Philadelphia – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 3:2 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Arizona 5:2 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota – Toronto 3:2 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Calgary – Carolina 2:4 (kon.)
Edmonton – St. Louis 3:1 (kon.) | Vancouver – Buffalo 2:1 (kon.)
Calgary Flames
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 21.10.2016, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes.

Rozpačitý vstup do sezony mají za sebou hokejisté Calgary. Ti na úvod dvakrát podlehli úhlavnímu rivalovi z Edmontonu, aby poté přivezli alespoň bod za nájezdovou porážku ve Vancouveru. Naplno tak bodovali Flames až předevčírem, kdy doma přetlačili Buffalo v prodloužení. Pokud Plameny chtějí dosáhnout svého cíle postupu do play-off, potřebují se výrazně zlepšit a právě výhra z dnešního domácího zápasu s Carolinou by měla být takřka povinností. Domácí potřebují zlepšené výkony od elitního dua Monahan-Gaudreau, které zatím tápe. Ve zmiňovaném prodloužení s týmem Sabres však právě tato dvojice rozhodla, bude to tedy zlomový moment pro jejich výkony?

Hokejisté Caroliny jsou jedním ze čtyř týmů NHL, jenž zatím čekají na první vítězství. Los nebyl k Hurricanes vůbec přívětivý a Canes tak začínají sezonu šestizápasovou sérií venkovních zápasů. Hned první dva měla Carolina výborně rozehrané, nakonec však vždy brala pouze bod. Nakonec i předevčírem v Edmontonu z toho byla prohra o jediný gól, tentokrát však v hrací době a tak mají Canes na kontě zatím dva body. Nejproduktivnějším Hurikánem je s pěti body letní posila Lee Stempniak, tradičně dobré výkony pak podává také obránce Justin Faulk.

Jakub Nakládal (CAR) – 1 zápas, 0+0

Zajímavou příchuť bude mít dnešní zápas pro obránce hostů Jakuba Nakládala. Pokud se český bek dostane do sestavy, zahraje si proti svým loňským spoluhráčům – právě v Calgary Nakládal nakoukl do NHL.

Na druhé straně by se měl představit Kris Versteeg, jenž ještě v loni v dresu Caroliny vstřelil vítěznou branku právě v zápase s Calgary Flames.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Z úst George Canyona nyní zní státní hymny USA a Kanady.

Naposledy Carolina v Calgary vyhrála v roce 2002, dokáže dnes prolomit tuto černou sérii?

00:01

00:20
    Úvodní střelu Versteega kryje Eddie Läck.

00:56
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

01:17
    A další icing vrací hru opět před Elliotta.

01:27
    Rask v dobré pozici mezi kruhy minul domácí branku.

01:59
    Lindholm obral o puk Gaudreaua a nahazuje puk do útočné třetiny.

02:10
    Puk mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:45
    Pesceho ránu od modré kryje Elliott a přerušuje hru.

03:48
    Další pokus Versteega vyráží Läck.

04:23
    Z úhlu to zkoušel Troy Brouwer, brankář Canes byl ale pozorný.

04:39
    Slavin zahrál čistě tělem proti kličkujícímu Gaudreauovi.

05:26
    Aktivní forčeking hostů dělá Flames problémy v rozehrávce.

05:49
    Kulakova rána prolétla jen těsně vedle.

06:27
    Bouma se snažil tečovat ránu Chiassona a nechybělo mnoho k prvnímu gólu.

07:20
    Nyní pro změnu sledujeme dobré napadání domácích, kteří se tak zmocňují puku.

07:55
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté nyní rozebrali domácí obranu a jdou do vedení! Aho zavezl puk a předal ho Hanifinovi, jenž našel před Elliottem neobsazeného TEUVA TERÄVÄINENA a finský mladík už si z bezprostřední blízkosti poradil výborně.
    Asistence: Noah Hanifin, Sebastian Aho.
    07:55 Teuvo TERÄVÄINEN - 0:1

08:04
    Giordano byl zasažen hokejkou do obličeje a Lee Stempniak dostává čtyřminutový trest.

