Finsko – Česko 1:2 (kon.)
Finsko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Česko
Pátek 06.10.2017, 13:00 • Kuortaneen Urheiluopisto • Reprezentace žen do 18 let • Kuortane Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

České juniorky před sebou mají druhý zápas na Kuortane Cupu. Včera do něj vstoupily úspěšně, když starší soupeřky z Kärpätu Oulu porazily 4:2, dnes je čeká pro změnu domácí finská reprezentace, které mají co vracet. Na lednovém šampionátu v Přerově ji sice ve skupině zdolaly po prodloužení, ale v zápase o páté místo prohrály bez vstřeleného gólu a domácí mistrovství zakončily s velkým zklamáním.

Utkání našeho týmu s Kärpätem bylo vyrovnané, Češky ale měly od druhé třetiny střelecky navrch a vývoj skóre šel v jejich režii. Na branky Karolíny Hornické a Kláry Seroiszkové ještě soupeřky odpověděly, ale Nikola Dýcková se Sandrou Halounovou pak přidaly dva slepené góly, které už vedly k výhře 4:2. Nejlepší hráčkou české reprezentace byla vyhlášena právě autorka vítězné trefy Dýcková.

Česko – Kärpät Oulu 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Hornická (Škorpíková, Šmajdová), 39. Seroiszková (Škorpíková), 51. Dýcková, 53. S. Halounová (Pejšová) – 29. Yli-Mäenpääová (Nylundová, Sarkkinen Mataová), 41. Huttulaová.

Finské osmnáctce se v jejím prvním duelu vedlo o poznání lépe. S Norskem, tedy účastníkem druhé světové skupiny, zametla 8:1. Vypovídající je i střelecký poměr 48:13, bodově se nejvíc dařilo Idě Kuoppalaové, která dala dva góly během prvních pěti minut a pak přidala ještě tři asistence.

Finsko – Norsko 8:1 (2:1, 5:0, 1:0)

S největší pravděpodobností můžeme říci, že dnešní zápas je předčasným finále turnaje. Loni Češky prohrály s finskými vrstevnicemi 2:4, Norsko potom po dominantním výkonu porazily 6:1.

Finsko: Aholaová (Pohjamová) – Parkkonenová, Tohilaová, Rantalaová, Laitinenová, Timonenová, Allinenová, Lehtimäkiová, Mäkeläová – Vesaová, Räsänenová, Nousiainenová – Kuoppalaová, Vainikkaová, Teräväinenová – Kaileová, Yrjänenová, Holopainenová – Mäkeläová, Seikkulaová, Kastikainenová. Trenér: Jari Risku.

Česko: Švejdová (Bláhová) – Erbenová (C), Škrdlová (A), Seroiszková, Šmajdová, Pejšová, Kotounová (A), Radová – Matoušková, Lerchová, Dýcková – Sarnovská, Hornická, V. Černá – Mazancová, Škorpíková, Čajanová – Lorencová, S. Halounová, A. Halounová. Trenér: Pavel Zuziak.

Rozhodčí: Nurmiová – Kauhanenová, Asikainenová (všechny FIN).

00:01

08:26
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Aktivnější Finky otevírají v deváté minutě skóre utkání. Viktorii Švejdovou poprvé překonává ELISA HOLOPAINENOVÁ – 1:0. Asistence: Jenna Kailaová, Kiira Yrjänenová.

14:42
    První přesilovku v zápase dostává česká reprezentace, Anni Timonenová (FIN) je vyloučena za hákování.

16:42
    Domácí hrají v plném počtu.

20:00

Hokejistky Suomi v první dvacetiminutovce hrozily o něco víc než český tým, byť střel na branku tolik k vidění nebylo. Naše juniorky jsou každopádně o gól pozadu.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:41.

Střely na branku v 1. třetině:

Finsko – 6
    Česko – 4

20:01

21:23
    Přichází druhá početní výhoda českého týmu, Iina Tohilaová (FIN) je vyloučena za podražení.

23:23
    Ani tuto možnost naše hokejistky nevyužily a Finky jsou kompletní.

27:19
    Poprvé si hru ve čtyřech vyzkouší i naše hokejistky, hrály totiž v šesti. Menší trest odpyká Agáta Sarnovská (CZE).

29:19
    Národní tým je kompletní.

31:17
    Podruhé v rychlém sledu se bude muset naše reprezentace bránit po podražení Adély Škrdlové (CZE).

33:17
    I tentokrát se juniorky ubránily.

38:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    V pravý čas, chvíli před odchodem do kabin, se české hokejistky poprvé prosazují a vyrovnávají skóre utkání! Postaraly se o to hráčky nejmladšího ročníku 2002, svůj první gól za osmnáctku střílí z bezprostřední blízkosti TEREZA MAZANCOVÁ – 1:1. Asistence: Sára Čajanová, Daniela Pejšová.

40:00

Zápas je zatím na branky skromný, ve druhé třetině už se nám týmy ale trochu rozstřílely. Co je aktuálně nejdůležitější, že česká reprezentace vyrovnala. Tereza Mazancová jako by si do juniorského týmu přenesla formu z šestnáctky.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:25.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Finsko – 12 (18)
    Česko – 9 (13)

40:01

40:47
    Paráda, hned po 47 sekundách třetí třetiny je na světě český obrat! O druhý gól se střelou od modré čáry postarala obránkyně ANNA KOTOUNOVÁ – 1:2. Asistence: Laura Lerchová.

51:43
    Čas plyne, teď si navíc Češky zahrají přesilovku. Kiira Yrjänenová (FIN) si odpočine na dvě minuty za podražení.

52:17
    Ovšem vzápětí přichází i český trest a hrát se bude čtyři na čtyři. Také Laura Lerchová (CZE) je vyloučena za podražení.

54:17
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:38
    Finská střídačka si vybírá oddechový čas.

56:38
    Suomi brzy odvolávají brankářku a jdou hrát power-play!

58:16
    Český tým se stále drží...

Skvěle! České hokejistky do 18 let zapsaly ve druhém utkání na Kuortane Cupu cenný výsledek. Po obratu porážejí domácí vrstevnice 2:1 a jsou blízko celkovému prvenství na turnaji. Našemu týmu stačila k oběma brankám chvilka kolem druhé přestávky, v dramatickém finiši pak těsný náskok udržel.

Češky byly efektivnější, Finky měly větší tlak do branky, ale Viktorie Švejdová pustila za záda jenom jednu z 26 střel. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Tereza Mazancová.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Finsko – 8 (26)
    Česko – 3 (16)

Zítra od 12:30 českého času zakončí svěřenkyně trenéra Pavla Zuziaka turnaj zápasem s Norskem, které hraje ve druhé světové skupině. Naše juniorky tak budou mít jasný cíl – soupeřky nepodcenit a zvládnout roli favoritek.

Užijte si zbytek pátečního dne a zítra se s vámi budu těšit na počtenou. (15:00:11)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 9. Holopainenová (Kailaová, Yrjänenová) – 39. Mazancová (Čajanová, Pejšová), 41. Kotounová (Lerchová)