NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.) | Florida – Ottawa 1:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Arizona – Buffalo 3:2 (kon.)
HC Děčín
5:2 (2:0, 2:0, 1:2) Stav série: 1:1
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Pondělí 27.02.2017, 18:00 • HC Děčín • Play-off 2. ligy, skupina Sever • Osmifinále

58:36
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Matějka – 2 min., krosček).

58:12
    David Horký měl další velkou šanci ve vlastním oslabení, ale jeho střelu vyrazil Lavinger do bezpečí. Následně je signalizováno další vyloučení hostů.

57:13
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    LADISLAV RYTNAUER se prosazuje ve vlastním oslabení. Hosté potrestali chybnou rozehrávku domácích a pro Rytnauera pak nebyl problém poslat kotouč do domácí branky – 5:2. Asistence: Petr Krutiš.

56:58
    Úplně zbytečný zákrok nyní předvedl Peroutka. Bez možnosti získat kotouč narazil na mantinel Ondřeje Koptu a dostává za to dvě minuty za krosček.

55:32
    Nyní předvedl fantastický zákrok Milan Dudáček, který zlikvidoval ránu Tomáše Faigla a na druhé straně se hned prezentoval také Lukáš Lavinger, jenž zlikvidoval samostatný únik Nováčka.

54:41
    Ondřej Kopta v nájezdu dva na jednoho zvolil místo přihrávky střelu z levého kruhu a orazítkoval pravou tyčku hostující branky!

49:48
    Kovář dostává dvě minuty za držení protihráče a nabízí tak Medvědům další přesilovou hru.

48:45
    Děčín právě vstřelil branku!
    Z následné akce Medvědů se znovu domácí prosazují. Po skvělé souhře druhého útoku vlétl LUKÁŠ ZIKA do útočného pásma, nabruslil si na pravý kruh a odtud nechytatelnou střelou nedal Dudáčkovi žádnou šanci. Kotouč tak zavěsil přímo pod vingl a dal tak Děčínu zpátky čtyřbrankový rozdíl – 5:1. Asistence: Michal Oliverius a Jan Kaltenböck.

45:42
    David Horký, který je dnes hodně vidět, se dostal do další akce. Před Lavingerem si sklepl kotouč na svoji hůl a poté bez přípravy vystřelil a ten pak zamířil jen těsně nad břevno domácí klece

44:50
    Hosté se přeci jenom dočkali a dávají svou první branku v utkání. FILIP MATĚJKA se dobře postavil do prostoru mezi kruhy, kam poté mířila přihrávka a svou střelou švihem připravil Lukáše Lavingera o jeho čisté konto – 4:1. Nyní se dá očekávat hostující tlak, Žihadla se budou chtít dostat Medvědům na dostřel. Asistence: Ladislav Rytnauer.

41:49
    Daniel Volráb se dostal do samostatného úniku, před Dudáčkem pak vytasil bekhendovou střelu, ale brankář hostů svým betonem vyrazil kotouč do bezpečí.

39:22
    Za brankou hostů zbytečně přidržel svého soupeře Jan Molnár a dostává tak dvě minuty za držení protihráče. Hosté si zahrají přesilovou hru.

36:48
    Lukáš Zika ujel ve vlastním oslabení a nyní se ukázal Dudáček, který proti jeho nájezdu vytasil přesný zákrok a další branku tak Medvědi nepřidali.

34:58
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Hříbal – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Hašek – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min. + 2 min., hrubost).

32:14
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Zdvořáček – 2 min., napadení).

29:46
    Medvědi využívají přesilovou hru pět na tři. Daniel Volráb našel úplně volného JAROSLAVA HAŠKA, který poprvé překonává Dudáčka v hostující brance – 4:0. Asistence: Daniel Volráb.

29:04
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Vacek – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Nováček – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Šťáva – 2 min., hrubost).

27:34
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Horký – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Kaltenböck – 2 min., hrubost).

27:02
    Hosté nyní neunáší hru. Do Vaňka tvrdě najel Lupač a domácí hráč leží bezvládně na ledové ploše. V jeho obličeji se objevila krev a Lupač tak dostává pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy nebo krku.

26:13
    Ladislav Rytnauer se uvolnil ve vlastním oslabení a dostal se do samostatného nájezdu. Ale Lukáš Lavinger dokázal jeho střelu vyrazit mimo tři tyče a zachránil tak svůj tým!

