Pittsburgh – Detroit 6:5 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Carolina – Tampa 3:4 (kon.) | Montreal – Washington 2:4 (kon.) | St. Louis – Columbus 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 1:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:5 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:5 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 5:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 21.09.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Příprava National Hockey League pokračuje v noci ze středy na čtvrtek deseti zápasy. Zde budete moci sledovat odvetu mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude v PNC Areně vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem tohoto utkání Vás opět provede Jiří Sameš.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Včerejší utkání – Lightning vs Hurricanes

ST 20. 09. 2017, 01:30 – Amalie Arena:
    Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Erne (Peca, Conacher) – 4. Williams (Carrick, Teravainen), 25. Teravainen (Rask, Carrick)

Tampa Bay Lightning: Leighton (Riopel) – Hájek, Šustr (A), Sosunov, McBain, Walcott, Foote – Dumont, Paquette, Brown (A) – Conacher, Naměstnikov (A), Volkov– Erne, Peca, Cirelli – Katchouk, Lipanov, Raddysh

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (od 41. min. Booth) – Dahlbeck, McKeown, Carrick, Kichton, Samuelsson, Chelios – Teravainen, Rask (A), Williams (A) – Nordström, Krüger, McGinn – Foegele, Kuokkanen, Gauthier – Bishop, Poturalski, Jooris

ÚT 19. 09. 2017, 01:00 – KeyBank Center:
    Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Češi a Slováci v tomto utkání
    (Níže uvedení hráči jsou na soupisce přípravného kempu daného mužstva. Není však jisté, zda-li do utkání nastoupí všichni!)

Adresa: 1400 Edwards Mill Rd, Raleigh, NC 27607, USA

Otevření PNC Areny v Raleighu, Severní Karolíně se datuje na 29. října 1999. Do její ochozů se vejde na hokejové utkání Hurricanes 18 680 diváků.
    V roce 2004 se zde konal NHL Entry Draft, jehož jedničkou se stal Alexandr Ovečkin.
    Ron Francis, generální manažer Canes (na snímku vpravo), uvnitř PNC Areny

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou u přípravného utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude vhozeno již za nějakých 20 minut!

Obě mužstva již v PNC Areně absolvují předzápasové rozbruslení.
    Předzápasové rozbruslení

Carolina Hurricanes: Ward (Smith) – Hanifin, Pesce, Fleury, Slavin, Bean, Robertson – Aho, J. Staal (A), Lindholm (A) – Skinner (A), Ryan, Miller – Di Giuseppe, Nečas, P. Brown – Hofmann, Wallmark, Smallman

Tampa Bay Lightning: Budaj (Leighton) – Koekkoek, Foote, Hájek, McBain, Sergačev, Černák – Naměstnikov, Point (A), Conacher – Erne, Dumont (A), JT Brown (A) – McGinn, Cirelli, Stephens – Peca, Howden, Katchouk

Rozhodčí: Francois St Laurent, Frederick L'Ecuyer – Brandon Gawryletz, Devin Berg.

Zahajovací formace

CAR: Ward – Hanifin, Pesce – Aho, J. Staal, Lindholm

TBL: Budaj – Hájek, McBain – Erne, Dumont, JT Brown
    Sestavy obou týmů v tomto utkání. Zahajovací formace tučně

V PNC Areně již fanoušci očekávají nástup obou mužstev na ledovou plochu.

Zahajovací formace nastoupeny na svých modrých čarách, následuje americká státní hymna.

Hymna za námi, začínáme co nevidět!

Jordan Staal a Gabriel Dumont se staví do středového kruhu na úvodní vhazování, jdeme na to!

00:01

00:18
    Lightning v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

00:25
    Fleuryho pokus od levého mantinelu, Budaj má první zásah.

01:08
    Na druhé straně střílel Stephens, Ward ponechává kotouč ve své moci.

01:21
    Dobrý bekhend Di Giuseppeho, Budaj připraven.

