Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | New Jersey – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Arizona 1:4 (kon.)
Edmonton – Boston 3:2 (po pr.) | Los Angeles – NY Islanders 2:7 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 19.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Přeji hezké páteční ráno a příště na počtenou! (03:34:03)

3. Anthony Duclair (CBJ): 1+0

Je dobojováno! Columbus se dokázal oklepat z víkendové prohry 2:8 v Tampě a před vlastním publikem udolal Philadelphii 6:3. Flyers vedli 1:0 a 2:1, Cam Atkinson ale na začátku druhé třetiny dvěma slepenými góly zvrátil vedení na domácí stranu a od té doby svěřenci Davea Hakstola tahali za kratší konec provazu. Na začátku třetí části sice na 3:4 z pohledu Flyers snížil Lindblom, domácí ale nepřipustili drama a trefami Andersona a Milana v samotném závěru definitivně pojistili své vítězství.

59:05
    Ivan Provorov vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče a nikam nespěchá, diváci v Nationwide Areně jsou na nohou.
    57:48 Sonny MILANO - 6:3

57:48
    Columbus právě vstřelil branku!
    Dvě a čtvrt minuty před třetí sirénou kapituluje Pickard pošesté, troufám si říct, že je rozhodnuto! Bjorkstrand vybojoval puk pro SONNYHO MILANA, jenž poté obkroužil svatyni Flyers a z otočky zasunul touš za záda strážce hostující svatyně. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

57:03
    Anthony Duclair na nepovedenou Kukanovu rozehrávku nedosáhl, zakázané uvolnění se ale nepíská, a Flyers tak musejí pokračovat ve hře.

56:09
    Hostům už mnoho času na vstřelení minimálně dvou gólů nezbývá, Claude Giroux už po levém křídle zaváží kotouč do útočné třetiny.
    55:12 Josh ANDERSON - 5:3

55:12
    Blue Jackets si ale krátce po Wealově návratu z trestné lavice berou dvougólový náskok zpět. Folin ztratil rovnováhu ve vlastní třetině, čehož dokonale využil JOSH ANDERSON. Důrazný útočník si najel až před Pickarda a bekhendem přehodil puk přes jeho pravý beton! Bez asistence.

54:56
    Jordan Weal už je zpět na ledě, Flyers toto oslabení bez sebemenších problémů zvládli.

54:15
    Na ledě je nyní i Oliver Bjorkstrand, který zkusil štěstí z pravého kruhu, jeho střela ale postrádala přesnost.

53:30
    Tato přesilová hra zatím Columbusu vůbec nevychází, domácí se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.

52:39
    Jordan Weal (PHI) v rohu kluziště podrazil Sonnyho Milana, po komerční přestávce si Blue Jackets zahrají další přesilovku.

52:13
    V poslední době se puk bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří pořádně rozehrát a čas běží...

51:20
    Jori Lehterä, který momentálně čelí doma ve Finsku obvinění z podílení se na pašování kokainu, přišel v útočném pásmu o kotouč, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiútok.

50:39
    Giroux se svalil k ledu po učebnicovém bodyčeku od subtilního Cama Atkinsona, o pár sekund později Savard vysokým obloukem vyhodil puk do bezpečí.

49:54
    Nutivaarovi nevyšla rozehrávka, kotouč doletěl až na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před Sergeje Bobrovského.

49:22
    Radko Gudas vyslal na zteč Waynea Simmondse, ten ale uvízl u mantinelu a do zakončení se nakonec neprokousal.

48:25
    Na konci rychlé protiakce Flyers stál Robert Hägg, jeho střelu z levého kruhu si ale Bobrovskij pohlídal.

47:31
    Calvin Pickard opět přerušuje hru, do Nationwide Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.

47:05
    Konecny to zkusil z vrcholu pravého kruhu, jeho střela ale postrádala přesnost a Bobrovskij mohl zůstat v klidu.

46:09
    Po nepříliš povedené Kukanově rozehrávce Boone Jenner nedokázal ve středním pásmu dostat kotouč pod kontrolu, následná protiakce Flyers ale neměla dlouhého trvání.

45:22
    Calvin Pickard po Werenskiho střele od modré pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.

