Poprad – Zvolen 6:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 2:1 (po pr.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:3 (po pr.)
Nitra – Martin 3:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 02.12.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Koniec zápasu. (19:57:15)
    64:30 MARC.HOSSA - 2:3

64:30
    Trenčín dal gól!
    Je rozhodnuté. MARCEL HOSSA sa rútil z pravej strany sám na bránku a poradil si dobrou presnou strelou k žrdi s Bacashihuom.

64:12
    Hossa vo veľkej šanci, ak by prihral Drgoňovi, ten by mal odkrytú bránku, no Bacashihua nekapituluje.

63:57
    Holenda sa rútil na bránku, no bol tiesnený Ďatelinkom a odzbrojil ho napokon.

63:09
    Na opačnej strane voľný Maione zakončuje z pravej strany, no nepresne.

62:52
    Sýkora prešiel pred bránku Bystrice, obišiel ju, ale Bacashihuu neprekonal.

62:03
    Hostia sa iba bránia, domáci kombinujú v útočnej tretine, ale s koncovkou je to horšie.

61:19
    Bucovi nevyšlo zakončenie medzi kruhmi, stále tlak domácich pokračuje.

60:50
    Bystričania okupujú v trojici útočné pásmo, no nezakončujú.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:31
    Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Bacashihuom vyhrali domáci.

59:21
    Bulík mal priestor po kontre na pravej strane a dobre preveril Bacashihuuu.
    58:50

58:50
    Prečíslenie hostí, Síkela po pravej strane potiahol puk, neprihral spoluhráčovi, zakončoval, no ani na dvakrát pred Bacashihuom neuspel.

58:31
    Hostia vyhodili pod tlakom puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie hostí a buly po pravici Kuteja.

57:56
    Rosandič šikovne obišiel bránku a zakončoval, no Kutej nekapituluje. Navyše je už aj posunutá bránka. Buly po pravici gólmana hostí.

57:14
    Kutej zasahuje opäť pohodovo po koncovke Buca. Buly bude po ľavej ruke gólmana Dukly.

56:57
    Šimun operoval pred bránkou Bystrice, bol tam sám medzi dvoma zadákmi ´baranov´, napokon puk upratal Hickmott do bezpečia. Zapletitá situácia.

56:09
    Bystrica kombinuje, tvorí, má prevahu, ale zväčša je to teraz pri mantineloch.

55:17
    Domáci sa viac snažia rozhodnúť duel v riadnom hracom čase, ale nejde im to podľa predstáv proti dobrej defenzíve hostí.

54:23
    Maione to vyskúšal z ľavého kruhu, s pukom si Kutej poradil hravo.

53:41
    Prečíslenie hostí, Sýkora ide po ľavej strane a vystrelil z hornej časti kruhu, no Bacashihua je pozorný, nemal ťažkú prácu.

53:25
    Domáci sa usadili v útočnej tretine, majú tlak, ale chýba tomu účinnejšie zakončenie.

52:39
    Kafka dvakrát zakončoval z pravej strany, no nedokáže prekonať Kuteja ani on...

52:20
    Maione prihral veľmi dobre z pravej strany pred bránku, kde číhal a zakončoval Bortňák, Kutej napokon schoval puk do lapačky.

51:29
    Hostia teraz viac na puku, ale ďaleko od bránky Bystrice.

50:39
    Tománek sa ocitol v šanci pred brankárom hostí, zdalo sa mi, že puk lízol o žŕdku, každopádne stav sa nemení.

50:25
    Buly pred Kutejom po jeho ľavej ruke vyhrali Bystričania.

50:00
    Hostia na výlete v útočnej tretine, chýbala tomu finálna presná prihrávka.

49:06
    Bortňák zakončoval bez prípravy pred bránkou po ľade, ani on nie je úspešný.

48:42
    T. Sýkora sa predral pekne pred Bacashihuu a dvakrát ho ohrozil dobrými strelami.

47:52
    Až teraz sa hostia vymanili spod tlaku, ale dopustili sa ofsajdu na útočnej modrej.

47:03
    Domáci teraz v útočnej tretine aktívni na puku, hostia sa musia zatiaľ iba brániť. Kutej však nemá prácu.

