Pondělí 10.04.2017, 16:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Finále

Československá stopa v zápase
    Jan Kovář (MET) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:31
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:16 (18:28:02)

Domácí hokejisté na svém ledě po úvodní prohře vyhrávají druhý zápas série, a tak je vyrovnáno 1:1. Klíčovou postavou byl dneska brankář Magnitogorsku Vasilij Košečkin, který ze 44 střel inkasoval jen jednu branku. Naopak domácí byli velmi produktivní, ze sedmnácti střel vstřelili tři góly. Úvodní branku zápasu vstřelil díky povedené teči před brankou Jan Kovář.

59:50
    Hosté vyhrávají buly, Vadim Šipačov vypálil od modré, ale nestačí to.

59:50
    Ještě jedno přerušení hry.

59:25
    Hosté hrají zase v šesti, zkouší to bez brankáře, času už mnoho nemají.

59:00
    Poslední minuta hry.
    58:49 Tommi SANTALA - 3:1

58:49
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají třetí branku a rozhodují. Střelou do prázdné klece se prosazuje zkušený TOMMI SANTALA. První domácí střela se neujala, druhá už ano. Aréna se třese v základech. Asistence: Jevgenij Timkin a Jevgenij Birjukov.

58:40
    Hosté hrají v šesti.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, aréna bouří, není slyšet vlastního slova.

57:20
    SKA Petrohrad se snaží usadit v útočném pásmu, zatím ale marně.

56:52
    Jevgenij Timkin vybojoval kotouč na útočné modré, ale do zakončení se nedostal, jen nahodil za branku.

56:33
    Na ledě je elitní formace Magnitogorsku.

56:16
    Domácí se dostali do útočného pásma, hrají takticky, ale o kotouč přišli.

55:10
    Domácí kotouč kryje střelecký pokus ze středního pásma. Vhazovat se bude před brankou domácích.

54:53
    Vasilij Košečkin kryje další střelecký pokus soupeře, hosté už mnoho času nemají na vyrovnání.

54:24
    Sergej Plotnikov propadl v útočném pásmu, následně se do šance dostali domácí, ale vystřelit na branku se jim po rychlé akci nepodařilo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Jan Kovář (Lee), 38. Kaletnik (Osala), 59. Santala (Timkin, J. Birjukov) – 12. Šipačov (Kovalčuk, N. Gusev)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Jan Kovář, Mozjakin, Zaripov – Osala, Santala, A. Sjomin – Kosov, Timkin, Filippi – Platonov, Kaletnik, Železkov – De. Kazionov.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – A. Bělov, Rukavišnikov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Kovalčuk, Koskiranta, Ketov – Šipačov, Dadonov, N. Gusev – Širokov, S. Plotnikov, Prochorkin – Barabanov, Kablukov, Tichonov – Děrgačjov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Otmakov, Šikanov