44:39
    Tentokrát domácí osvobodil Josh Anderson, načež se Riley Nash vrátil zpět na led. Toto oslabení Jackets ubránili zcela přesvědčivě, a alespoň částečně tak napravili svou reputaci po zpackaném utkání v Tampě, kde v oslabení inkasovali čtyřikrát.

44:03
    Lukáš Sedlák vybojoval puk u levého hrazení a poté ho vyhodil do bezpečí, oba týmy nyní mohou vystřídat.

43:29
    Puk opět letí směrem k brankáři Flyers, tato přesilová hra zatím svěřencům Davea Hakstola příliš nevychází.

43:05
    Columbuští se osvobozují, Flyers teď musejí zakládat další akci až od brankáře Pickarda.

42:27
    Riley Nash (CBJ) v útočném pásmu naprosto zbytečně sekl do Sanheima, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
    41:07 Oskar LINDBLOM - 4:3

41:07
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers se hned na začátku třetí třetiny vrací do zápasu, drama je na světě. Po Werenskiho zaváhání při rozehrávce skončil kotouč za Bobrovského svatyní, kde ho nadvakrát získal OSKAR LINDBLOM a zasunul černou pryž do sítě! Asistence: Travis Konecny.

40:43
    Markus Nutivaara zavezl puk do útočné třetiny, tam se ale Blue Jackets dlouho neudrželi a Flyers už zakládají protiútok.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:58.

Do prostřední dvacetiminutovky sice Flyers vstoupili s jednogólovým náskokem, po druhé třetině má ale k vítězství výrazně blíže Columbus. Dvakrát v rozmezí tří minut se totiž prosadil Cam Atkinson a o další čtyři minuty později navýšil náskok domácího týmu kapitán Nick Foligno.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Necelých pět sekund před sirénou se bude ještě jednou vhazovat v útočném pásmu Blue Jackets, Calvin Pickard totiž pro jistotu přerušil hru po nahození Nutivaary.

39:25
    Voráček našel na modré čáře napřaženého Hägga, jeho pokus ale Bobrovskij polapil a okamžitě poté založil další protiakci Columbusu.

38:28
    Zach Werenski dostal nabito na modrou, jeho pokus ale Pickarda nezaskočil a brankář Flyers snadno zasáhl.

37:45
    Kotouč vyletěl ze hřiště a trefil Brada Larsena, asistenta domácího kouče Tortorelly. Režisér přesilových her Blue Jackets je ale v pořádku.

36:49
    Josh Anderson z pravého kruhu nahodil puk na branku Flyers, načež se kotouč odrazil zpět na jeho hůl, Andersonova dorážka ale byla rovněž zblokována.

35:56
    Couturierovi střela z mezikruží příliš nesedla, Bobrovskij si připsal snadný zákrok.

35:09
    Hra byla po delší době přerušena, před námi je další komerční brejk.

34:18
    Werenski našel na modré čáře Lukáše Sedláka, po jehož akci se v mezikruží dostal ke kotouči Milano, který už ale nestihl vystřelit.

33:24
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Calvina Pickarda.

32:49
    Ryan Murray si nepřidělával starosti a jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se poté málem dostal ke střele Riley Nash, obrana Flyers si ale nakonec poradila.

31:57
    Travis Sanheim dostal nabito na modrou, jeho střela ale zaduněla jen o zadní mantinel. Hosté ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

31:13
    Svěřenci Davea Hakstola se posléze usadili v útočném pásmu, po souboji v rohu ale o puk zase přišli a na opačnou stranu může vyrazit Artěmij Panarin.

30:17
    Dva útočníci Jackets se vydali za odraženým kotoučem, ke kterému měl sice blíže vracející se zadák Flyers, Pickard ale přesto vystartoval ze své branky a nechybělo mnoho, aby to domácí potrestali.

29:51
    Střela Jakuba Voráčka z pravého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Sergeje Bobrovského.

29:20
    Knight si nedokázal zpracovat nepříliš povedenou přihrávku od Sanheima, čehož využil Lukáš Sedlák a dostal kotouč až do rohu kluziště po Pickardově levici.
    28:34 Nick FOLIGNO - 4:2

28:34
    Hosté snadno přišli o puk poblíž střídaček a následná protiakce Blue Jackets znamená čtvrtý puk v Pickardově síti! David Savard na modré čáře přenechal kotouč volnému NICKU FOLIGNOVI a domácí kapitán se trefil neomylně k tyči. Asistence: David Savard a Zach Werenski.

