Boston – Calgary 5:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 1:4 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:5 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 7:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (po pr.) | Minnesota – NY Rangers 3:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 4:3 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:2 (kon.) | San Jose – Arizona 1:2 (kon.)

Dominik Simon(PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:43

Tak a je dobojováno. Pittsburgh si připisuje podruhé v řadě plný počet bodů a vypadá to, že je na vítězné vlně. V poslední třetině dokázal zvýšit vedení tučnáků ne moc výrazný Kris Letang. Ottawa ale ještě dokázala reagovat a opět snížila na rozdíl dvou branek, v přesilové hře se prosadil Duchene. Nejvíce nám toho nabídla prostřední část, ve které padlo celkem pět branek! Pittsburgh dokázal vstřelit tři v krátkém časovém období a to zřejmě byl rozhodující faktor zápasu. Tučnáci zůstavají na pátém místě, jeho soupeř je předposlední. Z dnešního přenosu to je vše, přeji dobrou noc či příjemné ráno.

59:40
    V závěru se proti sobě ještě pobil Ian Cole a Max McCormick, oba poté zamířili do kabin.

59:36
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ian Cole – 2 min., hákování).

59:36
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Max McCormick – 2 min., bitka).
    58:55 Zach ASTON-REESE - 6:3

58:55
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A výhra domácí celku je třikrát podtržena! ZACH ASTON-REESE si připisuje druhý zásah v tomto utkání, z levé strany k němu přišla přihrávka stačilo už mu jen trefit odkrytou branku, což nebyl problém. Asistence: Brian Dumoulin, Sidney Crosby.

58:25
    Mike Hoffman nevěděl, komu přihrát a posla kotouč o mantinel, ten se odrazil k jeho spoluhráči, takže Ottawa stále drží útočné pásmo.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

58:12
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankáře!

57:11
    Zakázané uvolnění Penguins. Matt Murray bude mít nejspíš v závěru utkání hodně na pilno. Vhazování vybojovali hosté, ale rozehrávku ihned vypíchl Zach Aston-Reese.

56:07
    Phil Kessel je dneska hodně aktivní, ale nedaří se mu prostřelit branku, ani tato střela nezaplachtila mezi tři tyče.

55:12
    Bude se vhazovat uprostřed hrací plochy poté, co kotouč opustil led.

54:55
    Ottawa si vytváří tlak a snaží se ještě s výsledkem něco udělat, zřejmě ještě budeme svědky dramatické koncovky.
    54:21 Matt DUCHENE - 5:3

54:21
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa se prosazuje a již podruhé snižuje na rozdíl dvou branek! Hosté se dokázali prosadit v přesilové hře, vůbec v první v utkání! MATT DUCHENE z levé strany napřáhl k opravdu razantní střele a propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě. Brankář Murray měl špatný výhled a nedokázal reagovat. Asistence: Mike Hoffman, Erik Karlsson.

54:00
    Vůbec druhá přesilová hra v zápase, poprvé si ji zahraje Ottawa.

54:00
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., držení).

53:15
    Ryan Dzingel se probojoval ke kotouči z pravé strany, ale jeho následný pokus vůbec neprověřil připravenost Murrayho, kotouč totiž letěl úplně mimo.

52:22
    Sidney Crosby uprostřed ledové plochy poslal na zem jednoho ze soupeřů, ale vylučovat se nebude.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:47
    Sidney Crosby se pyšnil hodně pohlednou individuální akcí, na jejichž konci mohla být klidně branka, jeho střelu bekhendem ale dokázal Anderson zlikvidovat!
    50:04 Sidney CROSBY - 5:2

50:04
    První pohledná kombinace v třetí třetině a je z toho branka pro domácí celek! KRIS LETANG dnes nebyl moc vidět, ale zčista jasna se objevil před brankářem a dokázal kotouč dorazit z bezprostřední blízkosti pod horní tyčku. Asistence: Brian Dumoulin, Sidney Crosby.

50:04
    Tak je za námi první polovina třetí třetiny a vypadá to, že týmy se vystřeleli v prostřední části hry. Zatím fanoušci nebyli svědky žádné vyložené "tutovky".

49:20
    Bryan Rust zakládá útočnou akci, ale moc daleko nedojel, jeho přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.

48:20
    Anderson si teď vůbec nebyl jistý se svými zákroky a sám ani nevěděl, kde se vlastně puk nachází, nakonec se dostal pryč od brankové konstrukce.

