Poruba 2011 – Vsetín 5:4 (po pr.) | SHK Hodonín – Šumperk 2:3 (2:3 po s.n.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 6:3 (kon.)
Kopřivnice – Opava 6:1 (kon.) | David Servis – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Nymburk – Mor. Budějovice 6:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 9:3 (kon.) | Tábor – Pelhřimov 9:4 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.) | Kobra – Klášterec nO 4:3 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 6:3 (kon.)
Kolín – Jindř. Hradec 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:4 (3:0, 1:2, 0:2 - 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 30.11.2016, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba • 2. liga skupina Východ • 23. kolo

Máme za sebou bitvu dvou nejlepších celků 2. Ligy skupiny východ mezi domácím , RT TORAXEM PORUBA, a hostujícím VHK ROBE VSETÍN , Byla to bitva se vším všudy.
    Porubští si dokázali hned v první třetině vybudovat tří brankové vedení a hosty ze začátku téměř k ničemu nepustili. Ve druhé části ještě navýšili domácí své vedení ve vlastním oslabení. Jenže poté se začal Vsetín postupně dostávat zpátky do hry a ještě do konce druhé třetiny snížit na rozdíl dvou branek. Třetí část už byla zcela v režii hostů, kteří dokázali dvěma zásahy vyrovnat stav zápasu. Vyrovnávací gól padl v čase ( 59:47 ). Jenže fantastický obrat se hostů nepodařilo dokončit, když v prodloužení dvojice porubských parádně přečetla přihrávku hostů dostala se do úniku dva na jednoho a zakončila povedou akci střelou za záda brankáře Hromady.
    Poruba si tak z tohoto utkání odnáší cenné dva body, ale sahala po třech. Vsetínští můžou být vzhledem k začátku utkání naopak spokojeni s jedním bodem, i když sahali po dvou.

Toto je ode mně dnes večer vše a těším zase někdy na počtenou. (20:36:41)

62:04
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácím se po skvěle přečtené přihrávce hostů dostali do přečíslení dva na jednoho, několikrát si vyměnili kotouč a JAKUB ILLÉŠ nekompromisní dělovkou prostřelil hostujícího brankáře a vystřelil svému celku druhý bod. Asistence: Patrik Zdráhal .

60:46
    Oba celky zatím hrají velmi opatrně.

60:01

60:00

59:47
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tohle je pro hosty odměna za skvěle odehranou třetí třetinu, RADIM KUCHARCZYK dostal kvalitní přihrávku a z kruhu výstavní ránou prostřelil domácí brankáře. Porubu dělilo od plného bodového zisku 13 sekund. Asistence: Matěj Vávra , Pavel Mojžíš .

58:45
    Vsetín odvolává brankáře!

58:44
    Během oddechového času hostů se domácí hráč sám zvedl a za doprovodu lékaře odjel na střídačku.

58:44
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Domácí hráč byl teď velmi tvrdě trefen u mantinelu a na místo spěchá lékař.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby.

56:59
    Pokorný promáchl puk v ideální příležitosti a zahodil tak další šanci hostů na vyrovnání.

56:13
    Domácí vyhráli buly ve svém útočném pásmu jenž dokázali jen nahodit za branku odkud puk doklouzal k hostujícímu brankáři.

55:00
    Ballner už neměl dost sil na to aby dojel kotouč a dostal se do brejku. Puk tak mají na svých hokejkách hosté.

53:45
    Zakázané uvolnění hostů se jejich příznivcům vůbec nelíbí.

52:36
    Domácí jsou teď v útlumu a hosté na ledě kralují.
    I z druhé ligy může vést cesta do extraligy. Potkalo to například Ondřeje Halodu

52:11
    Hosté zákládají útočnou akci.

V hostujícím sektoru propuká euforie a fanoušci Vsetína teď ženou svůj tým za vyrovnáním.

48:47
    Autorem branky je LUKÁŠ FINSTERLE , který dostal krásnou přihrávku přímo před bránu, tam ho nikdo z porubských nehlídal a on tak parádně prostřelil bezmocného Kubáně. Asistence: Dominik Pokorný , David Hrazdira .

48:20
    Poruba stihla už třikrát vyhodit puk až za hostující bránu.

47:00
    Další přesilovka pro hosty.

46:40
    Čech se teď nebezpečně tlačil před domácí branku a jen díky pohotovému zákroku domácího obránce, který puk srazil rukavicí za bránu, tato situace neskončila gólem

46:22
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

46:07
    Hraničních zákroků teď přibývá na obou stranách.

45:36
    Puk mimo hřiště.

44:27

43:33
    Nebezpečná teč těsně před brankou nadělala Hromadovi problémy, které však zvládl vyřešit svou pohotovou lapačkou.

42:27
    Jenže teď to s tou aktivitou Kajaba přehnal a za sekání si odpyká dvě minuty pauzu na trestné lavici.

