Úterý 06.03.2018, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • Play-off KHL • Play-off

Bodyčeky: 7 – 6
    Vyhrané vhazování: 25 – 37

Česká stopa

Adam Polášek – (0+1), 4 střely, 19:55

Je tu konec! Jokerit v poslední třetině nadělil svému soupeři pořádný debakl, a zopakoval tak výsledek z minulého utkání, které skončilo naprosto stejně. Nutno podotknout, že to bylo absolutně zasloužené vítěství, které bylo podloženou dobrou útočnou hrou a ještě lepší produktivitou.

59:40
    Poslední vteřiny utkání se odehrávají před bránou Jokeritu.

59:00
    Minuta do konce utkání.

58:41
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Tak to je debakl! Naprosto stejná situace, jen i aktéři vyměnili role. Tentokrát to totiž byl PETER ROGIN, který po nahrávce od Mosese prostřelil domácího brankáře. Asistence: Moses

57:37
    Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., hrubost).
    57:36 Steve MOSES - 2:6

57:36
    Přesilová hra je po deseti vteřinách ukončena, jelikož se ke střele dostal STEVE MOSES, který na milimetr přesnou střelou vymetl prostor nad ramenem Barulina. Asistance: Regin, Gilroy

57:11
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., podražení).

56:36
    Skvělým zákrokem se teď blýskl Barulin, který na hranici brankoviště skvěle vychytal zakončujícího útočníka Jokeritu!

55:59
    Po střele Padakina se strhla na brankovišti menší šarvátka, ta ale neměla dlouhé trvání.

55:55

54:44
    A naprosto stejný scénář sledujeme i dvacet vteřin poté.

54:22
    Hosté výhozem osvobozují.

53:55
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., držení).

53:23
    Snaha hostí pomalu uvadá, a tak bych si dovolil říci, že je o vítězi rozhodnuto.

52:49
    Na střídačce se připravuje náhradní brankář Šikin a je možné, že nastoupí na poslední minuty do hry.
    52:08 Olli PALOLA - 2:5

52:08
    Hosté využívají přesilovku a jsou blizoučko druhému vítězství v této sérii! Reginova střela příklepem byla vyražena Barulinem přesně do prostoru, ve kterém se nacházel OLLI PALOLA, který s velkou pravděpodobností rozhodl dnešní utkání. Asistence: Regin, Gilroy

51:48
    O'Neal to vzal na sebe a vybruslil před domácího brankáře, ten byl ovšem na jeho střelu připraven.

51:28
    Hosté zkušeně kombinují a vyčkávají na chybu v postavení soupeře.

50:37
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. – příliš mnoho hráčů).

50:31
    Regin to uspěchal s přechodem do útočného pásma, a tak i jemu je odpískán ofsajd,

50:16
    Dnešní utkání sleduje 9 178 diváků.

49:55
    Joensuu byl teď nevybíravě poslán k zemi, zákrok O'Della byla ale s největší pravděpodobností čistý.

49:38
    Útočný postup domácích zastavuje ofsajd, po kterém následuje komerční přestávka.

49:15
    Střely na bránu: 16 – 25

48:10
    Domácím se ani po inkasovaném gólu nedaří dostat do útoku a to hlavně kvůli vynikající obraně hostí, která výpady modrých nájezdníků hrdinně odvrací.
    47:02 Steve MOSES - 2:4

47:02
    Blesk z čistého nebe! Joensuu si vybruslil na hranici kruhů, a následná sražená střela přistála na hokejce STEVOVI MOSESOVI, který měl již před sebou vskutku jednoduchý úkol. Asistence: Joensuu, Regin

45:42
    Teď už ale k přerušení dochází, jelikož se hráči Soči dopustili zakázaného uvolnění.

45:22
    Docela dlouhou dobu se hraje bez přerušení, ke kterému ani nemělo jak dojít, jelikož celky přejíždí útočnou čáru spíše výjimečně.

44:26
    Poněkud nezáživná pasáž v úvodu závěrečné třetiny, týmy rychle ztrácí puky a nedaří se jim přejít do útoku.

43:36
    Dva hráči Soči se nyní srazili u modré čáry, naštěstí to ale nepoznamenalo další průběh hry.

42:37
    Ščitov vyjíždí za vlastní bránou a krátí si volnou chvíli při střídání útoku se svým obranným parťákem vzájemnou kombinací.

42:03
    Již poněkolikáté jsme mohli vidět situaci velmi hraničící se zakázaným uvolněním, jenže rozhodčí nechávají hru volně plynout.