46:09
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, tímy už nebudú chcieť predovšetkým urobiť chybu.
    45:12 R.DLOUHÝ - 2:2

45:12
    Hosťom vyšlo prečíslenie, Síkela sa z ľavej strany dostal pred bránku, neprihral na pravo spoluhráčovi, vystrelil a keďže Bacashihua puk iba vyrazil, tak ten sa dostal pred RADEKA DLOUHÉHO, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny a pohotovo zakončil – 2:2.

44:52
    Dnešné stretnutie sleduje 2263 divákov.

44:03
    Sýkora a Holenda vyprášili betón Bacashihuu, dobre strieľali trenčianski hráči. Aj bystrický gólman je oporou tímu.

43:34
    Hossa vystrelil spoza kruhu, neprekonal Bacashihuu, hoci išlo o razantnú koncovku.

43:01
    Ďatelinka vystrelil spoza kruhu, Kutej si poradil s tečovaným pukom.

42:38
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Banskobystričanov, buly znova vyhrali domáci.

42:03
    Bystričania sa dopustili zakázaného uvoľnenia, buly pred Bacashihuom vyhrali domáci.

41:21
    Domáci aktívnejší, viac sú na puku, tvoria, no nevedia nájsť recept na defenzívu hostí a brankára.

40:24
    Matoušek v ďalšej veľkej šanci, z troch metrov voľný neprekonal Kuteja. Ten chytá výborne dnes.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine to bolo pod Urpínom rušnejšie. Diváci videli viac šancí. Najprv sa presadil po nedorozumení domácich v oslabení Sojčík, no do vedenia dostal Bystricu pred bránkou agilný Surový. Uvidíme, čo prinesie tretia tretina, ktorá by sa mala začať o 19:14 hod.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:37
    Dlouhý sa dobre natlačil pred Bacashihuu, ale zblízka ho neprekonal.

39:11
    Sporné zakázané uvoľnenie domácich, buly bude pred Bacashihuom.

38:43
    Surový so zlatou prilbou pekne prenikol do útočnej tretiny, vystrelil z ľavej strany, no puk obranca Trenčína dobre zblokoval.

37:55
    Oba tímy už v pätici, hra je v strednom pásme.

37:38
    Začala sa krátka presilovka hostí, ktorí však nie sú v pásme.

36:54
    Rosandič s Kafkom mali priestor pred bránkou, no Kafka zbytočne a hlavne nepresne prihrával. Mal strieľať.

36:11
    Ďatelinka pekne vystrelil spoza kruhu, Kutej je však pozorný a puk schoval medzi nohy.

35:53
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Maione – 2 min., faul kolenom).

35:50
    Marcel Hossa prešiel po pravej strane a preveril dobrou strelou Bacashihuu.

35:37
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (R.Dlouhý – 2 min., hákovanie).
    35:00 T.SUROVÝ - 2:1

35:00
    Banská Bystrica dala gól!
    Veľmi pekná práca TOMÁŠA SUROVÉHO pred bránkou, krásne obabral obrancu hostí, a agilnou hrou i koncovkou pokoril aj Kuteja. Asistovali Buc a Maione.

34:36
    Truchno hľadal spoluhráča pred bránkou Trenčína, nepodarilo sa mu to. Opäť dobrá defenzívna činnosť hostí.

33:51
    Viac aktivity je na strane Bystrice, ale aj hostia sa snažia o rýchle kontry.

33:01
    Domácim sa črtalo prečíslenie, Hickmott však nenašiel spoluhráča z pravej strany na ľavej.

32:46
    Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly bude pred Bacashihuom.

32:30
    Domáci sú teraz v miernom tlaku, hostia sa iba bránia, Kutej je stále pozorný a dobre zasahuje.

31:54
    Hickmott to šikovne teraz spravil, urobil si zadáka hostí a vystrelil pomedzi jeho nohy, Kutej situáciu dobre prečítal.

31:07
    V presilovke domáci nehrozili, hostia už v pätici, ale musia sa ešte brániť vo vlastnej tretine.

30:18
    Začala sa presilovka domácich, v hre štyroch proti štyrom sa nič významné nedialo.

29:08
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (L.Kozák – 2 min., sekanie).

29:07
    Bortňák ide v oslabení sám na bránku, ale nedokázal oklamať Kuteja.

28:18
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Buc – 2 min.).

