Liberec – Pardubice 0:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 2:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Litvínov – Zlín 5:2 (kon.)
Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 16.09.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První kolo Tipsport extraligy je za námi, ale pro většinu vítkovických fanoušků vstup do nového ročníku teprve čeká. Jubilejní devadesátou sezónu ostravského klubu odstartují Vítkovice na svém ledě zápasem druhého kola se Spartou.

Domácí mají po prvním kole celé tři body, na ledě Pardubic je zdobila především bojovnost a výborný výkon gólmana Bartošáka, díky kterému se stal vítkovický gólman hráčem kola. Sparta vstoupila do nové sezóny také úspěšně, na svém ledě porazila Mountfield HK výsledkem 4:0 a gólman Machovský nejen vychytal čisté konto, ale připsal si rovných 45 zákroků, což je jen o jeden méně, než si připsal vítkovický Bartošák.

Spartu povede v letošní sezóně nový kouč Uwe Krupp, od kterého si vedení klubu slibuje lepší výsledky i umístění než v loňské sezóně. Kromě nového trenéra přišly také změny v kabině, ale tým to rozhodně neoslabilo. Nejvýraznější posilou je jistě gólman Machovský, ale ani další hráči se v týmu rozhodně neztratí.

Vítkovice chystají pro své fanoušky k oslavám 90. výročí řadu akcí, jak v Ostravar aréně během zápasů, tak formou různých promo akcí mimo ni. A že to myslí opravdu vážně ukazuje i posunutý začátek nedělního utkání – na ostravském letišti probíhají Dny NATO, kterých se každým rokem účastní na několik desítek tisíc lidí. Letos lze stihnout vše – navštívit tuto akci a poté si zajít na hokej.

Slavnostní bully vhodí bývalý vítkovický hráč a legenda František Černík, česká státní hymna zazní v podání Dětského sborového studia Ostrava. Novinkou je zatažení tribuny C1, kde v minulých sezónách býval sektor hostí. Na tomto místě je nově vítkovické zákoutí, které má připomínat oslavy jubilea, v dnešním zápase se právě zde odehraje o přestávce autogramiáda Františka Černíka. Během utkání však budou na pódiu roztleskávačky z Fit&Fun Cheerleaders Ostrava.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítkovická hala se nám plní, na ledě se v tuhle chvíli představují Cheerleaders z Fit&Fun.

Rozhodčí i hostující tým je už na ledě, čeká se pouze na příchod domácích hráčů.

Česká státní hymna zazní v podání Dětského sborového studia Ostrava, a to právě teď.

Na čestné bully je nachystán František Černík, jako vítkovická legenda.

00:01

00:03
    Po úvodním vhazování míří kotouč směrem na hostující branku.

00:29
    Tybor se podél pravého mantinelu neprosadil.

00:46
    Kotouč za domácí brankou, Šidlík jej má pod kontrolou.

01:14
    Sparta nahodila kotouč do pásma a střídá.

01:45
    Pšenička se v pásmu dostal k puku, z otočky z první pálí mimo.

02:12
    Na opačné straně to z kruhu zkusil Mahbod, ale také nebyl úspěšný.

02:44
    Buchtele si počkal na Zdráhala a poté odpálil puk do bezpečí.

03:10
    Dobře si u Bartošáka počínal Kudrna, ale nebyl přesný.

03:40
    Výtisk si způsobem sobě vlastním poradil u mantinelu se Smejkalem.

04:08
    Roman vybojoval kotouč, ale při přihrávce se puk od jednoho z hostujících hráčů odrazil do středního pásma.

04:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí otevírají dnešní skóre, po nahrávce Olesze se JAKUB LEV rozjel přímo středem na Machovského a trefuje branku do horní části – 1:0. Asistence: Rostislav Olesz, Peter Trška.
    04:29 Jakub LEV - 1:0

05:29
    Hraje se ve středním pásmu.

05:47
    Lev zatáhl kotouč podél mantinelu do pásma.

06:03
    Hostům se podařilo dostat puk do bezpečí, vítkovičtí musejí rozehrát znovu.

06:39
    Zdráhal nahodil puk za branku, ale nic to neřešilo.

06:48
    Sparta se dostala k Bartošákovi, po pokusu Pšeničky končí puk v gólmanově lapačce. Následuje komerční přestávka.

07:43
    Spartě přechod do pásma nevyšel, vítkovičtí jsou ve středním pásmu pozorní.

