Žilina B – MFK Zvolen 2:1 (kon.) | Sereď – Spiš. N. Ves 3:3 (kon.)
2:1 (2:1)
MFK Zvolen
sk Neděle 29.10.2017, 10:30 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň z upršanej a studenej Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 14.kola našej druhej najvyššej súťaže, v ktorom futbalisti Žiliny B privítajú na svojom trávniku hráčov Zvolena. Zápas sa začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline B patrí v aktuálnej tabuľke druhej futbalovej ligy priebežné šieste miesto so ziskom 22 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali v Spišskej Novej Vsi 0:2. Tím MŠK Žilina B trénuje Jaroslav Kentoš, medzi najznámejších hráčov, ktorí pravidelne nastupujú za rezervu MŠK patria Dominik Holec, Michal Klec či Roland Gerebenits.

Futbalistom Zvolena patrí v tabuľke druhej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 18 bodov. V poslednom doterajšom zápase porazili Zvolenčania na domácej pôde Šamorín 1:0. O jediný gól MFK sa postarali v 64. minúte Jakub Mádel. Trénerom tímu je Marián Süttö, medzi najznámejších hráčov patria brankár Tomáš Jenčo a Žilinčanom dobre známy odchovanec MŠK Peter Lupčo.

Zápas sa v Žiline začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Mandous – Michlík, Sluka, Klec, Králik, Jankauskas, Vallo, Moško, Pečovský (C), Otubanjo, Polievka
    Náhradníci: Bajza – Boženík, Gerebenits, Herrera, Ďuratný, Kopas, Majštiník

MFK Zvolen: Jenčo – Mikinič, Memić, Kotora (C), Celestine Lazarus, Jackuliak, Bojda, Slovák, Mádel, Kmeť, Hrebík
    Náhradníci: Gábriš – Dubeň, Pejovič, Včelka, Andrely Makela

Rozhodca: Ježík – Hrmo, Sluk.

Hráčov oboch tímov už máme na trávniku, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí hráčom Zvolena.

2
    Prvé útočné akcie oboch tímov stroskotali už v základoch, hneď v úvode je však jasné, že domáci sa snažia držať loptu čo najviac na svojich kopačkách.

2
    Jankauskas sa predral po pravej strane, snažil sa odcentrovať pred bránku hostí, no napokon je z toho len rohový kop.

3
    Po rohu skúsil center Jakub Michlík, tentoraz loptu dobrým defenzívnym zákrokom odkopol Celestine Lazarus.

4
    Hosťom sa naskytla šanca na rýchly protiútok po zisku lopty v strede poľa, Slovákovi však prihrávka na spoluhráča nevyšla podľa predstáv a loptu tak znovu získavajú domáci Žilinčania.

5
    Hostia sa však postupne dostávajú do dobrého tempa, aktívny smerom dopredu je najmä Martin Jackuliak.

6
    Matej Moško výborne pokryl útočiaceho Daniela Bojdu, následne zapojil do rozohrávky aj brankára Aleša Mandousa. Hostia v týchto minútach skvele napádajú rozohrávku Žiliny a tej to robí pomerne veľké problémy.

7
    Žilinčania už získali loptu a kombinujú na vlastnej polovici, snažia sa najmä upokojiť situáciu a získať znovu prevahu v dnešnom zápase.

8
    Eligijus Jankauskas to znovu skúšal centrom z pravej strany, lopta sa následne odrazila priamo pred kapitána Žiliny Viktora Pečovského, ktorý sa do nej oprel volejom, no strela bola napokon zblokovaná.

8
    MŠK Žilina B dáva gól! Tak ale tentoraz to už domácim vyšlo, ELIGIJUS JANKAUSKAS dostal ideálnu finálnu prihrávku do priestoru, rútil sa sám na Jenča a nedal brankárovi Zvolena najmenšiu nádej na úspešný zákrok.
    8. JANKAUSKAS - 1:0

9
    V Žiline sa nám znovu poriadne rozpršalo, je i dosť veľká zima, hráčom na trávniku dnes veru naozaj nie je čo závidieť.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina zatiaľ vedie nad Zvolenom 1:0.

10
    Útočná akcia hostí, Mikinič dostal center pred Mandousom priamo na hlavu, lenže namiesto zakončenia volil ešte sklepnutie lopty pre spoluhráča, ktorý však nepochopil jeho myšlienku.

11
    MFK Zvolen dáva gól! Tak ale tentoraz to už vyšlo i hosťom, po centri z pravej strany si do šestnástky ideálne nabehol VLADISLAV SLOVÁK a skvelou hlavičkou vymietol pravý horný roh Mandousovej bránky!
    11. SLOVÁK - 1:1

12
    Moško z hĺbky vlastného pásma hľadal centrom Jankauskasa, pred litovským mladíkom však loptu odvrátil obranca hostí Memić.

