NY Rangers – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Tampa 5:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (2:1 po s.n.)
Ottawa – Buffalo 4:5 (kon.) | Detroit – Dallas 3:1 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:2 (kon.)
Chicago – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Toronto 2:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 5:4 (kon.) | Anaheim – Montreal 2:1 (kon.) | San Jose – Arizona 2:1 (po pr.)
New York Rangers
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
Středa 30.11.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

New York Rangers, který se může pyšnit nejlepším útokem NHL, v posledním zápase vyšel střelecky naprázdno proti Ottawě Senators, která si z Madison Square Garden odvezla dva body po výhře 2:0. Rangers se podruhé v řadě představí doma, kde vyzvou po Ottawě hosty z Caroliny, kteří po dvou prohrách v řadě zvítězili 3:2 nad Floridou Panthers.

New York Rangers se ve středu v noci představí proti Carolině, proti které v Madison Square Garden vyhrál posledních jedenáct zápasů a jeho bilance proti Hurricanes činí od 23. února 2011 devatenáct výher a tři porážky. V braně Rangers se představí Henrik Lundqvist, jehož bilance proti Carolině od 6. ledna 2011 činí 9 výher a 0 porážek s procentuální úspěšností 96,5% a 1,09 inkasovaného gólu na zápas.

Carolina se bude snažit proti New Yorku Rangers navázat na výhru 3:2 proti Floridě Panthers v prvním ze tří zápasů venkovního tripu, během něhož se dvakrát představí v Madison Square Garden a třetí utkání odehraje proti Bostonu. Hurricanes se budou muset obejít bez útočníka Jordana Staala, který je mimo hru na neurčitou dobu kvůli otřesu mozku. Místo Staala nastoupí v sestavě Hurricanes Teuvo Teräväinen, který bude hrát po boku Sebastiana Aha a Leeho Stempniaka. Phil Di Giuseppe byl povolán z Charlotte hrajícího American Hockey League.

Vzájemné zápasy

29.10.16 Carolina Hurricanes – NY Rangers 3:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (A), Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, Stepan, Rick Nash – Pirri, K. Hayes (C), Zuccarello (A) – Puempel, J. T. Miller, Fast – Lindberg, Grabner, Vesey.

Carolina Hurricanes: C. Ward (A) (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk, Hanifin, Tennyson – Skinner, V. Rask, E. Lindholm – Aho, Teräväinen, Stempniak – Di Giuseppe, D. Ryan (A), Nestrašil – Stålberg, McClement, Nordström.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Kendrick Nicholson. Čároví: John Grandt, Michel Cormier.
    Amanda Borges informuje o novinkách v týmu NY Rangers.

Hokejisté obou týmů za malou chvíli vyjdou na hrací plochu a po zaznění americká národní hymny bude vše připraveno k zahájení zápasu, v němž New York Rangers hostí hokejisty Caroliny Hurricanes.
    Bryce Rogerson se pozdravil s trenérem New Yorku Rangers Alainem Vigneaultem a obstaral slavnostní buly utkání.

00:01

00:30
    V Madison Square Garden před pár okamžiky začalo druhé vzájemné utkání v letošní sezóně NHL mezi New Yorkem Rangers a Carolinou Hurricanes, přičemž první utkání vyhráli těsně 3:2 Hurricanes.

01:32
    Michael Grabner na poslední chvíli nahradil v sestavě New Yorku Rangers Joorise a před pár okamžiky pálil na levém křídle od modré čáry těsně vedle přední levé tyče.

02:40
    V dnešním utkání sledujeme jedinou českou stopu, kterou je útočník Andrej Nestrašil nastupující ve třetím útoku po boku Phillipa De Giuseppeho a Dereka Ryana.

03:54
    Derek Stepan dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připraven Cam Ward, který jeho pokus vyrazil pravým betonem!

04:26
    Jimmy Vesey v blízkosti pravé tyče minul bránu a vzápětí to z ostrého úhlu zkoušel podruhé v zápase Derek Stepan, Cam Ward byl ale opět připraven a jeho pokus vyrazil.

05:10
    Na opačné straně vypálil tvrdě od modré čáry Noah Hanifin, jehož střelu před bránou zablokoval Nick Holden.

05:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    VIKTOR STÅLBERG se dostal mezi kruhy pro vhazování k odraženému puku a mezi betony Henrika Lundqvista ho bez přípravy poslal do sítě. Asistence: Matt Tennyson a Joakim Nordström.
    05:22 Viktor STÅLBERG - 0:1

06:07
    Carolina se ujala vedení po první střele na bránu a šance Rangers jsou zatím k ničemu.

07:32
    Jimmy Vesey vypálil z pravého kruhu pro vhazování a pozorný Henrik Lundqvist ukryl jeho pokus v lapačce.

08:00
    Viktor Stålberg mohl rychle přidat druhý gól, když se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci. Henrika Lundqvista ale nepropálil, stejně jako vzápětí jeho dorážející spoluhráč!

08:46
    Viktor Stålberg dnes vstřelil svůj pátý gól v letošní sezóně NHL a před pár okamžiky mohl přidat další.

09:46
    Rangers se vydali po pravém křídle na steč, jejich útočnou akci ale zastavilo postavení mimo hru.

10:06
    Derek Stepan usedl po úvodních deseti minutách hry na trestnou lavici za hákování a Carolina si zahraje první přesilovou hru.

10:54
    Justin Faulk na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist si během minuty připsal druhý nebo třetí úspěšný zákrok.

11:34
    Hurricanes se po vyhození Rarngers vrátili zpět do útočného pásma a Henrik Lundqvist musel předvést skvělý zákrok levým betonem, aby puk po jejich střele za svá záda nepustil!

12:05
    Vyloučený Derek Stepan je zpět na ledě a New York Rangers hraje po přečkání úvodního oslabení v plném počtu.

12:55
    Jeden z hráčů Rangers před bránou zbytečně přišel o puk a Henrik Lundqvist dokázal proti střele Jaye McClementa zasáhnout, proti následné doržáce VIKTORA STÅLBERGA do prázdné brány už byl ale bezmocný – 0:2. Asistence: Jay McClement.
    12:55 Viktor STÅLBERG - 0:2

13:46
    Rick Nash se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, jeho následná střela ale zamířila nad horní tyč.

14:35
    Před bránou Cama Warda vznikl obrovský závar, brána Caroliny ale odolala nájezdům Rangers a po přerušení hry se strhla velká mela. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

14:43
    Derek Stepan ihned po vhazování nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Cam Ward ale předvedl spektakulární zákrok, když lapačkou jeho pokus vyrazil!

16:18
    Do konce první třetiny zbývají odehrát necelé čtyři minuty a Carolina Hurricanes to má skvěle rozehrané.

17:59
    Puk skončil na střídačce Caroliny Hurricanes a hra byla přerušena.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Hokejisté New Yorku Rangers jsou po první třetině hodně podráždění a není se čemu divit, když se do jejich sítě v Madison Square Garden dvakrát trefil jejich bývalý hráč Viktor Stålberg. Skóre po první třetině. New York Rangers 0 Carolina Hurricanes 2.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.

20:01

20:02
    V Madison Square Garden právě začala prostřední část utkání, do které Hurricanes vstupují s dvoubrankovým vedením a nejlepší útok NHL zatím podruhé v řadě vyznívá naprázdno.

21:25
    Marc Staal zasáhl vysokou holí do obličeje Teuva Teräväinena a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.

22:29
    Mats Zuccarello byl zřejmě hráčem, který se v oslabení dostal do zakončení, jeho střela ale zamířila nad.

23:26
    Vyloučený Marc Staal je zpět na ledě a Rangers úspěšně přečkali druhou hru v oslabení, zatím jim to ovšem není za stavu 0:2 nic platné.

25:29
    Hra se přelévá ze strany na stranu a delší dobu se nevylučovalo, zatím ale na nějakou slibnou brankovou příležitost čekáme po přestávce marně.

26:29
    Jeff Skinner na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu, Henrik Lundqvist byl ale připraven a puk hrudí vyrazil mimo.

28:02
    Hra plyne velice rychle a Rangers jsou nastěhovaní v útočném pásmu, zatím se ale ke střele na bránu neodhodlali.

