Boston – Tampa 4:0 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Středa 05.04.2017, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Přeji krásnou hokejovou noc! Základní část NHL pomalu končí a fanoušci neúspěšných týmů se začínají loučit se sezónou. Takhle to mají i fandové Colorada, jejichž oblíbený celek se nachází na samém dně NHL. Naopak Chicago je lídrem Západní konference a hráči se pomalu připravují na play-off.

Jak tento souboj neúspěšného s úspěšným dopadne?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – E. Johnson, Barberio, Barrie, Beauchemin (A), Siemens, Goloubef – Colborne, MacKinnon, Andrighetto – Grimaldi, Jost, Landeskog (C) – Duchene (A), Compher, Nieto – R. Bourque, Söderberg, Grigorenko.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Seabrook (A), Oduya, Rozsíval, Kempný, T. van Riemsdyk, B. Campbell – Pánik, Toews (C), Schmaltz – P. Kane (A), Kero, Panarin – Hossa, Krüger, Hartman – Hinostroza, Desjardins, Jurčo.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Murray, Mills.

00:34
    Začalo se zostra, na Pánika si počkal Nieto a trefil jej povedeným hitem.

02:56
    Je tu první kloudnější střela, Darling musel do práce při pokusu Colborneho. Střelu z úhlu ale zvládl pokrýt.

03:09
    Na druhé straně se do koncovky nacpal Pánik. Jeho první pokus kryl Pickard, druhá šla mimo.

03:40
    Je to teď velmi aktivní, z mezikruží střílel zápěstím Compher, na Darlinga si nepřišel.

04:44
    Kruger se netrefil z vrcholu levého kruhu, Colorado už jde do protiútoku.

05:18
    Příklep Jost nebyl z těch příjemných, navíc pálil z blízkosti, Darling je ale v úvodu ve slušné formě.

05:27
    Goloubefův pokus z pravého křídla zastavil Jurčo, gólman host´ů do práce nemusel.

06:27
    Rána van Riemsdyka od modré je u Pickarda, ten pro jistotu přerušil hru.

08:33
    Ofsajd, vhazuje se ve středovém kruhu.

09:37
    Velice dobrý pokus domácího Goloubefa. Ten se objevil mezi kruhy a ihned zakončoval z bekhendu. Stav je ale stále bez branek, Darling má puk u sebe.

10:27
    Trevor van Riemsdyk trefil pouze clonícího Barrieho.

11:16
    Další zblokovaná střela, Bourque nepropálil Oduyu.

13:05
    V pravém kruhu se objevil Hossa, vystřelil, jeho pokus ale Barrie srazil do ochranné sítě za Pickardem.

14:46
    Od modré poslal dělovku Barrie, ten je dnes opravdu velmi aktivní a donutil Darlinga k těžkému zákroku.

15:57
    První vyloučení v utkání, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Brent Seabrook.

17:10
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, zatím ale bez kloudné střely.

17:55
    Beauchemin přihrával na Barrieho, jeho střelu z levého křídla pokryl nachystaný Darling.

17:57
    Hosté jsou už v plném počtu.

18:30
    Darling má další zákrok, MacKinnon tlačil puk na střed, akci u brankoviště ale pokryl právě brankář Chicaga.

18:42
    Přesilovku si nyní zahrají hosté, dvě minuty za sekání dostal Rene Bourque.

19:18
    Domácí se mohli v oslabení dostat do vedení. Landeskog na levé straně přebruslil Pánika a najednou stál před Darlingem. Snažil se jej překonat bekhendovou kličkou, strážce chicagské branky se ale na brankovišti roztáhl a puk chytil.

19:57
    V závěru na druhé straně mohl skórovat Schmaltz, předvedl se ale i brankář Pickard.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nám gól nepřinesla, překvapivě aktivnější je ale domácí Colorado. Hosté se sice umí dostat do útočného pásma, na branku však šly pouhé tři čistokrevné střely. V šatně Chicaga se tak zajisté bude probírat, jak zlepšit předváděnou hru.

Chicago právě vstřelilo branku!
    No vida. Chicago sice v první třetině vyslalo pouze tři střely, ale do druhé třetiny vstoupilo s dohrávkou přesilové hry a hned z první střely byl gól. Po rychlé kombinaci přišla přihrávka na levou stranu, kde byl zcela volný ARTĚMIJ PANARIN a ten okamžitou střelou zamířil přesně k tyčce. Pickard se nestačil přemístit. Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews.
    20:28 Artěmij PANARIN - 0:1

21:43
    Hosté jsou rychlým gólem povzbuzeni a opět se cpou do zakončení.

21:58
    Kličkami se uvolnil Jurčo a najednou stál před Pickardem. Pokusil se ho rozpohybovat, brankář domácích ale na brankové čáře zastavil.

22:59
    Najednou jsou domácí pod velkým tlakem, skoro to připomíná přesilovkový závar.

23:13
    Tvrdou ránu vyslal Campbell, Pickard našel puk ve své lapačce.

23:50
    Ke slovu se dostali i domácí, Darling si ale s nahozením z rohu zvládl bez problémů poradit.

