Poruba 2011 – Vsetín 5:4 (po pr.) | SHK Hodonín – Šumperk 2:3 (2:3 po s.n.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 6:3 (kon.)
Kopřivnice – Opava 6:1 (kon.) | David Servis – Žďár n/S 2:5 (kon.) | Nymburk – Mor. Budějovice 6:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 9:3 (kon.) | Tábor – Pelhřimov 9:4 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.)
Jablonec n/N – Řisuty 4:2 (kon.) | Kobra – Klášterec nO 4:3 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 6:3 (kon.)
Kolín – Jindř. Hradec 5:2 (kon.)
HK Nový Jičín
6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 30.11.2016, 18:002. liga skupina Východ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z Nového Jičína. Momentálně nám začalo hezky sněžit a je možné, že fanoušci hostujícího mužstva, budou mít menší problémy s dopravou.

Tuto sezónu se oba celky potkaly zatím dvakrát, z toho jednou se radovali domácí a jednou hosté. Nový Jičín dokázal na svém ledě Bobry přehrát 4:2 Ve Valašsém Meziřičí, podlehli 3:2 v prodloužení. Bude se tak určitě jednat o zajímavý a možná i vyhrocený zápas. Každý bod se počítá.

Oba týmy vstupují na led, domácí Nový Jičín měl výhodu zvolení dresů a zvollil tak klasické modré dresy. Valašské Meziřičí, nezbylo než použít bílé.

00:01

00:20
    Prvních dvacet vteřin začalo v tažení domácího mužstva, který teď rozjíždí útočnou akci

01:00
    Zdeněk vyslal střelu švihem na bránu Čápa, mířila mimo.

02:10
    Pozor! Teď nebezpečná akce, kde se útočník hostů ocitl úplně sám, Iláš se štěstím zastavil puk na brankové čáře!!!

03:34
    Dobře teď Kocián zastavil přihrávku hostů, následně pískáno zakázané uvolnění hostů.

03:58
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Zdeněk – 2 min., sekání).

04:11
    Hosté mají první šanci, kdy dát gól. Zatím ale spíše brání a u puku jsou více domácí.

05:11
    Nový Jičín dobře napadá rozehrávku ve svém obranném pásmu, v celé přesilovce jsme mohli vidět pohou jednu střelu, která by měla nějakou razanci.

05:58

07:00
    Oba týmy si zatím nemají co vyčítat, alespoň co se týká přihrávek. Zatím velice nepřesné na obou stranách

07:30
    Tak to byla velká akce, na hokejkách Nového Jičína, křižná přihrávka před bránou a následně levá tyč Čápovy klece, škoda!

08:42
    Zakázané uvolnění hostů.

09:00
    Kocián dostal nepříjemnou "sekeru" do ruky, zůstal na chvíli ležet na ledě, následně ale zvedá a odjíždí střídat. Toto zůstává ovšem bez trestu.

10:55
    Michael Chvostek zkoušel teď pozornost Čápa, který jen vyrazil před sebe, kde nikdo z domácích nečekal a tak tato akce končí tak rychle, jak začala.

11:57
    Kratochvíl Šimon už to nevydržel a společně s Nedbálkem se pustili do pořádné bitky! Kratochvíl nedal jedinnou šanci útočníkovi Bobrů a dá se říct, že bitku vyhrál.

12:21
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kratochvíl – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Nedbálek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

13:44
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kubo – 2 min., krosček).

14:06
    V přesilovce 4 na 3 teď domácí celkem tlačí a Čáp musel likvidovat nebezpečnou střelu.

14:25
    Dobře teď kombinovala útočná trojice před bránou Čápa, jako poslední se dostal k puku Luka, vyslal přízemní dělovku po zemi, Čáp chytá.

15:30
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ZBOŘIL. Asistence: Novotný a Dresler. A je tady první gól utkání o který se postaral Zbořil Mikuláš, který dorážel před branou, po dobré střele Novotného!

16:20
    A mohlo být vyrvnáno! Pořický se hnal na bránu, netrefil přesně a Nový Jičín se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

18:30
    Brunec Tomáš dojížděl puk v útočné třetině, stejný nápad měl ale i Iláš David, který byl u puku o něco dříve a Brunec ho tak srazil na zem. Gólman je ale chráněný, nicméně se pokračuje ve hře.

19:50
    Dobře to teď zkoušeli domácí, když znervóznili hostující obranu, následně ale puk nenašel svého adresáta, odrazil se ještě od obránce Bobrů.

20:00

První třetina nám přinesla nepříliš povedený hokej. Mohli jsme být svědky jedinného gólu, který vsítil do klece Čápa Brunec. Následně měli šanci i hosté, nepodařilo se jim tuto šanci využít, skóre tak zůstává 1:0 po první třetině.

Druhá třetina se ještě malinko opozdí, můžeme být svědky krasobruslení.

