Minnesota – Colorado 7:0 (kon.) | Buffalo – Toronto 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 4:3 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 5:2 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.)
San Jose – Vegas 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – St. Louis 1:5 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 23.09.2018, 21:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V přípravném utkání se proti sobě utkají týmy Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wings. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi dny v Detroitu. První třetina sice branku nepřinesla, ve druhé dvacetiminutovce se už po osmnácti vteřinách trefil Grant. Ve 37. minutě ovšem srovnal Hamilton. V 50. minutě šli Penguins podruhé v zápase do vedení, tentokrát po brance Haggertyho. Ale po padesáti osmi vteřinách srovnal Jokinen. Nakonec se šlo až do prodloužení, kde se v 62. minutě prosadil Rasmussen a Detroit vyhrál 3:2. Nyní se bude hrát v PPG Paints Aréně v Pittsburghu, která nabídne kapacitu pro 19 758 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00, ovšem jako vždy v NHL se začne o pár minutek později.

Pittsburgh Penguins:

Pittsburgh skončil v minulé sezóně ve Východní konferenci na pátém místě se sto body a skóre 272:250. Tučňáci se tak probojovali do osmifinále, kde narazili na Philadelphii. Po prvních dvou utkání na ledě Pittsburghu byl stav 1:1, ale následně tučňáci dvakrát vyhráli na ledě soupeře. Následně sice doma opět podlehli, ale rozhodující bod vybojovali ve Philadelphii a po sérii 4:2 postoupili do čtvrtfinále, kde narazili na Washington. První čtyři zápasy byly velmi vyrovnané a na sérii to po nich bylo 2:2, poté ovšem Pittsburgh prohrál v hlavním městě USA a následně doma podlehl na nájezdy. Za tučňáky hraje taky Dominik Simon, který si připsal čtyři branky a jedenáct asistencí.

Přípravné zápasy:
    Pittsburgh zatím odehrál dvě utkání. Nejprve zavítal na led Buffala. To ovšem ovládlo první dvě třetiny a vedlo 3:0. Ve třetí dvacetiminutovce se sice prosadili hostující hráči O'Neill a Riikola, ovšem to na srovnání nestačilo a Penguins prohráli 2:3. Ve druhém zápase se tučňáci podívali do Detroitu. Ovšem jak již bylo psáno v úvodu, Red Wings vyhráli 3:2.

Poslední utkání Pittsburghu:
    Detroit Red Wings 3:2 Pittsburgh Penguins
    Branky a nahrávky: 37. Hamilton (Cholowski, Ford), 50. Jokinen (Jensen, Ehn), 62. Rasmussen (Larkin, Cholowski) – 21. Grant (Simon, Rust), 50. Haggerty (Addison)

Sestava Pittsburghu: Jarry (DeSmith) – Johnson J., Schultz, Oleksiak, Addison, Riikola, Trotman – Simon, Grant, Rust – Johnson A., Blueger, Sprong – Miletic, Lafferty, Haggerty – Lindberg, Olund, Cramarossa

Detroit Red Wings:

Detroit skončil v loňském ročníku ve Východní konferenci až na třináctém místě se sedmdesáti třemi body a skóre 217:255. Play-off se tak nezúčastnil a byla to jen další neúspěšná sezóna v generační obměně tohoto kdysi velice silného mužstva. Nejproduktivnějším hráčem byl s šedesáti třemi body Larkin. V Detroitu působil v loňském ročníku taky Martin Frk, který si připsal jedenáct gólů a čtrnáct asistencí.

První utkání sehrál Detroit právě v domácím prostředí s Pittsburghem, kdy vyhrál 3:2 po prodloužení. Ve druhém zápase přivítal Chicago Blackhawks. Ve 14. minutě poslal domácí do vedení Thomas Vanek. Ve druhé třetině sice hosté otočili utkání, ale ve 31. minutě srovnal Athanasiou. Třetí perioda už patřila domácím, kteří po gólech Švečnikova a Naquista vyhráli 4:2.