02:28
    Střelu Pesceho zblokoval Howden, Budaj tak zasahovat nemusel.

04:33
    Carolině nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd.

04:56
    Od modré to zkoušel Koekkoek, avšak minul tři tyče.

05:32
    První formaci Canes odpískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve střední zóně.

05:56
    Dobrý obranný zákrok Lindholma, domácí tak mohou vyvést puk z vlastního pásma.

06:26
    Brown nabil na modrou McBainovi, jeho střela byla ale zblokována.

06:33
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je tu úvodní branka utkání! Brown dokázal dostat puk před branku, kde se nejlépe zorientoval ADAM ERNE. Americký útočník vstřelil tak svou druhou branku v přípravě, Lightning vedou 1:0! Asistence: JT Brown, Gabriel Dumont.

07:42
    Pesce s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své řady.

08:18
    Ward musel být opět pozorný poté, co na jeho branku vyslal střelecký pokus Foote.

08:52
    Od levého mantinelu střílel Peca, Ward opět připraven.

10:09
    Bekhendové nahození Hanifina před Budajovu branku. Slovenský brankář přikrývá puk pod svou výstroj, hra přerušena.

10:09
    Následuje první reklamní přestávka.

10:09
    Konec reklamní přestávky, můžeme tak pokračovat. Buly po pravici Petera Budaje.

10:29
    Hosté v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:38
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Conacher – 2 min., sekání).

10:38
    Hurricanes si zahrají první přesilovou hru v utkání. Vhazování po pravé ruce gólmana Lightning.

10:43
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, buly nařízeno do střední třetiny.

10:47
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cirelli – 2 min., vysoká hůl).

10:47
    Početní výhoda domácích zdvojnásobena! Dočkáme se vyrovnání? Vhazování po levici Budaje.

11:06
    Hurricanes kombinují v útočném pásmu.

11:22
    Di Giuseppe to zkusil z první z prostoru mezi kruhy, Budaj předvedl dobrý zákrok.

11:30
    Lightning se osvobozují a mohou tak prostřídat svou trojici.

11:44
    Vhazování ve středním pásmu.

12:07
    Nečasovi střela nesedla, soupeř se tak může opět osvobodit.

12:37
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! LUCAS WALLMARK dostal před branku přesnou přihrávku od Lindholma a překonal brankáře Budaje rychlou střelou k tyči. Pro dvaadvacetiletého Švéda první gól v přípravě, 1:1! Asistence: Elias Lindholm, Martin Nečas.
    12:37 WALLMARK - 1:1

13:05
    Buly po pravici Cama Warda.

13:29
    Nahození Naměstnikova neohrozilo Wardovu branku.

13:47
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (J. Staal – 2 min., sekání).

13:47
    Po reklamní přestávce si první početní převahu v tomto utkání zahrají také Lightning.

13:47
    Je tu přesilová hra Lightning, vhazování po levici gólmana Canes.

14:07
    Sergačev nabil Conacherovi, jeho střela z první ale minula branku.

14:26
    Hokejisté domácích vyhazují puk až k Budajovi a mohou tak vystřídat svou čtveřici.

14:48
    Začíná druhá minuta z trestu Jordana Staala.

15:38
    Fleury zblokoval střelu soupeře, Ward tak byl bez práce.

15:47

16:20
    Skinner se s kotoučem daleko nedostal, hrát tak může opět soupeř.

16:51
    Dumont se v prostoru mezi kruhy dostal ke střele, Ward vyráží betonem.

17:26
    Naměstnikov hledal před brankou své spoluhráče, avšak neúspěšně.

17:52
    Z první to na druhé straně nyní zkoušel DiGiuseppe, jeho střelu ale zblokoval jeden z beků Lightning.

18:23
    Dobrá rána Wallmarka z levé strany zamířila jen těsně mimo.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:24
    Nyní pálil z první Jordan Staal, Budaj zkrotil kotouč a ponechal ho ve své rukavici.

