Salzburg – Pardubice 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:5 (kon.)
Liberec – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:4 (2:4 po s.n.) | Warriors Brno – Žďár n/S 2:3 (po pr.)
Olomouc – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
Berani Zlín
4:5 (0:1, 3:2, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 03.03.2018, 12:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fandy mládežnického hokeje. V sobotu se můžeme těšit na 26. kolo skupiny o pořadí v play off. Čeká nás mnoho napínavých duelů. Vy spolu s námi budete moct sledovat duel mezi domácím Zlínem a hostující Jihlavou, který se bude konat na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Zlín
    Zlínu už o nic nejde. Dvanáctibodové manko na předposlední Brno už nemají šanci dotáhnout. Ale měli by se snažit smazat šňůru tří porážek v řadě, když v pátek prohráli proti Brnu 1:4. Navíc by se jim rozhodně hodilo zvýšit si sebevědomí před nadcházejícím play off. Mladí Berani mají s Jihlavou pozitivní bilanci – jedno vítězství po prodloužení. Uvidíme, jestli si tuto bilanci udrží.

Poslední tři utkání
    Zlín vs. Brno 1:4
    Zlín vs. Slavia Praha 1:4
    Zlín vs. Kladno 2:5

Jihlava
    Jihlava ještě může zabojovat a dostat se do první desítky tabulky. Musela by ale asi zvládnout všechna zbývající utkání. V pátek schytali od Vítkovic debakl 0:6, tudíž by si měli, stejně jako Zlín, snažit zlepšit náladu. Uvidíme, jak dopadne tento souboj dvou slabších týmů tabulky. Zvítězí Jihlava poprvé na zlínském ledu?

Jihlava vs.Vítkovice 0:6
    Jihlava vs. Salzburg 2:5
    Jihlava vs.České Budějovice 4:1

00:01

02:08
    Dukla právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ CHLUBNA dává první gól hned ve 3. minutě hry! Na jeho střelu nedosáhl zlínský brankář Kořének a Jihlava jde do vedení. Asistence: Jakub Krajíček a Jakub Filip.

06:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Pigl – 2 min., vražení na hrazení).

08:45

12:28
    Hra se vyrovnala a Berani se tlačí za vyrovnávací brankou.

13:15
    Zakázané uvolnění hostů.

13:37
    Jihlava se pomalu začíná usazovat v útočném pásmu, avšak Zlín si nenechá nic líbit a tlačí je zpět.

14:31
    Ke střele se dostal Najman, ale střela byla zneškodněna zlínskou obranou.

14:59
    Buly v útočném pásmu domácích.

15:58
    Do úniku se dostal Brož, avšak přestřelil zlínskou klec.

17:00
    Jihlava se opět hnala do útoku, ale útok byl zastaven těsně před modrou.

17:45
    Zlín se taky snaží usadit v pásmu, teď z toho byla i střela, ale gólman ji kryl.

18:30
    Jihlava vyhrála buly a dostala se až za zlínskou bránu, kde jim však zlínská obrana sebrala puk.

19:20
    Nahození na brankáře Kořénka, ten však schoval puk v lapačce.

19:40
    Zlín se ještě snaží o gól, ale moc času jim nezbývá.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:11.

První třetina nám přinesla první gól tohoto utkání, když střílel ve 3. minutě Tomáš Chlubna. Po tomto gólu se jihlavští hráči snažili gól ještě přidat, ale to se jim nepovedlo. Zlín se zase snažil skóre srovnat, ale gól dát už nedokázal.

20:01

20:30
    Zlínským hráčům už se zápas začíná vymykat kontrole. Po vyhraném buly napřáhl VALENTÝN SMOLKO a prostřelil Kořénka. Asistence: Adam Najman.

22:17
    Buly v útočném pásmu Zlína.

22:17
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip – 2 min., hákování).

22:37
    Zlín právě vstřelila branku!
    A Zlín snižuje! To bude ještě drama. K puku se dostal SEBASTIAN FAJKUS a ten trefil odkrytou jihlavskou klec. Asistence: Matyáš Hamrlík a Jiří Suhrava.

23:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Najman – 2 min., podražení).

24:47
    Zlín právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Po krásné kombinaci Zlína dává gól už prakticky do prázdné LUKÁŠ SVĚTLÍK. Asistence: Matyáš Hamrlík.

26:47
    Nádherný zákrok zlínského brankáře Kořénka. Jihlavský útočník střílel do protipohybu gólmana, ale ten puk svou hokejkou vytěsnil.

28:11
    Jihlavští hráči se snaží vrátit si vedení, ale to se jim nedaří. Dokázali pouze nahodit na Kořénka, který má puk ve své rukavici.

28:45
    Zlínští hráči jsou při chuti a snaží se otočit zápas.

29:33
    Piskač teď v leže zachraňoval kotouč a poté ještě jednu střelu zblokoval.

30:23
    Ale hráči Jihlavy si také nenechají nic líbit a snaží se dát gól za každou cenu.

31:03
    Zlín se opět protlačil do obranného pásma hostů, natož jihlavská obrana vyhodila na zakázané uvolnění.

31:28
    To je škoda pro Zlín. Jejich střela trefuje tyčku!

31:45
    To je škoda pro Zlín! Ujel jim totiž MATOUŠ MENŠÍK, který propálil Kořénka. Asistence: Jindřich Kardoš.

32:07
    Jihlava je po gólu při chuti a dál se tlačí do zakončení.

32:48
    Zlín však hned za 63 sekund srovnává. Sebastian Fajkus nahodil puk na TOMÁŠE KRISTEKA, který tečoval puk mezi betony Juřičky. Asistence: Sebastian Fajkus a David Lekeš.

35:24
    Zakázané uvolnění Zlína.

35:44
    Tentokrát ujel zlínské obraně Najman, ale Kořének si tentokrát střelu pohlídal.

36:35
    Weintritt se snažil objet obranu hostů, ti mu to ale včas překazili.

37:15
    Nyní zase ujel Menšík, ale Kořének puk viděl a připisuje si další zákrok.

38:10
    Jihlavská pětka zatlačila Zlín a odstřeluje zlínskou svatyni jednou střelou za druhou.

38:53
    Další zákrok Kořénka. Skvěle drží svůj tým.

39:06
    Teď na opačné straně ujel Fajkus, ale puk mu vysekl Menšík, který se skvěle vrátil.

39:47
    Teď Zlín jel dva na jednoho, ale přihrávka Luži neprošla.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:00.

Ve druhé třetiny jsme viděli neskutečných pět gólů. První gól dávala Jihlava hned 45 sekund po začátku třetiny. Zlín se ale dokázal zvednout a v rozmezí 2. minut srovnal na 2:2. Jihlava se však nenechala zastrašit a ve 32. minutě si opět vzala náskok zpět. Zlín však opět prokázal svou bojovnost a srovnal necelou minutu po jihlavském gólu. Uvidíme, co nám přinese 3. třetina.

40:01

40:05
    Úvodní buly vyhrál Zlín a snaží se přejít střed hřiště.

40:58
    Kozubík se dostal k puku a zkusil vystřelit, ale střela byla zblokována.

42:12
    Jihlava se snaží udržet v pásmu a zatím se jí to daří.

42:20
    A Jihlava jde zaslouženě do vedení! Jakub Krajíček přihrál dobře postavenému TOMÁŠI CHLUBNOVI, který prostřelil Kořénka. Asistence: Jakub Krajíček.

42:45
    A je tu další gól! To je hodně studená sprcha pro zlínské hráče. Ti totiž dostali téměř totožný gól jako ten předchozí, tentokrát ho ale dal ADAM NAJMAN. Asistence: Tomáš Vala a Tomáš Pigl.

46:05
    Zlín teď všechny svoje síly investuje do útoku.

46:40
    Teď ovšem jejich snažení kazí špatná přihrávka, díky které se Jihlava osvobozuje.

