Dukla Praha – Brno | 4:2 (kon.) | | | Hradec Králové – Zlín | 0:2 (kon.) | | | Slovácko – Jihlava | 1:1 (kon.) |
Bohemians 1905 – Příbram | 1:0 (kon.) | | | Teplice – Plzeň | 0:1 (kon.) |
Pardubice – Ostrava | 0:0 (kon.) | | | Třinec – Ústí n. L. | 0:2 (kon.) | | | Táborsko – Znojmo | 1:1 (kon.) |
Prostějov – Vlašim | 0:3 (kon.) |
Manchester Utd. – Leicester | 4:1 (kon.) | | | Bournemouth – Everton | 1:0 (kon.) | | | Liverpool – Hull City | 5:1 (kon.) |
Middlesbrough – Tottenham | 1:2 (kon.) | | | Stoke – West Brom | 1:1 (kon.) | | | Sunderland – Crystal Palace | 2:3 (kon.) |
Swansea – Manchester City | 1:3 (kon.) | | | Arsenal – Chelsea | 3:0 (kon.) |
Eibar – Real Sociedad | 2:0 (kon.) | | | Gijón – Barcelona | 0:5 (kon.) | | | Bilbao – Sevilla | 3:1 (kon.) |
Las Palmas – Real Madrid | 2:2 (kon.) |
Mönchengladbach – Ingolstadt | 2:0 (kon.) | | | Mohuč – Leverkusen | 2:3 (kon.) | | | Hamburg – Bayern | 0:1 (kon.) |
Augsburg – Darmstadt | 1:0 (kon.) | | | Frankfurt – Hertha | 3:3 (kon.) | | | W. Brémy – Wolfsburg | 2:1 (kon.) |
Palermo – Juventus | 0:1 (kon.) | | | Neapol – Chievo | 2:0 (kon.) |
Lorient – Lyon | 1:0 (kon.) | | | Bordeaux – Caen | 0:0 (kon.) | | | Montpellier – Méty | 0:1 (kon.) |
Bastia – Guingamp | 1:0 (kon.) | | | Dijon – Rennes | 3:0 (kon.) | | | Monaco – Angers | 2:1 (kon.) |
Trenčín – Slovan Bratislava | 2:1 (kon.) | | | Podbrezová – Ružomberok | 3:1 (kon.) | | | Zlaté Moravce – Žilina | 0:2 (kon.) |
Senica – Trnava | 0:1 (kon.) | | | Michalovce – Myjava | 3:2 (kon.) | | | Prešov – Dunajská Streda | 0:3 (kon.) |
Loko Praha – Domažlice | 3:1 (kon.) | | | Vyšehrad – Litoměřicko | 1:0 (kon.) | | | Olympia Radotín – Písek | 5:1 (kon.) |
Benešov – Zápy | 4:2 (kon.) | | | Dobrovice – Benátky n. J. | 3:1 (kon.) | | | Hořovicko – Králův Dvůr | 0:4 (kon.) |
Vyškov – Vel. Meziříčí | 3:0 (kon.) | | | Hulín – Olomouc B | 0:2 (kon.) | | | Třebíč – Uničov | 1:1 (kon.) |
HFK Olomouc – Mohelnice | 0:0 (kon.) | | | Petřkovice – Hlučín | 2:2 (kon.) |
Plzeň – Mladá Boleslav | 1:1 (4:2 po pen.) | | | Jihlava – Pardubice | 1:4 (kon.) | | | Olomouc – Opava | 1:0 (kon.) |
Ostrava – Příbram | 3:2 (kon.) | | | Č. Budějovice – Teplice | 1:3 (kon.) | | | Slavia – Slovácko | 1:0 (kon.) |
Zlín – Sparta | 0:1 (kon.) |
Bardejov – MFK Zvolen | 2:1 (kon.) | | | Lipany – R. Sobota | 0:2 (kon.) | | | L. Mikuláš – Spiš. N. Ves | 2:1 (kon.) |
Skalica – B. Bystrica | 1:0 (kon.) | | | Svätý Jur – Šamorín | 0:1 (kon.) | | | Nitra – Nové Mesto n/V | 0:1 (kon.) |
Den Haag – Heerenveen | 0:3 (kon.) | | | Groningen – Heracles | 0:0 (kon.) | | | Ajax – Zwolle | 5:1 (kon.) |
Alkmaar – GA Eagles | 2:2 (kon.) | | | Excelsior – Eindhoven | 1:3 (kon.) |
Waasland-Beveren – Lokeren | 1:1 (kon.) | | | Gent – Sint-Truiden | 2:1 (kon.) | | | Mechelen – Waregem | 2:3 (kon.) |
Charleroi – Oostende | 2:1 (kon.) |
Sporting – Estoril | 4:2 (kon.) | | | Feirense – Nacional | 0:3 (kon.) | | | Chaves – Benfica | 0:2 (kon.) |
Braga – Setúbal | 2:1 (kon.) |
St. Pölten – Rapid | 1:1 (kon.) | | | Austria – Admira | 1:2 (kon.) | | | Sturm Graz – Wolfsberger | 3:0 (kon.) |
Mattersburg – Ried | 1:1 (kon.) |
CSKA Moskva – FK Krasnodar | 1:1 (kon.) | | | Rostov – Lok. Moskva | 1:0 (kon.) |
Pogoň – Górnik Ł. | 1:1 (kon.) | | | Gdańsk – Chorzów | 2:1 (kon.) | | | Zagłębie – Cracovia | 1:1 (kon.) |
konec
SBV Excelsior
1:3
(1:2)
PSV Eindhoven
Michal Belšán
Branky:
26. Bruins (pen.) – 21. L. Narsingh, 45+2. L. de Jong, 83. D. Pröpper
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:3.
Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Diváci:
Neproměněná penalta:
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:3.
SBV Excelsior:
Muyters – Karami, H. Drost, Mattheij, Kuipers – Bruins, Vermeulen (79. Hadouir), Koolwijk (C) – Fredy, Hasselbaink (58. Pantić), Ondaan (59. Faik).
Náhradníci: Kurto, Havekotte – Faik, Owusu, Hadouir, Badjeck, Pantić, Massop, Arghus.
Trenér:
PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Isimat-Mirin, H. Moreno, Willems – D. Pröpper, Guardado (84. S. de Jong), Ramselaar (69. Hendrix) – Pereiro (69. Bergwijn), L. de Jong (C), L. Narsingh.
Náhradníci: Pasveer, Jurjus – Arias, Schwaab, Hendrix, Jozefzoon, Bergwijn, De Wijs, Lundqvist, S. de Jong, S. Lammers.
Trenér:
Náhradníci: Kurto, Havekotte – Faik, Owusu, Hadouir, Badjeck, Pantić, Massop, Arghus.
Trenér:
PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Isimat-Mirin, H. Moreno, Willems – D. Pröpper, Guardado (84. S. de Jong), Ramselaar (69. Hendrix) – Pereiro (69. Bergwijn), L. de Jong (C), L. Narsingh.
Náhradníci: Pasveer, Jurjus – Arias, Schwaab, Hendrix, Jozefzoon, Bergwijn, De Wijs, Lundqvist, S. de Jong, S. Lammers.
Trenér:
Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Diváci:
Střely na branku: 1:11.
Střely mimo: 3:7.
Rohy: 3:7.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 12:3.
Skóre utkání ve 21. minutě otevřel po výborné přihrávce od Ramselaara Luciano Narsingh, z vedení se však hosté moc dlouho neradovali. Po faulu Willemse na Vermeulena byla nařízena penalta, kterou Luigi Bruins bezpečně proměnil.
Vítěznou branku časujeme na konec první části utkání, kdy ji po parádním přímém kopu Guardada hlavičkou obstaral Luuk de Jong.
Ve druhém poločase sice Excelsior zlepšil svůj výkon, na bodový zisk už to ovšem nestačilo. Pojišťující branku v 83. minutě přidal Davy Pröpper, jehož pas ze strany si vracející se Bruins srazil do vlastní brány.
PSV tak vyhrálo 3:1!
Neskutečně smolný moment pro domácí fotbalisty. Centr DAVYHO PRÖPPERA z levého křídla si totiž do vlastní branky srazil vracející se Luigi Bruins. Hosté tak vedou 3:1 a tříbodový zisk mají vskutku na dosah!
Co nabídne druhý poločas? Zlepší Excelsior svoji hru? Na to si počkejme...
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
Ano, opravdu padl! Andrés Guardado zahrál standardní situaci tím nejlepším možným způsobem – balon poslal přímo na vysokého útočníka LUUKA DE JONGA, no a hostující kapitán už si věděl rady. Díky němu a jeho přesné hlavičce PSV vede 2:1!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil LUIGI BRUINS, který gólmana Zoeta poslal úplně na druhou stranu, než kam zakončoval. Stav zápasu je 1:1!
A už je to tady! PSV konečně zúročilo svůj útočný tlak a ujímá se vedení. Po pěkné kombinaci přistrčil ve vápně balon za obranu Bart Ramselaar. No a ve správný čas zde stál LUCIANO NARSINGH, který tváří v tvář brankáři Muytersovi otevřel skóre zápasu!
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
SBV Excelsior: Kurto, Havekotte – Faik, Owusu, Hadouir, Badjeck, Pantić, Massop, Arghus.
PSV Eindhoven: Pasveer, Jurjus – Arias, Schwaab, Hendrix, Jozefzoon, Bergwijn, De Wijs, Lundqvist, S. de Jong, S. Lammers.
SBV Excelsior: Muyters – Karami, H. Drost, Mattheij, Kuipers – Bruins, Vermeulen, Koolwijk (C) – Fredy, Hasselbaink, Ondaan.
PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Isimat-Mirin, H. Moreno, Willems – D. Pröpper, Guardado, Ramselaar – Pereiro, L. de Jong (C), L. Narsingh.
Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Druhé místo. To zní samozřejmě pěkně, ale PSV má přeci jen vyšší plány. Na ten pomyslný první stupínek ale momentálně ztrácí pět bodů, Feyenoord je suverénním lídrem s 18 body.
Naposledy došlo na střetnutí právě těchto dvou mužstev. Dlouho se zdálo, že souboj o první místo tabulky skončí remízou, ale vše v 82. minutě rozhodl Eric Botteghin z Feyenoordu.
Za účastníka Ligy mistrů dvě branky zaznamenal Luuk de Jong s Gastónem Pereirem, jenž jsou v lize tedy zatím nejlepšími střelci.
Celek z Rotterdamu je po odehrání šesti kol na osmém místě. Dokázal během nich totiž nastřádat 10 bodů při skóre 10:9. Hned čtyři celky v nizozemské soutěži mají stejný počet bodů.
Naposledy Excelsior remizoval v Tilburgu na stadionu týmu Willem II. Ten šel do vedení v šesté minutě po brance Frana Sola, ale hosté v 80. minutě zachránili bodový zisk díky brance střídajícího Hichama Faika.
Nejlepší střelci tohoto celku zatím mají dva góly na kontě – jedná se o Jurgena Mattheije a Kevina Vermeulena. Po brance se podělilo dalších šest fotbalistů.