Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Omsk – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Barys – Čerepovec 4:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Riga 2:3 (po pr.) | Ufa – Kunlun 1:2 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Soči – Vladivostok 3:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 28.08.2017, 14:30 • Sibir Arena • KHL

53:36
    Mohlo být rozhodnuto. Tomáš Kundrátek našel v rohu volného Jevgenije Gračjova, který se vymotal až před Saláka, z dobré pozice ale těsně minul!
    47:36 Jegor DUGIN - 2:3

47:36
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Alexander Salák inkasuje potřetí a Torpedo jde podruhé v utkání do vedení. Michajl Grigorev obkroužil branku Sibiru a poté našel v předbrankového prostoru důrazného JEGORA DUGINA, který nekompromisně zavěsil pod břevno. Asistence: Michajl Grigorev.

42:48
    Gennadij Stoljarov (NNO) vyfasoval dvě minuty za sekání, Vladislav Naumov (SIB) pak dvě minuty za nesportovní chování.

40:14
    Novgorodští vstoupili do třetí třetiny nejlepším možným způsobem, 14 sekund po jejím začátku v přesilové hře překonal Saláka DENIS PARŠIN! Bez asistence.

39:13
    Maxim Ignatovič (SIB) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Torpedo si zahraje další přesilovku.
    37:58 Alexander ŠAROV - 2:1

37:58
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí si v závěru druhé třetiny berou ztracený náskok zpět! ALEXANDR ŠAROV se rozjel po pravém křídle, natlačil se až před Galimova a dostrkal puk za záda hostujícího gólmana. Bez asistence.

35:57
    Stěpan Sannikov se dostal k odraženému puku v mezikruží a bez váhání vypálil, ležící Galimov ale jeho střelu dokázal vyrazit!
    33:30

33:30
    Tečované nahození Tomáše Kundrátka skončilo v síti, branka Torpeda ale po dlouhé poradě s videorozhodčím nakonec nebyla pro vysokou hůl uznána!

32:37
    Adam Polášek (SIB) vyhodil kotouč mimo hrací plochu, Torpedo si tak zahraje další přesilovou hru.

31:26
    Hosté jsou najednou mnohem aktivnějším týmem. K další nebezpečné střele se dsotal Žiga Jeglič, jeho ránu ale přemisťující se Salák dokázal zastavit.
    30:39 Gennadij STOLJAROV - 1:1

30:39
    Tak jsem to zakřikl, máme vyrovnáno. GENNADIJ STOLJAROV neskutečným způsobem překonal Saláka, z prakticky nulového úhlu totiž umístil kotouč dokonale do levé šibenice novosibirské branky! Asistence: Michajl Grigorev a Denis Paršin.

29:10
    Poměr na ledě se vyrovná, Alexander Bergström (SIB) v útočném pásmu zbytečně podrazil Baldajeva a dostal za to dvouminutový trest.

27:44
    Jegor Dugin (NNO) se provinil držením, Novosibirsk si tak zahraje svou druhou přesilovku.

24:45
    Michajl Grigorev našel chytrým pasem v mezikruží úplně volného Denise Paršina, který ale tváří v tvář Salákovi nevystřelil vůbec přesně!

24:00
    Sibir půjde poprvé do čtyř, Sigarjov (SIB) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
    03:03 Jonas ENLUND - 1:0

03:03
    No a domácí početní výhodu proměnili, a dostávají se tak rychle do vedení! Stěpan Sannikov geniální zadovkou poslal puk do předbrankového prostoru, kde sice Alexej Sopin nejprve promáchl, opodál stojící JONAS ENLUND už ale dokázal uklidit kotouč do sítě! Asistence: Stěpan Sannikov.

02:03
    Denis Barancev (NNO) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Sibir si tak zahraje svou první přesilovku v zápase.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Enlund (Sannikov), 38. Šarov – 31. Stoljarov (Grigorev, Paršin), 41. Paršin, 48. Dugin (Grigorev)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Ignatovič, Naumov, K. Vorobjov, Vereščagin, Polášek, K. Alexejev, Beljakov – Sopin, Enlund, Sannikov – Zackrisson, Bergström, Sigarjov – Pervušin, Koňkov, Šarov – Tkačenko, Osnovin, Zyrjanov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Barancev, Kurbatov, Grigorev, Mamašev, Baldajev – Daugavinš, Jeglič, Dugin – Paršin, Galuzin, Stoljarov – S. Kosticyn, M. Lazarev, A. Potapov – Gračov, Urakov, Mozer – Verjajev, V. Kuljomin.

Rozhodčí: Beljajev, Bukin – Šišlo, Šalagin