Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Minnesota Wild
7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
Colorado Avalanche
Neděle 23.09.2018, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Colorado Avalanche.

Colorado odehrálo zatím jediný přípravný zápas a vůbec se nepovedl. V Pepsi Center v Denveru nestačilo na Vegas Golden Knights 1:5 (Graves). Colorado má nyní další příležitost na získání první výhry v přípravě.

Minnesota Wild odehrála tři přípravné zápasy a všechny prohrála. V prvním zápase nestačila na ledě soupeře na Winnipeg 1:2 (Hendricks), doma na St. Louis Blues 2:3 (Fehr, Kloos) a na Dallas Stars 1:3 (Parise). Wild čekají na první výhru v přípravném období.

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:01
    Hostující Jost vyhrál nad Greenwayem úvodní buly.

01:06
    Matt Dumba se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu před brankou zblokoval Mark Alt.

01:20
    Nyní se už Wild ke střele na branku dostali. Grubauer si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Matt Bartkowski.

02:01
    Švyrev se dostal do zakončení, ale jeho projektil zblokoval znovu jeden z beků soupeře.

02:47
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Andrew Agozzino – 2 min., sekání).

02:53
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí zakládat akci od své branky.

03:11
    Colorado to zkoušelo při vlastním oslabení. Dostalo se ale do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

03:43
    Nejprve pálil Dumba od modré čáry, pak se jeho spoluhráč dostal k dorážce. Brankáře Colorada nikdo z domácích hráčů překonat nedokázal.

03:59
    Anton Lindholm to zkoušel při vlastním oslabení. Jeho střelu tečoval do ochranné sítě Jonas Brodin.

04:37
    Eric Staal pálil z dobré pozice na kruhu. Jeho tvrdý pokus dokázal vyrazit brankář.

04:41
    Grubauer si dokázal poradit i s další domácí střelou. Wild v přesilovce hodně střílí, ale výraznější šanci si zatím nevypracovali.

04:47

05:27
    Bekhendovou stranou hole zakončoval Eric Fehr. Jeho ránu zastavuje Grubauer.

05:39
    Domácí Alex Stalock musel být nyní pozorný, ke střele se dostal obranou nepokrytý Tyson Jost.

06:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mason Geertsen – 2 min., držení).

06:30
    Přesilovou hru, druhou v dnešním zápase, mají k dispozici domácí hokejisté.

07:13
    Zkušený Matt Dumba zakončoval, jeho projektil zblokoval Mark Alt.

07:24
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

07:50
    Nyní se nemohou hokejisté Minnesoty usadit v útočném pásmu. Hostující čtveřice se výborně brání.

08:32
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí celek sice přesilovku neproměnil, ale i tak se dostává do vedení. JASON ZUCKER z hodně ostrého úhlu dokázal prostřelit brankáře soupeře, dobře usměrnil kotouč za čáru. Asistence: Eric Staal a Mikael Granlund.
    08:32 Jason ZUCKER - 1:0

10:00
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině, domácí hokejisté se nyní musí bránit aktivní hře soupeře. Mnoho šancí k vidění není.

10:40
    Hostující Andrew Agozzino vypálil od modré čáry. S jeho pokusem si domácí brankář poradil. Komerční přestávka.

11:08
    Domácí Mikko Koivu se pokoušel rozehrát útočnou akci, ale ve středním pásmu jej o puk připravil soupeř.

11:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sheldon Dries – 2 min., hákování).

12:42
    Staal se jako první hráč v této početní výhodě dostal do zakončení. Jeho rána končí nad.

12:57
    Staalův pokus našel připraveného brankáře, následně Nino Niederreiter pálil mimo.

13:52
    Domácí celek si v přesilovce výraznější šanci nevypracoval, hosté jsou kompletní.

14:07
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., držení).

14:30
    Šanci své první přesilovky mají také hostující hráči. Ti se ale nemohou usadit v útočném pásmu.

15:05
    Alex Stalock si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Alexander Kerfoot.

15:32
    Minnesota se velmi dobře brání, Colorado se nemůže dostat do výraznějších šancí.

16:12
    Anton Lindholm se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu ovšem zblokoval Matt Bartkowski.

16:35
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do zakončení. Tvrdá rána z mezikruží končí mimo.

17:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

17:36
    Niederreiter a Geertsen se střetli ve středním pásmu. Hra pokračuje dál.

18:10
    Jared Spurgeon od modré čáry minul.

18:32
    Tentokrát už musel hostující brankář zasahovat, Grubauer byl pozorný a kryje pokus Marcuse Foligna.

18:59
    Český Martin Kaut se nyní dostal do střelecké pozice. Jeho ránu z mezikruží kryje domácí Stalock.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:29
    Grubauer si dokázal poradit se střelou domácího hráče. Joel Eriksson Ek střelou zápěstím zkoušel poslat kotouč k tyčce. Neuspěl.

