Zwolle – Heerenveen 3:2 (kon.)
PEC Zwolle
3:2 (2:0)
SC Heerenveen
Úterý 06.02.2018, 20:45 • IJsseldelta Stadion • Nizozemská Eredivisie • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

První zápas v probíhající sezóně dopadl lépe pro Zwolle, které porazilo doma Heerenveen 2:1! Domácí tehdy vedli po brance Vlapa 1:0, avšak před koncem prvního poločasu vyrovnal Freire a krátce po začátku druhé půle dostal Twente do vedení Saymak. Dokáže Zwolle vyhrát i druhý vzájemný zápas této sezóny? Do karet jim bude určitě hrát domácí prostředí.

Tým se nachází pouze dva body od první sedmičky v tabulce, která znamená šance v evropských pohárech. Hosté naopak od domácích mají lepší formu a poslední dvě utkání dokázali zvítězit. Avšak pravdou je, že na rozdíl od svého dnešního soupeře, hráli se slabšími celky. A to s Twente (1:0) a Sparta Rotterdam (2:1).

PEC Zwolle
    Zwolle se nachází na pátém místě s 36 body. Jejich forma není zrovna nejlepší, poslední dvě kola vyšel tým s prázdnou. V minulém kole 4:0 porážka od PSV a v předchozím kole nestačili po výsledku 1:2 na Arnhem.
    Zwolle však na svém hřišti umí vítězit a jejich bilance je následující – 6-2-2.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Dlouhý centr hostů na hranici šestnáctky nevyšel, útočník byl zdvojen a neměl šanci na jakýkoliv úspěch.

3
    Po dalším pokusu o útok hostů, bude rozehrávat brankář domácího celku, poté co se jeden z hráčů Heerenveenu dostal do ofsajdu.

4
    Heerenveen opět útočí a borci v modrých dresech se musí nyní bránit.

5
    Reza Ghoochanneijhad se snažil projít po levé straně, ale byl ubráněn Sandlerem.

6
    První střela i od domácích. Střela ze střední vzdálenosti neletěla vůbec špatně a snesla se kousek nad levý roh branky.

8
    Heerenveen se snaží uklidnit hru a zkouší se dostat do předu. Nicméně Zwolle dobře napadá a obránci hostů jsou nuceni zapojit do své kombinace i svého brankáře.

9
    Zwolle nyní otočilo hru a jsou to oni, kteří se snaží něco vymyslet na soupeřově polovině.

10
    Heerenveen se dobře brání a nedovoluje soupeři nic podniknout na levé straně, kde již Zwolle vhazuje třetí aut.

12
    Zwolle bylo nakonec vyhnáno zpět ke své brance a má problémy se dostat s míčem z vlastní šestnáctky.

12
    Avšak stačil jeden dobře mířený míč na pravou stranu a byla z toho šance, kdy se do střely dostal jeden z hráčů a nemířil úplně špatně. Míč letěl jen kousek nad branku.

14
    Zwolle nyní dobře zachytává míče na polovině hřiště a dělá soupeři menší problémy na jeho polovině.

15
    Heerenveen se snaží získat míč opět pod svou kontrolu, jako ji měl na začátku, ale vůbec se mu to nyní nedaří.

16
    Další dobrý průnik a střela z levé strany, kterou do svých rukavic chytá brankář Heerenveenu.

17
    Obrana Heerenveenu nyní hoří jako papír, pět se velmi lehce dostal míč na levou stranu pokutového území a nikým nehlídaný hráč Zwolle střílel sám na branku. Brankář díky svému po vyběhnutí zneškodňuje tuto šanci domácího celku!

19
    Zwolle má nyní více ze hry a kombinuje na polovině hřiště. Heerenveen je nyní v útlumu.

20
    Centr z pravé strany hosté ubránili, ale nedokázali dostat míč ze své poloviny. Následně přichází střela, která opět nebyla špatná, jen chybělo kousek, aby letěla mezi tři tyče.

21
    Denzel Dumfries potřeboval ošetření a na hřišti se chvíli nehrálo.

23
    Youness Mokhtar operoval na levé straně, ale přihrávka neprošla před branku.

23
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Ale další centr od Mokhtara již byl přesný a přímo na hlavičku WOUTERA MARINUSE, který posílá míč k pravé tyči.
    23. Wouter MARINUS - 1:0

25
    Zwolle narostly křídla a nyní je jich plné hřiště. Nyní operují na pravé straně u rohového praporku a snaží se procpat míč před branku.

