Detroit – Toronto 0:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 0:2 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:3 (kon.)
Anaheim – Edmonton 0:4 (kon.)
Anaheim Ducks
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 26.01.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Edmonton Oilers.

Edmonton Oilers z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. V nájezdech porazil Calgary Flames 2:1, Arizonu Coyotes 3:1, v prodloužení Floridu Panthers 4:3. V nájezdech nestačil na Nashville Predators 2:3.

Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál tři. V prodloužení porazil Tampu Bay Lighnings 2:1, v základní hrací době pak Colorado Avalanche 2:1 a Winnipeg Jets 3:2. Tým nestačil na St. Louis Blues 1:2 v prodloužení a na Minnesotu Wild 3:5.

V tabulce Západní konference jsou hosté pátí (18-8-8-15; 60 bodů). Domácí pak čtvrtí (23-4-9-14; 63 bodů).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Bieksa, Theodore – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, L. Shaw – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, Boll, Kossila.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Russell, Sekera, Davidson, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian..

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:32
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

00:54
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku, Ducks se tak musí bránit.

01:16
    John Gibson rozehrával od své branky, Drake Caggiula dobře napadal a nechybělo mnoho a i on se probojoval do dobré šance.

02:37
    Anaheim má puk ve svém obranném pásmu, nikam se nežene. Sledujeme takticky vedení úvod zápasu.

03:16
    Oscar Klefbom se dostal ve své třetině k puku, snažil se založit rychlou protiakci, ale úspěšný nebyl.

03:45
    Rickard Rakell nabral ve středním pásmu rychlost, probojoval se do zakončení, a tak musel hostující brankář Cam Talbot zasahovat.

04:32
    Ondřej Kaše si dobře najel, všiml si ho spoluhráč, který jej hledal přihrávkou před branku. Finální pas byl však nepřesný, a proto se český hráč do zakončení nedostal.

06:25
    Máme tu první komerční přestávku, domácí hokejisté mají optickou převahu, dvakrát vystřelili na branku, na úvodní gól stále čekáme.

06:56
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., krosček).

07:25
    Úvodní přesilovou hru zápasu mají k dispozici hostující hokejisté, ti se však nemohou probojovat do zakončení.

07:50
    Velmi dobře se domácí brání, svého soupeře nepouští do útočného pásma. Edmonton to nemá vůbec snadné.

08:44
    Ducks se při vlastním oslabení dostali do útočného pásma, kde ovšem nic vymyslet nedokázali.

08:56

09:17
    Nick Ritchie se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Oilers.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří jsou i střelecky aktivnější. Na první gól zápasu stále čekáme.

10:42
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména na polovině hrací plochy. Edmonton se již nemusí bránit tlaku soupeře.

11:11
    Velmi rychle se Anaheim pokoušel projít do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to správně. Píská se postavení mimo hru.

11:36
    Corey Perry bojoval o puk v útočném pásmu, do výraznější střelecké pozice se nepropracoval.

12:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlou hru, v útočném pásmu bojuje o puk Ondřej Kaše.

13:08
    Hampus Lindholm to zkoušel od modré čáry, brankář byl připravený a nenechal se zaskočit. Buly před brankou Oilers.

14:05
    6:2, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté, ale vyloženou střeleckou pozici si vypracovat nedokázal ani jeden tým. Ducks hrají také důrazněji, mají na svém kontě 10 hitů.

14:30
    Corey Perry hledal Ryana Getzlafa v lepší pozici, ale přihrávka na zkušeného hráče postrádala přesnost. K puku se dostala obrana hostujícího celku.

15:08
    Vlastní nepřesností se Anaheim připravil o útočné pásmo. Následně se hosté rychle dostali do zakončení. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu.

15:34
    Jordan Eberle a Ryan Nugent-Hopkins dopravili puk do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

16:06
    Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude v obranném pásmu Oilers. Edmonton se tak musí bránitl

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, hosté se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

17:16
    Leon Draisaitl zkoušel vystřelit, ale jeho pokus byl zablokovaný ještě dříve, než se dostal k brance.

18:00
    Sledujeme klidnější část první třetiny, ze středního do útočného pásma se dostal Edmonton. Ale nezakončil.

18:21
    Anton Slepyšev to vzal na sebe, vybruslil si před branku, jeho pokus zastavil výborně obránce.

18:32
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (John Gibson – 2 min., podražení).

