3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 03.10.2018, 16:00 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci NHL Global Series se proti sobě utkají evropský tým Kölner Haie a kanadské mužstvo Edmonton Oilers. Tato mužstva se spolu ještě samozřejmě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 16:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Kölner Haie:

V minulém ročníku německé ligy skončil Kolín v základní části na šestém místě se sedmdesáti sedmi body a ve čtvrtfinále se utkal s Norimberkem. Kolín sice v sérii dvakrát vedl, ale nakonec jí prohrál 2:4. Letos už je německá liga opět v plném proudu a Kolín nad Rýnem se momentálně nachází na osmém místě s osmi body a skóre 14:12. V posledním zápase zavítal na led Mnichova. První branku vstřelili domácí ve 25. minutě. Deset minut před koncem základní doby srovnal Genoway a šlo se do prodloužení, které lépe zvládl domácí tým a Kolín prohrál 1:2. Nejproduktivnějším hráčem je se sedmi body Pfohl. Českého hráče v tomto mužstvu nenajdeme.

Edmonton Oilers:

Edmonton se v loňské sezóně NHL umístil v Západní konferenci až na dvanáctém místě se sedmdesáti osmi body a skóre 234:263. Do play-off tak Oilers nepostoupili, i když mají v týmu neproduktivnějšího hráč, kterým je kdo jiný, než Conor McDavid, který si v minulém ročníku připsal neuvěřitelných sto osm bodů. V letní přípravě odehrál Edmonton už sedm zápasů a vcelku úspěšných. Oilers si totiž dvakrát poradili s Vancouverem (4:2, 6:0) a Calgary (7:4, 4:3) a jednou zvítězili nad Winnipegem 7:3. Připsali si i jednu porážku, právě s Winnipegem a to 3:5. V přípravě se v dresu Oilers představil také řečtí hráči Jakub Jeřábek, který odehrál pět utkání a Ostap Safin, ten se ovšem zúčastnil pouze jednoho zápasu.

Kölner Haie: Wesslau (Kucis) – Akeson, Bindels, Dumont, Ellis, Genoway, Hanowski, Hospelt, Jones, Kohler, Madaisky, Muller, Oblinger, Palka, Pfohl, Potter, Schutz, Sulzer, Tiffels, Uvira, Viklund, Zalewski, Zerressen

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Bear, Benning, Bouchard, Brodziak, Caggiula, Draisaitl, Garrison, Chiasson, Kassian, Khaira, Klefbom, Larsson, Lucic, McDavid, Nugent-Hopkins, Nurse, Puljujarvi, Rattie, Rieder, Russell, Strome, Yamamoto.

Ještě než začne dnešní souboj zazní kanadská a německá hymna.

00:01

00:09
    Krátce po úvodním buly vyhodilo domácí mužstvo kotouč jen na zakázané uvolnění.

00:29
    Edmonton se hned po vhazování v domácí třetině dostal do zakončení, ale Weeslau byl připraven.

01:12
    Conor McDavid se nyní dostal dopředu po pravé straně, když nabral velkou rychlost, ale Weeslaua nepřekonal.

02:15
    Kolín měl puk ve své moci, ale nic velkého dokázat nevymyslel.

02:50
    Atmosféra je ve vyprodané hale pro 19 000 diváků perfektní a nyní to je opět Kolín, který drží kotouč v útočné třetině.

03:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benning – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:42
    Oilers se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, ale je to Kolín, který má první přesilovou hru v dnešním utkání.

04:10
    Domácím se nepodařila rozehrávka a Edmonton se tak dostal do útočného pásma, ale nic velkého z toho nebylo.

04:30
    Kolín se stále nemůže dostat přes polovinu hrací plochy a Edmonton se zatím ukázkově brání.

04:55
    Nyní už domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale Koskinen stále zasahovat nemusel.

05:25

05:45
    Přesilová hra se domácímu mužstvu vůbec nepovedla a nepřišla ani jedná střela na bránu.

06:07
    Nyní přišel ofsajd ze strany hostů a následuje komerční přestávka.

06:22
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Genoway – 2 min., držení).

