Excelsior – Twente 1:1 (kon.) | Ajax – Sparta Rotterdam 2:0 (kon.) | Heerenveen – Alkmaar 1:2 (kon.)
Eindhoven – Utrecht 3:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:0 (1:0)
Sparta Rotterdam
Neděle 12.02.2017, 14:30 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Nizozemská Eredivisie • 22. kolo

Pro dnešek je to ode mne všechno, loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dne! (16:31:56)

Dnešní zápas končí jednoznačným vítězstvím Ajaxu Amsterdam, který si díky dvěma vstřeleným brankám v blízkosti poločasové přestávky a celozápasovou dominancí, pohodlně došel pro všechny tři body. Naopak hosté se kromě jedné vážnější akce v první půli na nic kloudného nezmohli a v podstatě se celý zápas jen a jen bránili.

90+2

90+2
    Younes to teď zkusil pěknou kroucenou střelou, ale zamířil pouze do ochozů tribuny. Nic víc už se dnes nestane.

90+1
    V rychlém sledu tu máme dvě slibné akce pro Ajax, Younes již stál v malém vápně sám proti gólmanovi, ale ve finále vůbec netrefil branku. Poté se na centr za obranu uvolnil Dolberg, nicméně mu byl odpískán ofsajd.

90
    De Jong nyní nechal vyniknout Kortsmita svou střelou, jenž brankář Rotterdamu vyrazil do strany.

89
    Domácí Ajax se v samotném závěru ještě snaží přidat třetí branku.

88
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lasse Schøne, přichází Frenkie de Jong.

86
    Na druhé straně vidíme opět přímý kop v podání Australana Goodwina. Jenže dopadlo to tak jako minule, tedy střelou do zámezí.

85
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Iván Calero, přichází Martin Pušić.
    85.

85
    Domácí se již téměř mohli potřetí radovat! Po rozehraném rohovém kopu již míč směřoval do sítě, ale na brankové čáře balón v poslední možný okamžik vykopl Breuer.

84
    Kluivert z pravé strany výborně obešel Dijkstru a poté, co vystřelil do stínujícího Van Drongelena, získal pro svůj tým rohový kop.

83
    Ajax teď kombinuje s míčem na vlastní polovině a snaží se uklidnit po předešlých zmatcích, díky nimž se soupeř dostal k přímému kopu.

81
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Justin Kluivert.

80
    Exekuce přímého kopu se ujal australský záložník Goodwin, jenž sice přehodil stojící obranou zeď, ale přestřelil také i bránu.