07:52
    Schleiss se dral do pásma, ale Gregorc byl proti.

08:20
    Nebojácně si v pásmu počínal Pech, ale při souboji u mantinelu přišel o kotouč.

08:48
    Na opačné straně se před branku dostal Olesz, ale Machovský kotouč odpálil do rohu.

09:34
    Perní chvilky pro hostujícího gólmana, nejprve jel na něj sám Dej, ten byl těsně u branky zadržen, následně to zpoza branky zkoušel Květoň a další, ale skóre se nemění.

10:11
    První přesilovku si vyzkoušejí hosté, Baranka se provinil držením.

10:18
    Po změti hráčů a hokejek po bully ujíždí puk ven z pásma, ale hosté jej stačili zpracovat ještě před modrou.

10:37
    Domácí Szturc dokázal ujet, ač tísně, stačil vystřelit, ale jen doprostřed branky.

10:58
    Domácí se budou bránit ve třech, za podrážení je vyloučen Trška.

11:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Blain střílel na branku, RICHARD JARŮŠEK tečoval puk za Bartošáka – 1:1. Asistence: Jérémie Blain, Jan Košťálek.
    11:11 Richard JARŮŠEK - 1:1

11:11
    Sparta pokračuje v klasické přesilovce 5 na 4.

11:50
    Hosté se drží v pásmu, vítkovičtí se ale brání poměrně dobře.

12:31
    Síly na ledě se vyrovnávají, za držení je vyloučen Klimek.

12:58

13:20
    Roman si sjížděl za hostující branku pro kotouč, ale Piskáček byl proti, přesto domácí udrželi pásmo.

13:39
    Dobrý zákrok pro Machovského, bude se vhazovat po jeho pravici.

13:45
    Také domácí využívají přesilovku, po tvrdé ráně Tršky od modré umístil puk do branky JAN SCHLEISS – 2:1. Asistence: Peter Trška, Rastislav Dej.
    13:45 Jan SCHLEISS - 2:1

13:53
    Tak to byla rychlovka, znovu je vyrovnáno!! MIROSLAV FORMAN dostal rychlou přihrávku, ujížděl sám na branku, Bartošák si vyjel až mezi kruhy, ale sparťanský útočník jej přehodil – 2:2. Asistence: Tomáš Pavelka, Petr Kalina.
    13:53 Miroslav FORMAN - 2:2

14:09
    Závar u hostující klece končí posunutou brankou – následuje komerční přestávka.

14:48
    Sparta za domácí brankou, ale vítkovičtí se ujali kotouče.

15:12
    Za nedovolené bránění Schleisse v pásmu odjíždí za katr hostující Blain.

15:39
    Hosté se budou bránit ve třech, sekáním se provinil Delisle.

15:50
    Sparta posílá puk do pásma před Bartošáka.

16:02
    Vítkovičtí se snaží dostat co nejblíže k brance.

16:12
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku, po přesné nahrávce Tršky se rozmáchl JAKUB LEV a poslal puk na Machovského lapačku – 3:2. Asistence: Peter Trška, Rastislav Dej.
    16:12 Jakub LEV - 3:2

16:12
    Vítkovice pokračují v klasické přesilovce.

16:41
    Od modré pálil Baranka, ale puk míjí sparťanskou klec.

18:29
    Vítkovice uzamkly Spartu před Machovským, zkoušely střílet ze všech pozic a hostující gólman se měl co otáčet.

18:41
    Machovský raději přikryl kotouč před případnými dorážkami.

19:05
    Hosté se dostali do pásma, ale Trška se postaral o to, aby se puk nedostal do bezprostřední blízkosti branky.

19:40
    Sparta se drží v pásmu, střela nenápadného Buchteleho končí v klubku hráčů.

19:48
    Vhazování u Bartošáka.

19:57
    Roman s Tyborem se přesouvali do pásma, ale Sparta byla proti.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:28.

První třetina prvního domácího zápasu v nové sezóně vyšla lépe domácím, kteří vedou těsně o jednu branku. Nejprve otevřel skóre Lev, ale hosté po několika minutách srovnali Jarůškem. Po zhruba dvou minutách hry strhl vedení na stranu domácích Schleiss, ale po chybě domácích, kterou trestal Forman, bylo za osm vteřin znovu srovnáno. Před koncem první části hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou využili díky Lvovi. Následující mnuty patřili vítkovickým, kteří se usadili v pásmu a ohrožovali Machovského svými pokusy. Nebyla by to ani Sparta, kdyby se vzdala, takže závěrečné chvíle se usadila před Bartošákem a zkoušela srovnat. Druhá třetina bude jistě stejně napínavá, určitě se k nám po přestávce vraťte.

