Chabarovsk – Spartak 0:0 (kon.) | CSKA Moskva – Groznyj 0:1 (kon.) | Zenit – Rostov 0:0 (kon.)
FK Krasnodar – Dynamo 2:0 (kon.)
CSKA Moskva
0:1 (0:1)
FK Achmat Groznyj
Neděle 27.08.2017, 16:30 • VEB Arena, Moskva • Ruská Premier Liga • 8. kolo

Domácí celek byl celý zápas aktivnější, dokázal si vypracovat mnoho střeleckých pozic, ale proměnit neuměl ani jednu. Hostující celek vyhrává tento duel, neboť se na konci prvního poločasu prosadil Zaur Sadajev. (18:29:16)

90+6

90+5
    Milad Mohammadi se vrací zpět do hry. Alexandr Golovin vypálil, jeho ránu kryje gólman.

90+4
    Rohový kop pro domácí fotbalisty. Ti ale nedokázali přesněji nacentrovat před branku.

90+4
    Moskva se pokouší něco vymyslet, ale nedokáže prostřelit koncentrovanou obranu Achmatu.

90+3
    Ismael Silva Lima je odnášen z hrací plochy na nosítkách. Za autovou čárou bude ošetřen.

90+2
    Domácí celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně. Vitinho vybojoval rohový kop pro svůj tým.

90+1
    Magomed Mitrišev nedokázal v situaci dva na jednoho přesněji vypálit. Jeho rána končí výrazně mimo.

90+1
    Nastavovat se bude celkem pět minut.

90
    Vasilij Berezuckij se dostal do zakončení, ale jeho ránu bez přípravy zablokoval obránce.

89
    Domácí brankář si dokázal poradit s nepříliš důrazným pokusem Mohammadiho.

87
    Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu, momentálně se CSKA nemůže propracovat na útočnou polovinu.

86
    Mnoho času už Moskva na vyrovnání nemá. Hostující obrana hraje nyní velmi dobře a zodpovědně. Dobrý výkon také podává gólman Jevgenij Gorodov.

84
    Teď už ale znovu domácí fotbalisté vybojovali míč a dostali se na útočnou polovinu. Georgi Milanov dobře vypálil, ale jeho pokus zablokoval obránce.

82
    Ablaye Mbengue se dostal do vyložené střelecké pozice, Magomed Mitrišev mu přenechal míč. Prvně jmenovaný ale vypálil mimo branku. Míč byl ale tečovaný, a tak budou mít hosté k dispozici rohový kop.

82
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Rizvan Ucijev, přichází Andrej Semjonov.

81
    Deset minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, aktivněji nyní hrají domácí fotbalisté. Ale nemohou se prosadit. Budou mít k dispozici rohový kop.

80
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alan Dzagojev, přichází Georgi Milanov.

79
    Moskvě už mnoho času na vyrovnání nezbývá. Hostující celek se může spolehnout na výborně chytajícího brankáře. Jevgenij Gorodov podává dobrý výkon.

78
    Žlutou kartu dostává Rizvan Ucijev (FK Achmat Groznyj).

76
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Bernard Berisha, přichází Ablaye Mbengue.

74
    Rohový kop pro domácí celek. Centr se sice snesl před branku, ale defenzivní řada si dokázala celkem snadno poradit.

73
    Dantas Rodolfo senzačně vytěsnil střelecký pokus domácího hráče. Vasilij Berezuckij překonal brankáře, ale na brankové čáře hostující fotbalista míš vykopl.

71
    Další útočnou akci domácího celku vedl Bibras Natcho. Jeho ránu kryje brankář Jevgenij Gorodov.

70
    Vitinho po faulu soupeře rozehrával volný kop, rozhodl se pro zakončení, ale branku trefit nedokázal. Minul horní tyč.

69
    Momentálně mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí celek má míč pod kontrolou, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Vasilij Berezuckij to zkoušel samostatně, ale neuspěl.

