Izrael – Turecko 5:0 (kon.) | Čína – Mexiko 4:3 (kon.) | Nový Zéland – KLDR 8:1 (kon.)
Nový Zéland
8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
KLDR
Pondělí 10.04.2017, 10:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (12:12:36)

Třetí třetina už se spíše jen dohrávala, nicméně v poslední minutě se ještě dokázali prosadit Jordan Challis a Andrew Hay, a Nový Zéland tak nakonec poráží KLDR jasně 8:1. Ice Blacks rozhodli o svém vítězství čtyřgólovou smrští ve druhé třetině, na jejich druhém místě ve skupině už to ale nic nemění.

59:40
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    K velké radosti aucklandského publika přidali domácí ještě osmý gól, jmenovitě se o to postaral ANDREW HAY! Asistence: Alexandr Polozov a Dale Harrop.

59:17
    JORDAN CHALLIS se prosadil v první minutě a nyní i v té poslední, náskok Ice Blacks je tak už šestigólový. Asistence: Nicholas Henderson.

55:55
    V závěru už se hraje prakticky bez přerušení, za rozhodnutého stavu utkání rychle spěje k poslední siréně.

54:30
    Ice Blacks už hrají v plném počtu, v přesilové hře se ale nikam neženou a vyměňují si kotouč okolo červené čáry.

53:44
    Síly na ledě se ale vyrovnají, dvě minuty za faul kolenem vyfasoval Čchol Gwang Kim (PRK).

52:15
    Laxní Berton Haines (NZL) si po prohraném souboji pomohl podražením, Zéland tak jde opět do čtyř.

48:50
    Za necelých devět minut třetí třetiny vystřelili Novozélanďané jen čtyřikrát, hostitelský celek už očividně nehraje na plné obrátky.

47:36
    Kotouč letí až k Il Pakovi, zdá se, že Ice Blacks i toto oslabení přečkají bez ztráty kytičky.

45:53
    Ice Blacks oslabení ubránili, ihned po Sandoyově návratu na led ale chybně vystřídali a chvilku byli na ledě v šesti. Trest odpyká Frazer Ellis (NZL).

43:52
    Remy Sandoy (NZL) se nechal vyloučit na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:51
    Hosté už hrají v plném počtu. Novozélanďané už tolik netlačí na pilu a dohrávají zápas v exhibičním tempu.

41:38
    Korejci se osvobozují, tato přesilovka se zatím Ice Blacks příliš nedaří.

40:45
    Čchol Hjok An (PRK) vyhodil puk až mezi diváky a vyfasoval za to dvouminutový trest.

40:01

Další třetina začne přibližně v 11:37.

Zatímco první třetina přinesla vyrovnaný hokej, v té druhé Nový Zéland zcela dominoval. Zářil především autor hattricku Ryan Ruddle, Ice Blacks vedou po čtyřiceti minutách už 6:1.

Střely na branku: 30:17

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Challis (Heyd, Henderson), 20. Ratcliffe (Craig), 23. Ruddle, 27. Cox (Henderson, Challis), 35. Ruddle (Polozov), 40. Ruddle (Craig, Ratcliffe), 60. Challis (Henderson), 60. A. Hay (Polozov, Harrop) – 16. Č. G. Kim (M. G. Kang)

Nový Zéland: Brookes (Parry) – Lawrence, Craig (A), A. Hay, Jackson, Haines (C) – Henderson, Heyd, Challis – Cox (A), Ratcliffe, Eaden – Polozov, Harrop, O. Hay – Sandoy, Ruddle, Attwell – Burns, Soffer, Ellis.
    KLDR: I. Pak (Rju) – P. I. Ri, Č. H. Kim, N. H. Kim, An – H. Č. Kim, M. Č. Kim, Č. M. Ri – Č. G. Kim, I. H. Kang, Kw. H. Kim – Č. R. Kim, Won, M. G. Kang – Ku. Č. Kim, I. Č. Ri.

Rozhodčí: Ferguson (CAN) – Cornell (USA), Jamaguči (JPN)