Liberec – Vítkovice 1:0 (kon.) | Kuopio – Fribourg 1:1 (kon.) | SaiPa – Växjö 3:2 (kon.)
Eisbären – Frölunda 1:6 (kon.) | Sparta – HV71 2:4 (kon.) | Lugano – Zürich 3:2 (kon.)
Bern – JYP 3:2 (kon.) | Linköping – IFK Helsinky 1:1 (kon.)
KalPa Kuopio
1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Fribourg-Gottéron
Úterý 01.11.2016, 18:00Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

Úvodní osmifinálový zápas mezi oběma týmy končí za stavu 1:1. Dlouhou dobu jsme čekali na úvodní branku. Ve 38. minutě se prosadil Jesse Mankinen. V 56. minutě vyrovnat na konečných 1:1 Julien Sprunger. Střelecky byl zápas poměrně vyrovnaný 26:25. (20:20:25)

59:50
    Už se nic nestane.

59:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

59:00
    probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:35
    Poslední dvě minuty hry jsou pravděpodobně nejlepší pasáží z celého zápasu. Oba celky se ještě snaží něco vymyslet před bránou soupeře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry třetí třetiny a domácí hráči se nyní dostali do zajímavé pozice. Přihrávka před odkrytou branku však nebyla přesná.

57:12
    Výborně nyní zasáhl brankář domácích Godla, který to neměl snadné. Obránci mu vůbec nepomohli, a tak musel až on zachránit situaci.

56:30
    Sledujeme poklidný závěr třetí třetiny. Strav zápasu je vyrovnaný a podle dění na ledové ploše tento stav vyhovuje oběma stranám.
    55:26 Sprunger (FRI) - 1:1

55:26
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic hostující celek vyrovnává. Po výborném pasu se prosazuje pohotovou střelou do odkryté branky JULIEN SPRUNGER. Asistence: Yannick Rathgeb.

54:40

53:40
    Fribourg-Gottéron se zatím brání velmi dobře a zodpovědně, puk je za brankou domácích.

53:20
    Domácí mají k dispozici další přesilovou hru, fanoušci by rádi viděli další branku na kontě domácích.

52:40
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron (Ralph Stalder – 2 min., nedovolené bránění).

51:48
    Domácí útočník Tommi Jokinen klopýtl před brankou a sám skončil za brankovou čárou. Branka byla posunuta, a tak je hra přerušena.

51:20
    Domácí hráči si poněkud neporozuměli při rozehrávce, a tak je z toho pouze icing. Buly před brankou KalPy.

50:16
    Mnoho šancí k vidění není, v této třetině jsou střelecky aktivnější hostující hráči. Godla v brance KalPy na všechny střely vidí, a tak nemá problém.

49:15
    Domácí celek se nyní dostal do útočného pásma, kde se pokoušel překonat obranný val soupeře. Následně puk chytil brankář.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 38. Mankinen (Riikola) – 56. Sprunger (Rathgeb)

KalPa Kuopio: Godla (Kinnunen) – Leskinen, Timonen, Lukka, Mikkola, Sopanen, Riikola, Ruuskanen – Rissanen, Ruuttu, Keranen – Mankinen, Sebok, Jokinen – Myttynen, Mutanen, Junnila – Pipponen, Nuutinen, Pitkanen
    Fribourg-Gottéron: Saikkonen (Conz) – Rathgeb, Picard, Leeger, Stalder, Chavaillaz, Maret – Mottet, Sprunger, Bykov – Rivera, Neuenschwander, Neukom – Mauldin, Schmutz, Gustafsson – Chiquet, Fuchs, Marchon

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Neva, Surmunen
    Úterý 08.11.2016
    Fribourg - Kuopio 3:2

Branky a nahrávky: 9. Mauldin (Mottet, Rathgeb), 25. Birner (Sprunger), 62. Rathgeb (Sprunger, Červenka) – 8. Myttynen (Lukka), 35. Jokinen (Sebok)