19:24
    Na řadě vhazování po pravé ruce slovenského brankáře ve službách Tampy.

19:31
    Pesce hledal střílenou přihrávkou hůl některého ze spoluhráčů, ale nebyl úspěšný.

19:58
    Nyní to už Pesce vzal v posledních vteřinách první periody na sebe, Budaj vykopl svůj levý beton.

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Hraje se zatím celkem pěkný hokej na obou stranách. Hosté se dostali do vedení již v 7. minutě, kdy se prosadil Adam Erne. Domácí srovnali o šest minut později při přesilové hře – rychlou kombinaci zakončoval Lucas Wallmark. Po prvních dvaceti minutách tak platí nerozhodné skóre, 1:1.

Trestné minuty: 2 – 4

Obě mužstva se vrací zpět na ledovou plochu PNC Areny, druhá třetina se nám tak rozeběhne za několik málo okamžiků.

20:01

20:29
    Špatná přihrávka od Lindholma, k puku se tak dostává soupeř.

20:56
    Bekhend Dereka Ryana, Budaj má první zásah ve druhé periodě.

21:12
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Fleury – 2 min., nesportovní chování + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cirelli – 2 min., vražení na hrazení + 5 min., bitka).
    21:12 Cirelliho hit vyústil v bitku

21:12
    Pokračovat budeme v pěti na obou stranách. Vhazování ve středním pásmu.

22:23
    Střela Dumonta končí zblokována v ochranné síti.

22:23

22:29
    Hosté jdou zpět do vedení! Canes se nepodařilo dostat puk z vlastní třetiny, na modré čáře ho sebral Stephens a jeho následné nahození tečoval před brankou TYE MCGINN. 2:1 pro Lightning! Asistence: Mitchell Stephens.
    22:29 MCGINN - 1:2

23:24
    Peca to zkusil z prostoru mezi kruhy, avšak minul.

23:43
    Ward ponechává puk ve své rukavici, hra přerušena.

24:10
    Pesce vyslal dlouhou přihrávku Hofmanna, do samostatného úniku, Budaj dokázal nyní podržet svůj tým!

24:28
    Nedáš, dostaneš, Lightning odskakují během necelých dvou minut na rozdíl dvou branek! Střelou z první z levého kruhu pro vhazování se prosadil obránce MICHAIL SERGAČEV. Nadějný ruský mladík tak vstřelil svou první branku v dresu Bolts! Asistence: Brayden Point, Cory Conacher.
    24:28 SERGAČEV - 1:3

24:45
    Vhazování po levici brankáře domácích.

25:39
    Střela Skinnera zblokována mimo.

26:16
    Špatná přihrávka od Robertsona, kupředu tak může soupeř.

26:30
    Hra přerušena, na řadě reklamní přestávka.

26:30

27:13
    Ve střední třetině nyní zahrál dobře Hájek. Český obránce následně ještě vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

27:59
    Už to vypadalo, že se Conacher dostane za obranu soupeře, ta ale dokázala na poslední chvíli ještě zasáhnout.

28:06
    Střela Naměstnikova, Ward připraven.

29:25
    Domácí se dostávají na dostřel! Před brankou Budaje dobře zapracoval Miller, od něhož se puk dostal až k osamocenému DEREKU RYANOVI, na kterého již zívala prázdná branka. Pro Ryana již třetí trefa v přípravě, 2:3 z pohledu domácích! Asistence: Andrew Miller, Noah Hanifin.
    29:25 RYAN - 2:3

30:14
    V PNC Areně právě probíhá další z reklamních přestávek.

30:14
    Střely na branku: 11 – 9

30:45
    Z levého kruhu pro vhazování střílel Howden, Ward má puk v lapačce.

31:09
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

31:21
    Dobrý obranný zásah Naměstnikova a Lightning tak mohou vyvést kotouč z obranné třetiny.

32:01
    McBain s pukem za vlastní brankou.