18:44
    John Gibson kryje první přesilovkovou střelu soupeře.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, na gól stále čekáme.

19:01
    Buly před brankou Ducks, bránící se celek vyhrál souboj o puk.

19:16
    Mark Letestu to zkoušel střelou z první, ale ani on neuspěl.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:54
    John Gibson se výborně dokázal přemístit, a tak nenechal Patricka Maroona skórovat.

19:55
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Hendricks – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina byla pro domácí hokejisty lepší, byly aktivnější, snažili se něco vymyslet před brankou soupeře. Brankáři neinkasovali ani jednou, a tak platí bezbrankový stav po první třetině.

20:01

20:34

20:44
    Přesilovou hru mají k dispozici nyní domácí hokejisté.

21:13
    Ducks se dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim výrazněji nepodařilo.

21:50
    Mnoho šancí zkrácená přesilovka nepřinesla.

21:55

22:12
    Střelecky je aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vede 7:6.

22:35
    Nyní se Kevin Bieksa pokoušel dostat hru do útočného pásma, přechod přes útočnou modrou se mu nepovedl.

23:08
    Hampus Lindholm se dostal do zakončení, hostující brankář byl připravený.

23:38
    Anton Slepyšev bojoval o puk ve svém obranném pásmu, neuspěl, a tak hrají domácí.

24:03
    Cam Talbot měl zakrytý výhled, i tak ale dokázal zastavit střelecký pokus Nicka Ritchieho z mezikruží.

24:13
    Optickou převahu mají nyní hokejisté Anaheimu, ale nemohou se probojovat, podobně jako v první třetině, do vyložené střelecké pozice.

24:45
    Oscar Klefbom hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, ale špatně přihrál.

25:33
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Akci žačal Leon Draisaitl. Ten našel lépe postaveného Connora McDavida, který mu puk ale vrátit, a tak mohl LEON DRAISAITL zakončovat do odkryté branky. Hráč Edmontonu vystřelil na vzdálenější tyč a uspěl. Asistence: Connor McDavid.
    25:33 Leon DRAISAITL - 0:1

26:22
    Cam Talbot kryje rychlou akci domácích hokejistů. Následovat bude po komerční přestávce buly v obranném pásmu Edmontonu.

27:07
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté vedou o jeden gól, a tak jsou nyní na řadě domácí hráči.

27:38
    Ducks se snaží hrát aktivně, tlačit se do zakončení, ale obrana Oilers působí velmi stabilním dojmem.

28:07
    Connor McDavid operoval v útočném pásmu, od modré čáry však zakončit nedokázal.

28:25
    Hned ve dvou proti jednomu obránci postupovali hostující hokejisté do útočného pásma. Kevin Bieksa výborně zastavil akci soupeře.

29:44
    Kale Kossila se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, hostující celek se dostal do vedení, které nyní hájí.

30:33
    Ryan Kesler postupoval na branku, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Brankář byl připravený.

32:21
    Po delší pasáži bez přerušení nyní musel zasahovat Cam Talbot. Domácí hokejisté jsou aktivní, snaží se vyrovnat, zatím ale marně.

33:02
    Nick Ritchie se dostal ke střele z dobré pozice. Napřáhl se mezi kruhy. Jeho ránu dokázal zastavit brankář Oilers.

33:51
    Osobních soubojů začíná přibývat. Že by se hrál bezkontaktní hokej, to opravdu ne.

35:40
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinoval. Domácím nezbylo nic jiného, než puk vyhodit přes všechny čáry. Zahráli tak na icing.

36:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté drží jednobrankové vedení, domácí si nemohou vypracovat vyložené střelecké pozice.

37:55
    V závěru druhé třetiny navyšují hostující hráči své vedení. Po rychlé akci se do zakončení dostal RYAN NUGENT-HOPKINS. Jeho pokus možná ještě obránce Ducks tečoval. Puk propadl brankáři mezi betony. Edmonton navyšuje své vedení. Asistence: Milan Lucic a Anton Slepyšev.
    37:55 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:2

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:50
    Edmonton pokračuje v aktivní hře, domácí se tak musí bránit.

39:15
    Nyní se hra dostala do středního pásma, obránci Ducks si mohou vydechnout a vystřídat.

39:40
    Cam Fowler se pokoušel něco vymyslet, ale do útočného pásma se nedostal.