27:42
    Hostia už v pätici, hra je v strednom pásme.

27:02
    Domácim presilovka vôbec nejde, nehrozia v nej. Trenčín sa dobre bráni.
    26:02 SOJČÍK - 1:1

26:02
    Nedorozumenie medzi brankárom a zadákom Bystrice vytrestal dokonale v oslabení PETER SOJČÍK, obišiel bránku a poslal puk medzi opustené žrde.

25:42
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bulík – 2 min.).

25:05
    Hrá sa teraz prevažne v strednom pásme, oba tímy sa striedajú na puku.

24:20
    Síkela na opačnej strane prešiel po pravej strane, puk poslal do bočnej siete Bacashihuovej svätyne.

24:03
    Buc išiel na bránku tiesnený Kozákom, zakončoval iba jednou rukou, Kutej si poradil s pukom.

23:39
    Tománek sa prebíjal dopredu, narazil však a Drgoňa, ktorý ho odstavil od možnosti dostať sa pred bránku.

23:01
    Matoušek v šanci, zblízka je sám pred Kutejom, ale neuspel.

22:39
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Kutejom.

22:05
    Domáci tvoria v útočnej tretine, ale nevedia sa dostať do pozícií na strelu.

21:19
    Bystričania sa snažia teraz útočiť, ale zatiaľ si nevedia vypracovať šancu.

20:31
    Bulík sa predral z ľavej strany až pred bránku Bystrice, ale Bacashihuu zoči – voči neprekonal.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina priniesla nezáživný hokej. O niečo väčšiu aktivitu mali domáci hokejisti, Trenčania však hrajú veľmi dobre defenzívne. Gól padol po buly a strele Hickmotta, ktorú tečoval Tomáš Surový. Ten hrá dnes so zlatou prilbou na hlave za najkrajší gól predchádzajúceho mesiaca.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    Po úmyselnom ofsajde Trenčína buly pred Kutejom. Vyhrali ho hostia.

19:19
    Už aj hostia sa snažia, ale Bacashihua nemá prácu.

18:37
    Domáci pri chuti, sú v útočnej tretine, ale zatiaľ nezamestnávajú Kuteja.
    17:45 T.SUROVÝ - 1:0

17:45
    Tak domácim to po buly vyšlo. od modrej vystrelil Hickmott a puk pred Kutejom tečoval TOMÁŠ SUROVÝ – 1:0. Druhá asistencia Wishart.

17:39
    Buly pred bránkou Trenčína, Bystričania vyhrali.

16:56
    Matuškin vystrelil z ľavého kruhu, Kutej je tiež pozorný, nemal ťažkú prácu s pukom.

16:05
    Síkela prešiel po pravej strane a vystrelil, Bacashihua betónom zasahuje s prehľadom.

15:27
    Hrá sa hore – dole, ale bez šancí, brankári nemajú prácu.

14:32
    Bystrica bola na chvíľu v útoku, ale s pukom pri mantineli, nedostala sa k zakončeniu.

13:48
    Dve buly v rade pred Bacashihuom, domáci sa dopustili asi už štvrtého zakázaného uvoľnenia v prvej tretine...

13:13
    Hra je teraz v strednom pásme, opäť nezáživné hokejové divadlo na ľade pri Hrone.

12:29
    Hostia v útočnom pásme na puku, ale často hrajú pri mantineli, nemajú pozície na streľbu.

11:44
    Trenčania v pätici, Bystričania hrali presilovku zle. Dvakrát v nej zamestnali Kuteja.

11:19
    Hostia sa teraz dobre bránia, opäť vyhodili puk z pásma, domáci nemajú šance.

10:46
    Trenčania vyhodili puk z pásma a môžu prestriedať v oslabení.

10:19
    Ďatelinka bol pred bránkou, ale zblízka Kuteja neprekonal.

09:44
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Drgoň – 2 min., hákovanie).

09:25
    Hostia vyrovnali hru, už sú častejšie na puku ako v úvode zápasu.

08:50
    Teraz trošku hluchšia pasáž, nič závratné sa na ľade nedeje. Chýba vzruch pred bránkami.

08:05
    Hostia boli dlhšie v útočnej tretine, ale nič účinné tam nevymysleli.