42:12
    Vsetín je zatím velmi aktivní.

40:40
    Hosté teď uzamkli domácí v jejich pásmu a byla z toho velká šance, když se kotouč dostal před bránu Poruby, jenže tam nebyl nikdo ve žlutém dresu.

40:15
    Vsetín zatím operuje za svou brankou.

40:01

Po druhé třetině:
    Ve druhé třetině byla vidět zvýšená vsetínská aktivita, která vyústila v dva vstřelené góly do sítě porubských. Ještě než se však hosté svých dvou zářezů dočkali stihli se porubští prosadit ve vlastním oslabení. Druhá třetina byla vyhrocenější než první a ve třetí třetině se tak máme na co těšit.
    Třetí třetina začíná v 19:38.

40:00

39:02
    Porubský obránce vystřelil od modré a po spoustě tečí se puk dostal až k brankáři hostů, ten však celou situaci vyřešil s chladnou hlavou.

38:00
    Porubští ideálně rozebrali obranu hostů a stačilo pouze přesně přihrát, jenž to se nepovedlo a kotouč skončil v rohu, kde si jej přebírají hosté.

36:40

36:19
    Obrovská šance domácích při přesilovce, ale nikdo z porubských nedokázal kotouč zvednout nad již ležícího brankáře Hromadu.

34:30
    Vsetín teď ujížděl v situaci dva na jednoho – jenže do této ideální situace Zúbek dostal svůj tým faulem a tak si půjde odpočinout na dvě minuty.

33:19
    Flašar pěkně vystřelil z hranice kruhu, ale jeho střelu chytil Hromada do lapačky.

32:10
    Porubští mají problém s vlastní rozehrávkou, kterou Vsetín aktivně napadá.

30:16
    A už je to jen o dvě branky! RADIM KUCHARCZYK dostal ideální přihrávku před bránu a procedil kotouč mezi betony domácího Kubáně. Vsetín tak využívá další přesilovku a snižuje.

29:03
    Vsetínští teď bez problémů pronikli do útočného pásma a kombinují všemi směry.

28:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomčák – 2 min., nedovolené bránění).

27:51

27:40
    Brankář Hromada teď kryl rutinní střelu až zpoza modré čáry.

27:25
    Vsetín se zatím v pohodě brání a dokonce teď ohrožuje branku domácích.

26:01
    Pokorný teď zblokoval střelu domácího obránce bruslí a kotouč skončil až v ochranné sítí

25:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ostrčil – 2 min.).

25:31

24:19
    Vsetín se teď dlouho držel v pásmu, ale nic kloudného nedokázal vymyslet. Poslední střela byla navíc přizvednuta do ochranné sítě.

23:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bail – 2 min., podražení).

22:48
    Už se zdálo, že Porubští svou skvěle sehranou přesilovku korunovanou gólem ubrání ale TOMÁŠ VÁVRA skvělou střelou prostřelil Kubáně.

21:06
    DAVID ZACHAR se teď ve vlastním oslabení dokázal uvolnit, udělat si dostatečný prostor na zakončení, při kterém nezaváhal a posílá svůj tým do vedení 4:0! Asistence: Josef Tichý.

20:56
    Puškar teď bránil příliš aktivně jsou to dvě minuty.

Vsetínští se hned ze startu druhé třetiny snaží kombinovat v utočném pásmu a zatím se jim to daří

20:01

Po první třetině:
    Máme za sebou první třetinu zápasu mezi domácím RT TORAXEM PORUBA 2011 a hostujícím VHK Robe Vsetín, ve které měli domácí jasnou převahu a přehráli hosty ve všech herních činnostech navíc k tomu přidali tři branky a první dějství tak zcela ovládali. Naopak hosté nedokázali využít žádnou ze svých šancí a na jejich straně tak stále svítí nula.
    Druhá třetina začne v 18:51.

20:00

19:32

19:16
    Hosté se osvobozují.

18:29
    Dobrá akce porubských končí v lapačce brankáře Hromady, který je zákrok od zákroku jistější.

17:32
    Hostující Finsterle zahrál vysokou holí a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

17:07
    Vhazování v obranném pásmu domácích.

16:28
    Porubský Slavík se teď prokličkoval až k bráně, kde jeho slibně nastartovanou šanci zastavil brankář Hromada dobrým zákrokem.

15:48
    Hrazdira teď prakticky sám najížděl na domácího brankáře, ale ten jeho povedou střelu chytil do lapačky a podržel tak svůj tým.

14:51

Vsetín si během své přesilovky vytvořil pár slušných šancí ale žádná neskončila gólem.

12:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Sedlář – 2 min., podražení).

12:23
    Tohle je pro domácí RT TORAX PORUBA 2011 třetina z říše snů. PATRIK FLAŠAR v ideální pozici netrefil kotouč vůbec dobře, ale i tak jeho velmi slabá střela doklouzala za záda hostujícího brankáře a je to 3:0. Asistence: Patrik Zdráhal .