28:38
    Viktor Stålberg na levém křídle vypálil od modré čáry a Henrik Lundqvist jeho táhlou střelu vyrazil mimo.

29:13
    Rangers právě vstřelili branku!
    NICK HOLDEN se před bránou dostal o odraženému puku a po jeho krásném potáhnutí do levého kruhu pro vhazování ho z úhlu nad ležícím Camem Wardem poslal pod horní tyč. Rangers snížili na 1:2 a jsou zpět v zápase!
    29:13 Nick HOLDEN - 1:2

30:40
    Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a Rangers v Madison Square Garden prohrávají s Carolinou po brance Nicka Holdena pouze o gól.

32:05
    Teuvo Teräväinen se ocital před bránou v obrovské šanci, Henrik Lundqvist se mu ale skvěle vrhl pod nohy a vpádu mu holí puk vypíchl!

32:08
    Noah Hanifin ihned po vhazování vypálil od modré čáry, jeho střela ale našla pouze náruč připraveného Henrika Lundqvista.

32:29
    Brandon Pirri na levém křídle zkusil vypálit téměř z nulového úhlu, Cam Ward byl ale u své pravé tyče včas a jeho nebezpečný pokus po skvělém přesunu vyrazil!

33:18
    Andrej Nestrašil mohl udeřit a vrátit Carolině dvoubrankové vedení, jenže jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování a velké blízkosti Henrik Lundqvist famózním zákrokem vyrazil!

34:15
    Vzápětí to zkoušel Jeff Skinner, jeho střela ale byla zablokována, zatímco pokus Victora Raska od modré čáry zamířil do výstroje připraveného Henrika Lundqvista.

35:17
    Puk byl sražen na střídačku Caroliny Hurricanes a hra byla přerušena.

36:05
    Tempo zápasu po slibných šancích na obou stranách opět trochu opadlo a Carolina Hurricanes vede v Madison Square Garden nad New Yorkem Rangers stále 2:1.

37:08
    Hurricanes vyrazili do přečíslení tři na dva a Sebastian Aho po přihrávce Teuva Teräväinena málem zamířil z úhlu po tečované střele ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ale dokázal puk zastavit a vzápětí si na brankové čáře poradil i s dorážkou!

37:34
    J. T. Miller z levého kruhu pro vhazování nádhernou střelou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, puk se ale od horní tyče odrazil mimo! Rangers byli blízko vyrovnání!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:08
    Jimmy Vesey v blízkosti levé tyče vypálil z úhlu, Cam Ward byl ale připraven a jeho pokus vyrazil mimo.

39:40
    Rick Nash se před bránou ocitl ve skvělé šanci, jenže ani nadvakrát nedokázal Cawa Warda překonat a jeho druhý pokus po ledě zamířil vedle levé tyče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Rangers v prostřední části snížili zásluhou Nicka Holdena a na opačné straně mohl odpovědět Andrej Nestrašil, jenže svou šanci neproměnil a na opačné straně v závěru druhé třetiny málem vyrovnal J.T. Miller, jeho následná střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na horní tyči. Skóre po druhé třetině. New York Rangers 1 Carolina Hurricanes 2.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:54.

40:01

40:02
    V Madison Square Garden právě začala závěrečná část utkání, v jejímž úvodu Carolina vede nad New Yorkem Rangers těsně 2:1.

40:24
    RICK NASH z vlastního obranného pásma vyrazil po zisku kotouče do rychlého protiútoku, běhen něhož se mezi dvojicí protihráčů vřítil do útočného pásma a z pravého kruhu pro vhazování bekhendem poslal puk o bližší tyč do víka – 2:2!
    40:24 Rick NASH - 2:2

42:58
    Carolině se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

43:04
    Další zakázané uvolnění Caroliny Hurricanes, která se začíná ocitat pod tlakem a New York Rangers se snaží otočit vývoj utkání na svou stranu.

44:14
    Rangers nebezpečně vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Cam Ward měl co dělat, aby puk mířící k jeho pravé tyči brány vyrazil!

46:44
    Carolina se ve třetí třetině dostala k první střele, kterou Henrik Lundqvist hrudí vyrazil do rohu ledové plochy.

