Twente – Zwolle 2:2 (kon.) | Excelsior – Kerkrade 0:1 (kon.) | Nijmegen – Feyenoord 1:2 (kon.)
Den Haag – Ajax 0:2 (kon.)
NEC Nijmegen
1:2 (1:0)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 16.10.2016, 14:30 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 9. kolo

Feyenoord na hřišti Nijmegenu sice od osmé minuty, ve které se prosadil Mohamed Rayhi, dlouho prohrával, během závěrečné čtvrthodiny ale dokázal utkání otočit, když nejprve svým sedmým gólem v sezóně vyrovnal v 79. minutě Nicolai Jørgensen a v první minutě nastavení dokonal obrat střídající Michiel Kramer. Feyenoord vítězí i v devátém ligovém utkání v řadě a má plný počet 27 bodů! Konečný výsledek. NEC Nijmegen 1 Feyenoord Rotterdam 2. (16:27:10)

90+4

90+3
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Dirk Kuijt, přichází Lucas Woudenberg.

90+2
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
    90+1. Michiel KRAMER - 1:2

90+1
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Hosté vytvořili v pokutovém území obrovský závar a MICHIEL KRAMER z blízkosti dorazil míč do prázdné brány poté, co před ním Nicolai Jørgensen diagonální střelou z levé strany šestnáctky orazítkoval vzdálenější pravou tyč. Feyenoord v první minutě nastavení otáčí vývoj zápasu na svou stranu a vede 2:1!

90
    Wojciech Golla se postavil ve středu hřiště do cesty rozeběhnutému Terencovi Kongolovi, který si o něj málem vyrazil zuby.

89
    Kévin Mayi z pravého křídla nádherným dlouhým diagonálním pasem hledal v pokutovém území nabíhajícího Mikaela Dyrestama, ten ale na míč ve skluzu těsně nedosáhl.

88
    Střídající Quincy Owusu-Abeyie se v blízkosti hranice pokutového území krásně opřel do odraženého míče a jeho následný volej zamířil těsně vedle pravého horního rohu brány!

87
    Vzápětí to zkoušel z levé strany šestnáctky diagonální střelou Michiel Kramer, jeho slabá přízemní střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Joris Delle.

86
    Tonny Vilhena zkusil ve středu hřiště vypálil z obrovské vzdálenosti a jeho následný pokus skončil zhruba metr nad.

85
    Střelec úvodního gólu Mohamed Rayhi odešel ze hřiště a během střídání si vysloužil obrovský potlesk fanoušků.

84
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Mohamed Rayhi, přichází Quincy Owusu-Abeyie.

83
    Důležité ovšem je, že se Feyenoordu podařilo vyrovnat a stále má ještě dostatek času na to, aby utkání zcela otočil.

82
    Kdyby ani poslední akce Feyenoordu neskončila gólem po dvou tyčích, tak už by si asi jeho hráči vytrhali vzteky všechny vlasy.

81
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Janio Bikel, přichází Robin Buwalda.

80
    Janio Bikel se to marně snaží rozběhat a po vyrovnávacím gólu Feyenoordu musí střídat kvůli zranění.
    79. Nicolai JØRGENSEN - 1:1

79
    Jeden z hráčů Feyenoordu nádhernou diagonální střelou zpoza šestnáctky orazítkoval vzdálenější levou tyč, od které se míč odrazil na kopačku Dirka Kuijta. Bývalý hráč Liverpoolu mohl u pravé tyče uklízet míč z obrovské blízkosti do brány, jenže také on orazítkoval tyč a dorazit míč do brány dokázal až NICOLAI JØRGENSEN.

Tomáš Reiner

Branky: 8. Rayhi – 79. N. Jørgensen, 90+1. Kramer

Karty:   39. Rayhi (NIJ) – 61. El Ahmadi (FEY)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:12. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:14.
    NEC Nijmegen: Delle – Dyrestam, Dumić, Golla, Fomitschow – Bikel (81. Buwalda), von Haacke, Breinburg – Ofosu (73. Awiniyi), Mayi, Rayhi (84. Owusu-Abeyie).
    Náhradníci: Smits – Heinloth, Awiniyi, Mauk, Buwalda, Kadioglu, Jornell Grot, Owusu-Abeyie.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Botteghin, van der Heijden (70. Kramer), Kongolo – El Ahmadi, Kuijt (90+3. Woudenberg), Vilhena – Basaçikoglu, N. Jørgensen, Toornstra (65. S. Berghuis).
    Náhradníci: Bijlow – Vejinović, Woudenberg, Nelom, S. Berghuis, Tapia, Nieuwkoop, Simon Gustafson, Kramer, Hansson, el Hankouri.

Rozhodčí: Makkelie. Asistenti: Diks, Steegstra