Chabarovsk – Omsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 0:2 (kon.) | Kunlun – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Čerepovec – Barys 3:4 (po pr.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Riga 1:2 (0:1 po s.n.)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Viťaz – Minsk 0:3 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:4 (po pr.)
Záhřeb – Jokerit 2:5 (kon.)
Spartak Moskva
3:4 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 17.11.2016, 17:30 • Lužniki Arena • KHL

Československá stopa v utkání:

Lukáš Radil (SPM): 0+0, 3 střely, čas na ledě: 14:40, 2 trestné minuty, (20:05:01)

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 50-33
    Vyhraná vhazování: 28-33
    Blokované střely: 5-9
    Bodyčky: 12-7
    Vyloučení: 2-3

Dnešní duel je u konce, V zájímavém zápase získává Ufa 2 body, když vítěznou branku vsítila v prodloužení. Do vedení se dostala 90 sekund před koncem, ovšem Spartak srovnal 10 vteřin před koncem. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

64:01 Zachar ARZAMASCEV - 3:4

64:01
    Ufa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Ufa si nakonec odváží z Moskvy dva body, když po hezké kombinaci oklamal všechny ZACHAR ARZAMASCEV a rozhodl o vítězství hostů. Asistence: Enver Lisin, Denis Kuljaš.

63:35
    Brankář Spartaku si nyní poradil s ranou Majorova.

62:59
    Svensson musel vyrazit pokus od modré.

61:23
    Spartak se snaží rozhodnout v prodloužení, ovšem střelecké pokusy chybí.

60:39
    Zatím se hraje bez šancí, oba celky hrají ve velkém tempu.

60:01

Dramatické utkání se v šedesáti minutách nerozhodlo, rozhodne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:50 Matthew GILROY - 3:3

59:50
    Spartak právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Spravedlnost existuje, domácí deset sekund před koncem srovnávají, když z pravé strany propálil vše před sebou tvrdou ranou MATTHEW GILROY. Asistence: Alexandr Vasiljev, Ryan Stoa

59:31
    Čas ubíhá, tohle už bude mít Spartak hodně těžké.

59:13
    Zakázané uvolnění Ufy, vhazuje se před Svedbergem.

59:01
    Domácí hrají bez brankáře.
    58:30 Alexandr LOGINOV - 2:3

58:30
    Tak to je hodně kruté pro domácí výběr! Hosté byli pod obrovským tlakem, dostali se do ojedinělé akce a 90 sekund před koncem jdou do vedení. Po přihrávce od pravého mantinelu skóruje střelou k levé tyči ALEXANDR LOGINOV. Asistence: Enver Lisin, Teemu Hartikainen

57:56
    Domácí svírají soupeře ve vlastní třetině, ale stále se jim nedaří vystřelit.

57:17
    Hra opět přerušena ve středním pásmu.

57:05
    Spartak operoval ve třetině soupeře, vystřelit však nedokázal.

56:26
    Na pravé straně to skvěle udělal Stoa, ovšem pozorný Svedberg znovu zasahuje.

56:07
    Hra se teď často přerušuje, blíží se nám prodloužení.

55:41
    Svedberg opět v permanenci, nyní kryje ránu Gilroye.

55:21
    Střelu Berdnikova ukrývá do lapačky skvělý Svedberg.

54:42
    Spartak se snaží převrhnout misky vah na svou stranu, ale nemůže vystřelit.

53:59
    Po ráně Gilroye zasahuje brankář Svedberg.

53:14
    Nyní pro jistotu přerušuje hru také Svensson.

52:42
    Čas se postupně krátí, oba výběry velmi dobře brání.

52:11
    Na druhé straně nepropálil Radil skvělého Svedberga!

51:56
    Lisin pálil z pravé strany těsně nad horní roh.

51:14
    Po ráně Kuljaše zasahuje brankář Svensson.

50:44
    Neskutečné! Mirnov na levé straně nepřehodil beton famózního Svedberga, s následnými dorážkami neuspěl Leščenko! To byla obrovská šance domácího výběru!

50:11
    Radil zavezl kotouč do třetiny po pravé straně, jenže ihned o něj přišel.