06:35
    Hosté si rovněž vyzkouší první přesilovou hru, ve které nyní nechybí McDavid nebo Draisaitl.

07:05
    A hned přišla střela, která letěla k pravé tyči, ale Wesslau včas betonem vyrazil puk a následně se Kolínu podařilo vyhodit puk.

07:30
    Draisaitl málem zakončoval do prázdné brány, ovšem puk po přihrávce skončil vedle jeho hole.

08:05
    Nyní vypálil z velké blízky Draisaitl, ale ani tentokrát to není gól a tlak Edmontonu je obrovský.

08:22

08:25
    Následně přišla rána McDavida, která skončila na levé tyči!

08:58
    Oilers jsou stále ve velkém tlaku, ale Wesslau má zatím štěstí.

09:26
    Posléze se Kolín dostal po dlouhé době ze svého pásma a vyvázl tak z tlaku s čistým štítem.

10:16
    Domácí Kolín sice drží puk ve třetině soupeře, ale ten je stále jen u mantinelů a Koskinen ani tentokrát nemusel zasahovat.

10:48
    Poté přišel rychlý útok Edmontonu, ale střelu od modré Wesslau viděl a taky chytil.

11:05
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers jdou do vedení! Domácí obránce předvedl velkou chybu, když ve své třetině přihrál Draisaitlovi, ten neváhal a poslal kotouč na rozjetého TOBIASE RIEDERA, který bekhendem zakončil za záda Wesslaua! Asistence: Leon Draisaitl.
    11:05 Tobias RIEDER - 0:1

11:36
    Hosté získali puk ve svém pásmu a vydali se dopředu, ovšem při přechodu modré čáry na polovině soupeře přišel ofsajd.

12:16
    Střela Palky letěla jen vedle brány Koskinena.

12:55
    Nyní se hraje nahoru dolů, ale na straně domácích chybí hlavně střely na bránu a Koskinen tak stále neměl žádnou práci.

13:55
    Poté už přišla velmi dobrá přihrávka domácích před bránu, ale i tentokrát skončilo zakončení vedle hostující svatyně.

14:12
    Kolín byl v tlaku necelé dvě minuty a držel kotouč v útočné třetině, ale stále nepřišla střela na branku.

14:44
    Oilers se opět nepovedl přechod přes modrou čáru, ale tentokrát to ofsajd nebyl.

15:11
    Benning dostal skvěle nabito a vypálil tvrdou ránu, kterou ale chytil do výstroje Wesslau. Následuje komerční přestávka.

Dnešní zápas nabízí souboj otce a syna, jelikož trenérem domácích je Peter Draisaitl a v drese Edmontonu působí jeho syn Leon Draisaitl, který si už připsal v dnešním zápase asistenci.

15:30
    Dumont se sice dostal dopředu po levé straně, ale nic velkého z toho ani tentokrát nebylo.

15:58
    Benning nyní vypálil z levého kruhu, ovšem bylo to z velkého úhlu a Wesslau si s tím poradil.

16:22
    Wesslau si připisuje další skvělý zákrok, když chytil kotouč do lapačky a zatím předvádí velice dobrou formu a drží svůj tým stále u přijatelného výsledku.

17:02
    Kolín se na rozdíl od začátku utkání dostává do útočného pásma, ale puk drží jen u mantinelů a obrana Oilers domácí nenechává vystřelit.

17:48
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brodziak – 2 min., podrážení).

18:06
    Domácí mají druhou přesilovou hru, ale po buly se Oilers opět podařilo vyhodit kotouč.

18:36
    Kolín drží kotouč v útočné třetině, ale zatím jsou to pouze přihrávky u mantinelů.

18:57
    Následně se Edmontonu podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

19:23
    Caggiula se poté dostal do souboje 1 na 1, ale nakonec nezakončil, jelikož domácí obránce předvedl skvělý obranný zákrok.