67
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Zaur Sadajev, přichází Oleg Ivanov.

65
    Žlutou kartu dostává Jevgenij Gorodov (FK Achmat Groznyj).

65
    Fjodor Čalov, který před malou chvílí přišel na hrací plochu, zakončoval další akci svého celku. Minul branku nepříliš důraznou ránou.

64
    Mário Fernandes našel pěkným pasem Pontuse Wernblooma, který trefil jen před sebou stojícího obránce.

64
    Dobře vypálil domácí Vitinho, jeho střelecký pokus zastavil hostující brankář.

63
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Viktor Vasin, přichází Fjodor Čalov.

62
    Centr byl přetažený, ale i tak se dostal Mário Fernandes do střelecké pozice. Minul branku.

61
    Moskva rozehrávala volný kop. Philipe Sampaio odhlavičkoval míč mimo hrací plochu. Následovat bude rohový kop.

60
    Patnáct minut hry ze druhého poločasu je pryč. Domácí celek stále hraje aktivně, pokouší se vyrovnat, ale hostující defenziva podává dobrý výkon.

59
    Moskva znovu přebírá otěže zápasu, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

57
    Nyní se do šance po rychlé akci propracoval domácí celek. Vitinho výborně vypálil, jeh ránu kryje gólman.

55
    Hostující celek pokračoval v dobré hře před brankou soupeře, Bernard Berisha vypálil a jeho pokus kryje gólman.

55
    Magomed Mitrišev vybojoval míč, prchl s ním až před pokutové území soupeře a vypálil. Igor Akinfejev tak tak míč vytěsnil na roh.

Magomed Mitrišev vypálil, jeho ránu zastavila zeď, kterou si gólman dobře postavil.

53
    Žlutou kartu dostává Wilker Ángel (FK Achmat Groznyj).

52
    Anton Švec se propracoval do zajímavé střelecké příležitosti. Jeho ránu ovšem obětavě zablokoval jeden z obránců.

51
    Alan Dzagojev výborně vypálil, jeho ránu kryje hostující brankář. Míč pravděpodobně jemně tečoval ještě obránce. Jevgenij Gorodov předvedl dobrý zákrok.

49
    Fanoušci neustále hlasitě podporují domácí hráče, kteří se zatím marně pokouší vyzrát na hostujícího obranu.

48
    Moskva se pokouší co nejrychleji přispěchat s odpovědí, zatím se ale nemůže výrazněji prosadit před brankou soupeře.

47
    Hned z kraje druhého poločasu dobře vypálil domácí Vitinho. Jeho pokus ale zablokoval obránce.

46

V samotném závěru prvního poločasu se prosadil hostující celek. Aktivnější byla Moskva, měla více ze hry, tlačila se do zakončení, ale ve 45. minutě se prosadil hostující Zaur Sadajev.

45+1

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.
    45. Zaur SADAJEV - 0:1

45
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    Domácí celek v poslední minutě prvního poločasu inkasuje. Magomed Mitrišev tak tak stihl odcentroval míč z nulového úhlu, balon se odrazil od ZAURA SADAJEVA mimo dosah brankáře Moskvy. Šťastná branka pro hostující celek. Asistence: Magomed Mitrišev.

44
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, více ze hry mají domácí fotbalisté, ale nemohou se dostat do zakončení.

42
    Alexandr Golovin se propracoval do dobré šance, ale jeho projektil končí mimo branku. Nebyla to špatná akce, ale chyběla jí přesnost.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, málem se podařilo zakončovat domácímu Vitinhovi, který ale hlavičkoval nepřesně.

39
    Alan Dzagojev se pokoušel doběhnout dlouhý míč, ale dříve jej stihl odehrát hostující gólman.

38
    CSKA pokračuje v aktivní hře, má územní převahu, ale nemůže se dostat z bezprostřednímu ohrožení branky.

37
    Achmat Groznyj rozehrává na své polovině, momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže výrazněji prosadit před brankou.