24:36
    Lupač nyní zbytečně oslabuje svůj tým, když se dopustil hru vysokou holí. Medvědi tak budou mít další přesilovou hru.

24:09
    V obrovské šanci byl nyní Ondřej Kopta, který v těsné blízkosti novice v brance hostů vystřelil po zemi, ale kotouč jen těsně minul jeho klec.

23:27
    Hned po třetím inkasovaném gólu opustil brankoviště Lukáš Dusík, kterého nahradil Milan Dudáček.

23:27
    Další přesilová hra domácích je využita. Před brankou hostů dostal přesnou přihrávku na svoji hůl MARTIN ZDVOŘÁČEK, který pak prostřelil Dusíka z pravé strany ke vzdálenější tyči – 3:0. Medvědi tak mají už velmi slušný náskok. Asistence: Lukáš Zika.

22:31
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Lupač – 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Kovář – 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu HC Děčín (Rubeš – 2 min., hrubost).

20:36
    Na druhé straně měl před sebou odkrytou pravou část domácí branky Ondřej Šťáva, ale jeho následná střela zamířila jen vysoko nad. Žihadla tak nebyla daleko od kontaktní branky.

19:16
    Za napadení putuje na trestnou lavici Radomír Vaněk. Žihadla si tak zahrají přesilovou hru.

19:06
    Trma-vrma před Lavingerem. Nejlépe se zorientoval Matějka, který zblízka vystřelil, ale na poslední chvíli kotouč vyrazil svou vyrážečkou Lukáš Lavinger.

16:27
    Hosté inkasují další trest. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Sobotka a Medvědi mají k dispozici další přesilovou hru.

15:28
    Mohlo to být o tři branky. Ondřej Šťáva dvakrát chyboval těsně před domácí brankou, toho využil Oliverius, který z otočky vypálil na Dusíka, ale ten jeho ránu vykryl a nyní hodně svůj tým podržel.

13:37
    Hned na druhé straně z další pohledné akce skórují Medvědi. LUKÁŠ ZIKA dostal přesnou přihrávku do mezikruží, odkud vyslal nechytatelnou střelu na hostující branku a kotouč tak skončil za zády Dusíka. Brankář hostů nemohl vůbec nic dělat – 2:0. Asistence: Michal Oliverius a Tomáš Faigl.

13:07
    Matějka vystřelil z levého kruhu a jeho dělovka jen těsně minula domácí klec. Byla to zatím největší šance hostů v první periodě.

09:07
    Radim Vacek inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a přesilovku si vyzkoušejí také hosté. Vhazuje se po levici Lukáše Lavingera.

05:34
    A Medvědi hned svou přesilovou hru využívají. Po špatném střídání hostů se sám na pravém kruhu zjevil TOMÁŠ FAIGL, který svou prudkou střelou zavěsil kotouč do pravého horního rohu Bílkovy svatyně – 1:0. Děčín se tak ujímá vedení. Asistence: Michal Oliverius a Martin Zdvořáček.

04:58
    Máme tu první vyloučení tohoto zápasu. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za hákování Petr Krutiš.

02:12
    Medvědi jeli dva na jednoho. Daniel Volráb hledal svou přihrávkou lépe postaveného Lukáše Ziku, ale do jeho přihrávky vložil svoji hůl jeden z hostů a zabránil tak velké děčínské šanci!

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 6. Faigl (Oliverius, Zdvořáček), 14. Zika (Oliverius, Faigl), 24. Zdvořáček (Zika), 30. Hašek (Volráb), 49. Zika (Oliverius, Kaltenböck) – 45. Matějka (Rytnauer), 58. Rytnauer (Krutiš)

HC Děčín: Lavinger (Michajlov) – Hříbal, Molnár, Zdvořáček, Vaněk, Chmel, Michajličenko, Kaltenböck – Hašek, Volráb, Zajan – Faigl, Oliverius, Zika – Vacek, Kopta, Rubeš F. – Chovanec, Šetka
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Salát, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček – Rytnauer, Krutiš, Horký – Lupač, Matějka, Hačecký – Šurý, Kondratěv

Rozhodčí: Hlinka – Gabriel, Zmeškal