20:00

První třetině je u konce a Edmonton zatím prokazuje svou kvalitu a vede zaslouženě 1:0. U domácího mužstva jde vidět respekt k věhlasnému soupeři, ale v bráně mají Wesslaua, který zatím předvádí skvělou formu. V 9. minutě měli Oilers velký tlak v přesilové hře, ale McDavidova rána skončila na tyči. Ve 12. minutě už se hosté mohli radovat, když se domácí obránce provinil velkou chybou ve své třetině a ke kotouči se dostal Draisaitl, který ho poslal Riederovi a ten bekhendem zakončil za záda Wesslaua.

Další třetina začne přibližně v 17:05.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Kölner Haie: ze hřiště odchází Wesslau, přichází Weitzmann.

20:41
    Domácí tým změnil brankáře ve druhé třetině a posléze se právě Kolín dostal ke střele, ale s tou si poradil Koskinen.

21:22
    Viklund se dostal ke střele, ale s tou si poradil Koskinen.

21:41
    Kolín právě vstřelil branku!
    Nyní už je to gól a začátek druhé periody se Kolínu vydařil na jedničku! Pfohl od modré čáry poslal přihrávku před bránu Hanowskému, který z jedné přihrál kotouč JASONU AKESONOVI a tento kanaďan srovnává do prázdné brány na 1:1! Asistence: Ben Hanowski, Fabio Pfohl.
    21:41 Jason AKESON - 1:1

23:23
    Domácí pokračují v dobré hře a opět se dostali dopředu a následně ke střele, ale Koskinen ramenem vyrazil střelu Oblingera.

24:46
    Edmonton se nyní dostal do šance, ale Weitzmann předvedl důležitý zákrok.

25:36
    Edmonton se opět dostal dopředu a taky do tlaku, ovšem zatím nepřišla střela.

26:19
    Posléze přišel ofsajd ze strany Oilers a následuje komerční přestávka.

27:05
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Potter – 2 min., hákování).

27:18
    Domácí hráč Jones se dostal do naprosto obrovské šance v oslabení, ale po skvělé kličce o pár centimetrů netrefil pravou tyč!
    27:18 Obrovská šance Kolína nebyla proměněna.

27:27
    Nedáš dostaneš a Edmonton využívá přesilovou hru! Po neproměněné šanci domácích se dopředu dostal MILAN LUCIC, který si dvakrát vyměnil kotouč s McDavidem a následně zakončil do levé šibenice! Asistence: Conor McDavid.
    27:27 Milan LUCIC - 1:2

28:33
    Caggiula si skvěle pohlídal puk u své kole a poté vypálil z úhlu, ale jeho pokus skončil jen v moci Weitzmanna.

28:48
    A opět Weitzmann, tentokrát byl připraven proti střele Boucharda.

29:35
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 2 min., podrážení).

29:51
    Koskinen si poradil s pokusem od modré čáry a Kolín předvádí ve druhé třetině velice dobrý výkon.

30:55
    Nyní ovšem domácí mají problémy se jen dostat přes polovinu hrací plochy.

31:22
    Poté přišla střela Viklunda od modré, ale skončila vedle brány.

31:34
    Edmonton se dostal do přečíslení 2 na 1, ale Weitzmann vytáhl senzační zákrok a drží tak rozdíl jediné branky!

31:35

31:42
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (2 min. – příliš mnoho hráčů).

32:14
    Nugent-Hopkins se dostal do zakončení, ale Weitzmann byl opět připraven.

32:37
    Posléze se Kolín dostal dopředu, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.

33:25
    Edmontonu se tato přesilová hra zatím moc nedaří.

33:42

34:17
    Ben Hanowski se dostal do úniku, ale Koskinena nepřekonal, který si na něj zkušeně počkal!

35:01
    Nyní přišel ofsajd ze strany Edmontonu a následuje komerční přestávka.

36:17
    Edmonton bude mít opět přesilovou hru, ale ještě to zkouší v šesti.

36:45
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Ellis – 2 min., podrážení).

36:49
    Kolínu se povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma.

37:30
    Edmontonu se ani tato přesilovka nedaří podle představ a Kolínu se opět povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.

38:16
    Poté se už Oilers povedla dobrá kombinace, ale následná střela skončila vedle brány.