08:26
    Po zásahu Läcka hosté vyhazují.

08:47
    Stalberg opět hosty osvobozuje.

09:04
    A do třetice vyhozený puk, tentokrát dobrou práci odvedl McClement.

09:35
    Domácím se nedaří usadit v útočné třetině a nyní je mohl potrestat Faulk, Elliott pozorný.

09:53
    Backlund nyní přinutil Läcka k zákroku, Flames už ale opět o puk přišli.

10:20
    Ani Gaudreaův pokus o zavezení puku nebyl úspěšný a hrát musí opět Elliott.

11:11
    Flames konečně kombinují v útočné třetině, k ničemu nebezpečnému to však zatím nevede.

12:02
    Canes vyhazují a bezzubá přesilovka domácích je u konce.

12:15
    Carolina v plném počtu, po dobrém zákroku Läcka hosté vyhazují na icing.

12:15
    Kris Dahlbeck mimo hru zbytečně trefil Tkachuka a Flames mají šanci na přesilovkový reparát.

12:40
    Canes se osvobozují poté, co Läck vyrazil Giordanův pokus.

12:59
    Nepřesná přihrávka Monahana vyhání domácí do středního pásma.

13:36
    Hamiltonova střela byla zblokována a hosté opět vyhazují puk.

14:12
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Lance Bouma dostává dvě minuty za hákování a za tři vteřiny tak začne přesilovka hostů.

14:22
    Engelland se Stajanem dokázali zaměstnat Läcka natolik, že švédský brankář musel přerušit hru.

14:59
    Michael Frolík vyhazuje kotouč a domácí čtveřice střídá.

15:39
    Domácí jdou do tří! Chiasson přesekl Raskovi hůl a Carolina má k dispozici 33 vteřin hry pěti pro třem.

16:09
    Raskovu střelu zblokoval Giordano, hosté ale pokračují v tlaku.

16:12
    Vteřinu po návratu Boumy se hosté podruhé prosazují! VICTOR RASK využil dobré clony před Elliottem a přesnou ranou překonal domácího brankáře, čímž posílá Hurricanes do dvoubrankového vedení.
    Asistence: Jeff Skinner, Noah Hanifin.
    16:12 Victor RASK - 0:2

17:36
    Domácí kombinují při signalizované výhodě.

17:55
    Ta končí za brankou Läcka. Na trestnou lavici putuje Brett Pesce za držení Matta Stajana a nabízí domácím možnost vrátit se do zápasu.

18:14
    Akci domácích přerušil ofsajd.

18:52
    Dva skvělé bloky předvedli bránící útočníci Caroliny.

19:09
    Gaudreaův bekhendový pokus Läck vyrazil a hosté vyhazují.

19:37
    Kris Versteeg musí začít opět z obranného pásma.

19:58
    Střela Backlunda končí v ochranné síti nad brankou a hosté jsou už v plném počtu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi a výrazně spokojenější mohou být hokejisté Caroliny. Ti se díky trefám seveřanů Teräväinena a Raska ujali dvoubrankového vedení a domácí se musí zlepšit ve všech ohledech, chtějí-li se zápasem něco udělat.

21:11
    Tkachuk pronikal po pravém křídle, byl ale zastaven Slavinem.

21:31
    Dobrý zákrok musel předvést Elliott proti Jordanu Staalovi.

21:31
    Třetí přesilovka Caroliny. Jyrki Jokipakka dostává menší trest za držení.

21:35
    Od hokejky Matta Stajana se puk odrazil do ochranné sítě.

22:04
    Ahovu střelu vyráží Elliott, Stajan bez hokejky.

22:35
    Giordano vyhazuje a dostává tak domácí z velmi složité situace.