49:39
    Od modré pálil Umark, hradbu těl před sebou ale nepropálil.

49:19
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu, vystřelit všal nedokázali.

48:28
    V obrovské šanci se objevil Kalinin, jenže zcela sám na brankáře Svedberga nevyzrál.

47:44
    Moskevský celek kombinuje ve vlastní třetině.

47:10
    Svedberg vyráží kotouč k mantinelu, Spartak je v útočném pásmu.

46:55
    Ufa šla do brejku tři na dva, jenže k zakončení se nedostal.

46:42
    Po nahození ze středního pásma přerušuje Svedberg pro jistotu hru.

46:09
    Tentokráte má navrch Ufa, domácí se po několika desítkách sekund dokázali osvobodit.

45:28
    Hra je znovu přerušena, nyní zajímavé momenty chybějí.

44:38
    Po Kalininově nepřesné střele je hra přerušena.

44:25
    Spartak se usadil v útočném pásmu, vystřelit však nedokázal.

43:43
    Hosté zahrozili z levého křídla, ale ani nadvakrát vystřelit nedokázali. Na druhé straně nevyzrál na Svedberga unikající Stoa.

42:57
    Ufa uklidňuje hru ve vlastním pásmu.

42:31
    Zblokovaná střela hostů se ke Svenssonovi nedostala.

42:01

41:33
    Střelu Berdnikova vyrazil Svensson před sebe k Leščenkovi, ten ale zblízka nedokázal vystřelit přesně.

41:06
    Gilroy z levé strany na Svedberga nevyzrál.

40:52
    Hosté se dostali do rychlého brejku, ale na Svenssona nevyzráli.

40:34
    Domácí se usadili v útočném pásmu soupeře.

Vyloučení: 1-2

Druhá třetina je za námi. Hostům se podařilo vyrovnat a třetí třetina tak jistě bude velmi zajímavá. Ta začne zhruba v 19:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Hosté jdou těsně před sirénou do čtyřech. Dvě minuty odpyká Lepistö.

39:43
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

39:30
    Ufa pohodlně kombinuje u vlastní branky.

39:01
    Spartak nyní drží kotouč ve středním pásmu.

38:10
    Svensson na ránu z pravé strany dobře viděl a kotouč schoval ve výstroji.

37:02
    M. Vorobjov vypálil nebezpečně, ovšem mezi tři tyče nezamířil.

36:14
    Ke střele se dostal hostující Arzamascev, brankář Svensson však bez problémů kryje.
    35:45 Linus OMARK - 2:2

35:45
    Hosté přesilovku okamžitě využívají a srovnávají krok, po přihrávce z levé strany trefuje odkrytou branku LINUS OMARK. Asistence: Kiril Kaprizov, Denis Kuljaš

35:19
    Spartak zahrozil z brejku, Potapov pálí těsně vedle.

35:08
    Nyní si druhou přesilovku zahraje také Ufa, dvě minuty za hru vysokou holí musí odsedět český krajánek Radil.

34:51
    Teprve nyní je hra přerušena, Ufa vyhodila na zakázané uvolnění.

34:22
    Hosté znovu musí rozjíždět akci až od vlastního brankáře.

33:51
    Ke střele z mezikruží se dostal Bodrov, ale mezi tři tyče nezamířil.

33:23
    Ufa nyní kombinuje za vlatsní brankou.

32:44
    Ani jednomu výběru nevychází pokus o rozehrávku, kotouč je ve středním pásmu.

32:12
    Delší dobu se hraje bez přerušení, oba celky jsou hodně nebezpečné.

31:26
    Ránu Gilroye vyrazil Svedberg, na druhé straně nepropálil Svenssona M. Vorobjov.

31:02
    Ufa vyrazila do brejku tři na dva, ale zakončit nedokázala.

30:44
    V útočném pásmu se nyní usadil také Spartak.

30:17
    Svensson byl pod neustálou palbou, hodně mu pomáhali obětaví obránci.Před brankářem Spartaku se ještě snažil dorážet Korotkov, branka z toho však není.

29:47
    Svensson znovu zasahuje, hra je přerušena.

29:23
    Puk se nyní nachází ve středním pásmu.