36
    Moskva bude rozehrávat rohový kop. Další šance pro domácí celek na vstřelení úvodní branky zápasu. Centr před branku odvrátila obrana.

35
    Zaur Sadajev vedl útočnou akci hostů, pokoušel se dlouhým centrem najít naběhnutého spoluhráče, ale míč získal domácí celek.

34
    Domácí Vitinho centroval od rohového praporku, ale nedokázal oslovit spoluhráče. Následně se pokoušel zakončit Pontus Wernbloom, ani on ale neuspěl.

33
    Alan Dzagojev vedl útočnou akci domácího celku, počínal si dobře. Odcentrovat z levé strany sice nemohl, ale vybojoval rohový kop.

32
    Dantas Rodolfo rozehrává prakticky od své branky. Dlouhým míčem našel spoluhráče. Milad Mohammadi se pokoušel neposedný balon zkrotit, ale nepodařilo se, a tak končí v zámezí. Rozehrávat bude domácí gólman od své brány.

30
    Půlhodina hry je minulostí, oba brankáři museli zatím zasahovat jednou. Sledujeme rychlý fotbal, hra se přelévá ze strany na stranu. Gólmani ale mnoho práce nemají.

29
    Domácí tým se pokoušel rychlým míčem za obranu uvolnit spoluhráče, ale Mário Fernandes byl nachytaný v postavení mimo hru.

27
    K dorážce se znovu dostal Georgij Ščennikov, tentokrát však poslal míč vysoko nad branku.

27
    Georgij Ščennikov vypálil výborně, jeho rána byla dostatečně důrazná, ale mířila jen do míst, kde byl pozorný brankář soupeře. Jevgenij Gorodov kryje jeho ránu.

26
    Hostující celek se propracoval k první výraznější šanci. Po rohovém kopu hlavičkoval Magomed Mitrišev. Jeho pokus minul branku jen o malý kousek.

25
    Magomed Mitrišev výborně přečetl úmysl domácího hráče a zastavit zajímavě vypadající útočnou akci CSKA.

24
    Moskva hraje zodpovědný styl hry, míč má pod kontrolou bezpečně daleko od vlastní branky a hledá možnosti, kudy vést útočné akce.

23
    Pontus Wernbloom si pomohl při bránění akce soupeře nedovoleně, a tak budou volný kop rozehrávat hosté. Domácí defenziva musí být pozorná.

21
    Sergej Ignaševič to udělal výborně, uvolnil se, dostal míč a vypálil. Jeho rána ale končí mimo branku.

20
    Prvních dvacet minut hry je minulostí, na výraznější střelecký pokus stále čekáme. Optickou převahu mají domácí fotbalisté.

19
    Domácí mužstvo kontroluje hru na útočné polovině. Pokouší se něco vymyslet a najít prostor, kterým by se dostalo do střelecké pozice.

18
    Akce hostů pokračovala dál, do jakéhosi zakončení se dostal Anton Švec, jehož pokus byl zablokovaný a míč následně končí v moci brankáře.

17
    Mário Fernandes skvěle překazil hostující útočnou akci. Achmat bude vhazovatna útočné polovině.

16
    Rozehrávka od rohového praporku se fotbalistům CSKA vůbec nepovedla. Centr před branku nebyl přesný, obrana si poradila.

15
    Následně se do střelecké pozice dostal domácí Alexandr Golovin, jehož pokus kryje gólman hostů jen za cenu rohového kopu.

14
    Domácí fotbalisté rozehrávají další volný kop. Pontus Wernbloom se pokoušel probojovat k hlavičce, ale míč před ním odehrál jeden z obránců.

12
    Mário Fernandes se zkoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho snahu ukončuje praporek pomezního, píská se postavení mimo hru.