Střely na branku:
    1/3 – 12:10

20:01

20:05
    Po vhazování míří puk k Machovskému, který v klidu rozehrává.

20:30
    Natěšení domácí končí v ofsajdu.

20:46
    Vítkovický Šidlík rozehrává od své klece.

20:57
    Branka Sparty se skácela na led, Machovský ale pod ní naštěstí neuvízl.

21:16
    Přetahovanou o pásmo vyhrála Sparta, Pšeničkova střela končí v bleskurychlé lapačce Bartošáka.

21:32
    Domácí se kostrbatě dostali z pásma, Kuscerova střela mezi betony neprošla.

21:47
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.

22:03
    Forman se sám prodíral do pásma, de la Rose si jej vzal pod kontrolu a hostující útočník nemohl nijak zakončit.

22:19
    Hostující Klimek je vyloučen na dvě minuty za pozdní dohrání, trest odpyká Pšenička.

23:01
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu.

23:10
    Olesz se propracoval mezi kruhy, ale pálil vedle.

23:20
    Baranka se natlačil před branku, ale nebyl úspěšný.

23:38
    Tybor měl před sebou odkrytou klec, ale minul.

23:57
    Sparta vyhazuje, ale vystřídat nestihne.

24:19

24:33
    Zdráhal ujel svým soupeřům a mířil k Machovskému, zakončení se mu ale nepodařilo.

25:42
    Vítkovičtí znepříjemňovali život hostů před jejich brankou, Sparta posílá puk na zakázané uvolnění.

26:07
    Trška neudržel kotouč na modré, Sparta útočí.

26:18
    Kudrna se dostal až k brance, ale zamířil do Bartošákovy výstroje, domácí gólman rychle kotouč přikrývá. Následuje komerční přestávka.

26:35
    Domácí rozehrávají od Bartošáka, ale nedaří se jim.

26:58
    Vítkovičtí u Machovského, Mahbod puk do branky neprohodil.

27:36
    Říčka vtrhnul do pásma, ale bez puku.

27:48
    Pražané u domácí klece, Bartošák si stahuje kotouč pod lapačku.

28:23
    Puk za sparťanskou brankou.

28:46
    Klimek ujížděl za nahozeným pukem, Bartošák byl ale za brankou dříve a odehrává puk do bezpečí.

29:42
    Oba týmy si korektně vyměňují kotouče a mění směr útoku, Roman se tentokrát dostal na dostřel branky, ale Machovský byl ve střehu.

30:12
    Mezi trestoměřiče odjíždí domácí Šidlík, který se provinil podrážením.

30:30
    Střela jednoho ze sparťanských beků byla tečována těsně kolem tyče.

30:42
    Další pokus hostující obrany končí na zadním mantinelu.

31:06
    Vítkovičtí by rádi vyhodili, ale hosté jsou v pásmu pozorní.

31:33
    Závar před domácí brankou ukončuje až hvizd sudího.

31:40
    Po střele Kaliny se Bartošák za pukem jen otočil.

32:03
    Sparta se znovu usadila v pásmu, Bartošák po dalším pokusu přikrývá puk a kolem něj se strhává menší mela.

32:12

32:19
    Zdráhal se dostal do pásma, ale musel počkat na spoluhráče.

32:46
    Dlouhá přihrávka do pásma sice hostujícího Kudrnu minula, ale Bartošák přesto musel zasáhnout.

33:01
    Probíhá komerční přestávka.

33:10
    Pavelka zapomněl kotouč v pásmu před sebou, ale ani Tyborovi se nedařilo dostat jej na svou stranu.

33:44
    Bude se vhazovat u domácí branky, sudí ale ještě diskutují v Oleszem.

33:44
    Po dalších diskuzích odjíždí na trestnou lavici Tybor, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:15
    Domácí se drží v útočném pásmu a šetří vteřiny z oslabení.

34:27
    Sparta v pásmu, ale puk končí na její střídačce.

34:55
    Hosté zahájili přihrávkový kolotoč.

35:04
    Vítkovičtí posílají puk daleko do bezpečí.

35:28
    Sparta znovu v pásmu, Bartošák je bez hokejky a sudí signalizuje další vyloučení vítkovického hráče.

35:39
    Za krosček je potrestán Trška.