38:45

38:54
    Posléze už skončil puk v moci Weitzmanna a bude to další buly před bránou Kolína.

39:28
    Oliers se nedaří držet puk na svých holích a Kolín tak jde opět dopředu.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je u konce a stál je to jen o gól, ovšem už 2:1 pro kanadský Edmonton. Kolín do této třetiny vlétl velmi dobře a už po dvou minutách se mohl radovat z branky, když se po přihrávkách Pfohla a Hanowského dostal do zakončení do prázdné brány Akeson. Ve 28. minutě ovšem měli Oilers přesilovou hru, ale do velké šance se dostal domácí Jones, ovšem ten těsně minul bránu a z následného protiútoku vstřelili hosté druhou branku, když se prosadil Lucic po pěkné kombinaci s McDavidem.

Další třetina začne přibližně v 17:57.

40:01

40:28
    Krátce po začátku třetí přesilovky tady máme menší bitku a taky vyloučení na domácí straně.

40:28
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Uvira – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nedovolené bránění).

40:46
    McDavid se dostal ke střele, ale ta nakonec skončila jen vedle brány.

41:10
    Edmonton kombinuje, jak se říká "až domů", jelikož místo střely ještě vymýšlí přihrávku na zakončení do prázdné.

42:22
    Edmonton drží puk v útočném pásmu, ale následně už nějaká vážnější střela nepřišla.

42:28

43:07
    Kolín už je v útočné třetině, ale tentokrát nějaké zakončení nepřišlo.

43:52
    Nyní nejsou k vidění moc střely a hraje se nahoru dolů.

44:58
    Podruhé v dnešním utkání je srovnáno a v kolínské hale snad spadne strop! MORITZ MULLER se dostal před bránou ve zmatku ke kotouči a následně ho střelou mezi betony dostal do hostující brány! Bez asistence.
    44:58 Moritz MULLER - 2:2

45:18
    Ale i tentokrát je tu blesková odpověď kanadského týmu, který vede 3:2! Nurse poslal z levé strany puk na bránu, kde ho bruslí tečoval domácí obránce přesně na hůl TY RATTIEHO, který měl snadnou práci dorazit kotouč do brány. Asistence: Damell Nurse, Matthew Benning.
    45:18 Ty RATTIE - 2:3

46:35
    Oilers nyní jsou natlačeni v pásmu soupeře, kde bojují o puk u mantinelu.

47:26
    Kolín třetí obdržená branka zasáhla a nyní je to Edmonton, který dominuje hře.

48:06
    Lucic poslal střelu z levé strany, která skončila v lapačce Weitzmanna a ten rychle rozehrál protiútok Kolína.

48:45
    Poté se ale k puku dostal opět Edmonton a posléze se s ním dostal do útočné třetiny.

49:05
    Weitzmann byl připraven proti rána od modré čáry a následuje buly před bránou Kolína.

50:01
    Oilers vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a Koskinen tak bude muset být ve střehu.

51:14
    Edmonton kontroluje konec dnešního utkání, jelikož má opět puk na svých holích.

51:45
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kassian – 2 min., hákování).

52:02
    Kolín nad Rýnem má nyní šanci na srovnání, jelikož hraje přesilovou hru.

52:38
    A potřetí v dnešním zápase je srovnáno, jelikož Kolín využívá přesilovou hru! Akeson poslal kotouč na bránu, kde si ho zpracoval Jones, ale následně to byl BEN HANOWSKI, který prostřelil brankáře Koskinena! Asistence: Ryan Jones, Jason Akeson.
    52:38 Ben HANOWSKI - 3:3

53:24
    Opět se domácí dostali dopředu, ale tentokrát skončil puk jen v moci obrany Edmontonu.

54:34
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Rattie – 2 min., podrážení).

54:34
    Je tady další faul ze strany hostů a Kolín nad Rýnem tak bude hrát další přesilovou hru a má před sebou velkou šanci zvrátit zápas na svou stranu.

54:50
    Kolín drží puk v útočném pásmu, ale následně se dopředu vydal Edmonton, ovšem McDavid si nezpracoval puk.