41:05
    Jensenovo bekhendové nahození zpoza brány nenabralo takový směr, jaký by hostující útočníci potřebovali, a z toho důvodu jsou u puku domácí.

40:10
    U nahození domácího týmu byl první finský brankář, avšak ten nerozehrál přesně, a tak jsou u kotouče znova hráči v modrých dresech.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:17.

V druhé třetině se nám misky vah trochu převrátily. Domácí hráli daleko lepší hokej a tomu také odpovídal počet šancí, kterými pořádně prozkoušeli připravenost brankáře Jokeritu. I tak ale odchází po čtyřiceti minutách do kabin s náskokem hosté, kteří dnes oplývají dobrou produktivitou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Sekundu před koncem musel hostující gólman řešit ještě jednu střelu a i přes nepříjemné clonění útočníka Soči si s projektilem poradil.

39:50
    Jenže to se jim nedaří a po chvíli o kotouč přichází.

39:19
    Konečně se domácí hráči usadili v útočném pásmu a pečlivou kombinací se snaží unavit obranou čtveřici Jokeritu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Tentokrát už na střelu od modré čáry Rämö krátký nebyl, po jeho zákroku se bude vhazovat po pravé ruce finského brankáře.

38:25
    Hosté se jednoduše osvobozují a šetří cenné vteřiny.

38:09
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., držení).

37:30
    Hosté se ze sevření soupeřů pracně dostali a vyváží puk co nejdále od vlastní brány.

37:00
    Hráči Soči se nechtějí smířit se stavem a pěkně zatápí v útočném pásmu hostující obraně, která jako by po vstřeleném gólu usnula na vavřínech.
    36:17 Marko ANTTILA - 2:3

36:17
    Tak radost domácích netrvala příliš dlouho! Ke střele se totiž chvíli poté odhodlal MARKO ANTTILA, který nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Asistence: Niemi, Andersén
    34:58 Sean COLLINS - 2:2

34:58
    Soči právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno! Střela Poláška od modré čáry byla vyražena do vzduchu hostujícím brankáře, avšak puk si ve vzduchu našel SEAN COLLINS, jenž trochu baseballovým úderem rozvlnil síť v bráně Jokeritu. Asistence: Polášek, Blum

34:25
    Khomitsky se dostal z pravé strany ke střele, jenže Rämö dnes chytá výtečně a to potvrdil i v tomto příkladě.

34:11
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

33:55
    Jormakka hraje dnes vynikající utkání, teď ale místo zakončení z dobré pozice raději volil přihrávku do dobrého prostoru, ve kterém se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

32:55
    Nebezpečné zakončení rychlé protiakce domácího celku nedělalo hostujícímu brankáři větší problémy.

32:45
    Hru čtyři na čtyři vidíme již podruhé v dnešním duelu, nyní jsou oba celky ale o poznání aktivnější.

32:11
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

32:11
    Přesilová hra hostů netrvá příliš dlouho, protože O'Neill trochu zbytečně najel do domácího brankáře.

32:03
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2 min., krosček).

31:45
    Už minutu jsou hosté nastěhováni v útočném pásmu a nejspíš tam ještě nějakou dobu pobudou, jelikož se signalizuje faul hráčů Soči.

30:50
    Jeden z hráčů domácího mužstva se procpal do dobré šanci, kterou ale výtečně vychytal Rämö.

30:09
    O'Niel překvapil snad všechny diváky v hale, když z otočky ve velmi složité pozici vystřelil, avšak jeho střela neměla dostatečnou razanci.

29:32
    Momentálně se zvedá výkonnost domácího týmu, který se po půlce druhé třetiny začíná rovnat Jokeritu.

29:18
    Jormakka zachytil přihrávku ve středním pásmu, jenže už neměl síly na přechod do útoku, a tak kotouč jen nahodil dopředu.

28:10
    Přečíslení tři na dva na druhé straně! Ovšem Jokipakka nezpracoval skákavý kotouč, a tak se z celé akce zakončení nedočkáme.

27:30
    Nyní to byl Jensen, který prověřil pozornost Barulina.

27:05
    To co se Jokeritu nepodařilo před dvěma minuty se mu daří teď, jelikož svým aktivním pohybem pořádně motají hlavy domácím hráčům.

26:55
    Hned poté, co se hosté ocitli v pěti se pustli do útočného snažení, které skončilo i docela nebezpečným zakončením, to si ale zkušeně pohlídal domácí brankář.