32:42
    Patrick Brown hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale nebyl úspěšný.

33:37
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Howden – 2 min., sekání).

33:37
    Je tu třetí početní výhoda Hurricanes v tomto utkání. Vhazování po levici Budaje.

34:06
    Dumont přečetl přihrávku Bena směřovanou na Aha, Lightning vyhazují puk z vlastní třetiny.

34:31
    Domácí zpět v útočném pásmu.

34:44
    Nečas nabídl na teč Lindholmovi, Budaj má puk v rukavici.

35:25
    Dobrý forčekink Naměstnikova vyústil ve velkou šanci pro JT Browna. Ward musel předvést skvělý zákrok!

35:37

36:54
    Střela Footea, Ward zapisuje další zásah.

37:20
    Na druhé straně střílel zprava Aho, avšak vysoko nad.

37:55
    Budaj ponechává kotouč pod svou rukavicí, hra se přerušuje a následuje další reklamní přestávka.

37:55
    Zpět do akce. Buly po levici brankáře Lightning.

38:02
    Nahození Slavina od modré míjí Budajovu branku.

38:58
    Hájek s kotoučem ve vlastní třetině.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:07
    Lightning se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.

39:25
    Z první nyní pálil bek Robertson, Budaj musel předvést další dobrý zákrok.

39:36
    Tampa v ofsajdu, následuje tak vhazování ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině tohoto utkání jsme viděli tři branky a také velké množství šancí. Lightning se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Tye McGinna a Michaila Sergačeva. Domácí snížili na rozdíl jedné branky ve 30. minutě – prosadil se Derek Ryan. Vyrovnání měli poté na holi Lindholm či Robertson, Budaj ale v brance Lightning předvádí velmi kvalitní výkon. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 2:3.

Trestné minuty: 19 – 13

Fanoušci v PNC Areně opět vítají hokejisty zpět na led. Třetí perioda nám začne za několik málo okamžiků!

40:01

40:01
    Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Ward, přichází Smith.

40:01
    Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Budaj, přichází Leighton.

40:31
    Lindholmova střela z pravé strany, Leighton má první zákrok.

40:57
    Fleury s kotoučem za vlastní brankou.

41:54
    Sergačev zakládá útočnou akci svého týmu z vlastní třetiny.

42:35
    Signalizovaný trest pro Lightning, rozhodčí zatím ponechávají Canes výhodu.

42:43
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (McBain – 2 min., hákování).

42:43
    Početní výhoda pro domácí. Dokáží při ní srovnat skóre utkání?

43:07
    Lightning vyhazují puk až k Smithově brance a mohou tak vystřídat.

43:33
    Cirelli to zkusil při oslabení, Smith raději ponechal puk ve své moci.

43:44
    Začala druhá minuta z trestu McBaina.

44:01
    Skinnerova střela z pravé strany míjí Leightonovu branku.

44:28
    Lightning nyní drží při oslabení puk daleko od vlastní branky.

44:43

44:44
    Leighton má puk pod svou rukavicí, hra přerušena.

45:41
    Cirelli se s pukem daleko nedostal, proti totiž stála dobře připravená obrana soupeře.

46:27
    Nepřesná přihrávka Hanifina, hosté dostávají puk do středního pásma.

46:40
    Chyba v rozehrávce Hurricanes, ke střele se dostal Howden, Smith musel vytáhnout dobrý zákrok.

47:31
    Nahození Fleuryho si Leighton ponechává v lapačce, následuje reklamní přestávka.

47:31
    Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce Michaela Leightona.

48:02
    Fleury nyní předvedl skvělý obranný zákrok, když zmařil soupeřovo přečíslení 2 na 1.

48:21
    Hostům nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd.

49:10
    Jordan Staal vysunul Lindholma, Leighton pozorný.

49:54
    Stephens nedokázal protlačit kotouč na Koekkoeka.

49:58
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lindholm – 2 min., hákování).

49:58
    Je tu druhá přesilová hra Lightning, buly po pravici Jeremy Smithe.

