Sparta – Chomutov 3:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:0 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (2:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (kon.)
Mountfield HK
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 15.10.2017, 17:20 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

S konstatováním, že Hradec i nadále vládne východním Čechám se s vámi z největší metropole regionu loučím a přeji příjemný zbytek víkendu a šťastný vstup do nového pracovního týdne! U dalších hokejových duelů se budu těšit, na počtenou. (19:54:04)

Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Jaroslav Bednář
    HC Dynamo Pardubice – David Tomášek

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 8 (27)
    HC Dynamo Pardubice – 7 (14)

Východočeské derby patří historii! Pro fanoušky Hradce, kteří dnešní duel viděli, půjde o nezapomenutelný zážitek. Mountfield rozdrtil svého protivníka rozdílem třídy a skolil ho vysoko 6:0! Pardubice držely tempo se Lvy pouze v první třetině, kdy hrozily z rychlých protiútoků. V závěru však promarnily své šance sami, nebo si neporadily s fantastickým Patrikem Rybárem, který drží čisté konto již neuvěřitelných 190 minut a je tak základním stavebním kamenem svého celku. Osud duelu rozhodla druhá část, ve které svěřenci Václava Sýkory odskočili na rozdíl čtyř branek a v závěrečném dějství už jen pečetili svou fantastickou výhru góly Vopelky a Jarůška.

59:49
    Kotouč je v rohu hrací plochy za brankou Pardubic. Osud utkání je zpečetěn. Hradec dnes bude slavit velkolepé vítězství, které nebude jeho fanoušky zapomenuto!

59:16
    Lvi drží puk na svých holích daleko od vlastní svatyně a konec zápasu se rychle blíží.

58:45
    Mountfield je kompletní a zdá se, že teď už by čisté konto pro Patrika Rybára mohlo celkem pohodlně dopadnout.

58:25
    Střela Trončinského od modré je v naší lize pověstná. Rybár ji ale zastavil vyrážečkou. Nádherný zákrok gólmana Hradce!

57:50
    Lvi vyhodili puk přes všechny čáry a Dynamo musí s další útočnou akcí začít až od Kloučka.

57:15
    Hradečtí diváci si zápas pochopitelně užívají a zaplavili ČPP Arénu mohutným potleskem a následně také první hradeckou oslavnou vlnou.

56:45
    Lukáš Vopelka vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Rybárova nula je tak opět v ohrožení.
    56:34 Richard JARŮŠEK - 6:0

56:34
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec jasně dominuje dnešnímu zápasu a stvrzuje to šestým gólem! Dragounovu ránu od levého mantinelu vyrazil Klouček jen před sebe, kde byl důrazný RICHARD JARŮŠEK, jenže rychle vrátil puk do sítě Pardubic! Asistence: Michal Dragoun, Jiří Šimánek.

56:08
    Hradec se nikam nežene a Pardubicím stačí, když vyhodí z vlastního pásma. Svou bojovnost ale nyní předvedl Treillie, který dlouhou odhodlaně bojoval v rohu kluziště s trojicí soupeřů. Nakonec ale pochopitelně o puk přišel.

55:38
    Hráči z města perníku se osvobodili vyhozením přes všechny čáry. Rybár v poklidu připravil černou pryž k rozehrání.

55:08
    Starý nyní kombinoval s Beranem, který dostal přihrávku na osu, ale kotouč mu od čepele moc odskočil, a tak z akce nic nebylo.

54:27
    Cardwell odsedí dvě trestné minuty za sekání. Hradec tak dohraje zápas v ještě větší pohodě.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 18. Gregorc (Koukal, Jaroslav Bednář), 22. Jaroslav Bednář (Cingel, F. Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, F. Pavlík), 30. Jaroslav Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek)

Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal (A), Červený – Jarůšek, Zigo, Látal.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Wishart, Trončinský, Čáslava (A), Cardwell, Ščotka, Mojžíš – Perret, Marosz, J. Sýkora – Treille (A), Tomášek, Vondráček – Rolinek (C), Bojko, Quenneville – Starý, Poulíček, Beran.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Lhotský, Svoboda

Diváci: 6890 – vyprodáno