47:32
    Rick Nash po fantastické individuální akci navázal na gól Nicka Holdena a stav utkání v Madison Square Garden je nerozhodný 2:2! Duel míří do prodloužení, dokáže ho jeden z týmů odvrátit?

48:15
    Jay McClement dostal menší trest za vysokou hůl a Rangers mají šanci otočit utkání na svou stranu.

49:26
    Cam Ward skvěle zasáhl proti tečované střele Ryana McDonagha od modré čáry a na opačné straně musel zasahovat Henrik Lundqvist. Viktor Stålberg pálil v oslabení z pravého kruhu pro vhazování, brankář Rangers byl ale připraven a puk ukryl ve svém náručí.

50:16
    Vyloučený Jay McClement je zpět na ledě a Carolina Hurricanes hraje v plném počtu.

51:32
    Rangers vytvořili před bránou Cama Warda obrovský závar, po kterém byla posunuta a vzápětí se strhla u hrazení velká mela.

51:32
    Oscar Lindberg a Noah Hanifin po vzájemné šarvátce dostali dvě minuty za hrubost. Následuje hra 4 na 4.

53:13
    Ron Hainsey dostal menší trest za hákování, jenže pokračoval ve slovním napadání soupeře a dostal další dvě minuty za nesportovní chování.

54:48
    Rick Nash mířil z levého kruhu pro vhazování po skvělém potažení puku nad ležícím Camem Wardem pod horní tyč a jeho střela byla zablokována, u pravé tyče stál ale ve správný čas na správném místě JIMMY VESEY, který během první poloviny čtyřminutového trestu Rona Hainseyho strhl vedení na stranu Rangers! Carolině vzápětí nepomohla ani Coach Challenge kvůli postavení mimo hru, o které se nejednalo. Asistence: Rick Nash a Brady Skjei.
    54:48 Jimmy VESEY - 3:2

57:14
    Druhá polovina dvojnásobného trestu Rona Hainseyho využita nebyla a Carolina Hurricanes hraje v plném počtu.

58:03
    Jesper Fast se ocitl před bránou ve velké brankové příležitosti, mezi betony Cama Warda se mu ale puk do brány po přihrávce Matta Puempela propasírovat nepodařilo!

58:33
    Cam Ward opustil svou klec a Carolina Hurricanes to zkouší ve hře bez brankáře!

58:48
    Před bránou Henrika Lundqvista vznikl obrovský závar, švédský brankář ale s pomocí spoluhráčů situaci ustál!

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

59:29
    Jaccob Slavin nebezpečně mířil z levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ale jeho pokus levým betonem vyrazil!

Carolina vstoupila do zápasu výtečně a po první třetině vedla zásluhou dvou branek Viktora Stålberga, bývalého hráče Rangers, 2:0. Jenže v prostřední části dokázal snížit Nick Holden a skvělý obrat New Yorku Rangers k radosti fanoušků v Madison Square Garden ve třetí části dovršil Rick Nash společně Jimmy Veseym, který rozhodl utkání necelých šest minut před koncem zápasu v přesilové hře. Konečný výsledek. New York Rangers 3 Carolina Hurricanes 2.

Tři hvězdy utkání

1. Rick Nash (NYR) 1+1
    2. Jimmy Vesey (NYR) 1+0
    3. Viktor Stålberg (CAR) 2+0

Česká stopa v utkání

Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:00 (05:55:45)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 30. Holden, 41. Rick Nash, 55. Vesey (Rick Nash, Skjei) – 6. Stålberg (Tennyson, Nordström), 13. Stålberg (McClement)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, Stepan, Rick Nash (A) – Pirri, K. Hayes, Zuccarello – Puempel, J. T. Miller, Fast – Lindberg, Grabner, Vesey.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (A) (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, Tennyson – Skinner (A), V. Rask (A), E. Lindholm – Aho, Teräväinen, Stempniak – Di Giuseppe, D. Ryan, Nestrašil – Stålberg, McClement, Nordström.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Kendrick Nicholson. Čároví: John Grandt, Michel Cormier

Diváci: 18006