13
    Znovu zaujímavý center hostí z pravej strany, Slováka tentoraz dobre pokryl Matej Moško a Mandous nemusel zasahovať.

14
    Snaha o rýchly útok domácim nevyšla, lopta končí v moci gólmana Zvolena Tomáša Jenča.

15
    Žilinčania sa dostali do rýchleho prečíslenia, lenže až príliš to prekombinovali a napokon o loptu prišli.

16
    Domáci futbalisti znovu kombinujú v strede poľa, snažia sa nájsť medzeru v obrane hostí spod Pustého hradu.

17
    V týchto minútach je to obojstranná snaha o ovládnutie stredu poľa. Tréner hostí Süttö si však volá k postrannej čiare Celestine Lazarusa a rázne mu dohovára. Nuž, uvidíme ako legionár zareaguje na slová svojho trénera.

18
    Výborný center hostí z priameho kopu do šestnástky Žiliny, obrana MŠK však zapracovala dobre a napokon je z toho rohový kop tímu hostí.

19
    Tomáš Mikinič výborne preniesol hru na ľavú stranu, následne sa lopta po kombinácii znovu dostala na jeho kopačky. Tomáš sa pozrel na postavenie Mandousa, vystrelil k pravej tyči, no Mandous predviedol výborný zákrok a hostia tak budú zahrávať len ďalší rohový kop.

20
    Žilinčanov však inkasovaný gól poriadne vykoľajil a hosťom dodal energiu, domáci majú v tejto časti hry problém s prechodom za stredovú čiaru a na to veru nie sú v Žiline vôbec zvyknutí.

21
    Center z ľavej strany na Jankauskasa, loptu pred maličkým krídelníkom Žiliny zastavil Tomáš Mikinič a následne ju skryl do svojej náruče Tomáš Jenčo.

22
    Hostia hrajú agresívne, ich vysoké napádanie stále robí domácim problémy. Uvidíme ako dlho však Zvolenčanom vydržia fyzické sily.

22
    MŠK Žilina B dáva gól! Lenže domáci sa znovu dostávajú do vedenia, do lopty sa z dobrej pozície oprel YUSUF OTUBANJO a trafil veru parádne!
    22. OTUBANJO - 2:1

23
    Jankauskas má dnes snáď dvoje pľúca, na pravej strane žilinskej zálohy robí Lazarusovi poriadne vrásky na tvári.

24
    Boje o stred poľa pokračujú, oba tímy však v osobných súbojoch dosť výrazne pritvrdili.

25
    Máme za sebou viac než polovicu prvého polčasu, Žilina zatiaľ vedie nad Zvolenom 2:1.

26
    Michal Klec vymyslel výbornú finálnu prihrávku pre rýchleho Jankauskasa, lenže Jenčo bol rýchlejší a výborne čítal hru, loptu tak pred útočiacim hráčom Žiliny stihol odkopnúť.

27
    Ďalší dobrý útok domácich, napokon je z toho strela z diaľky, ktorá končí tesne vedľa bránky Zvolena.

28
    Hrá sa v celkom solídnom tempe, prestalo i pršať, na malú chvíľu dokonca zasvietilo i slnko.

29
    Lazarus už v súboji bez lopty udrel rukou do tváre Kristiána Valla, hlavný rozhodca však prekvapujúco rieši všetko len dohovorom.

30
    Hostia chystajú prvé striedanie, do hry príde Nikolas Včelka.

30
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Lazarus, prichádza Včelka.

31
    Nuž a tréner hostí Marián Süttö sa na Lazarusa veľmi hnevá, stredopoliar hostí dostáva na lavičke poriadnu hubovú polievku.

32
    Žltú kartu dostáva Kotora (MFK Zvolen).

33
    Mikinič výbornou prihrávkou vysunul do šanca Vladislava Slováka, ktorý vystrelil k pravej tyči, Mandous však predviedol solídny zákrok a podržal svoj tím.

34
    Tentoraz sa o útočnú akciu snažia domáci, center Kristiána Valla z pravej strany však nenašiel v šestnástke hostí adresáta.

35
    Bojda naháňal v obrane Žiliny Mateja Moško, mladý stopér MŠK si však poradil a loptu kvalitne rozohral aj cez dvojicu napádajúcich hráčov Zvolena.

36
    Veľká šanca domáceho tímu, pred Jenčom ostal osamotený Otubanjo, ktorý si však loptu horšie spracoval a stratil tak cenný čas, obrana hostí ho tak napokon stiahla zastaviť.

37
    Center hostí z pravej strany sa dostal v šestnástke Žiliny priamo na nohu Nikolasa Včelku, ktorý ju však poslal v jasnej pozícii nad bránku Aleša Mandousa!

