Havířov – Kladno 4:3 (kon.) | Kolín – Slavia 5:8 (kon.) | Vsetín – Havlíčkův Brod 4:7 (kon.)
Olomouc – Písek 9:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:2 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 2:1 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Sparta – Třinec 4:5 (kon.)
K. Vary – Pardubice 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Zlín 1:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:5 (1:0, 1:1, 2:4)
HC Oceláři Třinec
Sobota 21.01.2017, 12:45 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 10. kolo

Ode mě to je vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (14:52:53)

Po velkém boji se nakonec radují hokejisté Třince. První dvě třetiny sice ztráceli a soupeř je přehrával. Poslední dějství jim ale vyšlo a z Prahy si vezou tři body po výhře 5:4.

59:53
    Obrovská šance a málem bylo vyrovnáno. K radost sparťanům ale chyběly centimetry, zvoní pouze tyč.

59:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Že by drama na závěr? Sparťané využívají přesilovku a do konce jim zbývá ještě 27 sekund na vyrovnání. Naději vybojoval pro Spartu svým gólem MIROSLAV DANI. Bez asistence.

59:06
    Nahození Šišoláka se snažili důrazně dostat do branky dva sparťané, což se nelíbilo třineckým obráncům a vznikly dvě šarvátky.

58:31
    Sparťané to zkouší bez brankáře.

58:31
    Poslední šance pro domácí. Na trestnou lavici posílá rozhodčí Michálka a Sparta bude hrát přesilovku.

57:48
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec se raduje už popáté! MAREK HAVRÁNEK přidává druhý gól a dvě minuty před koncem zařizuje svému týmu dvoubrankové náskok. Asistence: Jonáš Peterek.

57:26
    Safin našel přihrávkou Kropáčka, ten měl ale zblokovanou hůl.

56:19
    Michálkovo nahození zachytil Mičán a rychle ho vyklepal, ale rozhodčí nezapískal.

54:52

Třinec ale opět odskakuje do vedení! Před sparťanskou brankou se nejlépe zorientoval MAREK HAVRÁNEK. Asistence: Jonáš Peterek.

53:04
    Tak špatné střídání bude Třinec jistě mrzet. Sparťané totiž v přesilovce srovnávají na 3:3. Šišolákovu střelu sice zblokoval třinecký obránce, puk ale našel ONDŘEJ PŠENIČKA a vyrovnal stav utkání. Asistence: Ondřej Šišolák, Ondřej Havlín.

52:35
    Šišolákova střela od modré končí mimo branku.

52:31
    Sparťané cítí šanci a trenéři si berou oddechový čas.

52:31
    Třinecké špatné střídání znamená přesilovku pro Spartu. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Plandor.

51:58
    Hanušova střela proplachtila těsně vedle třinecké branky.

51:20
    Také Třinci se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

51:01
    Peterek střílel z mezikruží, Mičán byl ale připraven.

50:02
    Sparťanům se nepovedla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Mičánem.

49:46
    Třineckou akci zastavuje rozhodčí, který píská ofsajd.

48:33
    Arnošt mohl zkompletovat hattrick, do zakončení se ale nakonec nedostal.

46:30
    Rufer se rozjel na trestné střílení a Mičána překonal, branka ale uznána není, protože gólu bylo dosaženo až po opakované střele, což pravidla zakazují. Dále se tak hraje za stavu 2:3.

46:30
    Sparťané teď vůbec nestíhají, Tůma fauloval a bylo nařízeno další trestné střílení.

45:48
    A Třinec dokonává obrat! Po nenápadné akci jeli dva jednoho Indrst a zakončující MATOUŠ ČMIEL. Asistence: Filip Indrst.

44:56
    Třinec hraje v plném počtu.

44:55
    Sparťané uzamkli soupeře v útočném pásmu, do ideální střelecké pozice se ale nedostali.

44:00
    Safinova střela mířila těsně vedle branky.

42:56
    Jakmile se vrátí na led Vitouch, budou sparťané hrát přesilovku. Za krosček putuje na trestnou lavici Papaj.