50:59
    První polovina Lindholmova trestu za námi, Lightning se zatím do žádné šance nedostali.

51:58

52:02
    Přesilovou hru se hostům využít nepovedlo, nyní však zvyšují své vedení! Cirellimu se ještě Smithe překonat nepodařilo, k puku se ale následně ještě dostal BORIS KATCHOUK, a ten již gólmana Hurricanes překonal. Asistence: Anthony Cirelli, Brett Howden.
    52:02 KATCHOUK - 2:4

52:30
    Leighton ponechává puk ve své moci, na řadě další reklamní přestávka.

52:30
    Konec reklamní přestávky, buly po pravici brankáře Leightona.

53:25
    Skinnerova střela z pavé strany zblokována Koekkoekem.

53:28
    Puk opustil hrací plochu, následovat bude vhazování ve střední třetině.

54:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Koekkoek – 2 min., podražení).

54:04
    Po další z reklamních přestávek si zahrají přesilovou hru domácí Hurricanes.

54:04

54:08
    Domácí úspěšní na buly.

54:30
    Hájek se dostal ke kotouči a následně jej vyhazuje až k Smithově brance.

54:52
    Hurricanes již znovu kombinují v útočném pásmu.

55:05
    Začala druhá minuta z trestu Koekkoeka.

55:19
    Hanifinova střela, Leighton zasahuje bez problémů.

56:04

56:07
    Carolina v postavení mimo hru.

56:23
    Leighton má puk v lapačce, vhazovat se následně bude po jeho pravici.

56:23
    Smith na střídačce, Hurricanes to již nyní zkusí v šesti!

56:57
    Ryanova střela, Leighton jí lapil do své rukavice.

57:08
    Pesce nabil Ahovi, jeho střel z první ale minula tři tyče.

57:15
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Sergačev – 2 min., podražení).

57:15
    Dvě minuty a pětačtyřicet vteřin do konce utkání. Dokáží s tímto stavem ještě něco Hurricanes udělat?

57:52
    Domácí kombinují v útočné třetině.

58:24
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se na dostřel! SEBASTIAN AHO dostal přihrávku od Skinnera a svou střelou z pravého kruhu pro vhazování následně překonal gólmana Leightona. 3:4! Asistence: Jeff Skinner, Elias Lindholm.
    58:24 AHO - 3:4

58:28

58:40
    Smith opět spěchá na střídačku, Hurricanes v šesti!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:21
    Lindholmova nebezpečná střela z pravé strany, Leighton připraven.

59:47
    Puk míří do střední třetiny.

59:56
    A domácí již nestihnou vyrovnat.

Utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning právě skončilo. Hosté oplatili soupeři porážku ze včerejšího utkání, dnes zvítězili 4:3. Vítěznou branku vstřelil v 53. minutě Boris Katchouk.

Libor Hájek (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:47

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u dalších onlajnů. Hezký zbytek čtvrteční noci! (03:46:53)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 13. Wallmark (Lindholm, Nečas), 30. Ryan (Miller, Hanifin), 59. Aho (Skinner, Lindholm) – 7. Erne (Brown, Dumont), 23. McGinn (Stephens), 25. Sergačev (Point, Conacher), 53. Katchouk (Cirelli, Howden)

Carolina Hurricanes: Ward (41. Smith) – Hanifin, Pesce, Fleury, Slavin, Bean, Robertson – Aho, J. Staal (A), Lindholm (A) – Skinner (A), Ryan, Miller – Di Giuseppe, Nečas, P. Brown – Hofmann, Wallmark, Smallman
    Tampa Bay Lightning: Budaj (41. Leighton) – Koekkoek, Foote, Hájek, McBain, Sergačev, Černák – Naměstnikov, Point (A), Conacher – Erne, Dumont (A), JT Brown (A) – McGinn, Cirelli, Stephens – Peca, Howden, Katchouk

Diváci: 6 486