28:47
    Na druhé straně se objevili před Svenssonem dva hráči Ufy, ovšem Radil vyvezl kotouč do bezpečí.

28:09
    Před Svedberga se natlačil Leščenko, ale mezi tři tyče vystřelit nedokázal.

27:47
    Svensson po střele Makarova zasahuje a přerušuje hru.

27:22
    Domácí znovu Svedberga nepřekonali, na druhé straně se snažil dostat do samostatného sóla Omark, který ujel z trestné lavice, ale Svensson byl u kotouče dříve. Hosté jsou v plném počtu.

26:45
    Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho. Radil si vyměnil kotouč se Stoou a druhý jmenovaný z úhlu na Svedberga nevyzrál, poté ani Radil nevyzrál na strážce Ufy.

26:15
    Ihned na to pálí z levé strany Gilroy a brankář Svedberg znovu zasahuje.

26:09
    Spartak se usadil v útočném pásmu a nakonec vypálil Högström, ovšem brankář Svedberg vyráží kotouč do ochranné sítě.

25:13
    Domácí si zahrají druhou přesilovku, dvě minuty odsedí Omark.

25:01
    Ufa je delší dobu v útočném pásmu, ke střele se však nedostala.

24:32
    Svedberg dokázal vyrazit ránu betonem, poté Ufa přešla do protiútoku a padající Svensson nakonec zasahovat nemusel.

23:35
    Moskevský celek uklidňuje situaci a snaží se dostat do útočného pásma.

23:09
    Svensson likviduje ránu Lisina, hra je přerušena.

22:49
    Domácí nyní rozhehrávají zpoza vlastní branky.

22:11
    Brankář Svensson dokázal pokrýt ránu z mezikruží a svůj klub podržel.

21:25
    Hosté pokračují v tlaku, domácí však dobře brání.

20:58
    Hosté z Ufy začali aktivně, ale ke střele se nedostali.

20:01

Úvodní poločas je za námi, domácí Spartak otočil vývoj utkání a vede o jeden gól. Druhé třetina začne přibližně v 18:22.

Statistiky 1. třetiny:

Střely na branku: 17-10
    Vyhraná vhazování: 3-10
    Blokované střely: 2-4
    Bodyčky: 3-3
    Vyloučení: 1-1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    V závěru pokryl Svensson ránu Lepistöho.

19:32
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.

19:11
    Radil tvrdě vypálil z levé strany, Svedberg si s jeho pokusem poradil.

18:58
    Stoa se dostal do útočného pásma, ale kotouč udržet nedokázal.

18:19
    Svensson byl pod tlakem, nicméně po střele z pravého kruhu si dokázal poradit.

17:28
    Delší dobu se hraje bez přerušení, Spartak kontroluje kotouč.

16:43
    Od modré vypálil Gilroy, brankář Svedberg je pozorný.

15:58
    Opět závar před brankou Ufy, hosté podnikají protiútok.

15:13
    Na druhé straně se vyznamenal Svensson, hra se přelévaá zezhoru dolů.

14:37
    Před Svedbergem je nyní hodně horko, ten v brankovišti kouzlí.
    13:47 Viktor BOBROV - 2:1

13:47
    Domácí teď mají obrovský tlak, po přihrávce z pravé strany udržel puk před hostující brankou Alexandr Vasiljev a předložil ho pro VIKTORA BOBROVA, který se trefil přesně k levé tyči. Asistence: Alexandr Vasiljev, Anatolij Nikoncev

12:49
    Po brejku na druhé straně musel včas sklapnout betony také Svensson.

12:03
    Spartak po tomto momentu ožil a stále častěji se tlačí před Svedberga.
    11:11 Maxim POTAPOV - 1:1

11:11
    Domácí nakonec skórují, když se po přihrávce z pravé strany trefuje mezi betony Svedberga útočník MAXIM POTAPOV střelou z mezikruží. Asistence: Sergej Šmoljov, Matthew Gilroy

11:11
    Spartak dokázal vstřelit branku po střele z mezikruží, ovšem rozhodčí celou situaci ještě konzultují na videu.

10:28

09:12
    Na druhé straně pálil tvrdě Gilroy, ovšem brankář Svedberg byl znov připraven.

