6:1 (1:1)
Rochdale AFC
Středa 28.02.2018, 20:45 • Wembley Stadium, London • FA Cup • Osmifinále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou. (22:56:48)

Právě skončilo velmi zajímavé a kuriózní utkání. To z něj udělal především hlavní sudí, který si sedmkrát vyžádal pomoc videorozhodčího. Z toho šest konzultací přišlo v první půli. Při prvním nejprve neuznal branku Lamely, které předcházel faul Llorenteho. Poté už se však Hotspurs dostali do vedení. Zasloužil se o to Heung-Min Son. Stejný hráč poté kopal penaltu, které předcházela další konzultace s videem. Sudí si vyžádal při faulu pomoc této techniky a následně nařídil pokutový kop. Ten sice Son proměnil, ale poté arbitr gól neuznal kvůli tomu, že domácí hráč přerušil svůj pohyb a posléze mu udělil žlutou kartu. Hosté navíc o pár minut později vyrovnali po brance Stephena Humphryse, jehož zásah musel rovněž posvětit videorozhodčí. Velmi zajímavá první půle tak skončila remízou 1:1.
    Po pauze ovšem již Tottenham začal úřadovat naplno. Hned ve 47. minutě poslal Kohouty znovu do vedení Fernando Llorente. Také tato trefa musela projít kontrolou videa. Stejný hráč poté přidal ještě v 53. a 59. minutě dvě branky a završil tak svůj hattrick. V 65. minutě navíc přidal pátý gól. opět Heung-Min Son a bylo rozhodnuto. V nastaveném čase ještě pečetil výhru Tottenhamu střídající Kyle Walker-Peters a do dalšího kola tak po kanonádě 6:1 jde domácí celek.

90+4
    90+3. Kyle WALKER-PETERS - 6:1

90+3
    Tottenham právě vstřelil branku!
    V závěrečných sekundách ještě domácí nadělili jeden kousek hostům na cestu domů! Střídající KYLE WALKER-PETERS si na hranici vápna narazil s Allim, který mu míč vrátil prvně jmenovaný poté procedil balon pod vybíhajícím Lillisem až do brány.

90+2
    Lillis nyní ve spolupráci se svými obránci zažehnal nebezpečí. To pro Rochdale způsobil Alli, který protancoval mezi čtyřmi protihráči, ale hostující gólman se zbylými zadáky jej o míč nakonec připravili..

90+1
    Walker-Peters sice po své nepřesné přihrávce ztratil míč, avšak poté zabojoval a získal jej zpět pro své barvy.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádně hrací doby.

89
    Po pravé straně se vpřed jako tank řítil Sissoko, který proti trojici protihráčů vybojoval pro své barvy alespoň aut.

87
    Jenž ti se po následném centru od rohového praporku nedokázali prosadit, a tak domácí stále vedou pohodlně o čtyři góly.

86
    Střídající Walker-Peters dělal, co mohl, avšak i přesto budou hosté zahrávat rohový kop.

85
    Vypadá to, že se utkání dohrává jen z povinnosti a ani jeden z týmů se nikam již nepožene.

84
    Rochdale svým napadáním vytlačil soupeře z vlastní poloviny a ti tak musí s míčem ustoupit až ke své šestnáctce.

83
    Nyní to hosté zahráli dobře. Po standardní situaci se položil do hlavičky jeden z fotbalistů Rochdalu, který ovšem zamířil pouze do rukavic Vorma.

82
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Kyle Walker-Peters.

81
    Zatímco domácí střídají, po hřišti běhají domácí pořadatelé s lopatami, kterými odhrabávají čáry hřiště.

80
    A ta přišla právě nyní. Jenže byla o něco málo prudší než by bylo bývalo zdrávo a míč skončil až u gólmana Lillise.

79
    Hotspurs hrají velmi trpělivě a nikam už se neženou. Čekají jen na jasnou možnost přihrávky vpřed.

78
    A Vorm si zahraje i nyní. Hosté totiž jen odkopli míč nazdařbůh až domácímu brankáři, který jej posílá zpět na kopačky svých spoluhráčů.

Radomír Fukala

Branky: 23. Son, 47. Llorente, 53. Llorente, 59. Llorente, 65. Son, 90+3. Walker-Peters – 31. Humphrys

Karty:   28. Son (TOT), 44. Foyth (TOT), 45+5. Lamela (TOT)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:11.
    Tottenham Hotspur: Vorm – Trippier, Foyth, Dier, Rose – Sissoko, Winks (62. Dembelé) – Lucas (82. Walker-Peters), Lamela, Son (67. Alli) – Llorente
    Náhradníci: Gazzaniga – Sánchez, Kane, Dembelé, Alli, Eriksen, Walker-Peters

Rochdale AFC: Lillis – Rafferty, McGahey, McNutty, Delaney, Done – Cannon (76. Adshead), Kitching (64. Thompson), Camps – Humphrys (58. Davies), Henderson
    Náhradníci: Moore – Ntlhe, Rathbone, Thompson, Inman, Davies, Adshead

Rozhodčí: Tierney – Long, Garratt

Diváci: 24 627