20:00

Domácí celek vede po první třetině o jednu branku. Z ostré pozice dokázal brankáře Grubauera překonat zkušený Zucker. Minnesota vede na střely na branku 12:5.

20:01

20:10
    Jako první se ve druhé třetině ke střele dostal Jonas Brodin. Jeho pokus kryje hostující brankář.

20:44
    Sledujeme poklidný úvod druhé třetiny. Ani jeden celek se nemůže do výraznějších šancí dostat.

21:09
    Grubauer kryje kotouč po střele domácího Erica Staala. Vhazovat se bude v útočném pásmu Wild.

22:15
    Ve středním pásmu se střetli dva hráči. Byl to tvrdý hit, ale oba pokračují ve hře dál.

22:56
    Mason Geertsen to zkoušel od modré čáry střelou zápěstím. Puk kryje Alex Stalock. Hra je přerušena.

23:04
    Domácí celek špatně rozehrál, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:18
    Domácí celek z kraje druhé třetiny navyšuje své vedení. jared SPurgeon výborně přihrál na druhou stranu útočného pásma, kde byl MATT READ. Ten zakončoval do odkryté části branky. Pohledná akce Wild. Asistence: Jared Spurgeon a Eric Fehr.
    23:18 Matt READ - 2:0

23:44
    Grubauer raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou po střele domácího hráče.

24:37
    Alex Stalock přerušuje hru, zakončoval od modré čáry Ryan Graves.

25:18
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Oba týmy střídají za hry.

25:48
    Avalanche se dostali do postavení mimo hru. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:43
    Matt Read to zkoušel střelou zápěstím, následně neuspěl ani Joel Eriksosn Ek bekhendovou ránou. Grubauer byl připravený.

28:11
    Colin Wilson minul branku z horní hranice kruhu.

28:23
    Dries nadvakrát zakončoval. První jeho ránu zastavil brankář Stalock, druhý pokus postrádal přesnost.

28:54
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Minnesoty, která si v první polovině zápasu vypracovala dvoubrankové vedení.

30:17
    Domácí hráči navyšují své vedení. Kličkou do střed hrací plochy se uvolnil CHARLIE COYLE. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jonas Brodin, Jordan Greenway.
    30:17 Charlie COYLE - 3:0

31:00
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, Wild vedou o tři branky.

31:23
    Bude se vylučovat na straně domácích.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

31:34
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., hákování).

31:53
    Od modré čáry pálil Samuel Girard. Jeho rána byla spoluhráčem před brankou tečovaná nad. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

32:16
    Domácí tým se nyní při vlastním oslabení dobře brání. Vhazuje se v obranném pásmu Minnesoty.

32:31
    Foligno vyhazuje přes všechny čáry až k brance Grubauera.

33:34

33:51
    Colorado se dostalo do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

34:56
    Granlund se propracoval do střelecké pozice. S jeho pokusem si dokázal poměrně snadno poradit brankář Colorada.

35:01
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál a domácí hokejisté mají převahu.

35:53
    Domácí hokejisté hrají styl hry, který jim vyhovuje. Drží hru co nejdál od své branky. Naopak hosté si nemohou vypracovat výraznější šance.

36:12
    Wild navyšují své vedení. Tentokrát po pěkné přihrávce od spoluhráče překonal brankáře soupeře střelou zápěstím CHARLIE COYLE. Jeho rychlá rána propadla brankáři mezi betony. Asistence: Joel Eriksson Ek, Matt Dumba.
    36:12 Charlie COYLE - 4:0

36:28
    Alex Stalock si dokázal poradit se střelou, kterou od modré čáry vyslal Girard.

38:02
    Výborně to nyní sehrál domácí celek, Zach Parise byl blízko páté branky svého celku, ale trefil jen tyč.

38:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ty Lewis – 2 min., sekání).

38:50
    Zucker byl připravený na střelu, jeho rána ale postrádala přesnost.

39:02
    Grubauer si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Jason Zucker. Následně se před brankou Colorada strhla menší šarvátka.

39:30
    Brodina střela byla zblokovaná. Následně hosté vyhazují přes všechny čáry.

40:00

Druhá třetina vyšla domácím na výbornou. Přidali další tři branky, a tak Minnesota vede po čtyřiceti minutách o čtyři góly. Střely na branku vyznívají jednoznačně pro Wild, ti vedou 23:12.

40:01

40:28
    Dominance domácího celku pokračuje dál. Parise našel výbornou přihrávkou na druhé straně zcela volného spoluhráče. MIKKO KOIVU dokázal vypálit a trefil se přesně do horní části branky. Asistence: Zach Parise a Jared Spurgeon.
    40:28 Mikko KOIVU - 5:0

41:16
    Grubauer musel být pozorný. Dokázal si poradit s ránou Zuckera.