23:14
    Hamilton vypíchl Raskovi puk a hosté musí opět začínat novou akci.

23:32
    Jokipakka zpět na ledě a okamžitě se zapojil do souboje u středového kruhu.

24:55
    Tak tohle už vypadá pro Canes hodně dobře! VIKTOR STALBERG dostal výbornou přihrávku za obranu od Dahlbecka a s nebohým Elliottem si poradil výborně pomocí bekhendového blafáku. Hosté tak vedou už o tři branky!
    Asistence: Klas Dahlbeck, Jaccob Slavin.
    24:55 Viktor STÅLBERG - 0:3

25:58
    Saddledome je nyní naprosto tichý a sleduje bezmoc domácích hokejistů udělat něco s tímto zápasem.

26:51
    Versteeg neměl rychlost a byl připraven o kotouč, který následně končí na domácí střídačce.

26:58
    Snadný zákrok pro Läcka po střele Monahana z dálky.

27:17
    Brian Elliott přerušuje hru po snadném zachycení nahozeného puku.

28:10
    Nyní sledujeme poměrně nudný hokej bez náboje a šancí. Vzchopí se ještě Flames v tomto zápase?

29:04
    Oba týmy nyní mají problémy s rozehrávkou.

29:25
    Čtvrtý gól hostů mohl přidat Faulk, jeho rána však skončila na tyči.

29:53
    Frolík dobře pracoval na brankovišti, obrana Canes však nakonec dokázala celou akci uhasit.

30:06
    Michael Frolík trefil hokejkou obličej Raska a nabízí hostům další početní výhodu.

30:32
    Troy Brouwer vyhazuje puk k Läckovi.

31:04
    Bryan Bickell byl po přiťuknutí od jednoho z domácích beků zcela sám před Elliottem.

31:48
    Další zákrok Elliotta proti Eliasi Lindholmovi.

32:00
    Brodie vyhazuje a za pár vteřin se na led vrátí Frolík.

32:19
    Po akci Gaudreaua mohl z dorážky snížit právě Frolík, neposedný kotouč však nedokázal zpracovat.

32:32
    Další akci první lajny Flames zastavuje těsný ofsajd.

33:12
    Puk v hledišti, vhazovat se bude v obranném pásmu Calgary.

33:42
    Ferland byl při pokusu o dorážku podražen a Dahlbeck už usedá za katr.

33:48
    Hosté vyhráli buly a v klidu vyhazují.

34:03
    Střela Gaudreaua z úhlu Läcka nepřekvapila.

34:39
    Hamilton odevzdává puk hostům a ti opět vyhazují.

35:12
    Domácím nevychází vůbec nic a s pukem hraje Victor Rask.

35:35
    Ofsajd Calgary. Z trestu Dahlbecka zbývá sedm vteřin.

35:49
    Stajan ujížděl sám na Läcka, na zakončení měl ale málo času a jeho střelu mezi betony si švédský brankář pohlídal.

36:24
    Gaudreau pěkně nabil Frolíkovi, jehož ránu Läck na poslední chvíli vyrazil.

37:38
    Snadný zákrok si připisuje Elliott a přerušuje hru.

38:07
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jen dokázali ještě před přestávkou prosadit. TROY BROUWER využil zmatků ve střední třetině a rozjel se do rozhozené obrany Canes. Nic nevymýšlel, tvrdě vystřelil a poprvé dnes propálil Eddieho Läcka.
    Bez asistence.
    38:07 Troy BROUWER - 1:3

38:44
    Ferland mohl ujíždět na Läcka, nepovedlo se mu ale zpracovat těžkou přihrávku.

39:11
    Puk zmizel ze hřiště, zpátky bude uveden do hry po Elliottově levici.