55:25
    Následně se domácí už opět dostali do útočné třetiny a semkli soupeře.

56:10
    Střela od modré čáry byla zblokována, ale Kolín se opět dostal ke kotouči.

56:34

57:02
    Nyní si Koskinen poradil se střelou z pravé strany, ale Kolín hraje velmi dobře poslední minuty a jde si za senzačním vítězstvím.

57:35
    A opět přišel nebezpečný nához na bránu Koskinena, ale ten chytil kotouč do lapačky.

57:58
    Nyní se Kolín dostal do obrovské šance, ale střela osamoceného Ellise lízla tyč Koskinenovy brány!

58:37
    Střela hostujícího hráče byla zblokována a u puku tak jsou domácí.

58:48
    Následně se Edmonton provinil jen zakázaným uvolněním a hra se přesune před bránu Koskinena.

59:38
    Ovšem už to vypadá, že branka v základní hrací době nepadne, protože nejsou k vidění střely na bránu a nyní Kolín vyhodil puk na zakázané uvolnění.

60:00

V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo a následuje tak prodloužení.

60:01

60:29
    Už se hraje 3 na 3, ale následně se Kolín provinil ofsajdem.

61:09
    Střela domácího hráče skončila jen vedle brány.

61:28
    Nugent-Hopkins se pěkně otočil a vystřelil bekhendem, ale puk skončil jen v boční síti.

61:55
    Tvrdá rána hostujícího hráče od modré byla zblokována.

62:07
    Je rozhodnuto a Oilers v dnešním zápase vítězí! McDavid se nejprve snažil něco vymyslet, ale s pukem jen projel brankovištěm. Poté předal kotouč Bearovi, který od modré čáry přihrál před bránu, kde z první překonal domácího brankáře RYAN STROME! Asistence: Ethan Bear, Conor McDavid.
    62:07 Ryan STROME - 3:4

Je konec. Edmonton nakonec v dnešním zápase zvítězil, ale překvapivě až v prodloužení.
    V 9. minutě měli Oilers velký tlak v přesilové hře, ale McDavidova rána skončila na tyči. Ve 12. minutě už se hosté mohli radovat, když se domácí obránce provinil velkou chybou ve své třetině a ke kotouči se dostal Draisaitl, který ho poslal Riederovi a ten bekhendem zakončil za záda Wesslaua.
    Kolín do druhé třetiny vlétl velmi dobře a už po dvou minutách se mohl radovat z branky, když se po přihrávkách Pfohla a Hanowského dostal do zakončení do prázdné brány Akeson. Ve 28. minutě ovšem měli Oilers přesilovou hru, ale do velké šance se dostal domácí Jones, ovšem ten těsně minul bránu a z následného protiútoku vstřelili hosté druhou branku, když se prosadil Lucic po pěkné kombinaci s McDavidem.
    V 45. minutě bylo opět srovnáno, když se Muller dostal v chumlu hráčů ke střele, kterou umístil mezi betony brankáře Koskinena. Ale o dvacet minut později šel Edmonton do vedení, když se Rattie dostal do zakončení po teči domácího obránce. V 53. minutě ale srovnal Hanowski, když se po pěkné kombinaci dostal před bránou ke střele a i tentokrát prošel puk Koskinonovi mezi betony. Následně už gól nepadl a šlo se do prodloužení.
    Něco málo po dvou minutách poslal Bear přihrávku od modré před bránu, kde z jedné zvedl puk Strome a dostal ho za záda Weitzmanna.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:52:55)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 22. Akeson (Hanowski, Pfohl), 45. Muller, 53. Hanowski (Jones, Akeson) – 12. Rieder (Draisaitl), 28. Lucic (McDavid), 46. Rattie (Nurse, Benning), 63. Strome (Bear, McDavid)

Kölner Haie: Wesslau (21. Weitzmann) – Akeson, Bindels, Dumont, Ellis, Genoway, Hanowski, Hospelt, Jones, Kohler, Madaisky, Muller, Oblinger, Palka, Pfohl, Potter, Schutz, Sulzer, Tiffels, Uvira, Viklund, Zalewski, Zerressen