Finsko – Česko 1:2 (kon.)
Finsko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Česko
Pátek 06.10.2017, 13:00 • Kuortaneen Urheiluopisto • Reprezentace žen do 18 let • Kuortane Cup

56:38
    Suomi brzy odvolávají brankářku a jdou hrát power-play!

52:17
    Ovšem vzápětí přichází i český trest a hrát se bude čtyři na čtyři. Také Laura Lerchová (CZE) je vyloučena za podražení.

51:43
    Čas plyne, teď si navíc Češky zahrají přesilovku. Kiira Yrjänenová (FIN) si odpočine na dvě minuty za podražení.

40:47
    Česko právě vstřelilo branku!
    Paráda, hned po 47 sekundách třetí třetiny je na světě český obrat! O druhý gól se střelou od modré čáry postarala obránkyně ANNA KOTOUNOVÁ – 1:2. Asistence: Laura Lerchová.

38:31
    V pravý čas, chvíli před odchodem do kabin, se české hokejistky poprvé prosazují a vyrovnávají skóre utkání! Postaraly se o to hráčky nejmladšího ročníku 2002, svůj první gól za osmnáctku střílí z bezprostřední blízkosti TEREZA MAZANCOVÁ – 1:1. Asistence: Sára Čajanová, Daniela Pejšová.

31:17
    Podruhé v rychlém sledu se bude muset naše reprezentace bránit po podražení Adély Škrdlové (CZE).

27:19
    Poprvé si hru ve čtyřech vyzkouší i naše hokejistky, hrály totiž v šesti. Menší trest odpyká Agáta Sarnovská (CZE).

21:23
    Přichází druhá početní výhoda českého týmu, Iina Tohilaová (FIN) je vyloučena za podražení.

14:42
    První přesilovku v zápase dostává česká reprezentace, Anni Timonenová (FIN) je vyloučena za hákování.

08:26
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Aktivnější Finky otevírají v deváté minutě skóre utkání. Viktorii Švejdovou poprvé překonává ELISA HOLOPAINENOVÁ – 1:0. Asistence: Jenna Kailaová, Kiira Yrjänenová.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 9. Holopainenová (Kailaová, Yrjänenová) – 39. Mazancová (Čajanová, Pejšová), 41. Kotounová (Lerchová)

Finsko: Aholaová (Pohjamová) – Parkkonenová, Tohilaová, Rantalaová, Laitinenová, Timonenová, Allinenová, Lehtimäkiová, Mäkeläová – Vesaová, Räsänenová, Nousiainenová – Kuoppalaová, Vainikkaová, Teräväinenová – Kaileová, Yrjänenová, Holopainenová – Mäkeläová, Seikkulaová, Kastikainenová. Trenér: Jari Risku.
    Česko: Švejdová (Bláhová) – Erbenová (C), Škrdlová (A), Seroiszková, Šmajdová, Pejšová, Kotounová (A), Radová – Matoušková, Lerchová, Dýcková – Sarnovská, Hornická, V. Černá – Mazancová, Škorpíková, Čajanová – Lorencová, S. Halounová, A. Halounová. Trenér: Pavel Zuziak.

Rozhodčí: Nurmiová – Kauhanenová, Asikainenová (všechny FIN).