Poslední utkání Detroitu:
    Detroit Red Wings 4:2 Chicago Blackhawks
    Branky a nahrávky: 14. Vanek (Nyquist, Hronek), 31. Athanasiou (Nyquist, Šulák), 55. Svečnikov (Smith, Šulák), 60. Nyquist – 24. Kane (Saad, Schmaltz), 26. Entwistle (Massie, Johnson)

Sestava Detroitu:
    Bernier (30. Rybár) – Ericsson, Hronek, Chelios, Daley, Šulák, Hucketts – Vanek, Athanasiou, Zadina – Helm, Nielsen, Nyquist – Smith, Glendening, Svečnikov – Holmström, Turgeon, Puempel

Příchody:
    David Pope útočník Nebraska-Omaha (NCAA)
    Patrik Rybár brankář Hradec Králové (Česko)
    Gustav Lindström obránce Almtuna (Švédsko)

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Maatta, Johnson, Riikola, Schultz, Ruhwedel, Prow – Hagelin, Malkin, Kessel – Simon, Brassard, Rust – Di Pauli, Blueger, Haggerty – Miletic, Lafferty, Angello

Detroit Red Wings: Sateri (Rybár) – DeKeyser, Hronek, Šulák, Daley, Cholowski, Jensen – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Athanasiou, Zadina – Jokinen, Veleno, Švečnikov – Pope, Ehn, Campbell

Rozhodčí: Furman South, Jean Hebert – Derek Amell, Jesse Marquis.

00:01

00:45
    Puk se po úvodním buly objevil na obou stranách kluziště a následně vypálil Šulák, ovšem s jeho pokusem si DeSmith poradil.

00:53
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Šulák – 2 min., hákování).

01:35
    Penguins krátce po začátku utkání získali přesilovou hru, po faulu českého hráče, ale zatím SATERI nemusel zasahovat.

02:22
    Posléze si Sateri připsal první zákrok v dnešním utkání, když si poradil s pokusem z levé strany.

02:46
    Red Wings nyní zahrozili v oslabení, konkrétně Hronek, ale DeSmith byl připraven a následuje buly před jeho bránou.

02:53

03:40
    Domácí jsou zatím o něco aktivnějším týmem a po kombinaci se dostali do útočného pásma, kde bojují o puk za bránou DeSmithe.

04:11
    Nakonec musel zasahovat právě domácí brankář, ovšem neměl těžkou práci s náhozem na jeho svatyni.

04:23
    Brassard se po chybě v hostující obraně dostal do samostatného nájezdu, ale Sateriho nepřekonal, když mířil dolů k levé tyči, což čekal i hostující gólman!
    04:23 Brassard selhal ve velké šanci.

04:53
    Nyní se Detroit provinil jen zakázaným uvolněním a hra se tak vrátí před jeho bránu.

05:45
    Malkin se sice dostal s pukem do útočné třetiny, ale tentokrát střela z domácích holí nepřišla.

06:04
    Po chvíli to zkoušel na druhé straně Bertuzzi, ovšem jeho střelu vyrazil DeSmith.

06:34
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají brankový účet! Kotouč se poodrážel v chumlu hráčů před bránu Detroitu a následně se od něj opřel RYAN HAGGERTY, který střelou pod víko do levé strany překonal Sateriho! Asistence: Thomas Di Pauli.
    06:34 Ryan HAGGERTY - 1:0

07:45
    Tučňáci se opět dostali do pásma soupeře, ovšem tentokrát nevystřelili.

08:24
    Následně Detroit jen odevzdal kotouč a prostřídal své formace.

08:49
    Poté se Red Wings dostali do útočného pásma, ale po pár přihrávkách za bránou DeSmithe nakonec získal kotouč na svou stranu domácí.

10:02
    Nyní se opět hra přerušila a následuje komerční přestávka, po které následuje buly ve středním pásmu.

10:43
    Hosté se dostali k puku a jeli směrem dopředu, ovšem Švečnikov se s kotoučem dostal jen za bránu a následně o něj přišel.

11:45
    Malkin vybojoval puk v pásmu soupeře, ale po chvíli o něj opět přišel.

12:30
    Nyní toho hra moc nenabízí a nejsou k vidění nějaké šance, či alespoň náznaky. Posléze se Detroit provinil ofsajdem a následuje buly ve středním pásmu.

12:54
    Nyní ovšem domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a DeSmith tak bude muset být ve střehu.

13:42
    Tučňáci získali puk ve třetině hostů a následně přišla střela, ovšem tu si bez problémů pohlídal Sateri.