39:38
    Obránci Engelland se Slavinem si nyní svými nepřesnými rozehrávkami vyměňují puk.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá třetina, která přinesla jednu trefu na obou stranách. Na pohledný gól Stalberga navázal Brouwer a vykřesal tak pro domácí naději do závěrečné třetiny, jinak nám ale oba celky nabídly nezáživný hokej plný nepřesností. Můžeme jen doufat, že ve třetí třetině nám toho hráči obou týmů předvedou více.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:56.

Střely na branku po druhé třetině: 18-21

Trestné minuty: 8-10
    Úspěšnost vyhraných vhazování: 50% – 50%
    Zblokované střely: 13-11
    Hity: 7-6

Hráči obou týmů už jsou na ledě, třetí třetina může začít.

40:01

40:21
    Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním Canes.

40:29
    TJ Brodie udělal chybu na útočné modré a pronikajícího Skinnera pak musel zastavit pomocí faulu. Další přesilovka pro Carolinu.

40:50
    Faulkova rána letí mimo.

41:06
    Matt Stajan osvobozuje domácí čtveřici.

41:30
    Backlund zblokoval Faulkovu střelu a od jeho výstroje se puk odrazil až do středního pásma.

41:57
    Elliott Skinnerovu střelu moc dobře neviděl, nakonec si s ní ale poradil a přerušuje hru.

42:17
    Giordano vyhazuje a přesilovka hostů se chýlí ke konci.
    Hledáte novou tapetu?

Na Facebooku CCM Hockey Czech???????? naleznete množství luxusních tapet na vaše????Tak neváhejte ????☝????

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

42:31
    Brodie na ledě, v držení puku ale Hurricanes.

42:59
    Icing vrací hru před Eddieho Läcka.

42:59
    Navíc se bude vylučovat. Lee Stempniak dohrál Chiassona a půjde si odpočinout za krosček.

43:32
    Po nepřehledné situaci se dostal ke střele z otočky Giordano, Läck měl štěstí, že puk šel doprostřed branky.

43:38
    Canes už tradičně v oslabení vyhrávají vhazování a vyhazují.

44:01
    Skvělá práce obrany hostů. Flames musí začít od Elliotta.

44:42
    Gaudreau nebezpečně tečoval Giordanovu střelu.

45:10
    Hosté se ubránili a nadále drží dvoubrankový náskok.

45:36
    Role se opět prohodí. Canes mají přesilovku poté, co je vyloučen za hákování Brett Kulak.

45:50
    Aho míjí domácí branku a puk se vrací až k Läckovi.

46:49
    Faulkovu nabídku na teč nikdo nevyužil a puk tak má ve své moci Elliott.

47:06
    Flames nadvakrát vyhazují puk z obranné třetiny.

47:30
    Ani tato přesilovka gólem neskončí, Kulak se za pár vteřin vrátí do hry.

48:03
    Dnes opět neviditelný JOHNNY GAUDREAU se konečně připomíná domácím fanouškům poté, co nabral rychlost po levé straně a rychlou stahovačkou do středu překonal Läcka v brance hostů. Mladý Američan svou první trefou v sezoně dostává Calgary na dostřel.
    Asistence: Dougie Hamilton a Jyrki Jokipakka.
    48:03 Johnny GAUDREAU - 2:3

48:35
    Puk mimo hru a následuje komerční přestávka.

49:03
    Saddledome konečně trochu ožil, hosté ale nyní dobře brání střední pásmo a nepouštějí borce v červeném do tlaku.

49:20
    Pěknou přímočarou akci nyní předvedli Flames, místo puku však nakonec v brance skončil Hamilton a hra je přerušena.

49:43
    Giordanova nepřesná rozehrávka na Brouwera končí icingem.

50:09
    Po nepřesné střele Staala vyletěl puk do hlediště. Komerční přestávka.

50:25
    Eddie Läck přerušuje hru po Backlundově nahození.

51:07
    Dnes neviditelný Sam Bennett byl zastaven a Flames střídají. Carolina nyní trochu rezignovala na útok.