38
    Nuž a tréner hostí sa znovu veľmi hnevá na svojich zverencov.

39
    Oba tímy teraz v kombinácii s menšími chybami, herne navrch však majú futbalisti Žiliny.

40
    Do konca riadneho hracieho času prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina stále vedie nad Zvolenom 2:1.

41
    Róbert Polievka snáď prvý raz v dnešnom zápase potiahol akciu svojho tímu, z pravej strany nabil do šestnástky hostí Otubanjovi, ktorý z otočky namieril vedľa pravej tyče Jenčovej bránky!

42
    Nuž a v strede poľa máme menšiu kontroverziu, Klec i Mikinič si vyslúžili rázny dohovor hlavného rozhodcu.

43
    Polievka sa znovu predral po pravej strane, poslal prízemný center pred Jenča, lenže loptu netrafil žiaden z jeho spoluhráčov. Následne sa k odrazenej lopte dostal Michlík, lenže jeho jedovka bola zblokovaná.

44
    Domáci pokračujú v tlaku, zahrávať budú ďalší rohový kop v dnešnom zápase.

45
    Stále sa hrá na polovici Zvolena, Žilinčania sa v závere polčasu nadýchli k mohutnej ofenzíve.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Žiline stav 2:1. Domáci išli do vedenia v ôsmej minúte zásluhou Jankauskasa, no hostia kontrovali v 11. minúte zásluhou Slováka. Ofenzívny futbal pokračoval, Otubanjo dostal v 22. minúte Žilinu znovu do vedenia 2:1. Druhý polčas sa začne približne o 11:30.

Oba tímy už späť na hracej ploche, o malú chvíľu sa začne druhý polčas dnešného súboja.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Žiliny.

47
    Na trávniku ostal ležať jeden z hráčov hostí, ktorý je zjavne otrasený. Napokon po vlastných odchádza za postrannú čiaru a zdá sa, že bude v poriadku.

48
    Po pravej strane sa prebíjal zvolenský Miroslav Hrebík, napokon ho však obetavo zastavil domáci stopér Moško.

49
    V Žiline sa vyčasilo, aktuálne svieti slnko a po daždi nie je ani slychu, stále je však pomerne dosť zima.

50
    Michlík fantastickou časovanou prihrávkou vysunul Jankauskasa do jasnej šance, mladý Litovčan sa však obzrel za loptou na opačnú stranu a tak všetko vyriešil Tomáš Jenčo.

51
    Otubanjo priťukol do dobrej pozície v šestnástke hostí Polievkovi, ktorého však výborne pokryl jeden z obrancov Zvolena.

52
    Znovu zaujímavá akcia domáceho tímu, Žilinčania skúšali prekvapiť Jenča lobom, no brankár hostí osvedčil svoje kvality.

53
    V týchto minútach sú domáci futbalovejší a snažia sa vytvoriť si tlak, hostia však skvele napádajú ich rozohrávku.

54
    Z rohu šestnástky skvele vystrelil domáci Michal Klec, Tomáš Jenčo však v bránke hostí predviedol bravúrny zákrok a loptu vyrazil na rohový kop!

55
    Ďalšia šanca domácich, po rohovom kope musel ísť Jenčo ďaleko z bránky, no loptu výborne vyboxoval ďaleko do poľa.

55
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Slovák, prichádza Makela.

56
    Polievka na ľavej stráne výborne zakombinoval so Slukom, ktorý si zbehol do šestnástky hostí, obrana Zvolena však stihla zareagovať.

56
    Žltú kartu dostáva Sluka (MŠK Žilina B).

57
    Hostia sa v týchto chvíľach nadýchli k ofenzívne, obrana Žiliny však zatiaľ stojí na pevných nohách.

58
    Jankauskas vymyslel parádnu finálnu prihrávku do stredu šestnástky hostí pre Polievku, ktorý však loptu napálil len do vybiehajúceho gólmana hostí Tomáša Jenča.

59
    Druhý polčas je však zatiaľ v réžii domáceho tímu Žiliny.

60
    Máme za sebou hodinu hry, Žilina B na domácom trávniku stále vedie nad Zvolenom 2:1.

61
    Hostia po dlhšom čase v útoku, Jackuliak vymyslel dobrú prihrávku do voľného priestoru pre spoluhráča, ktorý však na jeho myšlienku vôbec nereagoval. Nuž a Jackuliak sa oprávnene hnevá.

62
    V týchto chvíľach ostáva ležať na trávniku jeden z domácich futbalistov, zdá sa však, že po krátkom ošetrení bude v poriadku.