39:44
    Na samotném konci druhé třetiny přidávají hosté další gól. Po přihrávce Marka Letestua se prosazuje vedenou střelou zkušený ZACK KASSIAN. Asistence: Mark Letestu.
    39:44 Zack KASSIAN - 0:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla tři branky, všechny vstřelili hostující hokejisté, a tak vedou 3:0. Cam Talbot zatím drží čisté konto. Domácím se v tomto zápase zatím nedaří vůbec nic.

40:01

41:01
    Hra je přerušena, jeden z hráčů při pokusu o střelu zlomil hůl. Vhazovat se bude před brankou Ducks.

41:34
    Tak, jak hosté končili druhou třetinu, začínají tu třetí. Patrick Maroon výbornou přihrávkou našel v předbrankovém prostoru volného LEONA DRAISAITLA, který bez přípravy překonal brankáře soupeře. Asistence: Patrick Maroon a Andrej Sekera.
    41:34 Leon DRAISAITL - 0:4

42:14
    18:20, střelecky je aktivnější Edmonton, ale nemá takovou převahu, jak by se mohlo podle skóre na první pohled zdát.

42:44
    Domácí hokejisté neví, jak se dostat do vyložených šancí. Na hře Ducks je patrná snaha, ale nemohou se dostal do střeleckých pozic.

45:09
    Jared Boll se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit rychlou akci svého celku.

46:10
    Nyní zlepšili domácí hokejisté pohyb, a vypadá to, že díky tomu by mohli přehrávat hosty. Znovu se do zakončení dostal jeden z domácích hráčů.

46:44
    Hra je nyní přerušena, uvidíme komerční přestávku. Cam Talbot stále drží čisté konto.

47:39
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Hendricks – 2 min., nedovolené bránění).

48:17
    V přesilové hře hrají domácí hokejisté aktivně, snaží se něco vymyslet. Jared Boll zakončoval rychlou akci nepřesnou střelou.

48:48
    Polovina přesilové hry je pryč, sledujeme rychlou pasáž hry.

49:17
    Kevin Bieksa to zkoušel velmi dobře od modré čáry, jeho pokus našel hostující brankář v rukavici.

49:57
    Adam Larsson se probojoval až před branku, kde dokázal tečovat střelu spoluhráče. Puk však mířil mimo.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hosté vedou o čtyři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Domácím nelze odepřít snahu o snížení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:58
    Velmi dobře Edmonton brání, nedává domácím hráčům prostor pro tlak v útočném pásmu.

51:44
    Drake Caggiula se probojoval do zakončení, jeho pokus z mezikruží kryje gólman Ducks.

52:18
    Hned dvě zajímavé šance si nyní dokázali vypracovat domácí hokejisté. Ti ale mají velký problém, nedaří se jim překonat dobře chytajícího gólmana Cama Talbota.

53:27
    Rickard Rakell krosčekoval protihráče, sudí nechávají tento moment bez povšimnutí.

54:00
    Šest minut dělí hostující celek od výhry v tomto zápase a gólmana Talbota od čistého konta.

54:30
    Ondřej Kaše bojuje o kotouč za brankou v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to. Směr hry se otáčí.

55:12
    Mnoho šancí momentálně k vidění už není, sledujeme klidnější závěr zápasu. Domácí celek prohrává o čtyři branky.

56:02
    Edmonton drží hru daleko od své branky, Ducks se nemohou dostat do střelecké pozice a čas rychle běží.

56:47
    Andrew Cogliano měl dostatek prostoru, možná mohl zkusit i přihrávku. Rozhodl se pro zakončení, které Cam Talbot celkem snadno kryl.

57:19
    Joseph Cramarossa to vzal na sebe. Jeho pokus na bližší tyč byl nebezpečnější než se zdálo. Domácí hráč trefil štangli!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:15
    Puk má obránce Kevin Bieksa za svou brankou, už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Hlasatel právě oznámil, že do konce třetí třetiny zbývá poslední minuta.

59:40
    Hra se ve středním pásmu, rychle se dostali domácí do útočného pásma. Cam Talbot kryje další střelu.

Díky povedené druhé třetině vyhrává tento zápas hostující celek. V prostřední třetině vstřelil tři branky, ve třetí periodě přidal ještě jednu. Domácí střelci nenašli recept na gólmana Cama Talbota, který tak uhájil čisté konto.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Draisaitl (McDavid), 38. Nugent-Hopkins (Lucic, Slepyšev), 40. Kassian (Letestu), 42. Draisaitl (Maroon, Sekera)