20:01

21:05
    Autorem branky je IŽACKÝ. Asistence: Zbořil. Minutka po začátku utkání a je tady druhý gól! Zbořil přihrál Izačkému, Čáp už nestačil zareagovat a Ižacký Jakub zvyšuje na 2:0 !

22:10
    Tempo hry se mírně zvýšilo a je to znát i na hře. Další střela na Čápa, vhazuje se po jeho leveé ruce.

23:00
    Vhazování vyhráli hosté, dostali se do útočného pásma. Dlouho se tam ale nezdrželi a naopak šance byla na druhé straně, kde Luka pálil z nápřahu, Čáp pozorný.

23:15
    Zakázané uvolnění Bobrů.

23:52
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min, zdrování hry, vyhození puku mimo ledovou plochu.).

24:26
    Okamžitě po vhazování, se Nový Jičín dostal do útočného pásma, kde na nic nečekal a vypálil dělovku do horního růžku branky, Čáp chytá.

25:04
    Domácí si zbytečně komplikují život a ztrácí minuty z přesilové hry. Teď dlouho na puku byl Luka, nenabral dostatečnou rychlost a raději vzal puk za bránu, kde tímto manévrem, ztratil dobrých dvacet vteřin.

26:00
    Autorem branky je HRUŠKA. Asistence: Ižacký a Kratochvíl.Těsně po skoneční přesilovky, jsme svědky dalšího gólu. Trio Kratochvíl – Ižacký – Hruška zadělali na velké problému Čápovi, kdy poslední jmenovaný střílel a přesně 3:0 !

27:05
    Teď určitě další dvě gólovky, kdy první pokryl i se štěstím Čáp a druhou brusle obránce Bobrů!

27:59
    Autorem branky je SONNEK. Ani ne minuta a máme tady daší gól, tentokrát v samostatné akci se ujal puku Jan Sonnek, udělal si hezkou stahovačku, vyšachoval Čápa a je to 4:0 !

28:45
    Situace se na chvíli uklidnila, pořád ale u puku Nový Jičín a dává obranné hře Bobrů, pořádně zabrat.

30:00
    Valašské Meziřičí se určitě nezdává bez boje, na pár minut si teď vytvořili dobrý tlak. Domácí obrana ale pozorná a opět vhazování před Čápem.

31:25
    Další akce domácího celku, kdy z úhlu zkoušel překvapit Čápa domácí posila Vladimír Luka, neúspěšně.

32:06
    Pískán offside hostů, Brunec to zřejmě viděl jinak, šlo vidět v jeho tváři rozčílení. Do slovních hádek se ale s rozhodčím nepouští.

33:05
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je POŘICKÝ. Asistence: Varga David a Varga Miroslav. Tak to byla krásná akce s dvoumi bratry Vargovými a Poříckým na konci! Dá se říct, že Varga David nahrával do jízdy Pořickému, který se ocitl tváří v tvář Ilášovi, ten zůstal naprosto bez šance a Jakub Pořický snižuje na 4:1 z pohledu domácích.

33:42
    Hosty evidetně gól nakopl, Martiník měl dobrou šanci, puk mu však nesedl.

34:38
    Tempo hry se o hodně zvedlo, to domácích dělá trochu problémy a vyhazují na zakázané uvolnění.

35:16
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., hákování).

35:29
    Bobři se teď usadili v pásmu, tohle vypadá nebezpečně. SNaží se kombinovat a vymyslet gólovou akci.

36:00
    Autorem branky je VARGA Miroslav. Asistence: Martiník a Pořický. A je to tady, druhý gól, tentokrát v přesilové hře. Před bránou Iláše vznikla nepřehledná situace, po střele Pořického, kde dorážel Martiník, tohle ještě Iláš Pokryl. Na dorážku Miroslava Vargy už byl ale krátký a hosté mohou ještě zahrozit! 4:2.

38:00
    V dobré šanci teď Stránský, který dostal křižnou přihrávku, netrefil hůl přesně, škoda!

38:45
    Situace se mírně uklidnila, nicméně hosté jsou pořád na koni a jde to na jejich hře vidět. Iláš nemůže dočkat klidu a musí být stále ve střehu. Domácí by určitě měli zabrat, aby se hra herně srovnala.

40:00

Druhá třetina byla aktivnější a mohli jsme v ní zaznamenat celkem pět gólů. Nejprve stále pasivní Bobři, obdrželi tři góly. Následně se ale jejich herní projev zvedl, kdy překvapil nejprve Pořický, následně asistent prvního gólu Varga a nechybělo moc a mohli hosté ještě jeden přidat. Uvidíme, co přinese poslední třetina.

Další třetina začně přibližně v 19:42.

40:01

41:12
    Zakázané uvolnění Valašského Meziřičí.

42:00
    Hraje se u brány hostujícího celku, teď prudká střela, Čáp puk jen tak tak zalehl.

42:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kocián – 2 min., podražení).

43:00
    Přesilovk nezačla pro Bobry vůbec dobře, puk měli na holích domácí, navíc jim byl písknut offside, který neplatil a probíhá ohledně něho diskuze.

43:18
    Autorem branky je BRUNEC. Asistence: Žabčík. Je zaděláno na drama, v přesilové hře dostal dobrou přihrávku od Žabčíka Brunec, mířil někde k hornímu rohu Ilášovy brány 4:3!

43:43
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Fojtík – 2 min., podražení + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

44:43
    Nový Jičín má co dělat, ztratil tříbrankový náskok a teď se snaží se stavem něco udělat, mají na to už ale méně než minutu. Nepodařilo se jim v podstatě přejet útočnou modrou.

45:18

46:35
    Tohle nevypadá pro domácí vůbec dobře. Chybí jim rychlost na nohou a důraz, který měli do poloviny druhé třetiny.

47:43
    Ale pozor! Přecijen není ještě všem dnům konec. Michale Chvostek si našel cestičku, skoro vyšachoval všechny včetně Čápa, ten ale ještě stačil zasáhnout a Luka nezpracoval přesně, u puku opět hosté.

49:08
    Utkání začíná být velice vyhrocené, ani jeden z týmu nedarují soupeři centimetr ledu. Schyluje se k závěru a dost možná i nějaké větší bitce.

49:50
    Chvostek Michael teď byl evidetně držen protihráčem, o to je to divnější, když rozhodčí stojí vedle něj a nepíská. Chvostek se teď hodně vyčítavě dívá na hlavního arbitra.

50:57
    Tak to je opravdu nepříjemný střet! David Iláš chtěl zasáhnout za bránou a přihrát puk spoluhráči, byl tvrdě napaden Pořickým z Valašského Meziřičí a dobrou půl minutu zůstal ležet! Gólman je chráněný, bude se vylučovat.

50:57
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořický – 2 min., napadení).

52:05
    Autorem branky je IŽACKÝ. A je tady gól v přesilovce, zřejmě rozhodující! Jakub Ižacký dostal přihrávku od Dreslera, kterému přihrával Kratochvíl. Jakub Ižacký si dobře najel z mezikruží, švihem vypálil a trefil přesně růžek brány 5:3 !

53:34
    Opět hezká akce domácích hokejek, Luka přihrával svému spoluhráči před bránu, Čáp ještě stačil vyrazit, nevěděl ale kde mu hlava stojí! Nechybělo moc a mohli jsme být svědky dalšího gólu.

54:13
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

55:13
    Bobři v útočném pásmu, mají stále sílu a hbitost. Nyní teď ve složité situaci, Iláš měl teď co dělat, aby puk zastavil.
    I z druhé ligy může vést cesta do extraligy. Potkalo to například Ondřeje Halodu

56:20
    Opět Bobři v útočném pásmu, rozhodně se nedá říct, že by složili zbraně, ba naopak.

57:30
    Tentokrát Stránský výborně nahrával Lukovi, ten propásl tuto jedinečnou šanci a minul, to byla gólovka!

58:03

58:35
    Další nepovedená akce Nového Jičína, Stránský ztratil puk, kde se hnali dva útočníci Bobrů a Iláš tak, tak zasáhl.

58:35
    oddechový čas hostů.

58:35
    HC Valašské Meziřičí to zkouší v šesti!

58:40

58:50
    Kratochvíl Šimon střílel cca od půlky, jen o pár centimetrů minul bránu!

59:17
    Autorem branky je KRATOCHVÍL.Nyní dostal Kratochvíl druhý pokus, tentokrát už za útočnou modrou a zvyšuje zřejmě na konečných 6:3!

Máme tady konec utkání. Tři body bere Nový Jičín, kterému se podařilo získat čtyřbrankový náskok, o který málem přišel, zvýšenou produktivitou a bruslením Bobrů. Třetí třetina se nesla ale v barvách domácího mužstva a i střelou do prázdné brány berou dnes tři body domcí! Ode mne je to pro dnešek vše, těším se brzy napočtenou! (20:21:52)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 16. Zbořil (Novotný, Dresler), 22. Ižacký (Zbořil), 26. Hruška (Ižacký, Kratochvíl), 28. Sonnek, 53. Ižacký (Dresler, Kratochvíl), 60. Kratochvíl – 34. Pořický (Varga, Varga), 36. Varga (Martiník, Pořický), 44. Brunec (Žabčík)

HK Nový Jičín: Iláš, (Slovák), Stránský, Zahradníček, Hruška, Vašut, Zbořil, Dresler, Cabák, Gebauer, Slovák II, Málek, Zdeněk, Chvostek, Ižacký, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Luka, Novotný, Uhlár
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp (Oczadly), Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga, Studený, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Kubo