24:15
    Už je to o dvě branky. Po pravé straně najel do pásma RYAN HARTMAN, vyměnil si puk s Krügerem a po zpětné přihrávce už stál před Pickardem, za kterého propasíroval bekhendový pokus. Asistence: Marcus Krüger.
    24:15 Ryan HARTMAN - 0:2

25:45
    Domácí Colborne se dostal z pravé strany pouze za branku, byl dobře pokrytý, na střelu to teď nebylo.

26:26
    Neprošel ani Duchene, za brankou na něj byli dva protivníci.

26:42
    Teď se už Duchene střelecky prosadil, z pravého kruhu ale vyslal ránu přesně doprostřed branky, do Darlingových chráničů.

27:38
    Grimaldi byl blizoučko snížení, najel si do zakončení z pravé strany, vystřelil a jelikož gólman puk neudržel, snažil se o dorážku. Puk od tyčky klouzal po brankové čáře, za ní se ale nedostal. Brankář Chicaga se pak po něm natáhl a zvládl jej přikrýt!

28:55
    Další Darlingův zákrok, nyní proti Landeskogovi. U tyčky ještě číhal na dorážku Colborne, k puku se ale nedostal.

29:22
    Další nápor domácích končí nepřesnou přihrávkou, Colorado se samo zbavilo pásma.

29:36
    Nieto se prosmýkl kolem obránce a v pádu se snažil prostřelit Darlinga. Neuspěl, sám pak narazil do hrazení.

30:01
    Nápor domácích pokračuje, Darling je v ohni střel, zatím ale na brankovišti připomíná chobotnici a zvládá všechny pokusy nějakým způsobem zastavit.

30:57
    Colorado tvoří hru a má šance, Chicago dává góly. Po dlouhém pasu za obranu se dostal do sóla MARCUS KRÜGER, rozpohyboval si gólmana a poté jej snadno překonal – 0:3. Asistence: Michal Rozsíval, Marián Hossa.
    30:57 Marcus KRÜGER - 0:3

31:36
    Další únik Chicaga, nyní se před Pickardem zjevil Hinostroza. Tak úspěšný, jako před chvílí Krüger ale nebyl.

31:36
    Bylo to ale s faulem, dvě minuty za hákování dostal Francois Beauchemin. Přesilovka pro Chicago.

32:08
    Seabrookovu ránu od modré zvládl Pickard vyrazit.

32:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Domácí se v oslabení dostali do přečíslení dvou na jednoho a tuto výbornou příležitost využil MATT DUCHENE střelou z první. Darlingova lapačka máchla naprázdno. Asistence: Matt Nieto.
    32:16 Matt DUCHENE - 1:3

33:10
    Samozřejmě pokračuje přesilovka hostů, rázem jsou ale docela bezzubí.

33:36
    Beauchemin se již vrátil do hry, hraje se v pěti na obou stranách.

34:48
    Kempný přihrával parťákovi na modré, jenže Rozsívalovi přeskočil puk hokejku a skončil na střídačce Chicaga.

35:29
    Matt Duchene si opět najížděl do pásma a vystřelil z podobného místa, jako když před několika okamžiky skóroval. Nyní si ovšem na Darlinga nepřišel, brankář hostů byl připraven.

36:06
    Je tu další přesilovka pro Chicago. Najíždějícího Schmaltze trefil pěstí Nathan MacKinnon a viník dostal dvě minuty za hrubost.

36:31
    Neuvěřitelné, Colorado dnes podruhé skóruje v oslabení. GABRIEL LANDESKOG si ve středním pásmu vybojoval puk, jeho první střelu z levého křídla ještě Darling vyrazil, útočník domácích si pak ale bleskově objel branku a zasunul za tyčku! Bez asistence.
    36:31 Gabriel LANDESKOG - 2:3

37:25
    Přesilovka stále pokračuje, připomíná ale ve všem tu předcházející. Inkasování a také nepovedené pokusy o udržení se v pásmu.

38:06
    Domácí tým je již v plném počtu.

39:10
    Vyhození z pásma Chicaga šlo přesně na Pickarda, ten musel dávat velký pozor, aby jej puk nepřekvapil. Vše zvládl a rychle rozehrál.

39:56
    No ještě jedno vyloučení před odchodem do šaten, dvě minuty za vysokou hůl dostal hostující Nick Schmaltz.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a pokračuje zajímavě se vyvíjející zápas. Hosté se ve 31. minutě dostali už do tříbrankového vedení, když se postupně trefili Artěmij Panarin, Ryan Hartman a Marcus Krüger, pak ale domácí dokázali snížit na rozdíl jediné branky a zajímavostí je, že oba góly padly v oslabení. Nejprve akci dva na jednoho proměnil Matt Duchene a poté Gabriel Landeskog zakončil své vybojování si puku rychlým objetím branky a zasunutím za tyčku. Výsledek je tak zcela otevřený, Colorado bojuje o bodový zisk proti favoritovi.

40:59
    Z rohu si vyjel Duchene a snažil se o rychlou střelu. Darling byl u tyčky včas a pokus vyrazil.