63
    Ošetrovaným hráčom MŠK je Jakub Michlík, ktorý odchádza za postrannú čiaru, ale bude pokračovať v zápase.

64
    Dlhý center za obranu hostí pre rýchleho Polievku, Jenčo však dobre čítal hru a skryl loptu do svojich rukavíc.

65
    Róbert Polievka je v druhom polčase motorom žilinských akcií, tentoraz centroval z pravej strany, no lopta bola pre jeho spoluhráča privysoká.

66
    Ďalšia akcia žilinského tímu, tentoraz sa znovu oprel do strely Polievka, nuž a Jenčo mu opäť kvalitným zákrokom pokazil gólovú radosť.

67
    Žilinčania po dvoch rohových kopoch pokračujú v obliehaní bránky hostí, všetko však napokon rieši Tomáš Jenčo, ktorý stiahol loptu do svojej náruče.

67
    Žltú kartu dostáva Moško (MŠK Žilina B).

68
    Hostia majú výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

69
    Loptu zakrútil Martin Jackuliak, no namieril nad bránku Aleša Mandousa a poriadne tým rozčertil zvolenského trénera.

70
    Hostia pripravujú posledné dnešné striedanie, do hry príde Luka Pejović.

70
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Bojda, prichádza Pejović.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina stále vedie 2:1. Akciu hostí v tomto momente zastavilo postavenie mimo hru. Domáci chystajú striedanie, do hry príde Roland Gerebenits.

72
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Otubanjo, prichádza Gerebenits.

73
    Nuž a pekné počasie v Žiline dlho nevydržalo, pretože znovu začal fúkať nepríjemný vietor, ku ktorému sa pridal i dážď.

74
    Akcia hostí vyvrcholila centrom do šestnástky Žiliny z ľavej strany. Lopta preletela pokutovým územím a žiaden z hráčov ju nedokázal zasiahnúť.

75
    Nuž, hostia už sa snažia viac zofenzívniť svoju hru, tréner ich však nabáda k zodpovednosti a nechce aby príliš riskovali.

76
    Dnešné stretnutie sleduje 104 divákov.

77
    Tréner Žiliny B chystá striedanie, do hry príde útočník Andrej Majštiník.

77
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Michlík, prichádza Majštiník.

78
    Majštiník okamžite po príchode na trávnik v tvrdom súboji, získal loptu pre Polievku, ktorý skúsil strelu. Loptu však obrana hostí zblokovala.

79
    Rýchla akcia Žiliny po pravej strane, Klec skúsil center do vápna, obranca hostí loptu tečoval na rohový kop.

80
    Po rohovom kope však domáci nič zaujímavé nevymysleli, napriek tomu však ostávajú pri lopte.

81
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času.

82
    Dlhý center za obranu Žiliny pre nabiehajúceho Makelu, Mandous však výborne čítal hru a skorým vybehnutím zmaril šancu hostí.

83
    Nuž a tréner hostí už sa poriadne hnevá, vyčíta svojich hráčom najmä sebeckosť a netímovú hru.

84
    Z rohu šestnástky skúsil strelu Tomáš Mikinič, obrana Žiliny loptu zblokovala na rohový kop

85
    Po rohovom kope hostí však obrana domáceho celku loptu odkopla ďaleko do poľa. Záver riadneho hracieho času sa blíži, veľa času na vyrovnanie už hosťom veru neostáva.

86
    Žilina chystá aj tretie dnešné striedanie, do hry príde Joan Sebastian Herrera.

86
    Závar pred bránkou Žiliny, po strele Makelu a viacerých odrazoch končí lopta v sieti, lenže hru už predtým hlavný rozhodca prerušil.

87
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Jankauskas, prichádza Herrera.

87
    Rýchla akcia hostí po ľavej strane, Moško však zblokoval hráča Zvolena a nedovolil mu odcentrovať loptu pred Aleša Mandousa.

88
    Záver zápasu je pomerne nervózny, obaja tréneri stoja pri postrannej čiare a rázne rozdávajú pokyny svojim hráčom.

89
    Jackuliak sa presadil na pravej strane, prízemný center do šestnástky domáceho tímu však poslal priamo do náruče Aleša Mandousa.

90
    Riadny hrací čas dnešného zápasu práve uplynul, hlavný rozhodca bude nadstavovať minimálne 3 minúty.

90+1
    Útočnú akciu Zvolena zastavilo ďalšie postavenie mimo hru.

90+2
    Krásna kombinačná akcia domáceho tímu, Žilinčania doslova vyšachovali hostí, lenže Polievka na prihrávku pred prázdnou bránkou hostí tesne nedosiahol.

90+3
    Herrera sa presadil na pravej strane, skúsil strelu z rohu šestnástky, Jenčo znovu výborným zákrokom vytlačil loptu na rohový kop.

90+3

S konštatovaním, že Žilina B porazila na domácom trávniku Zvolen 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (12:20:13)