47:58
    Carl Hagelin se málem dostal do hodně velké šance! Puk se k nměu dostal, ale Carl při svém pokusu zlomil hokejku a jeho rána neměla žádnou razanci.

47:01
    Bryan Rust už měl dobrou střeleckou pozici, ale rozhodl se kotouč poslat k Malkinovi, což se nevyplatilo, druhý jmenovaný útočník puk špatně zpracoval.

46:10
    Phil Kessel se dostal za brankou ke kotouči a okamžitě ho vracel před Andersona, k dorážce se ale nikdo nedostal.

45:20
    Brian Dumoulin nahazoval kotouč od modré čáry, ale Anderson mohl zůstat v klidu, rána letěla mimo tři tyče.

44:22
    Máme za sebou necelých prvních pět minut závěrečného dějství a zatím jsme nebyli svědky nějakého zakončení, které by stálo za zmínku, hra je hodně opatrná.

43:59
    Hra se rychle přesunula před Murrayho, který si nekomplikoval život a puk raději schoval do své levé lapačky, bude se vhazovat.

43:48
    Střela Kessela byla přizvednuta na ochrannou síť a bude se vhazovat před Andersonem.

43:00
    Riley Sheahan bojoval hned se třemi obránci a povedlo se mu poté procpat kotouč až na Malkina, který ale pouze promáchl hokejkou a nezasáhl kotouč.

42:20
    Pittsburgh vyhodil kotouč a Ryan Reaves podstoupil sprinterský souboj, nakonec se mu povedlo odvrátit zakázané uvolnění a domácí se drží v útočném pásmu.

41:40
    Magnus Pääjärvi a jeho překvapivá střela bekhendem. Úvody dějství se Ottawě dnes vážně daří a vytváří si tlak.

41:05
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, ale celá akce skončila špatnou nepřesnou finální přihrávkou, kterou se prezentoval Zack Smith.

40:40
    Ottawě se nepovedlo udržet útočné pásmo a domácí mohou v poklidu vystřídat.

40:15
    Úvodní vhazování vybojoval Pittsburgh a hráči se hned vrhnou dopředu, to se ale moc nepovedlo a píska se zakázané uvolnění, hra se přesune před Murrayho.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:00.

Tak máme za sebou šílenou druhou třetinu, ve které padlo celkem pět branek . Ottawa byla hodně aktivní v úvodu a zaslouženě vyrovnala skóre. Poté už ale Pittsburgh zapl na nejvyšší obrátky a v krátkém časovém období vstřelil tři branky! Nejprve po minutě hry vrátil vedení na domácí stranu Guentzel, který si připsal druhou branku v zápase, zvýšit gólový rozdíl se povedlo Malkinovi, další branku přidal Aston-Reese . Hosté se poté rozhodli k vystřídaní brankářů, do hry nastoupil Anderson. Průběh druhé třetiny se odehrávál v hodně čistém tempu a fanoušci nebyli svědky ani jednoho vyloučení. Ottawa dokázal v závěru reagovat a snížila na rozdíl dvou branek, víc se už nestalo. Dokáže ještě Ottawa celý zápas zdramatizovat? To se dozvíme v poslední periodě.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Druhá třetina se odehraje v útočném pásmu Pittsburghu. Sidney Crosby se dostal ke střele, ale jeho pokus letě mimo a nikdo ho nedokázal tečovat.

39:00
    Zakázané uvolnění Senators.
    37:19 Colin WHITE - 4:2

37:19
    Hosté se nevzdávají a snížují na rozdíl dvou branek. Ottawa měla opět více ze hryv v posledních minutách. COLIN WHITE stál před brankářem a čekal na přihrávku, puk se k němu nakonec dostal a tento útočník usměrnil svou ránu mezi betony Murrayho. Asistence: Max McCormick, Tom Pyatt.

36:47
    Matt Murray opět zasahuje, tento brankář má v poslední době opravdu skvělou formu, ale tenotokrát mu hodně pomohla pravá tyč, kterou napálil Zack Smith!

35:30
    Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

34:58
    Cody Ceci a jeho rána od modré čáry. Murray ale měl ideální výhled a při zákroku se ani nezapotil, bude se vhazovat.

34:20
    Brian Dumoulin opět v souboji o kotouč, tentokrát ho ale prohrál a Ottawa se dostala poměrně snadno do útočného pásma.