42:26
    A je vyrovnáno! Marguš střílel od modré čáry, jeho střelu vyrazil Mičán před sebe, kde si ale puk našel JONÁŠ PETEREK a trefil odkrytou bránu. Asistence: Timotej Marguš, David Homola.

41:56
    Další třinecká šance ztroskotala opět na velmi dobře chytajícím Mičánovi.

41:30
    Peterkovu střelu zastavil beton Mičána.

41:11
    Sparťané se sice v oslabení dostali do šance, Vitouch ale vybojoval puk díky faulu a domácí hráči teď budou hrát více než 90 sekund oslabení pěti proti třem.

40:46
    Třinec vlétl do třetí třetiny odhodlaně a vynutil si přesilovku, Nacházel je vyloučen za podražení.

40:42
    A další obrovská šance Havránka, který se ocitl sám před Mičánem, ale v koncovce selhal.

40:10
    A hned mohlo být srovnáno. Havránek střílel ale mimo tři tyče.

40:01

Oba týmy jsou na ledové ploše a třetí dějství za chvíli začne.

Živější hokej, více přesilovek a hlavně více gólů nabídlo druhé dějství. Už po dvou minutách se sparťané radovali z dvoubrakového vedení, když se prosadil opět Dominik Arnošt. Domácí radost ale za chvíli překazil Havlínův faul, za který rozhodčí nařídili trestné střelí a Marek Havránek ho s přehledem proměnil. Opět to byli sparťané, kteří měli o něco více ze hry. Žádný další gól ale nepadl ani na jedné straně a skóre po dvou třetinách ukazuje rozdíl jednoho gólů – 2:1.

40:00

39:57
    Sparťané stáhli puk za vlastní branku a vyčkávají na konec druhé třetiny.

39:05
    Kropáček chtěl střílet od modré, místo střely ale padá na zem a puk přebrali Třinečtí.

37:32
    Kropáček a Dani mohli přidat další branku v situaci dva je jednoho. Dani ale netrefil branku a Kropáček na možnou dorážku nedosáhl.

37:23
    Oba týmy jsou v plném počtu.

36:40
    Raška hledal při protiútoku přihrávkou spoluhráče, našel ale jen hůl jednoho ze soupeřů.

36:16
    Štěpánek zadržel nahození Sparty a vhazuje se v třineckém obranném pásmu.

35:23
    Přesilovka ale netrvala dlouho. Síly se vyrovnají po vyloučení Kropáčka za hákování.

34:59
    Ale ne na dlouho. Teď to budou sparťané, kteří budou hrát dnešní druhou přesilovku. Tu první využili, nyní mají další šanci.

34:17
    Sparťané přežili i třetí přesilovou hru a síly na lede jsou vyrovnány.

33:57
    Největší šanci si paradoxně připravili sparťané, Havlínova střela končí ale za brankou soupeře.

33:32
    Domácí vyhnali Oceláře z pásma a mohou vystřídat.

33:02
    Po vyhození puku na střídačku se vhazuje ve sparťanském obranném pásmu.

32:17
    Už třetí přesilovku v zápase budou hrát hosté po podražení Pšeničky v útočném pásmu.

31:51
    Peterek zavezl puk do útočného pásma, kde mu ale nenajel žádný ze spoluhráčů. Sparťané mu puk následně vzali.

30:41
    Kombinace Molina a Papaje končí lapačce sparťanského brankáře.

30:18
    Sparťané přežili i druhou přesilovou hru a jsou v plném počtu.

29:45
    Půl minuty přede koncem přesilovky se vhazuje před Mičánem.

29:21
    Sparťané dokázali vyhodit a vystřídat, Ocelářům se navíc nepovedla rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.

29:00
    Třinečtí kombinují v útočném pásmu Sparty, domácí hráči ale nenechávají soupeře vytvořit si gólovou šanci.

28:18
    Třinečtí mají možnost vyrovnat v přesilové hře. Na trestnou lavici jde za hákování Vitouch.

27:58
    Indrst se chtěl prokličkovat mezi dvěma sparťany, vzal si ale příliš velké sousto a o puk přišel.

27:23
    Víznerovo nahození raději přikryl Štěpánek do lapačky a vhazuje se v obranném pásmu Třince.

