dostávají do útočného pásma a snaží se ohrozit Davida Kickerta v bráně Rakouska.

32:02
    Místo tlaku Japonska přišlo přečíslení Rakušanů! Martin Schumnig ale trochu zbytečně hledal spoluhráč, jenž byl dobře pokryt.

31:42
    Brian Lebler (AUT) se sice diví, ale i přesto jde na trestnou lavici. Rakušan se provinil hákováním.

31:38
    Velmi dobře se teď před bránu pokusil natlačit Fischer. Povedlo se, ale přihrávka po teči japonského hráče vylétla do ochranné sítě.

31:05
    Jeden z Rakušanů se nedokázal udržet na útočné modré čáře a je pískán ofsajd. Vhazuje se samozřejmě ve středním pásmu.

30:54
    Fukufudži pouze vyrazil dělovku od modré čáry, ale výsledkem mohl být brejk Japonska. Ten opět končí pouhým nahozením od červené čáry.

30:16
    Rychlejší akce Japonska končí nepovedeným zakončením z hokejky Kawaje. David Kickert si v druhé třetině připsal zatím jen čtyři zákroky.

29:42
    Takuma Kawaj se sice hodně snažil, ale nakonec ani jeho sprint nestačil na to, aby Japonci zabránili zakázanému uvolnění.

29:19
    Druhá třetina je zatím celou dobu jen o dobývání Fukufudžiho brány. Ojediněle se Japonci dostávají k protiútokům, ale ty nepřináší nebezpečnější zakončení.

28:47
    Téměř celou minutu hry se nyní Rakušané pohybovali v útočném pásmu, avšak nakonec jejich kombinaci pokazila nepřesná přihrávka, jež zamířila do neutrální zóny.
    27:46 Bekhend Michaela Raffla

27:46
    Fukufudži skvěle zneškodnil šanci Michaela Raffla, který bekhendem zakončoval z blízkosti brankoviště! Posléze Japonec zlikvidoval i rychlý protiútok Rakouska.

26:59
    Japonsko prakticky nic nepředvádí a dostává se jen k nahozením ze středního pásma. Pokud Asiaté svůj přístup nezmění, nezvítězí ani ve třetím utkání kvalifikace.

26:27
    Po komerční přestávce se vhazovalo ve středním pásmu a Rakousko se prakticky okamžitě vrhlo zpátky před Jutaku Fukufudžiho..

25:51
    Po dlouhé době se musel předvést i Kickert, nicméně slabší zakončení mu nezpůsobilo věší potíže.

25:19
    Už už se zdálo, že bude pískán ofsajd, ale nakonec to Rakušané zvládli a dělovka z pravé strany vystrašila japonského gólmana.

24:21
    Další velká šance Rakouska! Jeden z reprezentantů naši sousední země se dostal k puku na hranici brankoviště, avšak Fukufudžiho ani nadvakrát nepřekonal!

23:49
    Grabner s Michaelem Rafflem donutili Fukufudžiho k dalším zákrokům. Japonský brankář však ve druhé části působí velmi jistě.

23:16
    Japonci dostali puk jen do středního pásma a Rakušanům se okamžitě podařilo zahrozit. Brunner poslal ránu od modré čáry jen doprostřed svatyně.

22:33
    Opět se Rakušanům hned dvakrát podařilo výrazně ohrozit soupeřova gólmana, nicméně ani jednou se rakouským hokejistům nepodařilo překonat beton Jutaky Fukufudžiho.

22:17
    Rakousko se znovu dostalo do útočného pásma a donutilo Fukufudžiho k zákroku. Vhazování se bude konat po pravici japonského brankáře.
    21:42 Ueno trefil tyč

21:42
    Šance na obou stranách! Od pravého mantinelu si to k brankovišti namířil Ueno, nicméně jeho rána se zastavila na tyči. Z protiútoku pak Fukufudži musel likvidovat nájezd soupeře.

21:13
    Mario Fischer se pokusil využít nejisté rozehrávky Fukufudžiho a okamžitě nahazoval puk na odkrytou bránu. Japonský brankář se však do brankoviště stihl vrátit.

20:36
    Japonci se dostávali do první šance druhé třetiny, ale to by Haga nesměl ještě vylepšovat pozici a musel by střílet.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:43.

Úvodní část tohoto zápasu je za námi a favorizované Rakousko je po zásluze ve vedení. Téměř po celých dvacet minut měli Rakušané více ze hry a Japonsko nic moc nepředvedlo ani v přesilové hře pěti proti třem. Jednu šanci sice Japonsko mělo, ale Kickert si poradil a naopak Michael Grabner v 19. minutě dokázal využít přesilovou hru, čímž Rakousko dostal do současného vedení.