33:20
    Zack Smith zakládá kombinaci hostujcíhío celku, jeho nahození na branku ale nedokázal nikdo tečovat a pro Murrayho už to byl tvz. rutinní zákrok.

32:52
    Phil Kessel poslal kotouč podél mantinelu a rozhodl se jít vystřídat.

32:15
    Penguins už hrají v naprosté pohodě a Brian Dumoulin si dokonce dovolil kličku u své branky, ta se mu sice úplně nepovedla, ale i tak neztratil puk.

31:22
    Trenér hostujícího celku se rozhodl vyměnit brankáře. Uvidíme, jak se Craigi Andersonu povede.

31:22
    Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Mike Condon, přichází Craig Anderson.
    31:22 Zach ASTON-REESE - 4:1

31:22
    Gólostroj ne a ne se zastavit, to je ale produktivita! Na této brance se ale pořádně podepsal brankář Mike Condon. Z levé strany se na něho řítil ZACH ASTON-REESE a poslal ránu mezi betony, jeho pokus ale nebyl tak razantní, i přesto si prošel za brankářové záda. Asistence: Sidney Crosby, Conor Sheary.
    30:01 Jevgenij MALKIN - 3:1

30:01
    Nedáš, dostaneš! Známé přísloví se opět naplnilo a domácí se tak ujímají dvoubrankového vedení! Carl Hagelin dokázal dokonale zmást brankáře a poté naservíroval kotouč JEVGENIJ MALKINOVI, který poslal z levé strany bekhendem puk do odkryté svatyně, pohledná akce. Asistence: Carl Hagelin, Justin Schultz.

28:30
    Úžásný zákrok Murrayho, který drží vedení Pittssburghu! Zack Smith se na něho z pravé strany vrhl naprosto osamocen a mohl si prakticky vybrat, kam pošle kotouč. Domácí brankář ale předvedl nádherný reflex lapačkou!

27:40
    Sidney Crosby dal na sebe opět po dluhé době upozrnit, zbavil se hned dvou protihráčů, ale jeho následná střela zápěstím letěla centimetr od pravé tyčky.

27:08
    Zakázané uvolnění Ottawy. Poslední minuty patří domácím favoritům a role se tedy dokonale vyměnily.

26:50
    Phil Kessel poslal přihrávku přes celou ledovou plochu, ale jeho nahrávka nenašla svého adresáta. Carl Hagelin tak tak minul kotouč.

26:00
    Matt Murray bude muset být znovu pozorný, bude se před nim vhazovat. Domácí ale byli úspěšnější a přechází do rychlého protiútoku.
    25:10 Jake GUENTZEL - 2:1

25:10
    Pittsburgh se ale dokázal velice rychle vzpamatovat a na vyrovnání dokonale odpovídá! JAKE GUENTZEL má dneska zřejmě šťastný den, opět byl přesně tam, kde se požadovalo a dokázal dorazit z bezprostřední blízkosti kotouč až do levého dolního rohu branky, připsal si tak druhou branku v utkání. Asistence: Phil Kessel, Kris Letang.
    24:18 Derick BRASSARD - 1:1

24:18
    Aktivita se vyplatila a je vyrovnáno, nutno podoktnout, že zcela zasluženě. To byla čistá rána od DERICKA BRASSARDA z levé strany, jeho pokus přesně zamířil pod horní tyčku branky, Murray nedokázal včas reagovat. Asistence: Mark Stone, Mark Borowiecki.

23:48
    A další zakázané uvolnění na domácí straně.

23:05
    Kotouč je opět na hokejkách hostujících hráčů. Ti o něho ale hned v zápěti přišli a Justin Schultz se dostal ke své první střele v zápase, jeho pokus letěl těsně kolem pravé tyče.

22:25
    Domácí vyprodukovali asi tři střely od modré čáry, ale ani jedna neměla ty správné parametry a Condon ani nemusel zasahovat.

22:06
    Mike Condon byl velice pozorný a schoval kotouč do lapačky po pokusu Sheanhana, bude se tedy vhazovat.

21:00
    Phil Kessel poslal kotouč pryč z obranného pásma o mantinel, úvod třetiny jednoznačně patří Ottawě, ale zatím z toho nebylo žádné příme ohrožení branky.

20:35
    Zakázané uvolnění Ottawy.

20:15
    Hosté chtějí být hned v úvodu aktivní a Zack Smith poslal bez rozmyšlení ránu na branku, ta ale letěla hodně mimo a nemohla ohrozit tři tyče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:05.