35:44
    Tybor naskakuje do hry, Sparta hraje přesilovku 5 na 4.

36:01
    Bartošák má plné ruce práce.

36:12
    Hra je vykázána z pásma pro útočícího hráče ve vítkovickém brankovišti.

36:33
    Kudrna se od modré neprosadil.

36:37
    Domácí vyhazují.

37:04
    Sparta usazena v pásmu, ale nemíří přesně.

37:20
    Po levém křídle ujel Zdráhal, najel si před branku, ale klička mu nevyšla.

37:20
    Za sekání Košťálka je nařízeno trestné střílení – to si vyzkouší vítkovický Lev.

37:20
    Lev se rozjel na sparťanskou klec, jeho střela pod břevno skončila nad brankou.

37:39

37:46
    Na trestné lavici je dnes živo, za nedovolené bránění bude pypat Blain.

38:17
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu, Machovský v pohotovosti.

38:43
    Lev ani Trška nemířili přesně.

39:04
    Hosté se osvobozují, domácí budou rozehrávat od své klece.

39:25
    Ofsajd Vítkovic.

39:46
    Sparta v plném počtu.

39:50
    Dělovka Deje označila betony Machovského.

39:58
    Vyhození Sparty. ale není z toho zakázané uvolnění.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Sudí si ještě zvou na kobereček oba kapitány a domlouvají jim.

Další třetina začne přibližně v 19:27.

Druhá třetina svého vítěze nenašla, viděli jsme ale několik přesilovek, jedno trestné střílení a dobré šance na obou stranách. Vítkovice stále těsně vedou o jednu branku a zdá se, že hrají v o něco větší pohodě než jejich soupeř. Sparta je ale silný tým, který udělá pro úspěch maximum, a to znamená, že i třetí třetina bude maximálně zajímavá. A u toho nesmíte v žádném případě chybět.

1/3 – 12:10
    2/3 – 15:16

40:01

40:08
    Boj o kotouč v rohu u domácí klece.

40:38
    Domácí zahajují od své branky, Sparta číhá v útoku.

41:06
    Hosté v ofsajdu.

41:20
    Dej našel v pásmu Mahboda, ten byla ale mimo střeleckou pozici.

41:49
    Vítkovice znovu rozehrávají.

42:06
    Sill nahodil puk za Bartošákovu klec, Říčka jej poté nezpracoval.

42:22
    Za hákování bude pykat hostující Smejkal.

42:49
    Sparta se osvobozuje z tlaku.

43:19
    Olesz našel před brankou Schleisse, ale ten byl v obležení soupeře.

43:49
    Košťálek zavezl kotouč do pásma, propagační střelou Bartošáka nepřekvapil.

44:22
    Smejkal je zpět ve hře, tato přesilovka domácích nic zajímavého nepřinesla.

45:07
    Hraje se v útočném pásmu Vítkovic, ale je to spíše boj o puk.

45:30
    Říčka se prosmýkl vítkovickým brankovištěm, ale Bartošák puk za svá záda nepustil.

45:43
    Oddechový čas pro domácí.

45:50
    Kucsera se zničehonic objevil až za hostující brankou, ale je pískání zakázané uvolnění.

46:08
    Spartě se nedaří rozehrát, i když hraje svižně.

46:27
    Dej stínil před brankou, Trška pálil zprava, ale minul.

46:56
    Na opačné straně střílel od mantinelu Klimek, ale nastřelil jen Výtiska kousek od sebe.

47:24
    Bartošák se má na pozoru, týmy se přetahují o puk u jeho branky.

47:35
    Olezs ani Schleiss se u Machovského neprosadili.

48:20
    Do pásma se rozjel Tybor, probojoval se podél mantinelu, jeho zakončení se ale od gólmana odráží.

49:02
    Jarůšek si objel branku a z otočky před ní vystřelil, Bartošák byl ale na správném místě.

49:23
    Sparta útočila, jeden z vítkovických hráčů zůstal ležet před brankou, hra je po chvíli přerušena a proběhne komerční přestávka.

49:43
    Pšenička se vydal sám do pásma, ale mířil hodně nepřesně.

50:11
    Vítkovičtí se nahrnuli před branku, ale Košťálek se provinil podrážením a bude pykat.

50:28
    Sparta posílá puk před Bartošáka.

50:37
    Domácí krouží pásmem a hledají co nejvýhodnější pozici ke střele.

51:02
    Hosté vyhazují kotouč a střídají.