11
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, domácí ani hosté se nemohou stabilně usadit na polovině soupeře. Mnoho střel na branku tento duel zatím nenabízí.

10
    Domácí tým vypálil. Pontus Wernbloom, který umí dávat krásné góly, vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho poněkud uspěchaná rána končí výrazně mimo branku.

9
    Viktor Vasin kombinuje se spoluhráči ve středu hrací plochy. Ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do zakončení.

7
    Domácí celek je fanoušky hlasitě podporován, diváci od první minuty vytvářejí parádní atmosféru tomuto zápasu.

5
    Vitinho dobře vypálil bez přípravy, jeho ránu zablokoval obránce.

5
    Alexandr Golovin dobře centroval před branku, kde byl Pontus Wernbloom. Druhý jmenovaný ale na přihrávku nedosáhl, a tak bude rozehrávat brankář hostů.

4
    Volný kop pro domácí celek z dobré pozice, Vitinho nepřekonal zeď, kterou si postavil brankář.

3
    Hraje se na polovině, Vasilij Berezuckij se dokázal dobře zorientovat v osobním souboji a míč vybojoval.

2
    Viktor Vasin překazil hostujícímu celku kombinaci na útočné polovině. Domácí obránce dobře přečetl hru.

1
    Domácí fotbalisté mají více ze hry, dlouhým míček se pokoušeli uvolnit Čalova, který ale na přihrávku nedosáhl.

1

CSKA Moskva: Akinfejev – Ščennikov, Ignaševič, V. Berezuckij, Vasin, Mário Fernandes – B. Natcho, Wernbloom, Golovin – Dzagojev, Vitinho.
    Náhradníci: Pomazun – A. Berezuckij, Čalov, Chosonov, Kučajev, G. Milanov, Nababkin, Olanare, Žamaletdinov.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev, Sampaio, Ángel, Rodolfo, Mohammadi – Bernard Berisha, Švec, Silva Lima, Mitrišev – Sadajev.
    Náhradníci: Gudijev – Achjadov, Bacujev, Ravanelli, Ivanov, A. Kadyrov, Mbengue, Plijev, Roshi, Semjonov..

V posledních třech vzájemných zápasech platilo, že vždy vyhrál tým a neinkasoval ani branku. Vždy se radovala CSKA Moska – 1:0, 3:0 a 1:0. Bude moskevská neprůstřelnost ve vzájemných zápasech platit i nyní?

CSKA Moskva je momentálně na čtvrtém místě v tabulce. Čtyři zápasy vyhrála, dva prohrála a jednou remizovala. V zatím posledním zápase se na hřiště Uralu urodila bezbranková remíza.

FK Achmat Grozny odehrál sedm zápasů. Tři vyhrál a čtyřikrát prohrál. V posledních pěti zápasech hned čtyřikrát prohrál. Tuto sérii byl tým rád ukončil. Devět branek dal a dvanáct dostal. Týmu celkem funguje útok, naopak defenziva není zatím ve své nejlepší formě.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky ruské Premier Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí CSKA Moskva a FK Achmat Groznyj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Prošek

Branky: 45. Sadajev (Mitrišev)

Karty:   53. Ángel (GRZ), 65. Gorodov (GRZ), 78. Ucijev (GRZ)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 10:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:13.
    CSKA Moskva: Akinfejev – Ščennikov, Ignaševič, V. Berezuckij, Vasin (63. Čalov), Mário Fernandes – B. Natcho, Wernbloom, Golovin – Dzagojev (80. G. Milanov), Vitinho.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev (82. Semjonov), Sampaio, Ángel, Rodolfo, Mohammadi – Bernard Berisha (76. Mbengue), Švec, Silva Lima, Mitrišev – Sadajev (67. Ivanov).
    Náhradníci: Gudijev – Achjadov, Bacujev, Ravanelli, Ivanov, A. Kadyrov, Mbengue, Plijev, Roshi, Semjonov, Ch. Kadyrov.