Tak máme za sebou úvodní dějství dnešního zápasu. Pittsburgh se poměrně rychle ujal jednobrankového vedení a to si udržel až do konce první třetiny, hráči se prosadili hned v první přesilové hře. Pohlednou střelu od modré čáry vyprodukoval Schultz, ale tato rána by se ještě dala chytat, kdyby nebyla tečována. Guentzel byl ale včas na správném místě a absolutně změnil trajektorii kotouče, na to už brankář mohl těžko reagovat. Uvidíme, zda se Ottawa dočká vyrovnání nebo naopak domácí zvýší gólový rozdíl.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Sekundu před koncem musel Murray ještě zasahovat, rána od Oduyai neletěla vůbec špatně, ale strážce domácí svatyně si poradil na výbornou.

19:30
    Penguins kombinuje u své vlastní branky.

18:36
    Zakázané uvolnění Pittsburghu, bude se tedy vhazovat před Murraym, který si nejspíš jště připíše nějaký zákrok v této periodě.

18:00
    Senators si vytváří závěrečný tlak a uvidíme, zda se dočkáme nějakého nebezpečného zakončení, zatím k tomu nedošlo.

16:10
    Jevgenij Malkin a jeho snad první střela v zápase, z pravé strany zkoušel kotouč procpat mezi betony brankáře, ten byl ale pozorný a nenechal se nachytat.

15:00
    Ottawa se opět dostal do pásma a už z toho mohla být velká šance, kdyby Johnny Oduya lépe zpracoval puk, ke střele ani nedošlo.

14:20
    Zach Aston-Reese s touto ránou nebyl moc spokojeny a jeho pokus letěl vysoko nad branku, Pittburgh opouští útočné pásmo.

13:55
    Olli Määttä na poslední chvíli uhasil nebezpečí před domácí brankou a vypíchl kotouč u pohledné rozehrávky.

12:55
    Mark Stone udržel kotouč v útočném pásmu a rovnou si to zamířil na branku, Murray ale nakonec nemusel zasahovat.

12:15
    V posledních minutách nejsme svědky zrovna pohledného hokeje, žádná kombinace vlastně vůbec nikam nevede. Jako poslední před branku dostal Magnus Pääjärvi, ale svou hokejkou nezásahl kotouč.

11:40
    Senators se snaží za každou cenu dostat ze svého obranného pásma.

11:00
    Dominik Simon poslal do rychlostního souboje Crosbyho, který ale nebyl v ideálním sprintu a ke kotouči se nakonec nedostal.

10:20
    Vhazování sice vyhrála Ottawa, ale střela vyprodukovaná brassardem letěla mimo tři tyče.

10:10
    Matt Murray si nedělal velkou hlavu a raději schoval kotouč do své lapačky, před ním se totiž nacházel Jean-Gabriel Pageau připravený dorážet.

09:30
    Mike Hoffman postoupil hned několik soubojů o kotouč a nevedl si vůbec zle, jeho poslední střet byl ale nevydařený a puk následně přišel.

08:35
    Domcáí se svou rozehrávkou vůbec nikam nespěchají a kombinují u své vlastní branky.

07:20
    Ryan Reaves si objel branku a poté nahrával Kesselovi na modrou čáru. Druhý jmenovaný už měl napřáhnuto, ale do jeho rány se položil obránce.

06:35
    Cody Ceci dokázal obrat jednoho z domácích útočníků a vyváží kotouč do útočného pásma, jeho rána z hodně velké vzdálenosti letěla mimo brankovou konstrukci.

06:12
    Zakázané uvolnění Ottawy, domácí se dostávají do tempa a vytváří si tlak na svého soupeře.

05:45
    Mike Hoffman se snažil napravit své vyloučení a hned třikrát dorážel před kotouč do branky před ležícím Murraym, ten ale zneškodnil naprosto vše.
    04:07 Jake GUENTZEL - 1:0

04:07
    První nebezpečná situace = první branka utkání! Pittsburgh využívá přesilovou hru. JAKE GUENTZEL stál přesně tam, kde měl a dokázal tečovat střelu od modré čáry, hostující brankář byl sice připraven, ale na změnu trajektorie mohl těžko reagovat. Asistence: Justin Schultz, Jevgenij Malkin.

03:48
    Cody Ceci dokázal kotouč vyhodit a dokonce rozehrát na levou stranu, k první střele z domácí strany zatím tedy nedojde.