26:37
    Také hosté se připomněli střeleckou šancí, Havránek mohl přidat druhý gól, jeho pokus ale ztečoval sparťanský obránce za bránu.

25:48
    Teď hrají hlavně sparťané a Oceláři se jen brání. Havlínovu střelu doráželi hned dva sparťané, třinecký gólman ale udržel puk pod sebou.

25:11
    Sparťané stále neopustili útočné pásmy a vytvořili si tlak, z kterého mohl těžit Nacházel. Jeho pokus ale mířil mimo.

24:10
    Domácí obsadili třinecké pásmo. Ani jedna ze tří střel však neprošla za brankovou čáru.

23:19
    A už je to opět jen o gól! Nařízené trestné střílené proměnil s přehledem MAREK HAVRÁNEK.

23:19
    Třinečtí mohou snížit díky nařízenému trestnému střílení, ke kterému se postavil Havránek.

22:19
    Naopak se slaví na druhé straně a sparťané vedou už o dvě branky. Kropáček provezl kotouč do útočného pásma a vypálil na Štěpánka, který sice střelu betony vyrazil, kotouč se ale dostal k DOMINIKU ARNOŠTOVI, který přidal druhý gól v zápase. Asistence: Vojtěch Kropáček, Patrik Tůma.

21:02
    Sparťané tedy přesilovku zvládli a pokračuje se v plném počtu na obou stranách.

20:34
    Třinečtí se už radovali z gólu po střele Najsara, Mičán ale udržel podle rozhodčího kotouč před brankovou čarou a pokračuje se dál za stavu 1:0.

20:02
    Třetina začíná a Oceláři mají ještě minutu přesilovku pět na čtyři.

20:01

Třinečtí jsou už na ledě, teď přicházejí také sparťané a druhá třetina může začít.

Zajímavý hokej nabídla první třetina duelu mezi Spartou a Třincem. Sparťané vstoupili do utkání lépe a v průběhu první třetiny si vypracovali více šancí než soupeř. Prozatím jediným úspěšným střelcem je Dominik Arnošt, který v 15. minutě zařídil Spartě vedení využitou přesilovkou. Do druhé třetině naskočí ale domácí ve čtyřech a Třinec bude mít k dispozici ještě více než minutovou početní převahu.

20:00

19:41
    Skvělý Mičánům zákrok drží tenké sparťanské vedení. Molín měl před sebou odkrytou bránu, brankář domácích se ale stihl přesunout a gólu zabránit.

19:02
    Také Třinec si zahraje přesilovku. Rozhodčí vylučují střelce první gólu Arnošta za hákování v útočném pásmu.

18:51
    Hlavlínovo nahození nikdo ze sparťanů netečoval a pro Štěpánka to byla snadná práce.

17:49
    Už to mohlo být 2:0. Sparťan Dani jel sám na Štěpánka, třinecký gólman ale předvedl skvělý zákrok a drží svůj tým na dostřel.

17:36
    Nakonec to byli Třinečtí, kdo jako první dokázal po delší době kombinovat a vystřelit. Molinovu střelu ale zastavil Mičán.

16:45
    Ani jednomu týmu se teď nedaří založit akci a hraje se převážně ve středním pásmu.

15:24
    Molin vystihl nepřesnou sparťanskou rozehrávku, jeho následná střela ale vyrovnáním neskončila.

14:22
    A sparťané přesilovku využívají! Po nahození kotouče od Víznera vznikl přes třineckou brankou velký závar, kde se nejlépe zorientoval DOMINIK ARNOŠT a posílá Spartu do vedení. Asistence: Tomáš Vízner.

13:56
    Sparťané si zahrají první přesilovou hru, ihned po buly je vyloučen Najsar.

13:54
    A opět Safin! Dostal se až před Štěpánka a pokusil se mu zasunout puk mezi betony. Třinecký gólman sice nepředvedl jistý zákrok, ale stále drží čisté konto.

13:39
    Rozhodčí opět pískají sparťanský ofsajd.

13:09
    Vitouch uháněl sám na brankáře, třinecký obránce se k němu ale vrátil a akce skončila nezdarem pro sparťanského útočníka.