14:29
    Tentokrát to byl Detroit, který vyhodil puk přes celé kluziště a provinil se tak zakázaným uvolněním.

14:47
    Střela Simona byla zblokována do ochranné sítě a následuje další komerční přestávka.

15:30
    Hosté se sice snažili něco vymyslet v soupeřově třetině, ale ani tentokrát z toho nebyla střela.

16:26
    Velice dobrým zákrokem se nyní prezentoval Sateri, když přišla střela k pravé tyči, kterou chytil do lapačky.

16:45
    A po pár chvílích se ozvala tyč hostující brány, která zachránila Detroit od druhého inkasovaného gólu!

17:07
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Miletic – 2 min., hákování).

17:35
    Red Wings se už dostaly do vápna a snaží se dostat i ke střele.

18:15
    Ovšem obrana Pittsburghu zatím pracuje skvěle a následně dokázala vyhodit kotouč.

18:46
    A opět se domácím podařilo dostat puk do bezpečí a dokonce přišla střela, která ale šla vedle brány.

19:07

19:36
    Kessel se dostal k puku na pravé straně a po chvíli přišla střela, se kterou si Sateri poradil.

20:00

První třetina je u konce a zatím jsme se dočkali jedné branky, ovšem to bylo skoro vše, jelikož jde vidět, že týmy se stále skládají na nadcházející ostrou část sezóny. Nicméně už v 5. minutě se Brassard ocitl ve velké šanci, ale samostatný nájezd po chybě obrany neproměnil. O dvě minuty později se už domácí fanoušci mohli radovat, když Ryan Haggerty vypálil přesně do levé šibenice. V 17. minutě měl brankář Sateri štěstí, když střela soupeře orazítkovala jeho tyč.

Další třetina začne přibližně v 22:04.

20:01

20:30
    Domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění a následuje vhazování před bránou DeSmithe.

20:46
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Hronek – 2 min., podrážení).

21:31
    I druhý vyloučený hráč Detroitu je český a Pittsburgh tak drží puk v pásmu soupeře.

21:51
    Malkin se dostal ke střele z pravé strany, ale Sateri si s ní poradil. Posléze se domácí provinili dalším zakázaným uvolněním.

22:20
    Tučňáci už jsou v útočném pásmu, ale poté nezpracoval domácí obránce puk na modré čáře a Pittsburgh musí z pásma ven.

22:46

22:48
    Následně byl zatím jediný střelec zápasu Haggerty příliš brzo ve třetině soupeře a odpískal se ofsajd.

23:45
    Po boji o puk ve středním pásmu se dostal ke střele hostující hráč, ale jeho ne moc razantní střela skončila v moci DeSmithe.

24:07
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Domácí přišli o puk ve středním pásmu a MICHAEL RASMUSSEN se dostal do zakončení, které umístil k pravé tyči nad rameno DeSmithe! Asistence: Filip Zadina, Danny DeKeyser.
    24:07 Michael RASMUSSEN - 1:1

25:45
    Pittsburgh chtěl rychle odpovědět, ovšem střela zpoza modré čáry byla zblokována.

26:07
    Hosté přesně během dvou minut otáčejí vývoj tohoto utkání a jdou do vedení 2:1! Anthony Mantha posunul puk na ANDREASE ATHANASIOUA, který se skvělým blafákem dostal kolem brankáře a následně pohodlně zavěsil do prázdné brány. Asistence: Anthony Mantha, Dylan Larkin.
    26:07 Andreas ATHANASIOU - 1:2

26:59
    Po boji za bránou domácích se právě tučňáci dostali dopředu, ale následně přišli o kotouč.

27:46
    Pittsburgh obsadil pásmo soupeře, ovšem vystřelit nedokázal a dopředu jdou hosté.

28:25
    Následně musel zasahovat DeSmith, jelikož se hostující hráč dostal ke střele, ale tu nijak neumístil a letěla tak doprostřed domácí svatyně.

29:25
    Pokus domácího hráče letěl jen vedle brány a následně se Detroit dostal do protiútoku, ovšem bez zakončení.

29:54
    Hosté jdou už do dvoubrankového vedení a druhá dvacetiminutovka se jim zatím daří naprosto parádně! TREVOR DALEY poslal nijak nebezpečnou střelu z levé strany, která ale nakonec skončila za zády DeSmithe, který tak má velký podíl na této obdržené brance. Asistence: Joe Veleno.
    29:54 Trevor DALEY - 1:3

29:54
    Střídání v týmu Pittsburgh Penguins: ze hřiště odchází DeSmith, přichází Jarry.