51:22
    Tybor si objel útočné pásmo a jeho spoluhráči si zatím našli dobré pozice.

51:33
    Mahbodovi pokus nevyšel, dostal za to přátelský šťouchanec od soupeře.

51:51
    Barankova prudká rána byla zblokována mimo branku.

52:11

52:35
    Domácí musejí vycouvat ke své brance.

52:51
    Sparta v pásmu za, bojuje o kotouč v rohu.

52:54
    Za katr odjíždí Stránský za držení hole, hosté mají přesilovku.

53:06
    Sill se k dorážce nedostal, Bartošák sbalil puk včas.

53:10
    Za nedovolené bránění je potrestán domácí Bartošák, trest odpyká Szturc. Sparta má dvojnásobnou přesilovku.

53:20
    Sparta rozjela přesilovkový kolotoč.

53:32
    Říčka nastřelil padajícího Výtiska.

53:40
    Další pokus Říčky od modré, ale puk míří hodně nad branku.

53:54
    Domácí vyhazují, Machovský sprintuje až za kruhy a rychle rozehrává.

54:35
    Výtisk předvedl další ze svých klasických obranných zákroků, díky kterým je (nejen) domácími fanoušky tak ceněn. Hra je přerušena.

54:44
    Vítkovičtí vyhazují.

54:54
    Stránský se může zapojit do hry, Sparta hraje přesilovku 5 na 4.

55:07
    Sparta se stále drží před Bartošákem.

55:10

55:18
    Forman brzdil vítkovického hráče v rozletu a je vyloučen na dvě minuty za držení.

55:41
    Roman hledá, komu by v pásmu přihrál.

56:01
    Romanovi od modré střela nesedla, hosté puk odpalují do bezpečí.

56:21
    Vítkovičtí zpět v pásmu, ale jen na chvíli.

56:43
    Olesz zavezl kotouč do pásma a přesunuje se před Machovského.

57:09
    Sparťanský gólman je ve střehu, hosté odesílají puk do středního pásma.

57:18

58:00
    Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.

58:08
    Gregorc nerozehrál přesně, puk se odráží od hole Baranky.

58:43
    Lev se ve středním pásmu přihrávky nedočkal.

58:58
    S obtížemi, ale přece jen se Bartošák srovnal s dvěma sparťanskými hráči u své branky a neposedným kotoučem.

59:30
    Zakázané uvolnění pro Spartu.

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Časomíra se nám během oddechového času posunula, je třeba to konzultovat s videorozhodčím a vrátit čas zpět.

59:33
    Hosté vyhráli vhazování a nahazují puk směrem na vítkovickou klec.

59:41
    Machovský ujíždí na střídačku.

59:49
    Domácím nevyšla střela na branku, je z toho zakázané uvolnění.

59:55
    Květoň se pustil s pukem k osamocené brance, najížděl mu i Mahbod.

59:59
    Sparťané se vrátili včas, skóre se už měnit nebude.

HC Sparta Praha – Miroslav Forman

Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků – dnešní utkání sledovalo 7 121 diváků.

Premiérový zápas na domácím ledě v této sezóně je za námi. Vše podstatné se dnes odehrálo v první třetině, kdy se oba týmy přetahovaly o skóre. Posledním úspěšným střelcem byl vítkovický Jakub Lev. Vítkovičtí podali disciplinovaný výkon a předvedli nasazení, jaké by si fanoušci přáli vidět po celou sezónu. Sparta byla výborným soupeřem, a i když několikrát zahrozila, před brankou to nebylo úplně ono. Domácí si tak připisují zcela po zásluze do tabulky další tři body a mohou se připravovat na další zápas.

Z Ostravy je to ode mne vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu někdy brzy na počtenou. (20:19:16)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 5. Lev (Olesz, Trška), 14. Schleiss (Trška, Dej), 17. Lev (Trška, Dej) – 12. Jarůšek (Blain, Košťálek), 14. Forman (T. Pavelka, Kalina)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, de la Rose, Šidlík, Trška, Výtisk (A) – Tybor, O. Roman, Szturc (A) – Schleiss, Lev, Olesz (C) – D. Květoň, Mahbod, Dej – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera – Pytlík.
    HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček (A), Gregorc, Delisle – Smejkal, Sill, Černoch – Říčka, P. Vrána (C), Jarůšek – Pšenička, Pech (A), Forman – Buchtele, Klimek, Kudrna.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Bryška, Špírek

Diváci: 7 121