26:45

26:40
    Až teď, necelý pět vteřin do konce přesilové hry.

26:10
    A přechod do útoku se nedaří hráčům v modrých dresech i tentokrát.

25:15
    Domácí ale v uplynutm čase navazují na nepovedenou přesilovku Jokeritu, když již po několikáté přichází o puk.

24:45
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niclas Andersén – 2 min., vysoká hůl).

24:45
    Tak to je smůla pro hosty! Už to vypadalo, že se znova usadí v útočném pásmu a pořádně si povodí domácí obranu, jenže Andersen trefil hokejkou svého protihráče a půjde si na dvě minuty sednout.
    23:45 Olli PALOLA - 1:2

23:45
    Jokerit sice přesilovku pět na tři nevyužívají, avšak pár desítek sekund poté se dvojice hráčů hostí dostala do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Jormakka našel naprosto přesně OLLIHO PALOLU, jenž dopravil puk do brány Soči. Asistence: Jarmakka

22:53

22:40
    Dvacet sekund do konce přesilové hry a vypadá to, že se již nic zajímavějšího nestane.

22:28
    Ani teď střela, již tečoval Moses, domácího brankáře nepřekonala.

21:20
    A dokonce z toho je přesilovka pět na tři! S tou si zatím ale hosté nevědí příliš rady.

20:53
    Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., vysoká hůl).

20:50
    Diváci v hale dávají jasně najevo, že se jim nelíbí verdikt rozhodčího, který poslal za faul na trestnou lavici Ščitova.

20:15
    Ve velmi krátkém časovém úseku se dostaly oba celky k zakončení, ani jedna ze střel ale neměla příliš šancí na úspěch.

20:01

První třetina nám nabídla velice vyrovnané měření sil, jejíž gólový účet otevřel ve čtvrté minutě O'Dell. Následně Soči byla tím celkem, co udával tempo hry, což se změnilo v jedenácté minutě, kdy se prosadil po samostatném úniku Joensuu. Tato branka očividně pořádně nabudila hosty, kteří poté podávali do konce třetiny velmi dobrý výkon.
    Jestli jim to vydrží se dozvíme v následující třetině, která začíná v 18:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Hráči v bílém nahazují za bránu jejich soupeřů, avšak se jim nedaří býti první u puku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Už to vypadalo, že Moses se probojuje před bránu Soči a bekhendem zakončí, jenže byl dobře zastaven jedním z obránců domácích.

18:10
    K závěru třetiny vidíme velice dobrý výkon ze stranu hostů, kteří se čím dál častěji dostávají ke střeleckým pokusům.

17:38
    Jormakka se pohledně uvolnil a dovolil si vybruslit ze středního pásma až na hranici kruhů, odkud vyslal nepříjemnou ránu na domácího brankáře.

17:01
    Střela Normana z mezikruží se pouze odrazila od zadního mantinelu.

16:25
    Oba týmy hrají v plném počtu.

16:10
    Teď jsme ale mohli vidět zakončení jednoho z hráčů Jokeritu, jehož pokus se odrazil od betonů Barulina.

15:35
    Při hře čtyři na čtyři se nic zajímavého neděje, oba celky čekají na pátého hráče do hry a do větších útočných výpadů se nepouští.

14:25
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chlopotov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).

14:25
    Khlopotov se po odpískání pustil do menší šarvátky s Lauridsenem, a z toho důvodu si půjdou oba aktéři odpočinout na trestnou lavici.

13:45
    To další již proběhlo podle regulí, a po výhře v něm se dostali hráči hostujícího celku k zajímavému zakončení, to ovšem gólové parametry nemělo.

13:39
    Hlavnímu rozhodčímu se nelíbilo postavení Tsvetkova na buly, ke kterému dojde po ofsajdu Jokeritu.

13:20

12:50
    Hosté se osvobozují a budou moct vystřídat celou obrannou čtveřici.

12:11
    Přihrávka skrz brankoviště nebyla přesná, a tak nemohl osamocený hráč na levém křídle zakončit. Chvíli na to zvonila po střele od modré čáry nejspíš tyč!

11:20
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., nedovolené bránění).

11:10
    Kolotoč, který rozjeli domácí hráči v útočném pásmu přinesl hned několik střel na hostujícího brankáře, který jim ale úspěšně čelil. Bohužel pro hosty se Norman při bránění dopustil faulu, za který bude vzápětí potrestán.
    10:29 Jesse JOENSUU - 1:1

10:29
    Obráncům Soči utekl po chybě u modré čáry JESSE JOENSUU, který se tváří v tvář postavil domácímu brankáři a z tohoto souboje odešel jako vítěz. Asistence: Wirtanen

09:11
    I přes nepřesnou přihrávku na půli hřiště se domácí ocitli v dobré pozici na střelu, jenže ta brankáře Jokeritu nepřekvapila.