07:05
    Domáci sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia, buly bude po prvýkrát v zápase pred Bacashihuom.

06:21
    Lunter zakončoval dvakrát pri ľavej žrdi a Kutej nevedel kde má puk, napokon ho upratal do bezpečia Drgoň.

06:00
    Hostia sa snažia vyrovnať hru, nepúšťajú domácich do zakončenia, či šancí.

04:53
    Matoušek sa dostal z ľavej strany do útočnej tretiny a vystrelil. Úraduje lapačka Kuteja.

04:37
    Bystričania boli v útočnom pásme a točili hostí, no nezakončovali tentoraz.

03:47
    Kafka sa natlačil po buly k pravej žrdi bránky Dukly, zakončoval bekhendom a puk poslal do Kuteja.

03:05
    Hra je teraz v strednom pásme, väčšiu aktivitu majú domáci hokejisti.

02:07
    Domáci vyhrali buly pred Kutejom, ale nedokázali si vypracovať šancu.

01:36
    Hostia boli dlhšie v útočnom pásme, avšak s pukom najviac pri mantineli.

01:01
    Matoušek vystrelil a opäť zasahuje Kutej, druhá dobrá možnosť Bystrice.

00:44
    Surový vystrelil z medzikružia, brankár Kutej je pozorný.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči aj rozhodcovia sú už na ľade, zaznie ešte štátna hymna SR a môžeme pristúpiť k úvodnému buly.

Vedenie HC ´05 iClinic sa včera dohodlo na spolupráci do konca sezóny 2017/2018 s Martinom Bellušom, ktorý dnes oslavuje 25. narodeniny. Rodák zo Spišskej Novej Vsi odohral dve extraligové sezóny v drese Popradu a Piešťan s bilanciou 17 gólov a 23 asistencií. Vyskúšal si aj ruskú juniorskú MHL a jednu sezónu absolvoval v kazašskom Ertisi Pavlodar. Po vzájomnej dohode s klubom končí v kádri Bystričanov Juraj Bezúch. Martin Belluš nie je v dnešnej zostave ´baranov´ na zápas.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek . Truchno, Sarault, Tománek

Dukla Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, L. Kozák, Hatala, Danko, Ďurkech, Šefčík – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay – R. Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Rozhodca: J. Konc, Kubuš – P. Šefčík, Kacej.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Banskobystričania sú na prvom mieste tabuľky o bod pred Košicami. Doma vyhrali 9 zápasov, trikrát prehrali. Práve Dukla Trenčín obrala hráčov spod Urpína o všetky body na ich štadióne pri Hrone ešte v 7. kole Tipsport ligy. Barani prehrali 2:3, ale pod hradom Matúša Čáka sa tento výsledok otočil v prospech Bystričanov, no až po predĺžení. Országhovci po troch výhrach v rade (Poprad, Martin, L. Mikuláš) zakopli na ľade posledných Zámkov, kde prehrali v predĺžení o gól. Bodovali však v štyroch stretnutiach v rade a celkovo si držia slušnú hernú formu.

Trenčania sú v tabuľke na siedmom mieste, na piaty Martin strácajú len bod, na štvrtú Žilinu päť. Od poslednej priečky ich delia štyri body. Dukla teda chce bodovať a určite sa nezľakne lídra tabuľky. Má s ním v tejto sezóne priaznivú bilanciu, tri body získala pod Urpínom a doma ďalší bod za remízu v riadnom hracom čase. Trenčín naposledy zdolal doma Poprad 3:2, predtým prehral iba o gól v Košiciach. Tri kolá dozadu však jednoznačne zdolal majstra z Nitry a dokázal vyhrať i v Žiline po predĺžení. Hostia teda mieria pod Urpín v dobrej hernej forme, musia to však potvrdiť aj priamo na ľade v tomto súboji.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dado Balco

Branky a nahrávky: 18. T.Surový (Hickmott, Wishart), 35. T.Surový (Buc, Maione) – 27. Sojčík, 46. R.Dlouhý (Síkela), 65. Marc.Hossa

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Mihálik, Cebák, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek . Truchno, Sarault, Tománek
    HK DUKLA Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, L. Kozák, Hatala, Danko, Ďurkech, Šefčík – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay – R. Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Rozhodčí: J. Konc, Kubuš – P. Šefčík, Kacej