03:26
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Hoffman – 2 min., hákování).

02:30
    Penguins se zatím moc nedaří vytvořit nějakou útočnou kombinaci, která by stála za zmínky, ty největší hvězdy hodně zbytečně ztrácí puky.

02:00
    Senators moc dlouho v útočné třetině nevydrželi a musí se bránit, Malkin ale o kotouč hodně rchle přišel a nabídl tak průnik Maxi McCormickovi, jeho rána bekhendem skončila v lapačce Murrayho.

01:30
    Zakázané uvolnění Pittsburghu, hra se vrátí před Murrayho.

01:20
    Mark Borowiecki vybojoval kotouč pro svůj celek a hned ho poslal o matinel do útočné třetiny, jeho přihrávka ale nikoho nenašla.

01:00
    První zákrok Matta Murrayho, proti střele Matta Duchenea neměl ale nejmenší problém a kotouč vyrazil, následně se bude vhazovat.

00:30
    Úvodní vhazování vyhrál Pittsburgh a okamžitě se hrne dopředu, finální přihrávka Crosbyho ale nenašla svého adresáta.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Cole – Rust, Crosby (C), Simon – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Sheary, Sheahan, Aston-Reese – Reaves, Rowney, Guentzel.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf, Chabot, Borowiecki – White, Duchene, Hoffman – Mark Stone, Brassard, Z. Smith (A) – Pyatt, Pageau (A), Dzingel – DiDomenico, M. McCormick, Pääjärvi.

Rozhodčí: L´Ecuyer, McCauley – Devorski, Gibbs.

Ottawa Senators 2:3 Pittsburgh Penguins

Ottawa se v tabulce Východní konference nachází až na předposledním místě a s vyřazovací části se může rozloučit. V 54 zápasů si tým připsal třináct výher a až 26 proher. V posledním zápase hráči odjeli na led silného Toronta, domácí si zcela podle očekávaní dočkali plného počtu bodů, Toronto zvítězilo 6:3. Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Mark Stone s 46 body.

Poslední zápasy:
    Toronto Maple Leafs 6:3 Ottawa Senators
    Ottawa Senators 4:3 pp Nashville Predators
    Ottawa Senators 5:3 New Jersey Devils
    Montreal Canadiens 4:1 Ottawa Senators
    Philadelphia Flyers 3:4 pp Ottawa Senators

U Pittsburghu to zatím není taková krasojízda jako v posledních dvou letech, kde Pittsburgh drtil naprosto každého. Ve Východní konferenci je z toho páté místo. Posledních pět utkání nabídlo tři výhry, V posledním zápase hráči odcestovali na led St.Louis, ve kterém pravidelně nastupuje Vladimír Sobotka. Pens se toto utkání mimořádně povedlo, svůj 400 a 401 gól vstřelil Sidney Crosby. Do dnešního zápasu nezasáhne například Patric Hornqvist, který si poznamenal zranění v dolní části těla. Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je Phil Kessel (24+41) a těsně za ním Malkin (30+33) se Sidneym Crosbym (17+43).

St.Louis Blues 1:4 Pittsburgh Penguins
    Dallas Stars 4:3 pp Pittsburgh Penguins
    Pittsburgh Penguins 5:4 Vegas Golden Knights
    New Jersey Devils 3:1 Pittsburgh Penguins
    Pittsburgh Penguins 7:4 Washington Capitals

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 5. Guentzel (J. Schultz, Malkin), 26. Guentzel (Kessel, Letang), 31. Malkin (Hagelin, J. Schultz), 32. Aston-Reese (Crosby, Sheary), 51. Letang (Dumoulin, Crosby), 59. Aston-Reese (Dumoulin, Crosby) – 25. Brassard (Mark Stone, Borowiecki), 38. White (M. McCormick, Pyatt), 55. Duchene (Hoffman, E. Karlsson)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry (A)) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Cole – Rust, Crosby (C), Simon – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Sheary, Sheahan, Aston-Reese – Reaves, Rowney, Guentzel.
    Ottawa Senators: Condon (32. C. Anderson (C)) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf, Chabot, Borowiecki – White, Duchene, Hoffman – Mark Stone, Brassard, Z. Smith (A) – Pyatt, Pageau (A), Dzingel – DiDomenico, M. McCormick, Pääjärvi.

Rozhodčí: L´Ecuyer, McCauley – Devorski, Gibbs