41:42
    Od modré vystřelil Johnson, je tu další Darlingův rychlý zákrok.

41:56
    Chicago oslabení přečkalo a zase hraje v plném počtu.

42:28
    Hosté jsou v úvodu třetí třetiny zcela neškodní, Pickard má prakticky stále volno.

43:13
    Darling pokračuje ve skvělých výkonech, obrana mu ale nyní příliš nepomáhá.

43:32
    Volný Barberio poslal na branku Chicaga další tvrdou ránu, momentálně je to opravdu hokej na jednu branku.

44:56
    Situaci nezměnil ani Kane, který s pukem skončil ve středním pásmu.

45:46
    Náskok Chicaga je pryč, máme vyrovnáno! V rohu kluziště vykouzlil parádní zadovku Duchene, přihrávkou našel před brankou MICHAILA GRIGORENKA a tomu stačilo jen nastavit hůl a sklepnout puk za Darlinga. Asistence: Matt Duchene, Mark Barberio.
    45:46 Michail GRIGORENKO - 3:3

46:47
    Seabrook musel zabrat, aby při vracení se pro puk byl rychlejší, než dotírající Andrighetto. Zvládl to a celkem bez problémů rozehrál.

47:06
    Po dlouhé době jsme viděli střelu hostů. Kousek od modré pálil Hartman, Pickard vykopl levým betonem.

47:28
    Domácí si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení jde odsedět Brian Campbell.

48:24
    Grigorenko si s pukem najížděl do pozice, po nějaké době se ocitl mezi kruhy, následná střela ale nebyla z nejnebezpečnějších.

49:11
    Hostům se podařilo vyhodit.

49:27
    A teď se domácí vyhodili z pásma sami nepřesnou přihrávkou.

49:28
    Přesilovka Colorada skončila, hosté jsou v plném počtu.

50:53
    Puk je mimo ledovou plochu, vylučovat se ale nebude. Grimaldimu se to podařili už ve středním pásmu.

51:46
    Chicago nyní víří v útočném pásmu, je to ale spíše hra kolem mantinelu. Střely schází.

52:42
    Další přesilovka pro domácí. Nieto se už dostával za obranu, když jej podrazil ležící Johnny Oduya, který už také sedí na trestné lavici.

52:55
    Z levého kruhu vystřelil Andrighetto, obrana Chicaga tuto ošemetnou situaci zvládla pořešit.

53:41
    Po Barrieho střele od modré vznikl před Darlingem velký závar, aktivní byl zejména Beauchemin. Brankář Chicaga přerušil hru.

54:14
    Hostům se podařilo vyhodit a trochu vydechnout.

55:31
    Oba týmy střídají za hry, hosté drží puk ve středním pásmu a čekají na možnost výpadu.

56:25
    Zakázané uvolnění Colorada, hra se vrací před Pickarda.

56:55
    Oba týmy si už dávají velký pozor na chybu ve svém pásmu, hraje se tak docela opatrně.

57:55
    Rozhodčí odpískali hostům přihrávku rukou, ti se trochu čertí, s rozhodnutím nesouhlasí. Nic s tím už ale neudělají, vhazuje se ve středním pásmu.

58:24
    Pickard dojel nahozený puk a okamžitě jej o mantinel rozehrál.

59:01
    Landeskogovo najetí si do pásma vypadalo celkem nadějně, střela ale nakonec nepřišla.

59:28
    Rozhodnout mohl hostující Hartman, který nejprve ukličkoval protihráče a dostal se zleva ke střele. Prudký puk byl jedním z obránců sražen do ochranné sítě.

59:41
    Tvrdou střelu od modré vyslal Seabrook, Pickard zasáhl bleskovou lapačkou.

60:15
    Prakticky ihned mohl rozhodnout Barrie, ten zleva po nájezdu do pásma trefil tyčku.

60:51
    Na druhé straně měl hromadu prostoru pro zakončení Toews, zblízka ale branku netrefil...

61:45
    Campbell při svém pokusu o objetí branky přišel o puk, Colorado jde dopředu.

61:57
    Je rozhodnuto. Po levém křídle podnikl útočný výlet ERIK JOHNSON, kličkou si udělal prostor pro zakončení a střelou mezi Darlingovy betony ukončil zápas. Colorado zvládlo dokonat obrat a bere dva body. Asistence: Matt Duchene.
    61:57 Erik JOHNSON - 4:3

Prodloužení netrvalo dlouho. Po několika akcích na obou stranách přišel rychlý výpad Erika Johnsona, zakončený střelou mezi betony. Colorado dokonalo obrat, připsalo si dva body a alespoň trochu potěšilo fanoušky v této nepříliš povedené sezóně.

Marián Hossa (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:51

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:53:46)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 33. Duchene (Nieto), 37. Landeskog, 46. Grigorenko (Duchene, Barberio), 62. E. Johnson (Duchene) – 21. Panarin (P. Kane, Toews), 25. Hartman (Krüger), 31. Krüger (Rozsíval, Hossa)

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Murray, Mills

Diváci: 16 203