27:16
    Po komerční přestávce se na ledě nic zajímavého neděje, oběma týmům vázne rozehrávka a puk je nyní ve středním pásmu.

26:26
    Sergej Bobrovskij teď pro jistotu přerušil hru po nenápadném nahození od mantinelu, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil komerční přestávku.

25:39
    Flyers vstupovali do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem, po dvou trefách Cama Atkinsona je ale vše jinak a momentálně má k výhře blíže Columbus.
    24:42 Cam ATKINSON - 3:2

24:42
    A Columbus rázem vede! Flyers se dostali až před Bobrovského, nepodařilo se jim ale akci dotáhnout do konce a Panarin poté vyslal do protiakce CAMA ATKINSONA, který se natlačil před Pickarda a poté jej překonal parádní forhendovou kličkou! Asistence: Artěmij Panarin.

23:25
    Ivan Provorov schytal ránu pukem od Bjorkstranda a s bolestivou grimasou se doklouzal na střídačku, zdá se ale, že se nejedná o nic vážného.

22:29
    S nahozením Dalea Weiseho si Bobrovskij poradil, čtvrtá formace Columbusu vedená Lukášem Sedlákem následně dostala kotouč do bezpečí.
    21:34 Cam ATKINSON - 2:2

21:34
    Vzápětí ale Blue Jackets z nenápadné protiakce vyrovnávají! Artěmij Panarin ujel po levém křídle a poté na stříbrném podnose naservíroval gól CAMU ATKINSONOVI, který zůstal nepokrytý v předbrankovém prostoru a neomylně usměrnil puk za Pickarda. Asistence: Artěmij Panarin.

21:02
    Letci začali aktivně a usadili se v útočném pásmu, k žádné střele ale tato aktivita nevedla.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:07.

Je za námi první třetina, ve které jsme se rozhodně nenudili. Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a už po čtyřech minutách jsme byli svědky tří nastřelených tyček. Flyers se ujali vedení zásluhou Konecnyho, načež sice po krásné individuální akci srovnal Duclair, necelou minutu před sirénou ale i díky chybě brankáře Bobrovského vrátil Philadelphii vedení Sean Couturier.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:11 Sean COUTURIER - 1:2

19:11
    Tak tento inkasovaný gól si Sergej Bobrovskij za rámeček rozhodně nedá! Ivan Provorov zavezl puk do útočné třetiny a poté ho přenechal poblíž stojícímu SEANU COUTURIEROVI, jehož nenápadné nahození Bobrovskému propadlo přes lapačku do sítě. Asistence: Ivan Provorov a Claude Giroux.

18:40
    Nepovedená rozehrávka Flyers končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Calvina Pickarda.
    17:53 Anthony DUCLAIR - 1:1

17:53
    A je vyrovnáno! Obrovskou bojovnost teď ukázal ANTHONY DUCLAIR, který sice po souboji s Häggem v mezikruží upadl, okamžitě se ale zvedl a poté z otočky propasíroval kotouč za Pickardova záda. Asistence: Ryan Murray a Markus Nutivaara.

17:30
    Jordan Weal ujel po pravém křídle a natlačil se až před Bobrovského, domácího brankáře ale poté trefil do masky!

16:47
    Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru po nahození Sanheima, to už hosté hrají opět v plném počtu.

16:01
    Pierre-Luc Dubois to zkusil z otočky, jeho pokus ale proletěl poměrně vysoko nad břevnem filadelfské svatyně.

15:19
    Tentokrát to vzal rodák ze sibiřského Korkina na sebe, jeho projektil ale k Pickardovi ani nedoletěl a Flyers se následně osvobodili.

14:45
    Panarin se pokusil vyzvat k teči Cama Atkinsona, ten ale na prudký pas ruského šikuly nedosáhl.

14:03
    Columbus si po komerční přestávce zahraje přesilovku, Ivan Provorov (PHI) půjde pykat za podražení Milana.

13:41
    Ofsajd a v něm Jordan Weal, hra je opět přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:08
    Boone Jenner se rozjel podél pravého hrazení, čistě jen ale odzbrojil Travis Konecny a Flyers už mohou založit další protiútok.