10:42
    Vsetínský hráč dostal ideální přihrávku přímo před branku Kubáňe ale jeho tvrdá střela skončila pod betony domácího brankáře.

10:26
    Poruba se teď snažila o založení další útočné akce ale byla zastavena hostující obranou.

09:53
    Zakázané uvolnění hostí.

09:16
    Vsetínští se zatím k ničemu nedostali.

06:36
    Druhý porubský gól v krátkém čase vyhání z brány hostujícího brankáře Šurého, kterého střídá Hromada.

06:36
    Tohle je parádní nástup domácího celku do utkání! MARTIN PIECHA převedl parádní orientaci před brankou a zvedl kotouč z bezprostřední blízkosti pod víko vsetínské branky. Asistence: Dominik Kafka, Marek Sedlář.

05:33
    Hra se po úvodním gólu usadila ve středním pásmu.

03:00
    Porubští teď v úniku dva na jednoho nezaváhali. Marek Sedlář přihrával a ONDŘEJ SLOVÁČEK parádní střelou prostřelil Šurého! Asistence: Marek Sedlář .

02:10
    První velká šance Poruby! Patrik Zdráhal dostal kotouč do ideální pozice ale netrefil prázdnou branku.

01:45
    Na podruhé už se domácím podařilo vyhodit a mohou tak vystřídat.

01:37
    Zakázané uvolnění domácích.

01:00
    Finsterle teď tvrdou střelou prověřil domácího brankáře Kubáně.

00:07
    Ihned po vhazování končí kotouč na střídačce hostí.

00:01

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň, Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Bail, Puzič, Adamik, – Němec, Ballner, Kafka, Piecha, Zdráhal, Vaňek, Kuťák, Illéš, Tomčák, Seidler, Slováček, Sedlář, Zachar

VHK ROBE Vsetín: Šurý, Hromada – Vrba, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Mojžíš, – Vávra, Kucharczyk, Kolařík, Finsterle, Pokorný, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čech, Daněk, Hořanský, Hrazdira

Pokoří svěřenci trenéra Sršně Vsetínské i podruhé?
    Sledujte nás zde na onlajnech od 18 hodin nebo přijďte osobně shlédnout hokejovou bitvu dvou tabulkových sousedů.

Dominik Kafka spolu s Patrikem Flašarem v obou dosavadních zápasech s VHK ROBE Vsetín, dokázali bodovat. A pokud se Kafka dokáže prosadit gólově, bude to jeho statisticky desátá branka.
    Porubské kabině vládne nejen jako kapitán, ale i v kanadských bodech David Zachar, protože prozatím nasbíral jak 13 gólů, tak i 13 asistencí.

Ve vsetínských barvách si bodově vede nejlépe Jan Kolařík s 13 góly a 17 nahrávkami. Ovšem elitním nahrávačem je s 19 asistencemi Pavel Mojžíš.

Poslední vzájemné utkání v RT TORAX Areně dopadlo překvapivě ve prospěch domácí Poruby, která je zatím jediným týmem, co dokázal rozjetý Vsetín porazit. Jak dopadne třetí měření sil?

Domácí HC RT TORAX Poruba 2011 se potýká s mírným poklesem formy. Poslední dva zápasy totiž porubským nevyšly úplně podle představ, když nejprve doma prohráli překvapivě s předposledním Valašským Meziříčím vysoko 2:6 a poté venku nestačili na Šumperk v poměru 3:2.

Ve středečním podvečeru tak jistě budou porubští chtít napravit zaváhání z předchozích zápasů a vytáhnout se na hostující VHK ROBE Vsetín. Nebudou to však mít jednoduché, Vsetín hraje ve skvělé formě. Vede ligovou tabulku o propastných deset bodů právě před Porubou. V posledních pěti zápasech obdržel pouze pět gólu. Nutno ale podotknout, že čtyři z toho inkasovali hosté v poslední utkání se Šumperkem.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu. Dnes budeme svědky zápasu dvou nejlepších celků 2. ligy skupiny Východ mezi domácím RT TORAXEM Poruba 2011 a VHK ROBE Vsetín.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 3. Slováček (Sedlář), 7. Piecha (Kafka, Sedlář), 13. Flašar (Zdráhal), 22. Zachar (Tichý), 63. Illéš (Zdráhal) – 23. Vávra, 31. Kucharczyk, 49. Finsterle (Pokorný, Hrazdira), 60. Kucharczyk (Vávra, Mojžíš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Bail, Puzič, Adamík, – Němec, Ballner, Kafka, Piecha, Zdráhal, Vaňek, Kuťák, Illéš, Tomčák, Seidler, Slováček, Sedlář, Zachar
    VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrba, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Mojžíš, – Vávra, Kucharczyk, Kolařík, Finsterle, Pokorný, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čech, Daněk, Hořanský, Hrazdira

Rozhodčí: Škach – Bojda, Mikler