Waasland-Beveren – Lokeren 1:1 (kon.) | Gent – Sint-Truiden 2:1 (kon.) | Mechelen – Waregem 2:3 (kon.)
Charleroi – Oostende 2:1 (kon.)
KAA Gent
2:1 (0:0)
Sint-Truiden VV
Sobota 24.09.2016, 20:00 • GHELAMCO-arena, Gent • Belgická liga • 8. kolo
    Šok! Zdecimovaní hráči Sint-Truidenu po závěrečném gólu.

Gent odehrál fantastický první poločas, během něhož Kalifa Coulibaly v největší šanci orazítkoval z blízkosti pravou tyč. Útočník Gentu se snažil protrhnout bezbrankové skóre i po přestávce, jenže v rychlém sledu hlavou dvakrát neuspěl. Co se nepodařilo Coulibalymu, dokázal krátce na to Jérémy Perbet, na jehož gól nádhernou střelou z volného přímého kopu po čtvrthodině hry odpověděl dvacet minut před koncem Stef Peeters. Už to vypadalo, že zápas skončí dělbou bodů, jenže těsně před vypršením nastavení přišel faul a následný volný přímý kop, ke kterému se postavil Rob Schoofs a nádhernou diagonální střelou k levé tyči vystřelil Gentu tři body. Konec zápasu. Gent 2 Sint-Truiden 1. (21:58:54)

90+6
    90+5. Rob SCHOOFS - 2:1

90+5
    Gent právě vstřelil branku!
    Domácím se to skutečně podařilo a v posledních sekundách zápasu se po faulu Rubena Fernandese nádhernou táhlou střelou z volného přímého kopu prosazuje ROB SCHOOFS, který zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči a vystřelil Gentu zřejmě zasloužené tři body! To je tečka!

90+4
    Žlutou kartu dostává Ruben Fernandes (Sint-Truiden VV).

90+4
    Ruben Fernandes v závěru nastavení zatáhl v blízkosti šestnáctky za záchranou brzdu a Gent může rozhodnout z volného přímého kopu! Podaří se mu to?

90+2
    Gent se za ovací fanoušků vrhá za vstřelením vítězné branky, jenže zatím bez úspěšně.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Gent v poslední minutě rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop, po jeho rozehrání se ovšem žádný z domácích fotbalistů do zakončení nedostal.

89
    Následný centr z pravé strany byl sice vzápětí na přední tyči odvrácen, domácí ale budou zahrávat rohový kop.

88
    Jeden z hráčů Sint-Truidenu u levé tyče k míči ve skluzu nedoklouzal a Gent mohl po pravém křídle vyrazit do rychlého protiútoku.

87
    Kalifa Coulibaly si v blízkosti šestnáctky krásně zpracoval prvním dotykem pas z levého křídla a z otočky poté pravačkou prudce vypálil, jenže pouze doprostřed brány, kde Williams Dutoît jeho pokus vyboxoval!

86
    Kenneth Saief to přehnal u postranní čáry před zraky obou střídaček s důrazem a zezadu poslal přistrčením k zemi střídajícího Nicka Proschwitze.

85
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a domácí touží po třech bodech, stav je ovšem vyrovnaný 1:1.

84
    Jeden z domácích fotbalistů utrpěl drobné zranění hlavy a následně mu to jeden z lékařů přes obvaz přestříkal Kelenem.

83
    Domácí se pokusili zahrozit kolmou přihrávkou do šestnáctky, ta ovšem skončila pouze u brankáře Williamse Dutoît, který míč v pohodě sebral ze země a rozehrál.

82
    Trošku ale nechápu, proč domácí fanoušci pískají. Gent během posledních minut nemá nějaký velký tlak, na rozdíl od začátku prvního poločasu nebo začátku toho druhého, kdy se vrhal do jedné šance za druhou.

81
    Yohanovi Bolimu se ze hřiště příliš nechtělo a z hlediště se okamžitě ozval hlasitý pískot.

Tomáš Reiner

Branky: 54. Perbet, 90+5. Schoofs – 69. Peeters

Karty:   68. Neto (GNT), 76. Esiti (GNT) – 45+1. Bezus (SIT), 57. Peeters (SIT), 60. Djené (SIT), 72. Petter (SIT), 90+4. Fernandes (SIT)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 10:14.
    KAA Gent: Rinne – Mitrović, Gershon Asare – Foket (46. Nielsen), Neto (73. Esiti), R. Schoofs, Van der Bruggen (73. Ndongala), Saief – Perbet, Coulibaly.
    Náhradníci: Thoelen – L. Schoofs, Davidzada, Kujović, Horemansi.

Sint-Truiden VV: Dutoît – Djené, De Petter, Peeters, Bezus (73. Gerkens) – Boli (80. Proschwitz), Cuevas, Kotysch, Fernandes – Swers (60. Tchenkoua), Bamba.
    Náhradníci: Pirard – Pulido, Bagayoko, Valdivia.

Rozhodčí: Frederik Geldhof. Asistenti: Kristof Meers, Tom Vanpoucke. Čtvrtý rozhodčí: Luc Wouters