26
    Roh pro Zwolle...centr nebyl špatný, ale obránce hostů byl pečlivý při svém bránění.

27
    Heerenveenu se nyní podařilo rychlým přechodem dostat míč k brance soupeře a vytěžili z toho rázem rohový kop...

27
    Ten nebyl dobrý a brankář s přehledem chytá míč do svých rukavic.

28
    Tak tohle byl hezky nadýchaný centr Mokhtara za obranu soupeře. YOUNES NAMLI si pohlídal ofsajdovou past a šikovně si na míč naběhl a brankář Heerenveenu je překonán podruhé v tomto zápase.
    28. Younes NAMLI - 2:0

30
    Po půl hodině hry vedou tedy domácí, kteří nebyli ze začátku zápasu lepším mužstvem. Avšak s přibývajícím časem otáčeli hru a dokázali vstřelit již dvě branky.

31
    Nyní se jim podařilo vstřelit i třetí a byl u toho Namli, avšak tentokrát se nacházel v ofsajdu a branka neplatí.

32
    Heerenveenu se nyní daří držet míč, ale pouze na své vlastní polovině. Pokus o útok ztroskotal v ofsajdové pasti.

34
    Trochu se na hřišti přitvrdilo a o tom svědčí i faul hráče Zwolle.

35
    Žlutou kartu dostává Rick Dekker (PEC Zwolle).

36
    Heerenveen z této standardní situace toho příliš moc nevytěžil.

37
    Zwolle drží míč na půlce hřiště a nyní jsou to takové přihrávky na náhodu a hra je hodně rozháraná.

39
    Domácí nyní uklidnili dění na hřišti a nyní kombinací kontrolují blížící se závěr prvního poločasu.

40
    Z celé kombinace vyplynula střela na branku, s kterou však brankář neměl příliš velké problémy.

41
    Průnik Dumfriese po pravé straně nevyšel. Příliš si předkopl míč a následně klopýtl.

43
    Držení míče hráčů Heerenveenu, který nedovolují svému soupeři nic a bezpečně si hlídají pohodlný náskok.

44
    Nyní míč přepustili svému soupeři, který však je jen na své polovině.

45
    V závěrečných minutách se podařilo hostům vystřelit na branku soupeře a brankář domácích ještě musel být ve střehu. Nakonec vše pro Zwolle dopadlo dobře a jdou do šaten s nulou v zádech a dvěma trefami na svém kontě.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas překvapivě vedou domácí. Dal se očekávat vyrovnaný boj, avšak Zwolle bylo po většinu, vyjma prvních deseti minut začátku zápasu, lepším celkem a po dvou pěkných přihrávkách od Mokhtara vedou o dvě branky!

46

46
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Juki Kobajaši, přichází Morten Thorsby.

46
    Zwolle se ihned vrhlo do útoku a po sražené střele budou zahrávat rohový kop.

47
    Ten soupeř velmi rychle eliminoval a vyváží míč na půlku hřiště.

48
    Nicolas Freire si odvedl své povinnosti a nepustil svého protivníka po pravé lajně a hosté budou vhazovat aut.

49
    Zwolle a jejich střela, s kterou neměl Hansen vážnější problémy. Avšak domácí jsou i nadále lepším mužstvem a do druhého poločasu nastoupili hodně aktivně a živě.

50
    Hansen musel poměrně daleko od své branky a hlavičkou rozehrává na svého spoluhráče.

51
    Špatná rozehrávka domácích, naštěstí byl u míče dříve poslední muž vzadu a zachraňuje tak situaci před dobíhajícím útočníkem Heerenveenu.

52
    Morten Thorsby si počínal nedovoleně a je mu pískán faul. Až příliš viditelně šel po svém protihráči rukama.

53
    Dave Bulthuis v souboji s Kingsley Ehizibuem. Druhý jmenovaný si počínal lépe a Bulthuis nakonec sráží svého přemožitele na trávník.

54
    Po tomto faulu zahrávali domácí standardní situaci od pravého rohového praporku a udělali menší vítr v pokutovém území soupeře. Avšak Hansen nemusel nakonec zasahovat.

56
    Heerenveen na polovině soupeře nedokázal ničeho dosáhnout a nyní se musí opět bránit útoku soupeře, který však taky svůj útok přibrzdil a vrací hru na polovinu hřiště.

57
    Faul a Heerenveen bude rozehrávat přesně od půlící čáry.

57
    Rychlý pas na pravou stranu a následně snaha dostat míč před branku. Nakonec je hostům pískán útočný faul.

58
    Dave Bulthuis a Kingsley Ehizibue opět v souboji a zase se to neobešlo bez debaty. Nakonec se však rozešli v přátelském duchu.

60
    Trenér hostů však raději nakonec Bulthuise stahuje ze hry a střídá jej Woudenberg.

61
    Mustafa Saymak se marně snažil odcentrovat z levé strany a tak raději rozehrál míč na své spoluhráče. Nakonec je to vhazování pro domácí.