12:16
    Harringtonovo nahození od pravého mantinelu Calvina Pickarda vůbec neohrozilo, svěřenci Davea Hakstola následně vyhodili kotouč až k Bobrovskému.

11:31
    Málem bylo vyrovnáno. Dubois našel na levém kruhu napřaženého Artěmije Panarina, ten ale z první na Pickarda nevyzrál!
    10:06 Travis KONECNY - 0:1

10:06
    Hosté se po deseti minutách hry dostávají do vedení! Robert Hägg od levého hrazení nenápadně nahodil kotouč na Bobrovského a TRAVIS KONECNY dokázal z předbrankového prostoru protečovat kotouč za záda columbuského brankáře. Asistence: Robert Hägg a Claude Giroux.

09:34
    Na konci rychlé protiakce Flyers stál Jakub Voráček, jeho rána ale trefila Bobrovského vyrážečku.

08:53
    Dale Weise ve vlastní třetině omylem přenechal kotouč Andersonovi, ten toho ale nedokázal patřičně využít a jen posunul černou pryž pod sebe na obránce.

08:07
    Corban Knight se pokusil najít v předbrankovém prostoru volného Raffla, Bobrovskij to ale čekal, bleskurychle se přemístil a nenechal Rakušana pořádně zakončit.

07:31
    O chviličku později Calvin Pickard přerušil hru po nahození Savarda, následovat bude komerční přestávka.

07:15
    Po Duclairově nezištném pasu se ke kotouči v mezikruží dostal Artěmij Panarin, jeho bekhendový projektil ale postrádal přesnost.

06:38
    Kukan už je zpět na ledě. Jeho spoluhráči měli v tomto oslabení několikrát namále, podařilo se jim ale udržet bezbrankové skóre.

05:49
    Giroux nabil na modrou Gostisbehereovi, i s touto střelou zadáka Flyers si ale strážce columbuské svatyně poradil.

04:55
    Sergej Bobrovskij jistě zasáhl po Gostisbehereově střele od modré a nepustil clonícího Waynea Simmondse k dorážce.

04:33
    Dean Kukan (CBJ) omylem vyhodil puk až mezi diváky, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.

04:07
    Oba týmy se v úvodu prezentují útočným hokejem. Už potřetí během čtyř minut se rozezvonila branková konstrukce, tentokrát po střele Jakuba Voráčka!

03:30
    Nutivaara čistě odzbrojil Claudea Girouxe a okamžitě vyslal do protiakce Atkinsona. Po jeho akce se puk dostal na útočnou modrou, kde číhal právě Markus Nutivaara, se střelou finského zadáka si ale Pickard poradil.

02:42
    Michael Raffl dostal nabito na levý kruh a z první poslal kotouč do tyče!

02:13
    Sonny Milano omylem vjel do Pickardova brankoviště a posunul svatyni Flyers, hra se přesouvá do středního pásma.

01:11
    Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru po nahození od pravého hrazení, následovat bude buly v útočném pásmu Flyers.

00:22
    Blue Jackets se okamžitě po úvodním vhazování usadili v útočném pásmu, načež se dostal ke střele z pravého kruhu David Savard. A orazítkoval břevno!

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, D. Savard, R. Murray, Nutivaara, Harrington, Clendening – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, Duclair – Jenner, Riley Nash, J. Anderson – Milano, Sedlák, Bjorkstrand.

Philadelphia Flyers: Pickard (Elliott) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, Folin, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Voráček – Lindblom, Weal, Konecny – M. Raffl, Laughton, Simmonds – Weise, Lehterä, Knight.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Driscoll, Gawryletz.

PHILADELPHIA FLYERS

Flyers jsou na tom podobně jako jejich dnešní hostitel – jednou zahrají skvěle, podruhé propadnou. Tým z Města bratrské lásky ze šesti zápasů tři vyhrál a rovněž se pohybuje na hraně postupu do vyřazovacích bojů, v nichž loni Philadelphia vypadla v prvním kole proti Pittsburghu. V posledním utkáním před odletem do Columbusu Flyers doma udolali Floridu 6:5 po prodloužení, připíšou si dnes další důležité body?