30:50
    Tučňáci se dostali dopředu, ale ve druhé třetině se jim prostě nedaří a tentokrát střela od modré ani neletěla na bránu soupeře.

31:46
    Pittsburgh dnešní zápas za žádnou cenu nevzdává a snižuje na rozdíl jediné branky! TEDDY BLUEGER se po fantastické přihrávce dostal do úniku a následně si poradil i s brankářem, když předvedl ukázkový blafák a bekhendem zavěsil! Asistence: Ryan Haggerty, Thomas Di Pauli.
    31:46 Teddy BLUEGER - 2:3

33:06
    Detroit si zahraje druhou přesilovku, ovšem nyní to ještě zkouší v šesti hráčích.

34:20
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rust – 2 min., držení).

35:16
    Detroit sice má početní výhodu, ovšem až po minutě hry se vůbec dostal do třetiny soupeře.

35:47
    Následně ale Red Wings přišli o kotouč a posléze musel zasahovat Sateri, když přišel nához na jeho bránu z levé strany.

36:20

36:36
    Athanasiou nabral velkou rychlost a dostal se do velké šance, ovšem jeho pokus skončil pouze na horní tyči!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

37:30
    Opět se bojuje o puk za bránou Pittsburghu, ale následně přišel faul.

37:30
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Campbell – 2 min., vražení na hrazení).

37:45
    Tučňáci mohou srovnat stav utkání, když získali přesilovou hru ke konci této třetiny.

37:50
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jokinen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kessel – 2 min., sekání).

38:25
    Poprvé je dnes k vidění hra 4 na 3, ale domácím se nedaří si vytvořit nějaký tlak.

39:02
    Velice dobrou kombinaci nyní předvedli domácí, ale následná střela nic nepřinesla.

39:25
    Domácí už se radovali, ovšem střela z levé strany orazítkovala pouze pravou tyč!
    39:25 Zakončení domácího hráče skončilo na tyči.

39:50
    Domácí i hosté v plném počtu.

40:00

Druhé perioda je u konce a Detroit skvěle otočil utkání ve svůj prospěch. Ve 25. minutě srovnal zápas Michael Rasmussen a přesně o dvě minuty později otočil vývoj Andreas Athanasiou. V polovině zápasu navíc poslal Red Wings do dvoubrankového vedení Trevor Daley. Ve 32. minutě ale snížil domácí Teddy Blueger a třetí dvacetiminutovka bude ještě hodně zajímavá.

Další třetina začne přibližně v 23:02.

40:01

40:08
    Hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Detroitu.

40:46
    Jarry musel být připraven, jelikož přišla střela z hostující strany.

40:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Johnson – 2 min., hrubost).

41:18
    Detroit může zvýšit své vedení, ovšem tentokrát skončila střela pouze v moci brankáře Jarryho.

42:12
    Hosté ovšem jsou stále v útočném pásmu a po chvíli přišla střela, se kterou si Jarry věděl rady.

42:42
    Nyní se tučňáci osvobodili, když vyhodili kotouč ze svého pásma.

42:52

44:00
    Domácí hráč vyslal střelu od modré čáry, ale s tou si Sateri věděl rady a chytil puk do lapačky.

44:20
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Bertuzzi – 2 min., podrážení).

44:48
    Pittsburgh má šanci srovnat stav utkání v přesilové hře.

44:56
    Následně se domácí dostali ke střele, ovšem s tou si poradil i tentokrát Sateri.

45:48
    Opět se tučňáci natlačili do útočného pásma, ale následná střela Rusta od modré skončila v moci Sateriho.

46:12
    Kessel se dostal do zakončení, ale to tentokrát neletělo na bránu soupeře.

46:20

46:25
    Posléze se právě hosté provinili ofsajdem.

47:08
    Střela hostujícího hráče nepřinesla nic vážnějšího, ale bude se vhazovat před bránou Jarryho.

48:38
    Pittsburgh si vytvořil palebnou pozici, ale s tímto pokusem si poradil Sateri.

49:14
    Hosté bude hrát přesilovou hru, ale i tentokrát to ještě zkouší v šesti.