51:33
    Elliott teď působil velmi nejistě po Stalbergově slabé střele z ostrého úhlu. Nakonec však puk mezi svými betony udržel.

52:12
    Matt Stajan přebruslil Lindholma a způsobil obraně Canes problémy, Läck však nakonec celou situaci ustál a přerušil hru.

53:05
    Vyhození hostů směřovalo přímo na Elliotta a tak se zakázané uvolnění nepíská.

53:40
    Carolina poctivě brání domácí nájezdy a Calgary se k ničemu nedostává. Elliott naopak musel zasáhnout na druhé straně po střele Teuva Teräväinena.

54:27
    Engelland hustý blok hráčů neprostřelil a Flames tak ztrácí kontrolu nad pukem.

55:04
    Je tu poslední komerční přestávka, po níž budou mít domácí hokejisté necelých pět minut na to, aby si vynutili alespoň prodloužení. Připomeňme, že Hurricanes v této sezoně už podobně dobře rozehrané zápasy dokázali ztratit.

55:24
    Jordan Staal odpaluje puk do středního pásma, kde ho sbírá Jokipakka.

55:42
    Nebezpečná rána Monahana z mezikruží letí těsně nad.

56:19
    Ferland našel Stajana v zajímavé pozici, domácímu centrovi však střela nesedla.

56:39
    Dougie Hamilton dostal nabito a Läck nebyl vůbec v ideální postavení, nakonec však přece jen dokázal střelu domácího obránce z první vyrazit.

57:29
    Tlak domácích je u konce. Alex Chiasson nešťastně zasáhl Faulka do obličeje holí a dvě a půl minuty před koncem odchází na trestnou lavici.

57:49
    Justin Faulk se nikam s rozehrávkou nežene, Carolině tohle bude stačit.

58:15
    Flames se snaží o vyrovnání i ve čtyřech, Monahan se ale po přihrávce Frolíka nakonec ke střele nedostal.

58:53
    Elliott po zásahu odjíždí na střídačku a Flames to zkouší v pěti.

59:04
    Domácí naděje jsou definitivně u konce poté, co si hákem pomohl Troy Brouwer. Canes mají k dispozici 26 vteřin přesilovku pěti proti třem.

59:27
    Je rozhodnuto. Hosté využívají přesilovku pět na tři, když Elias Lindholm předložil puk JEFFU SKINNEROVI, a ten střelou z první překonal přesouvajícího se Briana Elliotta.
    Asistence: Elias Lindholm, Noah Hanifin.
    59:27 Jeff SKINNER - 2:4

Je konec! Téměř po čtrnácti letech dokázala Carolina zvítězit v Calgary a připisuje si první vítězství v sezoně poměrem 4:2. Hosté si v první polovině zápasu vypracovali tříbrankové vedení a to se jim ve zbytku zápasu už povedlo ubránit, přestože Calgary se dostalo díky brankám Brouwera a Gaudreaua na dostřel. Víc toho ale Flames už nestihli a pokračují tak v mizerném vstupu do sezony.

Střely na branku: 26-32

1. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+0
    2. Michael Frolík (CGY) 0+0
    3. Mark Giordano (CGY) 0+0

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:45
    Hurricanes 4, Flames 2

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc. (05:43:55)

Michal Muška

Branky a nahrávky: 39. Brouwer, 49. Gaudreau (Hamilton, Jokipakka) – 8. Teräväinen (Hanifin, Aho), 17. V. Rask (Skinner, Hanifin), 25. Stålberg (Dahlbeck, Slavin), 60. Skinner (E. Lindholm, Hanifin)

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Giordano, Brodie, Hamilton, Jokipakka, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Chiasson – Ferland, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Backlund, Frolík – Tkachuk, Stajan, Versteeg.
    Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Dahlbeck – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal, Di Giuseppe – Aho, E. Lindholm, Teräväinen – Bickell, McClement, Stålberg.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Galloway, Gibbons