08:28
    Svensson teď byl pod velkým tlakem, ale nakonec dokázal puk zachytit.

07:57
    Loginov pálil od modré čáry, ale mezi tři tyče nezamířil.

07:01
    Spartak se snaží útočit, jenže nemůže se dostat k zakončení.

06:20

05:39
    Nyní pálil z dobré pozice Berdnikov, ani jeho pokus však přesný nebyl.

04:51
    Z ostrého úhlu pálil Glazačev, ale nemířil přesně.

04:20
    První přesilovku si zahraje také Spartak, dvě minuty za držení musí odsedět Lepistö.

04:11

03:13
    Spartak se osvobodil, přesilová hra hostům příliš nevychází.

02:39
    Hosté se snaží tlačit, jenže ke střele se dostat nemohou.

02:11
    Hosté si zahrají první přesilovku, dvě minuty za hákování si musí odsedět Bobrov.

01:28
    Před Svenssonem opět bylo horko, ten si připsal dobré zákroky.

01:01
    Hosté nyní kombinují s pukem za vlastní brankou.
    00:27 Jevgenij BODROV - 0:1

00:27
    Utkání ještě ani nezačalo a hosté jdou hned do vedení. Po přihrávce od Gončarova se parádně trefil JEVGENIJ BODROV z mezikruží a postaral se o velký šok pro domácí publikum. Asistence: Maxim Gončarov, Igor Makarov.

00:01

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Högström, Sergijenko, Kalinin, Bondarev, Kirillov, Provolněv – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Alexandr Vasiljev, A. Voronin, Nikoncev – M. Potapov, Bobrov, Šmoljov – Bobyljov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Gončarov, Kuljaš, Lepistö, Loginov, Arzamascev, S. Garejev, D. Vorobjov, Kornějev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Korotkov, M. Majorov – Kaprizov, D. Makarov, Omark – A. Lazarev, M. Vorobjov, Malcev.

Rozhodčí: Bukin, Fraňo – Lazarev, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

V domácím dresu by měl nastoupit opět v první pětce český útočník Lukáš Radil, za Ufu žádný český ani slovenský krajánek nehraje.

Ufa je ve východní konferenci na čtvrtém místě s šestapadesáti body a pere se tak o nejvyšší příčky. V tuto chvíli má vskutku výbornou formu, když dokázala zvítězit hned šestkrát v řadě a to vždy za tři body. Minule zavítala na půdu Novgorodu a zvítězila 3:2, předtím doma zdolala Kazaň. Nicméně proti čtvrtečnímu soupeři se Ufě v poslední době příliš nedaří, prohrála s ním dvakrát v řadě po výsledcích 1:3 a 1:2.

Hokejisté Spartaku Moskva se pokusí v domácím prostředí překvapit favorizovanou Ufu a jednoduchý úkol je rozhodně nečeká. Domácí výběr je v západní konferenci momentálně až na jedenácté pozici s devětatřiceti body, na osmý Jokerit ztrácí bodů šest. Naposledy se moskevský celek představil proti Čeljabinsku a dlouho vedl, ovšem nakonec prohrál se svým soupeřem 1:2 po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 12. M. Potapov (Šmoljov, Gilroy), 14. Bobrov (Alexandr Vasiljev, Nikoncev), 60. Gilroy (Alexandr Vasiljev, Stoa) – 1. J. Bodrov (Gončarov, I. Makarov), 36. Omark (Kaprizov, Kuljaš), 59. Loginov (Lisin, Hartikainen), 65. Arzamascev (Lisin, Kuljaš)

Spartak Moskva: Svensson – Gilroy, Högström, Sergijenko, Kalinin, Bondarev, Kirillov, Provolněv – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Alexandr Vasiljev, A. Voronin, Nikoncev – M. Potapov, Bobrov, Šmoljov – Bobyljov.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg – Gončarov, Kuljaš, Lepistö, Loginov, Arzamascev, S. Garejev, D. Vorobjov, Kornějev – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, Korotkov, M. Majorov – Kaprizov, D. Makarov, Omark – A. Lazarev, M. Vorobjov, Malcev.

Rozhodčí: Bukin, Fraňo – Lazarev, Šichanov