49:27
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin – 2 min., sekání).

49:32
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Larkin – 2 min., nedovolené bránění).

49:46
    Přesilová hra hostům moc dlouho netrvala, ale nyní to byl Detroit, který se dostal ke střele, ovšem s tou si věděl rady Jarry.

50:25
    Dnešní utkání je velmi vyrovnané, ovšem Detroit stále vede o jednu branku.

51:01
    Po boji v rohu kluziště na domácí polovině se ke střele dostal Mantha, ale Jarryho nepřekonal.

51:27

51:32

51:36
    Malkin si nyní neporadil zrovna podle svých představ a byl mu odpískán ofsajd.

52:08
    Švečnikov se sice dostal s pukem až za bránou soupeře, ale následně hosté nic nevymysleli.

52:45
    Střela domácího hráče letěla pouze vedle hostující svatyně.

53:18
    Sateri byl připraven proti střele vypálené zpoza modré čáry z hole Johnsona.

53:34
    Nyní Pittsburgh vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění a hrát se bude na druhé straně u branky Jarryho.

54:05
    Ovšem posléze se k puku dostali právě domácí hráči.

54:15
    Následně se ovšem dopředu dostal pro změnu Detroit, ale střela z pravé strany zamířila vedle domácí svatyně.

54:30
    Po chvíli zkusil své štěstí další hostující hráč, ale vypálil jen do lapačky Jarryho.

55:18
    Detroit byl blízko rozhodnutí, ovšem tvrdá a sražená střela od modré trefila pouze horní tyč!
    55:18 Sražená střela orazítkovala horní tyč.

55:48
    Hosté získali kotouč po boji v rohu kluziště u brány Jarryho, ale následná střela skončila vedle domácí svatyně.

56:05
    Red Wings bude mít opět přesilovou hru, ale i tentokrát to ještě zkouší bez brankáře.

56:21
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Rust – 2 min., podrážení).

57:26
    Detroit sice hraje přesilovou hru, ale zatím se nedostal do nějaké šance.

57:58
    Nyní už se hosté dostali do zakončení po pár přihrávkách, ovšem to vyrazil Jarry.

58:21

58:33
    Simon zakončoval z pravé strany, ale jeho pokus vyrazil Sateri.

58:54
    Pittsburgh už je natlačený v hostujícím pásmu a hraje bez brankáře!

59:12
    Následná střela od modré čáry skončila jen v moci Sateriho.

59:22
    Athanasiou sice vstřelil gól do prázdné, ovšem ocitl se v ofsajdu a tak branka neplatí, což sám věděl.

59:36
    Domácí už jsou opět v pásmu soupeře a snaží se vystřelit.

59:52
    Následně ovšem hosté vyhodili kotouč, který byl sražen do zámezí.

Je konec. Detroit dnes nakonec zvítězil v Pittsburghu 3:2. Už v 5. minutě se Brassard ocitl ve velké šanci, ale samostatný nájezd po chybě obrany neproměnil. O dvě minuty později se už domácí fanoušci mohli radovat, když Ryan Haggerty vypálil přesně do levé šibenice. V 17. minutě měl brankář Sateri štěstí, když střela soupeře orazítkovala jeho tyč. Ve 25. minutě srovnal zápas Michael Rasmussen a přesně o dvě minuty později otočil vývoj Andreas Athanasiou. V polovině zápasu navíc poslal Red Wings do dvoubrankového vedení Trevor Daley. Ve 32. minutě ale snížil domácí Teddy Blueger. V 56. minutě mohli hosté rozhodnout, ovšem střela skončila na horní tyči. Poté už gól nepadl a Detroit tak vyhrál 3:2.

Patrik Rybár (DET) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:24:11)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Haggerty (Di Pauli), 32. Blueger (Haggerty, Di Pauli) – 25. Rasmussen (Zadina, DeKeyser), 27. Athanasiou (Mantha, Larkin), 30. Daley (Veleno)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (30. Jarry) – Maatta, Johnson, Riikola, Schultz, Ruhwedel, Prow – Hagelin, Malkin, Kessel – Simon, Brassard, Rust – Di Pauli, Blueger, Haggerty – Miletic, Lafferty, Angello

Rozhodčí: Furman South, Jean Hebert – Derek Amell, Jesse Marquis