Kunlun – Riga 2:4 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – Kazaň 4:3 (3:2 po s.n.)

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Patrně je rozhodnuto. JOONAS NÄTTINEN naskočil z trestné lavice, po Bryncevově přihrávce přebruslil Larsena a jeho následný švih gólman Karejev neudržel. Puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru a je to 1:3. Asistence: Alexandr Bryncev.
    56:01 Ježov dostal dvě minuty za zdržování hry, přikrytí puku

56:01
    Přesilovka pro domácí. Gólman Ilja Ježov přikryl puk lapačkou, udělal to hned dvakrát a poté rozehrál. Rozhodčí mu pak udělil dvě minuty za zdržování hry. Trest odpyká Joonas Nättinen.
    45:37 Tkačovova šance na vyrovnání

45:37
    U brankoviště byl u puku zapomenutý Tkačov, zblízka ale puk za brankovou čáru nepropasíroval. Velká šance Ufy na srovnání...
    38:24 Pavel KULIKOV - 1:2

38:24
    Hosté opět vedou. Karejev sice nejprve zvládl vyrazit Galomovovu střelu, jenže akce pokračovala, útočná trojice Nižněkamsku rozjela kolotoč a celou akci zakončil z ostŕeho úhlu PAVEL KULIKOV. Gólman Ufy se sice natahoval, co mu síly stačily, ale na tento pokus už nedosáhl. Asistence: Pavel Porjadin, Emil Galimov.
    36:52 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:1

36:52
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak to Ufě nakonec vyšlo a je srovnáno. Zprava nahodil puk na brankoviště Omark, od Hartikainena a gólmana Ježova se puk odrazil k volnému DMITRIJI KUGRYŠEVOVI a ten už musel pouze trefit odkrytou branku – 1:1. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.

35:56
    Zase se vylučuje a na trestnou lavici zamířil hostující Pavel Porjadin. Provinil se nafilmovaným pádem v útočném pásmu.

32:18
    Jenže pozor, rozhodčí vyhodnotili, že Linus Omark pádu přidal a i on zamířil na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za nafilmovaný pád.

32:18
    Vykoledoval si ale faul a po zákroku na něj dostal dvě minuty za hákování Ilja Arkalov.

26:29
    Na trestnou lavici už zamířil hostující Pavel Porjadin a to za nedovolené bránění brankáři.
    25:28 Joonas NÄTTINEN - 0:1

25:28
    Hosté se dostali do vedení. Po najetí si do útočného pásma se puku chopil JOONAS NÄTTINEN, sjel si k brance a přes obránce zamířil přesně k tyčce Karejevovy branky. Jeho lapačka šla do prázdna a stav je tedy 0:1. Asistence: Mikael Ruohomaa, Juuso Puustinen.

22:41
    Vyloučení na straně Neftěchimiku, dvě minuty za hákování dostal Damir Šaripzjanov.
    17:58 Kulikov v dobré pozici minul

17:58
    Na druhé straně uzamkl Neftěchimik soupeře v pásmu, po sraženém Galimovově pokuse se puk dostal ke Kulikovovi a ten měl opravdu luxusní pozici na zakončení. Zprava ale Karejevovu branku minul...

13:04
    Bude se vylučovat, dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Alexej Semjonov. Přesilovka pro Neftěchimik.
    10:41 Hartikainen neproměnil slibnou šanci

10:41
    Oj, tohle volalo po gólu! Hartikainen dostal přihrávku na hůl, středem měl doslova dálnici k brankáři a mířil mezi jeho betony. Ježov ale byl na ledě včas a puk skryl.

04:41
    Síly na ledě se vyrovnávají, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Mikael Ruohomaa.

04:14
    Přesilovka pro hosty. Vladimír Tkačov se na Rouhomaaovi dopustil podrážení a už je na trestné lavici.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. Kugryšev (Hartikainen, Omark) – 26. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen), 39. P. Kulikov (Porjadin, E. Galimov), 59. Jo. Nättinen (Bryncev)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Nazarevič, Larsen, S. Garejev, Ar. Sergejev, M. Osipov, A. Semjonov, Ljachov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Osnovin – Chochrjakov, Burdasov (C), M. Majorov – Soloduchin, Šen, V. Žarkov (A) – Busarov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Ogurcov (A), Bryncev, Šaripzjanov (A), Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov (A), Porjadin – Zdunov, Jakimov, Chajrullin – Michnov, Šafigullin, Arkalov.

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Bitjukov, Lazarev

Diváci: 5 134