08:31
    Ofsajdem se teď provinili hráči v modrých dresech.

07:45
    Po buly chtěli hráči Soči rychle rozehrát a dostat se co nejdřív do útočného pásma, ovšem to se jim díky dobrému postavení hostujících hráčů nepodařilo.

07:33
    Po zákroku Barulina bude následovat komerční přestávka.

07:19
    Jokerit po inkasované brance ztratil skvělé tempo, kterým se prezentoval na začátku utkání. Momentálně jsou to právě domácí, co hru řídí.

06:36
    U puku jsou stále domácí, kteří nyní ale rozehrávají od vlastní brány.

05:40
    Hostující obrana má teď plné ruce práce. Hráči Soči hned několikrát pořádně zavařili brankáři v bílém dresu, který musel předvést pár důležitých zákroků.

04:50
    Na branku Soči se nyní snažil odpovědět Paloala, avšak nebyl v ideální pozici a to se podepsalo na výsledném zakončení, jelikož puk nenabral kýženou razanci.
    03:27 Eric O'DELL - 1:0

03:27
    Domácí jdou do vedení! ERIC O´DEAL si nabruslil před hostujícího brankáře, na což dostal přihrávku zpoza brány od Ščitova, a poté překonal svižnou ránou Rämoa. Asistence: Ščitov

02:31
    Hra se trochu uklidnila a momentálně vidíme si přihrávat dva hostující obránce za svou vlastní bránou.

01:39
    Puk si osahali i hráči domácích, jenže jejich kombinace v útočném pásmu byla vystižena.

01:18
    Zatím mají více ze hry hráči Jokeritu, avšak jejich vizuální převaha ovoce nenese.

00:40
    Zakázané uvolnění pro Soči.

00:20
    Poprvé jsme viděli zasáhnout domácího brankáře, jenž skvěle vystihl střelu již vyslal Moses.

00:10
    Výhru v úvodním vhazování si připsal hostující celek, který se okamžitě vydal směrem vpřed, rychlou akci ovšem zastavil odpískaným ofsajdem hlavní rozhodčí.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Chomickij, Polášek, Pedan, Ščitov, Blum, A. Malcev – Lugin, Collins, O'Dell – Padakin, Cvetkov, Laričev – Morozov, Točickij, Šmeljov – Chlopotov, A. Ivanov, Tomilin – Starkov.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, O. Lauridsen, Wirtanen, Rissanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Zakharenkov, Sazonov.

Česká stopa
    V dnešním utkání bude mít Česká republika zastoupení v podobě útočníka druhá formace Soči Adama Poláška, který v této sérii zatím získal jeden kanadský bod za branku ve druhém zápase.

Osmifinálová utkání

04.03.18 Jokerit – Soči 7 : 2

Branky a nahrávky: 3. Palola (Gilroy), 19. Tolvanen (Lepistö), 22. Norman (Gilroy, Jormakka), 25. Gilroy, 26. Jormakka (Palola), 30. N Jensen (Lepistö), 51. Tolvanen (Lepistö, N Jensen) – 17. Polášek, 41. Lugin (Jokipakka, Blum)

03.03.18 Jokerit – Soči 2 : 3 (2 : 2)

Branky a nahrávky: 14. Palola (Regin, Gilroy), 18. Joensuu (Gilroy, Jormakka) – 4. O'Dell (Padakin), 32. Collins (Šmeljov, Lugin), 83. A. Ivanov

Vítám vás u přenosu ze zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy, ve kterém na sebe narazí HK Soči a Jokerit Helsinky. Stav této série je po dvou utkáních nerozhodný 1:1 a my budeme poprvé svědky duelu na hřišti ruského celku. Zda se domácím podaří výhodu využít se dozvíme v 17:00, kdy dnešní klání započne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 4. O'Dell (Ščitov), 35. Collins (Polášek, Blum) – 11. Joensuu (Wirtanen), 24. Palola (Jormakka), 37. Anttila (Niemi, Andersén), 48. Moses (Joensuu, Regin), 53. Palola (Regin, Gilroy), 58. Moses (Regin, Gilroy), 59. Regin (Moses)

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Zakharenkov, Sazonov

Diváci: 9 178