20:00

19:39
    Už zase se hraje v pásmu Japonska, ale tentokrát to nevypadá na další šanci. Zdá se, že tato třetina se už jen tak z povinnosti dohraje.
    18:23 Michael GRABNER - 0:1

18:23
    Nyní už to ale Rakušané sehráli výborně a jdou do vedení! Michael Raffl rozjel akci, během které šel puk přes Herburgera až na hokejku MICHAELA GRABNERA, jenž zakončoval z hranice brankoviště a Fukufudžimu střelou zblízka nedal šanci. Asistence: Raphael Herburger, Michael Raffl

17:52
    Tak teď měl Fukufudži štěstí! Japonský brankář neudržel střelu od modré čáry, ale ani jeden ze dvou Rakušanů se nedostal k volnému touši a Fukufudži hru dokázal přerušit.

17:34
    Až teď se Japonci znovu dotkli kotouč a na trestnou lavici tak může zamířit Juki Mura (JPN). Jeho proviněním bylo držení hole.

16:54
    Po delší době se v pásmu soupeře drží Japonci. Slabý pokus od modré Kickerta příliš neohrozil a navíc se signalizováno vyloučení Japonska.

16:24
    Jeden z Rakušanů obkroužil Fukufudžiho svatyni a snažil se najít volného spoluhráče. Přihrávka na modrou čáru vše zhatila.

15:50
    Zničehonic se ke Kickertovi vydali hned tři japonští hokejisté. Přihrávka před bránu vypadala velmi nebezpečně, ale nakonec je puk vedle Kickertovy svatyně.

14:48
    Už poněkolikáté se Japonci odhodlali jen k chabému nahození puku ze středního pásma. Kickert už si několik minut nesáhl na kotouč.

14:01
    Další zakázané uvolnění Japonska. Znovu se hra stěhuje před Jutaku Fukufudžiho.

13:47
    Po icingu Japonska se Rakušané dokázali udržet v útočném pásmu, nicméně jediná střela z pravé střely skončila na pozorném Fukufudžim.

13:31
    Michael Raffl se pokusil dostat k zakončení, ale jeho snahu zhatil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd. Těsná záležitost.

13:15
    Nepřesnost v rozehrávce rakouských reprezentantů. Zakázané uvolnění a druhá komerční přestávka!

12:39
    Znovu se Rakušané usadili v pásmu soupeře, nicméně výsledkem byl jen rychlý protiútok. Ten nebyl zakončen a puk získávají opět Rakušané.

11:47
    Na druhé straně se musel ohánět Fukufudži, který likvidoval svižné nahození od modré čáry. Rakousko se usazuje v útočném pásmu.

11:09
    Megašance Japonska! Go Tanaka při přečíslení dvou na jednoho předal kotouč Meji Ušuovi, avšak ten na Kickert střelou nevyzrál!

10:38
    Nyní nesledujeme zrovna atraktivní pasáž. I přes ubráněné oslabení jsou Rakušané trochu rozhozeni a nikam se nedostávají.

09:31

09:19
    Rakousko soupeře drží v neutrální zóně. Favorité zápasu se v oslabení brání opravdu výborně.

08:45
    Až teď se Japonci znovu usadili v útočném pásmu, nicméně jejich nepřesná kombinace znamenala jen ztrátu kotouče a vyhození ho přes všechny čáry.

08:10
    Jenže trojici Rakušanů se okamžitě podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a vyloučený Michael Raffl je zpět na ledě.

07:31
    Japonsko bude mít dvojnásobnou přesilovou hru. Bránící Mario Altmann (AUT) si pomohl krátkým šroubovákem a míří za katr!

07:28
    Místo střely Japonců přichází zakončení na druhé straně. Pokus Michaela Grabnera však Fukufudži v pohodě vyráží.

06:51
    Japonci se sice drží v útočném pásmu, ale dosud se nedostali k ani jedné střele. Kickert je tak prozatím bez práce.

06:10
    První přesilovou hru si zahraje Japonsko. Michael Raffl (AUT) si při buly v útočném pásmu počínal velmi neohrabaně a nakonec dostává dvě trestné minuty za podražení.

05:56
    Další tlak na bránu Jutaky Fukudužiho. Japonský brankář kryje kotouč a následuje komerční přestávka.

05:29
    Dvě tři velké šance měl Brian Lebler, který se zjevil před japonským brankářem. Ani na několik pokusů však neuspěl.