62
    Tento útok hostů nevypadal zle. Respektive jejich kombinace na pravé straně, jen tomu scházelo trochu štěstí v přesnosti přihrávky. Nakonec se obránci ubránili a vykopávají míč.

63
    Denzel Dumfries zpočátku se štěstím dostal míč a vydal se dopředu. Následně mu však míč stále zavazel pod nohami až mu byl sebrán.

64
    Hodně těsno je v pokutovém území Zwolle. Hned tři hráči chtěli vystřelit, ale vždy do nejbližšího obránce.

65
    Při poslední pokusu o střelu se obětavě nohou proti míči postavil Ryan Thomas, který je ošetřován a snaží se to nyní rozchodit u postranní čáry.

66
    Domácí zastavují další centr z pravé strany a Heerenveen se dostává více do hry a Zwolle nyní nechává svého soupeře hrát.

68
    Nyní není příliš akce na hřišti a oba celky se pohybují s míčem zejména mezi šestnáctkami.

69
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Ale to již neplatí! Velmi dobrá přihrávka Schaarse na levou stranu, kde Zeneli potáhl míč a nacentroval to přímo na nohu DENZELA DUMFRIESE, který snižuje a zadělává tak na zajímavou koncovku tohoto zápasu.
    69. Denzel DUMFRIES - 2:1

71
    Zwolle u míče a rázem zjistilo, že musí začít opět hrát, jinak mohou nadějné rozehraný zápas rychle ztratit.

73
    Domácí evidentně zabrali a tahle střela MUSTAFA SAYMAKA vrací domácím dvou brankové vedení.
    73. Mustafa SAYMAK - 3:1

75
    Nyní Heerenveen u míče a evidentně se snaží ještě něco se zápasem dělat.

76
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wouter Marinus, přichází Queensy Menig.

77
    Domácí se vzchopili, jak se říká, za pět minut dvanáct a jejich poslední branka přišla v tu nejlepší chvíli. Zrovna v době, kdy se Heerenveen nadechoval k možnému srovnání či obratu ve skóre.

78
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Pelle van Amersfoort, přichází Henk Veerman.

80
    Hosté se nevzdávají a snižují opět na rozdíl jediné branky. Dumfries se šikovně uvolnil na pravé straně a ještě více šikovně nacentroval před branku, kde REZA GHOOCHANNEIJHAD neměl mnoho problémů zakončit.
    80. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 3:2

81
    Utkání tedy má opět nový náboj a domácí, pokud chtějí zvítězit, musí hrát až do úplného konce.

83
    Zwolle nyní bezpečně drží míč a nepouští Heerenveen příliš na svou polovinu.

84
    Mustafa Saymak bojuje na levé straně, ale odcentrovat se mu nedaří.

85
    A je tu faul v blízkosti šestnáctky Heerenveenu, kdy Dumfries fauluje Saymaka a bylo to hodně těsné. Chyběl kousek a mohla to být penalta.

86
    Youness Mokhtar to zkusil zakroutit přímo na branku, ale trefuje se těsně nad horní tyč.

88
    Heerenveen vystřelil druhou střelu v krátké době za sebou a tato druhá již měla gólové parametry. Bohužel pro hosty míč končí mimo levou tyčku.

89
    Heerenveen na prahu šestnáctky soupeře a snaží se o srovnání zápasu.

89
    Domácím se daří je vytlačit na polovinu hřiště, ale jsou bez míče.

90+1
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mustafa Saymak, přichází Erik Bakker.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty.

90+3
    Míč je u levého praporku na polovině Heerenveenu a domácí mají rozehrávat. Avšak samozřejmě se jim do toho příliš moc nechce a snaží se zdržovat co to jde.

90+3
    Heerenveen má konečně míč, ale nedaří se mu dostat do útoku.

90+3

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:11.

Tenhle zápas musel na stadionu IJsseldelta hodně bavit. První poločas nenaznačoval takové drama jako bylo k vidění ve druhém poločase. Domácí dali dvě pěkné branky. Ve druhém poločase však hosté zabrali a snížili. Vzápětí se domácí probrali a dokázali si brzy vrátit dvou brankové vedení. Hosté to však nezabalili a opět dokázali snížit a donutili domácí celek zabojovat o vítězství až do úplného konce. Nakonec tedy lze říci, že jsme mohli sledovat vyrovnaný zápas, jak se dalo předpokládat. Šťastnější jsou tedy domácí, kteří si po dvou nezdarech připisují konečně vítězství a hosté nakonec nepřidají třetí vítězství v řadě.

To je ode mě vše, na shledanou! (22:45:56)