47:33
    Jihlava ještě nemá dost a žene se za další brankou.

48:00
    Zlín vyhrává buly a jde do útoku.

49:02
    Weintritt se teď snažil obhodit jihlavskou obranu, ale nestačil dobruslit puk.

49:24
    Zlín opět vyhrál buly a snaží se přejít do útočné pásma.

49:51
    Další závar před zlínskou brankou, který musel zachraňovat Kristek svou rukavicí.

50:46
    Zlín se ještě žene za vyrovnáním, nahazuje na jihlavskou klec co to jde.

51:45
    Weintritt se opět snažil připravit gól, když objížděl branku hostů, ale jihlavská obrana opět skvěle zapracovala.

52:32
    Teď se zlínští útočníci snažili docpat puk za brankovou čáru. Juřička se však nenechal rozhodit a puk udržel ve své výstroji.

52:59
    Zakázané uvolnění domácích. Tohohle by se měli do budoucna vyvarovat, protože čas se jim pomalu krátí.

53:37
    Nyní další skvělý zákrok Kořénka, když se stačil rychle přesunout a vyrazil puk letící do prázdné branky.

54:44
    Zlínu se nedaří vyvézt z jejich pásma.

55:14
    Až teď se dostali ševci do útočného pásma a odstřelují branku soupeře.

56:12
    Zlín teď sevřel Jihlavu, ale nakonec se svojí vlastní chybou připravili o pásmo.

57:01
    Teď se ke střele dostal Luža, ale Juřička kryje.

57:05
    Zlín ještě snižuje! Tady se nám zadělává na drama až do poslední sekundy. Po přihrávce Lukáše Světlíka vystřelil FILIP WEINTRITT, který překonal ležícího Juřičku. Asistence: Lukáš Světlík.

58:00
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:57
    Zlín se dostal do pásma a Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Vypadá, že Kořének zůstane na střídačce a Zlín zkouší dát vyrovnávací gól s šesti hráči v poli!

59:54
    Zlín ještě naposledy vystřelil, ale mimo.

Dnešní zápas byl vyrovnaný až do poslední sekundy, ale nakonec se z vítězství radují hosté. Připisují si 3. body do tabulky a zatím poskakují na 11. místo tabulky. Gólů tu bylo opravdu hodně, tedy devět branek. Hned na začátku 1. třetiny dával gól Tomáš Chlubna, který přesnou střelou poslal Jihlavu do vedení. Opět na začátku třetiny, tentokrát druhé Jihlava zvýšila své vedení po gólu Valentýna Smolka. Pak však začali podat góli i na druhé straně, když v rozmezí dvou minut dal gól Sebastian Fajkus a Lukáš Světlík. Pak ve 32. minutě zásluhou Matouše Menšíka Jihlava opět vedla, ale moc dlouho vedení neudržela, když ve 33. minutě Zlín opět srovnal, když vstřelil gól Tomáš Kristek. Pak ale opět na začátku třetiny, teď to byla třetí třetina, vstřelila Jihlava 2 góly ve 43. minutě, zásluhou Tomáše Chlubny a Adama Najmana a bylo prakticky dobojováno. Zlín se snažil zápas ještě zdramatizovat, když v 58.minutě snižoval Filip Weintritt na 4:5. Zlín už pak skóre nestihl srovnat a Jihlava se radovala z první vítězství na půdě Zlína.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost, přejí hezký zbytek víkendu a budu se opět těšit u dalšího přenosu. (14:40:36)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 23. Fajkus (Hamrlík, Suhrava), 25. Světlík (Hamrlík), 33. Kristek (Fajkus, Lekeš), 58. Weintritt (Světlík) – 3. Chlubna (Krajíček, Filip), 21. Smolko (Najman), 32. Menšík (Kardoš), 43. Chlubna (Krajíček), 43. Najman (Vala, Pigl)

Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas – Podešva, Handl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek.
    HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl, Zvěřina – Brož, Vala, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Menšík, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda.

Rozhodčí: Malota – Hübl, Hubáček.