42:15
    Čepice létají na led. Máme tu hattrick. Po pěkné kombinaci se prosazuje rychlou střelou CHARLIE COYLE. Asistence: Jonas Brodin a Joel Eriksson Ek.
    42:15 Charlie COYLE - 6:0

42:40
    Matt Read se dostal do střelecké pozice, jeho rána zápěstím nebyla problém pro brankáře.

43:16
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit zejména fanouškům domácího celku.

44:06
    Domácí akci vedl zkušený Niederreiter. Vypálit na branku se mu však nepodařilo.

45:02
    Do útočného pásma se dostal Jason Zucker. Jeho akci chybělo zakončení.

45:22
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Martin Kaut – 2 min., držení hole).

45:40
    Domácí celek má k dispozici další přesilovou hru, rychle se dostal do útočného pásma. Tam kombinuje.

46:01
    Matt Dumba pálil z dobré pozice. Jeho tvrdá rána končí mimo branku.

46:53
    Jason Zucker to vzal na sebe. Jeho přesilovková rána postrádala důraz. Gólman byl pozorný.

47:49
    Od modré čáry to zkoušel hostující Ryan Graves. Jeho projektil končí mimo branku.

48:26
    Z horní části levého kruhu vypálil hráč Colorada. Jmenovitě zakončoval Nicolas Meloche. Jeho ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

49:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek tento zápas vyhraje. Nyní se hraje už jen o čisté konto domácího brankáře.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Minnesota vede o šest branek.

50:30
    Vinou špatné rozehrávky se domácí celek připravil o útočné pásmo. Musí o něj znovu tvrdě bojovat.

51:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Anton Lindholm – 2 min., sekání).

51:44
    Mason Geersen vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

53:09
    Sedmou branku přidává domácí celek v přesilovce. Koivu vypálil od modré čáry a jeho projektil výborně mimo dosah brankáře tečoval ZACH PARISE. Asistence: Mikko Koivu a Matt Dumba.
    53:09 Zach PARISE - 7:0

53:37
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., držení).

53:51
    Z kruhu dobře vypálil hostující Martin Kaut. Jeho projektil však končí mimo branku.

54:31
    Domácí Alex Stalock musel být pozorný, nyní si dokázal poradit s pokusem Driese.

55:15
    Tvrdou ránu poslal od modré čáry hostující Samuel Girard. Jeho pokus byl ještě tečovaný, ale i tak si dokázal Stalock v brance Wild poradit.

55:45
    Z velké dálky zakončoval domácí Matt Dumba. S jeho pokusem si dokázal brankáře Lavin Grubauer poradit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase. Domácí míří naprosto zaslouženě za výhrou.

57:39
    Niklas Hjalmarsson vypálil z pravého kruhu. Jeho ránu do své výstroje ukryl Alex Stalock. Komerční přestávka.

58:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Hostující celek má velké problémy s koncovkou.

58:59
    Kamenev pálil z dobré pozice, ale nedokázal trefit přesněji branku.

59:31
    Grubauer musel zasahovat proti ráně z kruhu, vyslal ji Eric Fehr.

1. Charlie Coyle (MIN) 3+0
    2. Jared Spurgeon (MIN) 0+2
    3. Joel Eriksson Ek (MIN) 0+2

Československá stopa v utkání:
    Martin Kaut (COL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:55.

Minnesota dokázala tento duel na svém ledě vyhrát naprosto jednoznačně 7:0. V první třetině vstřelila jednu branku, ve druhé a třetí části se prosadila třikrát. Domácí brankář Stalock udržel čisté konto, Coyle vstřelil hattrick. Za hosty vyslal jednu střelu na branku Martin Kaut. (02:52:28)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Zucker (Staal, Granlund), 24. Read (Spurgeon, Fehr), 31. Coyle (Brodin, Greenway), 37. Coyle (Joel Eriksson Ek, Dumba), 41. Koivu (Parise, Spurgeon), 43. Coyle (Brodin, Joel Eriksson Ek), 54. Parise (Koivu, Dumba)

Minnesota Wild: Stalock (Hamilton) – Murphy, Dumba, Brodin, Prosser, Bartkowski, Spurgeon – Coyle, Read, Parise, Staal, Eriksson Ek, Zucker, Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Granlund
    Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Geertsen, Alt, Graves, Meloche, Hjalmarsson, Girard, Lindholm – Kerfoot, Dries, Jost, Wilson, Greer, Agozzino, Švyrev, Toninato, Kaut, Lewis, Kamenev

Rozhodčí: Joannette, Anderson – Devorski, Mach

Diváci: 18 410