12:10
    Ihned z protiútoku se ale ukázali také hosté. Peterek střílel od modré, proti jeho pokusu se vytáhl zákrokem lapačkou Mičán.

11:58
    Safin je dnes hodně vidět! Skvělou prací s pukem se prokličkoval a před Štěpánka, v koncovce ale mířil těsně vedle branky.

10:01
    Sparťanská rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.

09:39
    Safin se dostal s pukem do útočného pásma, tam ho ale ztratil a hrají Třinečtí.

09:00
    Třinecké nahození přikryl Mičán, vhazuje se po jeho levé ruce.

07:58
    Pšenička obešel tři protihráče a dostal se ke střele, ta ale nebyla dostatečně důrazná, aby skončila gólem.

06:35
    Dvakrát se pokoušeli sparťanští obránci dostat puk na Štěpánka, dvakrát velmi dobře zasáhli třinečtí hráči.

06:10
    Klocek zkoušel z úhlu prověřit Mičána, ten se ale překvapit nenechal.

05:45
    Další sparťanskou akci zastavuje rozhodčí, který odpískal ofsajd.

05:00
    Také Třinec se dostal ke střele, Papajův projektil ale mířil mimo tři tyče.

03:48
    Čechovu střelu chtěl tečovat Dani, kotouč ale netrefil. Následně zpoza brány přihrál na volného Safina, ten trefil ale jen připraveného gólmana.

02:42
    Sparťané vyhráli buly a ke střele se dostal Pšenička, třinecký brankář je ale zatím jistý.

02:36
    Sparťanskou kombinaci zakončil od modré Havlín, Štěpánek ale střelu viděl a puk skryl.

02:13
    Safinovu střelu chytil Štěpánek do lapačky.

01:09
    Také Třinec má první střelu, pokus Homoly ale k Mičánovi nedoletěl.

00:40
    První šanci si připsal Vitouch, jeho střela mířila vedle třinecké branky.

00:01

Týmy se zdraví na ledové ploše a utkání za chvíli začne.

HC Sparta Praha: Mičán – Vízner, Tůma, Havlín, Hadamczik, Hanuš – Vitouch, Šišolák, Barinka, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Safin, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička. Trenér: Richard Žemlička.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Ochman) – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin. Trenér: Břetislav Kopřiva..

Vzájemný zápas:

Tento duel bude druhým střetnutím Sparty a Třince v aktuální sezoně. První zápas se hrál na ledě Ocelářů, kteří se radovali z výhry 5:3.

HC Oceláři Třinec:

Oceláři mají odehráno stejně duelů jako sparťané. Oproti nim ale mají o sedm bodů více a patří jim sedmé místo.

Nejen umístění mají lepší než sparťané. Také forma z posledních čtyř zápasů mluví jasně pro třinecké hokejisty, drží totiž sérii čtyř výher v řadě. Karlovy Vary porazili 4:3, Pardubice 9:2, hradecký Mountfield 4:2 a v posledním utkání si poradili s Plzní 8:4.

HC Sparta Praha:

Sparťané mají po 37 kolech 62 bodů, což jim stačí na 10. místo v tabulce nadstavbové skupiny A.

V posledních čtyřech zápasech mají vyrovnanou bilanci 2:2. V Liberci prohráli 1:3, poté si spravili chuť proti brněnské Kometě, kterou zdolali 5:4 na domácím ledě. Následně ale podlehli Jihlavě 0:4. Poslední utkání odehráli tento pátek proti Zlínu a vyhráli 5:2.

Vítejte u online přenosu z NOEN Extraligy staršího dorostu, kdy v dnešním utkání vyzvou sparťané na svém ledě třinecké Oceláře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 15. Arnošt (Vízner), 23. Arnošt (Kropáček, Tůma), 54. Pšenička (Šišolák, Hlavlín), 60. Dani – 24. Havránek (TS), 43. Peterek (Marguš, Homola), 46. Čmiel (Indrst), 55. Havránek (Peterek), 58. Havránek (Peterek)

HC Sparta Praha: Mičán (Liemann) – Vízner, Tůma, Havlín, Hadamczik, Hanuš – Vitouch, Šišolák, Barinka, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Safin, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Horák – Zíka, Zháňal.