04:38
    Rakušané se snaží o aktivní napadání a zatím se jim daří nutit soupeře k chybám. K nějakým gólovým šancím se ale Rakousko zatím nedostává.

03:59
    Krátká pasáž plná nepřesností ve středním pásmu ukončena ziskem Japonců. Ti se ale vracejí do vlastního pásma.

03:21
    Japonci pouze nahazují puk za bránu a odjíždějí střídat. Zatím jsou outsideři celé kvalifikace úplně z tempa.

02:55
    Další rána od modré čáry se zastavila na hranici brankoviště, nicméně jeden z Rakušanů se neodkázal rychle otočit a dostat Fukufudžiho pod tlak.

02:21
    Rakousko zůstává velmi aktivní a snaží se dorážet na japonského brankáře. Další střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

02:04
    Jeden z Japonců napadal Hundertpfunda, avšak bylo to při signalizovaném ofsajdu a hra se stěhuje před Fukufudžiho.

01:32
    Hned dvě nahození od modré čáry teď letěly na Fukufudžiho, nicméně ani jedno nebylo zrovna nejpřesnější a touš šel mimo tři tyče.

00:57
    Zajímavé šance na obou stranách. Fukufudži si nejprve připsal první zákrok a z protiútoku zahrozil Kudži, jenž se zjevil před Kickertem. Rakouský gólman šanci zlikvidoval a na druhou stranu kontrovali opět Rakušané. Výborný úvod zápasu!

00:14
    Rakušané vyhráli úvodní buly zápasu a okamžitě se prodrali do útočného pásma. Zpoza Fukufudžiho brány se však nevymotali.

00:01

Dobrý den! Závěrečnými zápasy pokračuje olympijská kvalifikace v ledním hokeji a my se spolu zaměříme na střetnutí mezi dvěma týmy, kterým už o nic nepůjde. Již za pár minut se na ledě objeví hokejisté Japonska a Rakouska! Přeji ničím nerušený sportovní zážitek.

Japonsko: Fukufudži (Onoda) – Jamada (A), Haga, Ušu, Taka.Jamašita, Hašimoto, Kumagaj, Sasaki, Minošima – Kawaj, Nišiwaki, Tanaka (C) – Takahaši, Obara, Kudži (A) – Miura, Ueno, Taku.Jamašita – Takagi, Saito, Osawa
    Trenér: Greg Thomson (CAN)

Rakousko: Kickert (Madlener) – Ulmer, Altmann, Schumnig (a), Brunner, Mitterdorfer, Schlacher – M. Raffl, Granber, Herburger – T. Raffl (C), Kristler, Fischer – Lebler, Geier, Hundertpfund – Haudum, Ganahl, Petrik (A)
    Trenér: Alpo Suhonen (FIN)

Rozhodčí: Péter Gebei (HUN), Mikael Nord (SWE) – Maksims Bogdanovs (LAT), Gašper Jaka Zgonc (SLO).

POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

24.4.2016 Rakousko – Japonsko 3:1
    7.11.2014 Japonsko – Rakousko 1:5
    21.4.2014 Rakousko – Japonsko 4:1

RAKOUSKO

Ani Rakušané za sebou nemají zrovna nejpovedenější Mistrovství světa 1A. divize 2016, když se umístili až na čtvrté pozici a neodkázali splnit roli favorita na postup. Navíc zde Rakousko i přes dvě posily z NHL nepředvádí ideální hokej a má za sebou dva debakly. Bez jediného bodu a se skóre 1:14 jsou naši jižní sousedé samozřejmě bez šance na postup.

Utkání odehraná v rámci této kvalifikace

2.9.2016 Německo – Rakousko 6:0
    1.9.2016 Rakousko – Lotyšsko 1:8

JAPONSKO

Japonská reprezentace má za sebou velmi neúspěšné Mistrovství světa 1A. divize 2016 a ani během této kvalifikace o OH si rozhodně nespravila chuť. Japonci mají za sebou samozřejmě dvě utkání a v ani jednom nedokázali bodovat. Navíc má Japonsko skóre 1:8, což rozhodně není nic záviděníhodného.

2.9.2016 Lotyšsko – Japonsko 3:1
    1.9.2016 Německo – Japonsko 5:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 19. Grabner (Herburger, M. Raffl), 48. Kristler (Schumnig), 59. T. Raffl (Fischer)

Rakousko: Kickert (Madlener) – Ulmer, Altmann, Schumnig (a), Brunner, Mitterdorfer, Schlacher – M. Raffl, Grabner, Herburger – T. Raffl (C), Kristler, Fischer – Lebler, Geier, Hundertpfund – Haudum, Ganahl, Petrik (A)