Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 23.09.2018, 21:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:24:11)

3. Ryan Haggerty (PIT) 1+1

Je konec. Detroit dnes nakonec zvítězil v Pittsburghu 3:2. Už v 5. minutě se Brassard ocitl ve velké šanci, ale samostatný nájezd po chybě obrany neproměnil. O dvě minuty později se už domácí fanoušci mohli radovat, když Ryan Haggerty vypálil přesně do levé šibenice. V 17. minutě měl brankář Sateri štěstí, když střela soupeře orazítkovala jeho tyč. Ve 25. minutě srovnal zápas Michael Rasmussen a přesně o dvě minuty později otočil vývoj Andreas Athanasiou. V polovině zápasu navíc poslal Red Wings do dvoubrankového vedení Trevor Daley. Ve 32. minutě ale snížil domácí Teddy Blueger. V 56. minutě mohli hosté rozhodnout, ovšem střela skončila na horní tyči. Poté už gól nepadl a Detroit tak vyhrál 3:2.

59:52
    Následně ovšem hosté vyhodili kotouč, který byl sražen do zámezí.

59:36
    Domácí už jsou opět v pásmu soupeře a snaží se vystřelit.

59:22
    Athanasiou sice vstřelil gól do prázdné, ovšem ocitl se v ofsajdu a tak branka neplatí, což sám věděl.

59:12
    Následná střela od modré čáry skončila jen v moci Sateriho.

58:54
    Pittsburgh už je natlačený v hostujícím pásmu a hraje bez brankáře!

58:33
    Simon zakončoval z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil Sateri.

58:21

57:58
    Nyní už se hosté dostali do zakončení po pár přihrávkách, ovšem to vyrazil Jarry.

57:26
    Detroit sice hraje přesilovou hru, ale zatím se nedostal do nějaké šance.

56:21
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rust – 2 min., podrážení).

56:05
    Red Wings bude mít opět přesilovou hru, ale i tentokrát to ještě zkouší bez brankáře.

55:48
    Hosté získali kotouč po boji v rohu kluziště u brány Jarryho, ale následná střela skončila vedle domácí svatyně.
    55:18 Sražená střela orazítkovala horní tyč.

55:18
    Detroit byl blízko rozhodnutí, ovšem tvrdá a sražená střela od modré trefila pouze horní tyč!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Haggerty (Di Pauli), 32. Blueger (Haggerty, Di Pauli) – 25. Rasmussen (Zadina, DeKeyser), 27. Athanasiou (Mantha, Larkin), 30. Daley (Veleno)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (30. Jarry) – Maatta, Johnson, Riikola, Schultz, Ruhwedel, Prow – Hagelin, Malkin, Kessel – Simon, Brassard, Rust – Di Pauli, Blueger, Haggerty – Miletic, Lafferty, Angello
    Detroit Red Wings: Sateri (Rybár) – DeKeyser, Hronek, Šulák, Daley, Cholowski, Jensen – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Athanasiou, Zadina – Jokinen, Veleno, Švečnikov – Pope, Ehn, Campbell

Rozhodčí: Furman South, Jean Hebert – Derek Amell, Jesse Marquis